Neregistrovaný uživatel
03.11.2016 10:00 195.191.203.***
přestupy u emirates 

Dobrý den,
prosím letíme v lednu poprvé s emirates z Prahy na Koh Samui a zajímá mě zda kufry odbavím v Praze a dostanu je až na Koh Samui nebo si je musím vyzvednout v Dubaji a v Bangkoku a odbavit si je znovu ? A ještě otázka letenky dostanu na letišti v Praze a v Dubaji a Bangkoku musím také pro letenky palubní lístky ?
děkuji Iva

• Anonym (2)
schnauzer 05.11.2016 09:50
Re: přestupy u emirates 

Kufry jsme odbavili až na konečnou již v Praze, čímž odpadla starost s překládáním. Tam taky dostali dvě palubní vstupenky na let do a z Dubaje do Bkk.. Na poslední trasu z Bangkoku na Samui, jsme šli v tranzitu na odbavovací přepážku Bangkok airw. (nevím s kým letíte vy) a tam dostali palubenku na ten poslední let po ukázání vytištěného papíru s elektronickou letenkou celé trasy.

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
25.12.2016 08:05 195.191.203.***

Děkuji ano letíme na poslední trasu z Bangkoku na Samui s Bangkok airways.
Prosím a naspátek ze Samui mě odbaví kufry až do Prahy nebo musím si je vyzvednout v Bangkoku a odbavit si je do Prahy ? děkuji Iva

schnauzer 25.12.2016 10:47

Kufry odbavíte až do Prahy, ale palubenky dostanete jen do Bangkoku a tam si vyzvednete u Emirates ty na cestu s nimi. Je to tady i na jiném vlákně.
Je to fajn se zavazadly, protože u Bangkok air. máte 20kg na kufr a s Emirates 30. Takže tu vyšší váhu respektují a neřeší.
Hezkou cestu a krásné cestovatelské zážitky. :-)

Neregistrovaný uživatel
26.12.2016 17:48 93.91.154.***

emirates u zakladni ekonomicke snizil na 20 kg a za rezervaci mista chce poplatek

Anonymous user 27.12.2016 00:01

93.91.154.*** - fakt, jo? Rezervovat místa si mohu sama na stránkách Emirates - Správa rezervace. O žádném poplatku tam není ani zmínka.
A co se týká váhového limitu, tak ten má každý tarif jinak, viz stránky Emirates, tam je to vcelku polopaticky uvedeno.

schnauzer 27.12.2016 07:34

Tak to je novinka.Rezervovala jsem mista, vcera i požadavek na jídlo zdarma a mame 30 na kufr.

Neregistrovaný uživatel
29.12.2016 01:17 93.91.154.***

nove nektere destinace mají nejlacinejsi ekonomickou jen 20 kg a i rezervaci mista ve zprave rezervace za peníze - jsou tam nekde i 3 tridy v ekonomicke - zas ale lze nove vymenit nasporene mile za peníze na snizeni ceny letenky nebo na nakup v duty - ja jsem takhle odecetl za mile na 2.letenkach do sanghaje 8500 kc

Evelína 29.12.2016 18:05

Do Colomba rezervace místa za 650,- Kč, zdarma 48 hodin před odletem.

Neregistrovaný uživatel
29.12.2016 20:16 93.91.154.***

online odbaveni 2 dny jsou porad stejne

Anonymous user 29.12.2016 21:59

Evelíno - tuto částku po Tobě chce prodejce letenky nebo přímo Emirates? Zkusila sis to rezervovat sama přímo na stránkách Emirates? https://www.emirates.com/cz/czech/help/faq/286745/can-i-reserve-seats-for-my-emirates-flights-and-how-do-i-do-this
Když jsme s nimi tehdy letěli na Srí Lanku, tak jsme si tam navolili zdarma a sami místa a i jsme si zvolili, jaké chceme jídlo (to by snad taky mělo jít).

Opakovaně jsem v poslední době kupovala letenky u Letušky (Asiana), u Turkish Airlines byla rezervace míst i výběr jídla možná dva měsíce před odletem a zdarma. Nyní mám koupené letenky Ethiopian Airlines na srpen, rovnou šly zdarma navolit i místa a jídlo. A zařídil mi to rovnou kontaktní pracovník z Letušky (Asiany), já si jen do e-mailu napsala, co by se mi líbilo. A co se týká jídla, tak když si zvolíš seafood, tak třeba u Turkish Airlines jsme dostali lososa s bramborama a jako salát uzenýho lososa po studenu, to jen pro příklad.

Evelína 29.12.2016 22:42

Jitko, letenky jsem kupovala přímo u Emirates. Pokud si tam zadám rezervaci sedadel, tak mi to vyskočí za těch 650,- Kč. Myslím, že to mají jako novinku od podzimu. Změna jídla je zdarma, ale jsou tam v nabídce takové menu jako hinduistické, vegetariánské, dietní, dětské a pod., takže to nechám na ten standart.

Neregistrovaný uživatel
30.12.2016 16:44 81.200.57.***

Je to tak...
S platností od 03.10.2016 zavádí Emirates nově poplatek za výběr sedadel u tarifů Economy Class Special a Economy Class Saver. Výběr sedadel u těchto kategorií tarifů bude i nadále zdarma při online odbavení 48 hodin před odletem.

Já kupovala letenky v listopadu na březen 2017- Maledivy. Protože si ráději vybírám místa dopředu,tak jsem si koupila letenku ve třidě economy flex....

schnauzer 30.12.2016 17:22

Díky za upozornění na ty poplatky :-) Já jsem letenky kupovala do Bangkoku pro dvě skupiny za sebou na začátku června na leden 2017 a ještě v září jsem přehodila místa, jak kdo chtěl. Tohle je tedy od října nové. Ale i tak máme letenky ve flex.

Neregistrovaný uživatel
30.12.2016 17:36 93.91.154.***

ale za ty mile se da fakt hodne penez usetrit - je to bomba

Neregistrovaný uživatel
29.03.2017 16:01 93.99.142.***

Ahoj. určitě stojí za to se registrovat v Emirates Skyword - jako registrovaný člen si můžete sedadla zarezervovat i u třídy Economy fix. Měl jsem letenky koupené přes Letušku a přes rezervační kód jsem v pohodě zamluvil sedadla do Hanoie a zpět z Ho Či Min City

Neregistrovaný uživatel
29.03.2017 19:13 93.91.154.***

emirates u nejnizsi konomicke tridy chteji 600 kc za rezevaci mista na jeden segment a vaha odbaveného zav. je jen 20 kg

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@