Neregistrovaný uživatel
31.07.2018 00:16 37.48.48.***
Darina 

Byli jsme na poznávacím zájezdu jižní Francií s průvodkyní paní Barborou Finkovou. Již nikdy více !!! Když jsme ji zahlédli v Nice u odbavení kufrů poprvé, byla k nám otočená zády, bavila se s řidičem a evidentně námi nebyla nadšená, neboť každému,kdo se k ní přiblížil, aby se přihlásil, pravila : až budou kufry ! bez pozdravu, bez otočení.. a když jeden pán řekl : já už kufr mám, pravila, že ale ona ne. A takto s námi jednala dále, zajímali jsme ji jedině jako skupina, a pokud se někdo něco zeptal, popřípadě se chtěl o něčem ujistit, pravila : vy jste mne neposlouchal? už jsem to říkala v autobuse .... atd., člověk si připadal
jako že ji obtěžuje a tak jsme se již neptali a komunikovali jsme jen mezi sebou. Měli jsme potíže s autobusem hned na začátku, kdy po projetí brány na mýtné se autobus zastavil a údajně měl poruchu s automatickou převodovkou. Řidič vyjednával s asistencí. a jedna paní poznamenala - tak trochu zatlačíme - a to jste měli vidět vzteklou reakci řidiče - my se tady snažíme, vy nám to kazíte, vy si z nás děláte legraci a ponižujete nás , samozřejmě se k němu přidala i průvodkyně a řekla do mikrofonu, že jsme tímto řidiče uráželi a že je z nás smutná- jací to jsme lidé....Během zájezdu jsme to již nevydrželi a řekli jsme jí, jak to vidíme my, ona začala brečet a pak hodnou část cesty autobusem nepromluvila. Seděla jen separé se řidičem, na snídani ani večeři s námi nemluvila, řeknu to takhle - vykonala co musela, lidský přístup nula. My, co jezdíme s průvodci, jsme již starší lidé, kteří nemají dobré jazykové znalosti, proto od průvodce žádáme spíše než výpočty všech králů, co kdy panovali ( toto se dá nastudovat předem), spíše praktické rady jak a co, ten lidský přístup !! a jsem přesvědčená, že naši potomci s cestovkami nejezdí, protože si vše mohou zařídit sami, a že průvodci nebudou potřeba. Já i kamarádka již nikdy s Čedokem nepojedeme nikam, neboť nám pan řidič sdělil, že můžeme být rády, protože prý je paní Finková nejlepší průvodkyní Čedoku- tak abychom náhodou nenarazily na některého jiného / logicky již jen horšího/. Dle mého názoru a názoru většiny lidí z našeho zájezdu by měla paní Finková jít do sebe a nepovažovat své platící klienty za stádo ovcí, které má někam dopravit. Byly jsme s kamarádkou na mnoha zájezdech, ale s takovým přístupme jsme se ještě nesetkaly a doufám, že již nesetkáme.

• Anonym (2)
  • Sally
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
05.08.2018 17:44 37.188.234.***
Re: Darina 

A kolikpak jste v sobě měla vína, takhle o půlnoci, když jste psala tento příspěvek, mladá paní? A proč jste ho nazvala Darina, když paní Darina na tomto zájezdě byla s dcerou a byla velmi dobře jazykově vybavena? Jste samé tajemství a záhadou pro mne zůstává, proč si stěžujete na průvodkyni, která tomuto zájezdu dala vše i přes velké bolesti zad o kterých nemluvila a jen někteří jsme to na ní poznali... Zmiňujete se o začátku na letišti. Já jsem jí viděl vždy otočenou čelem k zavazadlovému pásu s cedulí Čedok, jak skutečně všem odpovídá, Přijďte, až budete mít zavazadla. Nevím, co jste chtěla, aby nám říkala... A že si též musí vyzvednout kufr? Pro mne celkem pochopitelné... Asi by se Vám též nelíbilo, kdyby ho nechala odjet a my tam pak museli čekat, než ho získá, nebo? Naopak hezky reagovala, že je dobře, že jsme všichni a všem kufry přišli.
O okamžiku, kdy měl autobus problém snad ani nemá cenu psát. Styděl jsem se za všechny přítomné dámy, které rádoby vtipně, ale ve skutečnosti velmi trapně a zle komentovali celou situaci, zatímco se řidiči snažili celou situaci vyřešit.
Já osobně jsem se na tento poznávací zájezd velmi těšil a všechna má očekávání i přes veliká vedra, splnil a s čistým svědomím musím říct, že největší zásluhu na tom má právě průvodkyně Barbora Finková, profesionál v každém ohledu, chodící encyklopedie, vždy nápomocná, vždy ochotná, i při večeři, vždy vysvětlila, vždy pomohla objednat nápoje. A též velmi oceňuji její překladatelské výkony při návštěvě jeskyně a na zámku v Pau, čímž nás obohatila ještě více.
Ano, nepochopil jsem v Lurdech dotaz od jedné z účastnic, Proč jsme v Lurdech, kdo vymýšlí tento program, že si představovala, že budeme jezdit spíše po oblasti Riviéry, Saint Tropez apod.... Pro mne skutečně nepochopitelné, že si někdo koupí zájezd, zřejmě na poslední chvíli za nejnižší možnou cenu, a vůbec neví, co ho čeká, kam pojede.. a je kvůli tomu nepříjemný na průvodkyni? A nepříjemný tak, že jí rozpláče?
Lidé jsou různí, mrzí mne Váš příspěvek. Já bych rád při příští cestě zase potkal paní průvodkyni Barboru Finkovou...

• Anonym (1)
  • Anonym (3)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@