A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nejen plavbám zdar!

| marbes
marbes
Diskuze vážná i nevážná se všemi, které spojuje jedno - plavby výletními loděmi
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
doktor23 08.08.2017 09:44

Pre 89.103.156.***

Tu nejde o to, že nechceme radiť alebo niečo si schovávame, ide o to, že je dobré si najprv pozrieť a oboznámiť sa so základmi (čo ti dá zabrať :-) ), a potom prejsť ku konkrétnostiam.
Loď je špecifická v tom, že máš možnosť voľby, či využiješ služby lodnej spoločnosti, čo je asi najdrahšia možnosť, ako som už bol býval písal, ale postarajú sa o teba a vyberieš si z množstva ponúk v každej destinácii. Nevýhodou je, že často vystupuješ neskôr, ako by si mohol (niekedy ale skôr), sprievod je nastavený na väčšinovú populáciu (GER, US, ITA), často krát + 70, čomu je prispôsobené aj tempo.
Ak podnikáš cestu so sprievodcom z cestovky, ten by sa mal o teba postarať, píšem mal, pretože niektorí to berú len ako svoju dovolenku, v rámci ktorej sem-tam pomôžu aj ostatným.
Prípadne môžeš skúsiť nadháňačov pri lodi, pretože príchod lode je pre nich biznis, takže na 95 % sa o teba postarajú a keď sa dohodneš, že ťa taxík vyzdvihne o tretej, tak ťa aj vyzdvihne (dokonca aj v Karibiku).
Alebo sa dôkladne pripravíš, naštuduješ si, poradíš sa s tými, čo už niečo podobné absolvovali a dáš to na vlastnú päsť, čo je väčšinou môj prípad.
Poslednou možnosťou je vyjsť von z lode, poobzerať sa v prístave (ak sa kotví priamo v prístave, čo je prípad aj St. Martin), niečo nakúpiš, nájdeš blízko nejakú plážičku a tam zostaneš.

Na St. Martin som bol dva krát, prvý raz sme išli taxíkom na Mullet Bay, tam sme sa s rodinou okúpali, pričom nebolo bohvieaké počasie, okolo obeda sa presunuli na Maho, počkali si na prílety cca. troch lietadiel a následne sme sa opäť taxíkom dali zobrať k lodi. Neviem už, koľko sme mali času, ale ako píše mispi o super obchodoch, my sme ich asi minuli, ceny sa nám nezdali až také prívetivé. Druhý raz sme sa len odviezli vodným taxíkom na najbližšiu pláž, kde sme celý deň vegetovali. Požičali si lehátka a slnečník a bolo. Sme viac kúpači, navyše sme vždy boli s deťmi (momentálne 11 a 7) takže tomu sa prispôsobujeme.

• Réza 2
  • marbes
Fiš 07.08.2017 22:35

Haló, lidičky, nechcete si někdo koupit nějakou plavbu?........ař pošoupnem seznam navrch(((clap)))...........chci si ho přečíst a vůbec ho nemúžu najít :'(

• Blue.blue
Fiš 07.08.2017 21:27
Re: Maho beach 

...hmm, anonym nevadí,...vadí, že se vlastně neví komu se odpovídá, takže být nás tu víc, tak se neví kdo s kým o čem a jak :-D
A je úplně jedno, jak dlouho tu jsi, protože jsi jen šedá ikonka s číslem (((clap)))

Jo, byli tu i nováčci, kteří si koupili první plavbu a pak mezi námi i zůstali.Nevím jak kdo, ale já jim mám tendenci věřit víc než šedivkám bez obličeje a bez jména,ale chápu, že si chráníš soukromí. 8-)

...mmch myslím, že frankie ti poradil suprovně.Přesně na co ses ptal (((clap)))

...jinak zcela jistě se potkáš s někým z nás, ale neboj, my tě nepoznáme :-D

• frankie
Neregistrovaný uživatel
07.08.2017 20:26 89.103.156.***
Re: Maho beach 

4 Frankie:Díky moc to je konečně něco přímo od někoho kdo to absolovoval.On,ale u mě je trošku problém v tom,že za dovolenou 100000,- můžu dát vážne jen jednou do roka a tím pádem jsem i limitovanej.Rád bych jezdil častěji,ale to bych se musel soustředit na Evropu.Takže to co jsi zde ty popsal já bych měl na 10 let :-D :-D :-D :-D.Vloni jsem si konečně splnil sen a viděl Maledivy a ted pátrám co dál a další na řadě je právě St Maarten.Taky jsem sledoval letenky tam stojí z Amsterodamu 11000 a ubytování se snídaní 1700 na den,takže pobýt delší čas by asi nebyl problém,jen právě je zde onen problém,že kromě Maha beach tu nic není a delší pobyt by byl vlastně nuda.Možná to zní opět nadutě,ale jezdit do karibiku víckrát za rok,neřeším to.Takhle pečlivě vybírám.Nikdy nevím kdy to třeba bude naposledy.Tak jdu zkoumat tu cestovku co jsi tu zmínil a kdo ví možná se jednou potkáme.

Neregistrovaný uživatel
07.08.2017 20:16 89.103.156.***
Re: 

Věřím,že evropské památky jsou krásné v rámci možností a toho co mě zajímá jsem je projel.Sice né na lodi,ale myslím to nevadí.A zatím jsem měl v karibiku tu čest spatřit Mayské a Aztécké památky.A je to opravdu zážitek,jelikož do Evropy patřím takže sice má koloseum cosi do sebe,ale Chichen Itza to je něco úplně jinýho.A i samotných tras po kribiku jsou desítky.Proto se těžko vybírá takže právě i z toho důvodu jsem tak nějak stanovil co by mě asi zajímalo nejvíc jako třeba právě Maha beach,Barbados,Bahamy asi díky atraktivitě a viděl jsem,že se dá i do Aruby a Curacaa dostat s jedním okruhem.
A co se anonymu týká není to jedno jak zde vystupuji.Chodím sem cca 8 možná dýl let a změna tu téměř nenastala.Takže je asi fuk jestli jsem tu jako Vojta,Ivan nebo anonym.Zkusím tu nastudovat co půjde a uvidíme.Vím,že cesty po památkách se nezavděčí plážovýmu povaleči a tomu kdo rád nakupuje zase neučaruje odlehlá destinace bez krámů.Tak nějak zhruba jsem si udělal obrázek jak bude probíhat po vylodění další nápln dne takže pokud někdo má přímo zkušenost s plavbou právě na trase Miami-St Maarten-Barbados a další byl by tak laskav a podělil se s potřehy,děkuji ještě jednou.

frankie 07.08.2017 20:04
Maho beach 

Anonyme: tak já ti třeba naprosto rozumím. Pro mě byla Maho beach jedna z mála destinací na světě, která mě opravdu v životě lákala... troufnu si napsat že těch 15 let taky... ;-) Až do letoška jsme byli taky zastánci 14 dnů dovolené v hotelu. I v Karibiku jsme byli párkrát.... No a vloni jsem byli na dovolené v Panamě a navštívili jsme 2x Panamský průplav. No a při druhé návštěvě zdymadel v Gatúnu jsme měli štěstí na obrovskou výletní holandskou loď, byl to neskutečný zážitek, když kolem nás proplouvala cca 10 metrů. No a v tu chvíli moje manželka prohlásila, že další dovolenou musíme vyzkoušet plavbu výletní lodí... Ihned po návratu z Panamy jsem začali zkoumat plavby. Já chodím na Orbion už 10 let, takže jsem automaticky první info hledal tady. A je pravda že zdejší diskuze mi strašně moc pomohla :-) :-)
No a k Maho: pro mě při hledání trasy plavby to byla jediná podmínka, kterou destinaci chci navštívit. Ostatní už byli jenom podružné... No a v lednu jsme absolvovali naši první plavbu - po Karibiku.
No a na St.Marteenu jsme měli zastávku od 8.00 do 14.00. My měli zakoupený výlet od naší cestovky J&M Cruise. Trval cca 3,5 hodiny. Z přístavu trvá cesta cca 40 minut. My strávili na Maho cca 2,5 hodiny a bylo to pro nás zatraceně málo času. My jsme byli z Maho úplně nadšeni a ten vymezený čas nám určitě nestačil. A jak psal níže Doktor 23, tak je pravda, že vetší letadla z Evropy přilétají spíš až odpoledne. Takže my jsme např. žádné nestihli. >:) Spíše jen menší z Karibských destinací + jedno z USA, ale i tak to byl neskutečný zážitek. No ale zároveň jsme z Maho odjížděli trochu zklamáni, protože to pro nás bylo opravdu všechno narychlo. :-(
No a já věděl že se sem musíme ještě jednou vrátit a strávit zde více času. No a po návratu domů (nadšeni z celkové plavby) jsme si řekli, že plavba na lodi je úplně jiná dovolená, než kterou jsme doposud zažívali a že ji musíme absolvovat alespoň ještě jednou. No a začali jsme plánovat další plavbu po Karibiku a opět s podmínkou zastávky na St. Marteenu... Rozhodli jsme se pro tu, kterou najdeš zde v seznamu a tentokrát máme na St. Marteenu připlutí v 9.00 a odplutí v 19.00, takže věříme že tentokrát už bude na Maho víc času... ;-)
Tak snad ti to pomůže v rozhodování... ;-)

fineliving 07.08.2017 19:59
Re: 

Réza, krásne si to vystihla, takto to cítime, o tom plavby pre nás sú, nech je to kdekoľvek (((clap))) (((clap))) (((clap)))

• Blue.blue
Réza 2 07.08.2017 17:18
Re: 

... a vlastně jsem to ani nedopsala...nejde o to, vidět všechno, ale nasát tu atmosféru, každý den jiná země, probudit se jinde... ale to je jen za nás 8-)

• Blue.blue
  • fineliving
  • Anonym (1)
Réza 2 07.08.2017 17:14
Re: 

Kdo to vůbec je? Bez jména? Anonym?
Jsou tu i jiné diskuze, Karibik, Armonie atd., kam možnáspíše patříte :-\
Tady jsme všichni v pohodě a tolerantní, chápeme se, počteme si... já jsem třeba kochací typ, vše si užívám pohledově, památky, přírodu..., do obchodu bych nevlezla ani pro suvenýr, ale chápu ostatní a proto sem lezu a čtu, i když jsme letos o plavbu přišli...

• Blue.blue
  • Anonym (1)
Fiš 07.08.2017 16:55
Re: 

...se někdo, má :-D :-D, Jaso <3...snad se mi taky někdy poštěstí :-\

Zpět na všechny diskuze