silam
21.07.2009 10:33 85.207.60.***
Není vše jen černé 

To co se stalo je určitě průšvih a koho se to osobně dotklo, ten je logicky naštvanej a zoufalej. Jenže možná je to dáno taky svérázným způsobem podnikání v tomto státě, závist, pomluvy, atd. Tomi tour s Fischerem byla určitě jedna z nejlevnějších cestovek, svým způsobem solidní. Byl sem první týden v červnu na Ibize, hotel Mare Nonstrum a zrovna v tom týdnu měl tento hotel 30% slevu na začátek letní sezony. Tomi tour měl na tento termín cenu o 3 tis.menší než týden před i po.To je v našich podmínkách docela slušný jednání. Cestoval sem s nima asi 3, Ibiza,Kanáry, bez problémů a srovnatelný služby za nižší ceny než Canaria a CK Fischer. Je fakt že nesdělovali hodinu odletu na a z destinace, max. tak 2 dny před, to mě dost štvalo, i to je hledisko výběru, delegáty sem nikdy k ničemu nepotřeboval, tak nehodnotim. Ale srovnával sem ceny hotelu přímo a od TT, CK Fischer, Canaria a musim přiznat, že ceny TT byly solidní, ne podhodnocené ale ne natáhnuté jako ostatní cestovky výše. A to jsem srovnával stejné hotely. Myslim, že asi bude něco pravdy o zničení konkurence, v tom je naše podnikatelské prostředí kanon. Zjistěte si, jak provádějí platby jiné cestovky, stačí pak vypustit džina z lahve a dílo je dokonáno. Dvorek se opět o něco uvolnil. Nicméně tohle dotčeným klientům nepomůže. Srovnat ceny třeba německých cestovek s našimi stojí za to. A takhle je to i v monhém jiném. Podívejte se třeba na ceny na letišti Ruzyně a srovnejte jinde, kecy o několika cenových úrovních na Ruzyni jsou jenom pohádka pro neznalé.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
delfin_brb 21.07.2009 12:24
RE: Není vše jen černé 

Taky jsem cetl prohlaseni VF o "ocernujicim" anonymnim mailu. Predstava, ze hotelieri na zaklade anonymnoho mailu hromadne pozaduji platbu predem mi prijde usmevna. Stejne jako kdyz mi treba CS "posle" mail, ze ji mam poslat cislo sve karty a pin, protoze je moje konto v ohrozeni :). Cestovky bezne chteji po zakaznikovi plnou cenu minimalne mesic pred odjezdem s oduvodnenim, ze musi "platit" dopredu (10.000 zakazniku melo zakoupeno zajezd -> snad nebude prehnany odhad, ze od nich mel na pokladne min. 100 milionu). Pokud ceny obsahuji zisk, tak by nemel byt problem zaplatit predem. V tisku je prezentovano, ze v patek byla schuze s CSA, ktere odmitlo dalsi lety na dluh. Pred dvema lety si CSA uctovalo cca 3.500 za zpatecni letenku do egypta. Dneska to nebude vic jak 4 tisice. Spocitejte si, kolik stoji jedno letadlo s cca 150 pasazery a ze nebyl schopny ani cash zaplatit par letu pro nejblizsi dny ... Nejsem z oboru, ale presto se ke me dostala na prelomu zimy a jara 2008 informace od duveryhodneho cloveka, co ma nadstandartni prehled v oboru, ze ocekava konec TT nekdy na konci podzimu 2008, proste uz to pry dele zrejme nedokazou utahnout. Pokud TT opravdu od ledna zacala intezivne hledat investora, tak se moc neseknul a naopak to jen potvrzuje, ze vedeni bylo odhodlano tahnout karu az do horkeho konce - pro klienty. Proc je Ruzyn draha vubec nesouvisi s cestovkami, ale vedenim letiste. Obycejna voda je na jinych letistich i o dost drazsi.

zdenaBi
21.07.2009 17:15 213.192.26.***
RE: RE: Není vše jen černé 

taky jsem četla vyjádření pana Fischera a myslím si,že na tuto pohádku, co řekl mu neskočí ani kojenec (v době krize se každý snaží sehnat klienta udržet si ho, ale platícího klienta-pan Fischer si myslel asi že platit stačí jeho "jménem";). A že nevěděl ještě v pátek že končí???? no to už je vtip - ale k pláči těch, co na poslední chvíli zaplatili a neodjeli (maxim. tak na letiště).. :-?

Milan K
21.07.2009 17:52 77.48.127.***
RE: RE: RE: Není vše jen černé 

zdenaBi: Když mu na předchozí pohádku o levných zájezdech skočilo 10 tisíc lidí, proč by mu na tohle neskočili také? Přečti si toto forum a uvidíš, že tu najdeš takové osoby, které ho obhajují i teď.
A to, že prodával do poslední chvíle, je pochopitelné. To měl v květnu přestat prodávat zájezdy do doby, než se zjistí jestli to ještě půjde nebo už ne? V takovém případě by zkrachoval o to dřív a přišel o tu teoretickou šanci na zlom (který ale fakt reálně přijít nemohl). Snad u každé krachující firmy se jede až do zlomového okamžiku.

kokot
21.07.2009 18:45 89.102.197.***
RE: RE: RE: RE: Není vše jen černé 

Peníze u TT
Pokud se inkasované peníze nácházejí na firemním účtu, nemůže jít o tunelování.

Také se mi nezdá , že vnichni vědí , že se zájezdy prodávaly pod cenou. Pokud má někdo smlouvy mezi TT a hoteliery, ať je ukáže. Jinak je to cílená kampaň proti TT a VF.

Milan K
21.07.2009 18:47 77.48.127.***
RE: RE: RE: RE: RE: Není vše jen černé 

zdenaBi: Vidíš, ten pán s tou nehezkou přezdívkou, kterou se stydím ocitovat, abych tu nebyl sprostý, té pohádce uvěřil...

fiona 21.07.2009 18:56
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Není vše jen černé 

28.6.2009 - 12.7.2009, Mallorca, hotel 3*, s plnou penzí, pro 2 osoby se vším všudy za 48 000 Kč. Je to podezřele nízká cena???? Týden v prosinci 2009 Tenerife, hotel 4*, all inclusive, pro 1 osobu se vším všudy 27 000 Kč. Je to podezřele nízká cena?

fiona 21.07.2009 18:58
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Není vše jen černé 

Nezobrazily se mi tam hvězdičky, takže Mallorka hotel 3 hvězdy, Tenerife hotel 4 hvězdy.

koloděj
21.07.2009 22:45 89.102.197.***

Pro Okamuru a jiné CK

kacik025 22.07.2009 09:59

Fiona: me na tom neprijde nic podezreleho,loni jsme leteli na kanary-lanzarote 8 dni all in kazdej za 22 000 s Canariatreval takze ceny normalni!

fiona 22.07.2009 10:06
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Není vše jen černé 

No vidíš, tak proč zde někteří furt melou, že nám měly být podezřelé ty nízké ceny :-) :-) . Také mi to nepřipadalo jako nějaká super levná záležitost. Jsem zvědavá, co na to odborníci jako jaja nebo alla-alla :-) :-) .

ZdenaBi
22.07.2009 10:12 213.155.226.***

MilanK-ale svádět krach na email je fakt síííla.Že se dá lákat na nízké cena - tomu se nedivím, ale poslední prohlášení pana VF je fakt bomba...to už nás všechny považuje za pitomce bez vlastního názoru. To ať se raději nevyjadřuje - solidní, PLATÍCÍ firmu nemůže email položit-nebo si to snad někdo myslíte... ;-) z vlastní nemalé zkušenosti vím, že bajky dlužících firem jsou různé, ale pan VF je borec-to se musí nechat :-P :-x

Dasa S. 22.07.2009 10:55

ahoj..levné byly ty akce..dítě zdarma jen za palivák a taxu,1 a 1 zdrama...to jim asi zlomilo vaz..nám měla holka letět na Ibizu taky jen za palivák a taxu..u jiných cestovek to není

alla.alla nepřhl.
22.07.2009 11:15 88.100.6.***

ano levné byly akce děti zdarma takže např hotel v Sharm el sheik 4 hv. all inc pro 2 dospělé + 2 děti vyšel celkem na 38000,- s poplatky na 15 dní což je za babku+ ted co udělali tu akci dva za cenu jednoho ,a jejich slevy za včasný nákup až 30%,... ;-)

jinak znak že něco není v pořádku dle Evropské pojišťovny-
1/ příliš velké slevy /každé zboží má nějakou hodnotu a pod tu se nedá jít/
2/ stížnosti klientů ,časté změny hotelů v destinacích viz egypt od vánoc/ 3/lidé by měli sledovat media a přemýšlet to co bylo v tv byl znak že něco není v pořádku
a také že prý prodávali zájezdy na velkou dobu dopředu - není to úplná citace ,ale takhle to ráno přibližně řekl v tv zástupce této pojištovny

Vendulas 22.07.2009 15:53

Dasa.S:my měli za taxy na Ibizu děti dvě,ale když vemu celkovou cenu a porovnam jí s cenou kdyby jsme letěli s německou CK tak mi vyšla podobná cena +- 1000,- pokaždý když jsme s TT jeli,takže mi to podhodnocené nepřišlo,spíš jestli ostatní CK to nemaj nadhodnocený.Ale kde je těm prachum tedy konec,by mě zajímalo

aaas 22.07.2009 17:59

u něm. ck taky záleží který měsíc, na last nebo na first,... je potřeba si uvědomit obsáhlost něm. ck a naší malou zemičku oni když prodají pár míst bez zisku tak netratí při objemu jejich turistů

spokojený zákazník
22.07.2009 19:18 212.25.35.***

pročetl jsem si vášnivou debatu a lidi neblázněte,konec TT snad musel každý předpokládat,ty ceny to nemohli ustát ani náhodou,já můzu být p.fischerovi vděčný,díky němu jsem jezdil s TT dvakrát i třikrát do roka na lasty za opravdu směšné ceny to co jinde bylo za 20000 a více bylo u tomi za deset a níže,v červnu jsem ještě stihnul turecko plánovanou krétu v září už boužel nestihnu,ale ujít si ji nenechám tak jsem ji už zacáloval u neckermanna za nezvykle vysokou cenu 22 000 u tomi bych dal na last max. desítku,no boužel zlatý časy končí a dovolená bude již boužel jenom jedna v roce,já naopak p. fischerovi můžu poděkovat za jeho působení na českém trhu.
jinak TT byl pojištěný,přijdete max. o tisícovku/dvě,tak nechápu toho povyku,snad jste si nemysleli,že to vydrží věčně :-P

aaas 22.07.2009 20:16

Pavla dala na diskuzi o TT na egyptě velmi zajímavý odkaz na chat s T .Okamurou dovolím si ho sem předat http://www.denik.cz/online_rozhovory/okamura_online.html
tam je odpověd i na to, když nemáte v ruce cestovní smlouvu ohledně výletů placených na místě a vůbec vcelku zajímavé info

Vendulas 22.07.2009 21:14

mně by zajímalo jak se mluví o 10 000 poškozených-to je myšleno cestujících nebo smluv?

ave.tp
22.07.2009 21:20 89.102.155.***

už to zveřejnili, přes 11 000 dospělých a přes 2000 dětí, snad v celkové částce 160 milionů - tak je naděje

Vendulas 22.07.2009 21:24

mně to právě přijde celkem málo,na to že v době krachu bylo v cizině 3250 lidí,tak že by měli na zbytek sezony jen tolik.
I když teda zaplať pán bůh,že jich neni víc

alla.allanepřih
22.07.2009 21:28 88.100.6.***

ale k tomu se právě asi připočítají náklady na ty co tam zůstali, takže pobyt a cesta domů ,ale fischer píše že by to i tak mělo stačit na 100% krytí ;-) ovšem věřte mu že???

Milan K
22.07.2009 21:38 213.29.16.***
RE: Není vše jen černé 

Vendulas: No ano, naivních kupujících už asi tolik nebylo.... ;-)

ave.tp
22.07.2009 21:43 89.102.155.***

Včera byl T.O. na čt 24, kde spočítal náklady na dovoz lidí na 25 milionu a vyrovnání za nové smlouvy a doplatky za neuskutečněné služby na 185 milionu a to neměl ještě přesná čísla. Byl optimistický, ale asi se moc nesplete.

Ajsha
23.07.2009 08:56 88.146.167.***

My jsme byli na týdenní dovolené na Ibize koncem května právě s Tomi Tour a nemůžu si absolutně na nic stěžovat, spíš právě naopak. Při ceně 10.500,- na osobu do hotelu s all inclusive a dokonce včetně všech poplatků,no kdo by to nebral?! I když se ai právě proto nemůžeme divit, že dopadli jak dopadli... No, škoda...

Milan K
23.07.2009 15:42 77.48.127.***

Ajsha: Mělas bys těm, kteří už neodletí, něco přispět jako bolestné...I díky tvojí levné dovolené TT zkrachoval a tys je tak připravila o zážitky....

Yanina 23.07.2009 18:41

T.O. ovšem nezahrnul do výčtu pravděpodobné pohledávky ČSA (uvedl jen náklady na návrat, nikoliv možné pohledávky za neuhrazené fa za předcházející lety), pohledávky zahraničních partnerů (následně zveřejněn odhad cca 19 MIO jen v Egyptě).

ave.tp
23.07.2009 20:00 89.102.155.***

to Yanina: to co píšeš se nezapočítává do pojistky proti úpadku, musí se to vymáhat soudní cetou.

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@