jouda 01.11.2007 17:39
vřele doporučuji !!! 

žasnu nad vaším nadšením z lůžkových autobusů (obecně). Jen na okraj bych chtěl připomenout, že lůžkové autobusy jsou určeny k tomu, aby v nich cestující mohli přespat V DOBĚ, KDY AUTOBUS STOJÍ NA PARKOVIŠTI !!! a v žádném případě za jízdy. Navíc téměř všechny lůžkové autobusy, které jsou v tomto státě používány, nemají patřičnou homologaci, na technické prohlídky jsou do autobusu manontovány originální sedačky a po absolvování prohlídky zpět lůžka. V době, kdy jsou všechny nové autobusy vybavovány bezpečnostními pásy na VŠECH sedadlech, je takovýto způsob dopravy HAZARD S LIDSKÝMI ŽIVOTY !!! Dopravce si neuvědomuje, co se stane, až dojde k dopravní nehodě podobné té, jaká se stala u Nažidel. Přeji vám všem, kteří jste z tohoto způsobu cestování nadšeni, příjemnou jízdu.

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
syrový
13.10.2008 23:21 217.168.212.***
RE: vřele doporučuji !!! 

nemáte pravdu, protože všechny autobusy s lůžkovou ůpravou v C.K.AXIA projíždí STK aniž demontují lůžková sedadla.Byl jsem na STK se svým os. vozem současně s tímto autobusem. :-)

zdejarmila
06.10.2009 16:33 90.176.128.***

souhlasím, zažila jsem 4 noci hrůzy, děsu a ani se to nedá slovy popsat.Na Sicilii, kam jsme cestovali jsem zapálila několik svíček v kostele za šťastný návrat.Měla jsem pocit, že ležím v regálu, bezmocná a zničená.2 noci tam jsem nespala, nazpátek jsem počítala každou minutu.Vůbec nechápu, že si to může někdo pochvalovat.Autobus neměl bezpečnostní pásy, při brzdění z kopce jsme se všichni sesouvali k řidiči.Kdyby prudce musel zabrzdit tak jsme skončili na jeho hlavě.Jak může někdo provozovat takový AUTOBUS SMRTI.Jarmila 8-O

• Anonym (1)
micák 06.10.2009 20:59
RE: RE: vřele doporučuji !!! 

To, co zde uvádíte nese jasné znaky trestného činu, kterým by se měly zabývat orgány činné (pokud chtějí...)v trestném řízení toto státu. Policie ČR by okamžitě měla monitorovat činnost CK a dát varování okolním státům. Osobně vám všem doporučuji děkovat, že jste se vrátili zpět zdraví a nestálo to nás daňové poplatníky další peníze. Všem přeji šťasnou cestu včetně návratu.... :-(

Beryovka
07.04.2010 12:18 213.194.254.***
reakce na článek vřele doporučuji!!! 

Nelíbí se vám lůžkový autobus?Tak fajn postěžovala jste si a teď už doufám budete v autobusu sedět na zadku a nebo poletíte....tedy letadlem.....Nebezpečí vám hrozí ikdyž sedíte , kdyby řidič prodce zabrzdil tak jste stejně nalepená na sedadle před vámi...už vidím kolik lidí je v autobusu připoutaných....

jouda 07.04.2010 20:47
RE: reakce na článek vřele doporučuji!!! 

Podstatné je to, že přeprava osob ležících na rozložených lůžkách za jízdy je ZAKÁZÁNA! Se svými životy samozřejmě můžete každý hazardovat dle libosti, já si radši posedím v "normálním" autobusu :-D
Jen by mne zajímala reakce příznivce lehátek, pokud by došlo k dopravní nehodě a zranění, nebo usmrcení.
Pokud nevěříte, stačí zavolat na firmu Dekra a zeptat se .......

• Anonym (1)
Globík 27.06.2010 15:15
RE: RE: reakce na článek vřele doporučuji!!! 

Joudo,

bohužel myslím, že házíš hrách na zeď. Bezpečnost je spoustě lidí víš kde. Ale až se něco nedejbože stane, zapomenou, co tu teď psali.

• Anonym (1)
  • Anonym (3)
Stanislav Sodoma
16.09.2010 09:05 85.71.239.***
RE: RE: reakce na článek vřele doporučuji!!! 

Co nemáte ověřeno, netvrďte. Při hledání tohoto problému jsem našel vyjádření z MD, že jízdy autobusem s lůžkovou úpravou nejsou v EU NIJAK řešeny. Tudíž ani povoleny, ale ani zakázány a to je podstatné.

jouda 19.10.2010 18:39
RE: RE: RE: reakce na článek vřele doporučuji!!! 

Vážený pane,
dovolil bych si Vám oponovat - vycházíte zřejmě ze stejného stanoviska, ze kterého si dovoluji ocitovat úvodní řádky, kterých jste si zřejmě nepovšimnul .....

Kromě toho - ti, co se nejvíce "lumpáren" zastávají, jsou potom mezi prvními, kteří podávají žaloby v případě, že se stane nějaké neštěstí ......

"Josef Pokorný, ředitel Odboru provozu silničních vozidel Ministerstva dopravy, odpověděl:
"Žádný mezinárodní předpis neumožňuje schvalovat autobusy určené pro provoz po pozemních komunikacích s lůžkovou úpravou a proto taková úprava autobusu nemůže být předmětem homologace (mezinárodního schválení). Ve státech EU by autobus pro přepravu spících cestujících neměl být schválen a neměl by být ani provozován na pozemních komunikacích EU.
Všechna sedadla nových dálkových autobusů (tj. autobusů kategorie M3 třídy III) ve všech státech EU musí být přibližně od roku 2004 povinně vybavena bezpečnostními pásy pro dospělé. V autobuse se sedadly s bezpečnostními pásy musí být sedící osoba při přepravě připoutána, včetně dítěte nad tři roky věku."

Konec citátu .......

Rozmon
20.02.2011 20:51 85.70.219.***
RE: RE: RE: reakce na článek vřele doporučuji!!! 

Milý joudo,nevim kde jsi přišel na to,že by se měli vyměnovat sedačky na stk,sám tímto autobusem jezdím,autobus vyrobili holanďani přímo ve fabrice i s těmito sedačkami,takže v tom asi nic nelegálního nebude a kdyby lůžková úprava nemohla být předmětem homologace,tak ten autobus nemůžou ani vyrobit a pustit na silnici... my češi s těmito autobusy v lůžkové podobě jezdíme po dálnici,ale holanďani,belgičani,angláni,francouzi a ostatní dopravci v EU tuto úpravu používají i na silnicích prvních a druhých tříd,sám jsem byl kolikrát svědkem že v alpách takto přijeli až do střediska,kde lidi vystupovali přímo z lůžek... Co se týče policie,tak už mě mnohokrát stavěli kdekoliv v evropě s rozloženejma sedačkama a nikdo stim neměl žádnej problém... myslete si co chcete,ale je to stejně nebezpečný jako když sedíte,v sedě se sváma při bouračce ta sedačka utrne a stejně vás zabije a nepomůžou vám ani pásy,protože jsou přidělaný k tý sedačce a když se svámi ta sedačka neutrhne,tak vás zabije ten pás,protože z 99procent jsou v autobusech dvoubodové pásy,což je jen kolem pasu a to mi přijde ještě víc nebezpečný než když nejste připotaný,protože vás ten pás rozpůlí...

• Anonym (3)
jouda 20.04.2011 16:51
stanovisko ministerstva dopravy ČR 

Tak vážení chytráci - nechal jsem si zpracovat posudek ministerstva dopravy - tak si taky můžete počíst :-D

Dobrý den,
na Váš dotaz týkající se přepravy cestujících lehátkovými autobusy Vám sdělujeme následující.
Nové dálkové autobusy uvedené do provozu od 1.4.2004 musí být vybaveny bezpečnostními pásy pro dospělé. Za vybavení odpovídá výrobce autobusu a ne dopravce, který si autobus kupuje. Požadavky na vozidla, mezi něž patří také autobusy, nejsou stanovovány jednotlivými státy Evropského společenství, ale jsou stanoveny shodně ve všech státech EU. Konkrétně:
Velké autobusy (kategorie vozidel M3) tj. pro více než 22 cestujících se dělí na třídy I až III. Třída I autobusů je určena pro městský provoz, pro stojící a sedící osoby a dále autobusy třídy I nově uváděné do provozu musí umožnit přepravu osob na invalidním vozíku. Třída II autobusů je určena pro přepravu meziměstskou a interiér těchto autobusů umožňuje přepravovat sedící a stojící osoby. Třída III autobusů je vyráběna pro dálkovou přepravu a interiér autobusu je určen výhradně pro sedící osoby. Malé autobusy (kategorie vozidel M2), do 22 přepravovaných osob, se dělí pouze do 2 tříd, třídy A (městský a meziměstský provoz) a B (dálkový provoz). Právní předpisy stanovují, mimo jiné, technické požadavky na bezpečnostní pásy pro dospělé a dále povinnost tyto pásy montovat do různých kategorií vozidel. Povinnost vybavit bezpečnostními pásy pro dospělé nová vozidla kategorie M2 třídy B a M3 třídy III (malé a velké dálkové autobusy) , která jsou poprvé registrovaná v České republice, byla stanovena Ministerstvem dopravy od 1. 4. 2004 (viz Věstník dopravy č. 23 ze dne 23.11.2003). Požadavek Ministerstva dopravy vyplývá z Ženevské dohody 1958 (viz sbírka mezinárodních smluv, oznámení č. 42/1996 Sb.) a jejich příloh, kterými jsou předpisy EHK OSN. V tomto případě jsou to předpisy EHK OSN č. 14 o kotevních úchytech bezpečnostních pásů a č. 16 o bezpečnostních pásech. Shodné požadavky pro státy EU určují směrnice 76/115/EHS v platném znění o kotevních úchytech bezpečnostních pásů a směrnice 77/541/EHS v platném znění o bezpečnostních pásech.
Problém dálkových autobusů.
Jak již bylo uvedeno, dálkové autobusy nově vyrobené a poprvé uváděné do provozu v České republice po 1.4.2004 musí být vybaveny bezpečnostními pásy pro dospělé. Za plnění této povinnosti odpovídá výrobce a Ministerstvo dopravy schvaluje možnost uvést takový autobus do provozu. Dálkové autobusy vyrobené před 1.4.2004 bezpečnostními pásy pro dospělé vybaveny být nemusely. Další problém dálkové přepravy osob a používání bezpečnostních pásů pro dospělé v nich vzniká v praxi. Dopravce může pro dálkovou přepravu osob použít autobus starší, který bezpečnostními pásy vybavený být nemusel, anebo použít autobus určený pro meziměstský provoz. Za takový způsob přepravy neodpovídá ministerstvo, ale může ji ovlivnit pouze objednavatel přepravy.

Žádná právní úprava neumožňuje přepravu ležících osob, pokud to nějaká přepravní společnost nabízí a umožňuje, může tuto možnost využít pouze při stání tohoto autobusu, nikoli při provozu. Za jízdy musí přepravované osoby sedět a musí být připoutány bezpečnostními pásy.

Děkuji za dotaz a jsem s pozdravem

Lenka Wasyliw
referent
Oddělení administrativní a operativy
Ministerstvo dopravy
Nábřeží Ludvíka Svobody 12
110 15 Praha 1

xénie
02.10.2012 19:52 84.42.211.***
Re: stanovisko ministerstva dopravy ČR 

tyhle keci mám ráda.....jezdím několik let do CHorvatska a ještě žáden autobus neměl bezpečnostní pásy :-$ takže chcete říct, že jsou to šroty co nás vozí?tak co tady řešíte lůžkovou upravu,pokud vím tak převoz v leže mají pouze sanity.těším se na další dovolenou v roce 2013 a nebudu řešit pásy ani lůžkovou úpravu čus :-*

Matangel
26.06.2010 21:00 77.78.69.***
RE: RE: vřele doporučuji !!! 

S touto CK jezdíme již cca 10 let a jsme velmi spokojeni. Několikrát jsme vyrazili také s jinou CK, protože rozsah nabídky pobytových zájezdů CK Axia není právě největší, ale pokaždé se rádi vracíme k CK Axia. A jedním z důvodů je již zmiňovaná doprava lůžkovými autobusy. Např. cestu do Španělska v sedě si vůbec neumím představit, stačilo mi Německo. Jak říká Jasmine, po noci v lůžkovém autobusu dorazí do cíle většina lidí odpočatá a vyspalá.
Mimochodem fotografii autobusu s lůžkovou úpravou mají zveřejněnou na webových stránkách i v jejich katalogu, kde je také u každého zájezdu konkrétně uvedeno "doprava lůžkovým autobusem", takže to není nic tajného a neměli byste tím být při cestě překvapeni.
Tuto cestovní kancelář mohu jedině doporučit, ale podotýkám, že jsme spíš skromní. Rozhodně nepatříme mezi "věčné stěžovatele", kteří si vždy na všem najdou něco špatného...

VasekB
17.10.2010 23:43 78.45.48.***

byl jsem luzkovym busem 4x na zimnim zajezdu v Italii a spokojenost.karosy maji vic mista nez ty nove.v novych busech se uz lezi cca od kolen s dalsim sousedem a ne vsichni ten system chapou, ze se nemuzou rozvalit a roztahovat ;o( problem (ne)bezpecnosti jsem si uvedomoval, ale U Nazidel jel sedackovej a docela novej bus a co jim to bylo platne ;o(( jak to maji resene v CK s kontrolou od Policie (obzvlast te zahranicni), jsem nezjistoval.

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/2ECB6287-53AF-4D69-B8BC-529CCB3A88E1/0/stk_7_03.rtf

Instrukce pro STK č. 7/2003
Sedadla s lůžkovou úpravou určená k montáži do autobusů Karosa

V rámci osvěty k bezpečnosti silničního provozu na pozemních komunikacích je vhodné mezi provozovateli vozidel upozorňovat na skutečnost, že lůžkovou úpravu sedadel je možné používat výhradně při stání vozidla a nikoli při jeho jízdě.

Liliana-l10
17.12.2010 12:46 109.238.212.***

;-) Také jsem byla od axie již několikrát na dovolené a nemohu si ani jednou stěžovat.Pokud jde o lůžkovou úpravu jsem se také perfektně vyspala i za jízdy to podotýkám a jely se mnou 3 malé děti a ty v noci spinkaly jak koťata.Vše bez jediného problému s maximálním pohodlím.S píš si myslím,že jste zhýčkaný a nejlépe by jste chtěl limuzínu jen pro sebe.Potom by bylo pro Vás lepší dovolená s vlastní dopravou.A také když jedete v autě atřeba neřídíte zajisté jste několikrát v autě usnul sedě.Nad Vaším vyjádřením opravdu zůstává rozum stát.Alexandra

• Anonym (1)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@