A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Exotika v létě s dětmi

| evulinulka
evulinulka
Ahoj, máme dvě holčiny - příští rok 7 a 9 let a začínáme přemýšlet o dovolené na příští léto. Protože máme voucher od cestovky, napadlo nás, že bysme našetřili a k voucheru přidali peníze a koukali se na nějakou exotiku. Zalíbily se nám Kapverdy (tam prý ale dost fouká) a Zanzibar (tam mě odrazuje let 15 hodin-někde se píše jen 9…). Nemáte někdo zkušenost, s těmito destinacemi? Případně i něco jiného? Procestovali jsme s holkama několik zemí v Evropě, loni Tunisko, letos měl být Egypt. Náš sen ale je klid, ne miliarda lidí na přeplněné pláži, prostě taková ta krásná romantika s nějakým, alespoň menším vyžitím pro děti, teploučko, ale nemusí být 40 stupňů. Je mi jasné, že teploty někde u moře v Evropě budou v létě také na koupání a opalování, ale nás láká právě ta exotika. Hlavně aby tam bylo hezky teploučko a bez dešťů. Já jsem učitelka, takže pro mě je časově bohužel dovolená jasná. Rozpočet máme tak do 130 tis. Děkuji za rady a tipy na destinace
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
gustavo.woltmann 21.10.2020 20:07
Re: Exotika v létě s dětmi 

Pořád si nemohu vynachválit dovolenou, na které jsem byl v roce 2017 v Tunisku, v Hammametu. Hotelový řetězec se jmenuje Tui magic life, tento Tui magic life Africana. V hotelovém resortu máte spoustu bazénů, tobogány pro děti, vyžití v podobě posiloven, volejbalových, golfových i tenisových kurtů a dalších. Po celém areálu je v podstatě tropická zahrada - příroda, květiny, keře, stromy, potůčky..nádhera.
Gustavo Woltmann

Neregistrovaný uživatel
19.07.2020 18:56 178.40.222.***

V prvom rade ak by ste chceli ist do Karibiku, co je pre mna exotika, tak urcite nie v obdobi letnych prazdnin u nas. Na ako dlho mozete odist? Lebo podla mna sa neoplati ist daleko na menej ako 14 dni. Osobne si myslim, ze suma, ktoru mate k dispozicii pre 4 osoby na taku tu katalogovu dovolenku s romantickymi ostrovmi, bielymi plazami a krasnou cistou vodou (Mexiko, Kuba, Dominikanska republika) nebude postacovat. V karibskej oblasti hrozia v uvedenom obdobi hurikany (tie sa vacsinou formuju v auguste/septembri prave v oblasti Kapverdskych ostrovov), takze radsej by som sa orientovala na ine destinacie 8-) 8-) 8-) Vami spominane Kapverdy si pozrite cez Google Earth, ci by to bolo pre Vas OK, ze tam neustale fuka, na ostrovoch toho vela nie je a vela ludi je celkovo sklamanych, pokial nevyhladavaju surfovanie.
Skuste s orientovat na vychod, myslim, ze do Indonezie (Bali) sa da ist v lete, detto na Sri Lanku.

Neregistrovaný uživatel
19.07.2020 11:27 213.210.172.***

Dominikána, Kuba,

Neregistrovaný uživatel
07.07.2020 19:25 193.165.236.***
Re: 1 

Nechápu, proč si nejdřív nepřečtete celý dotaz paní učitelky-tazatelky, ona vyloženě chce zájezd S CESTOVKOU!!

Anonymous user
07.07.2020 18:49
Re: 1 

Zdravím, i bez cestovky lze najít kvalitní ubytování. Já za sebe mohu mohu doporučit www.catchhotels.com. Přes jejich stránky se dostanete na Booking.com Agodu, Hostelworld nebo Hotels.com, a zarezervujete si ubytování. Catch Hotels Vám ihned začne hlídat cenu ubytování a jakmile klesne, dají vám info. Pak je potřeba jen původní rezervaci zrušit a provést novou už za levnější cenu. Taky je dobré si z jejich stránek stáhnout doplněk, ten pak hlídá ceny automaticky.

Neregistrovaný uživatel
07.07.2020 13:47 83.167.52.***

... a pridám, ak by to už musel byť ten Madagaskar, tak asi ostrov Nosy Be. Tam funguje aspoň základná, aj keď biedna turistická infraštruktúra. A deti tam uvidia aj lemury, aj baobaby a aj chameleóny.
Pri rozpočte do 6.000 € na rodinu by som sa priklonil za Malajziu (Langkawi) s perfektnými pohostinnými domácimi, dobrým zdravotníctvom, atrakciami pre deti a dobrou hodnotou všetkého za investované peniaze

Neregistrovaný uživatel
07.07.2020 13:34 83.167.52.***

No, odporučiť Madagaskar rodine s malými deťmi mi pripadá ako nápad cez Košice ( u nás sa tak hovorí absolútnej blbosti). S manželkou sme prešli takmer celý svet okrem čiernej Afriky bez cestoviek, ale jedno z mála miest, kde zažila poriadny kultúrny šok z biedy (hlavne malých detí) bol práve Madagaskar.

Neregistrovaný uživatel
07.07.2020 06:56 193.86.88.***

Byl jste tam vůbec? Asi ne když tak blbě kecáte. Dokonce co tam byli študáci v roce 2017 se kterými jsem konzultoval cenu, tak ti to měli ještě o něco levnější.

Snídaně v hotelu od 8.000 do 14.000 AR, obědy cca okolo 20.000,- ARI.
10.000 Ariarů = 2,5 €. Sedmička rumu Dzama stála 10.000,- ARI
Průvodce a doprava a jeho služby stály pro 4 lidi dohromady 1.700,- €. Spali jsme v hotelích apod. A stravovali jsme se v restauracích a ne v bufetech, platili jsme parky, přepravu na St. Marie atd. atd. Nejdražší byla letenka.Nesmíte jezdit s předraženými cestovkami. Cena 45.000,- za osobu byla v roce 2018.

A nebyly to žádné galeje, dovolenou jsme si patřičně užili, akorát jsme trošku časově nezvládli cestu z Tuleáru zpět do Tany. Špatně jsme to rozvrhli a pak jsme už na Tanu neměli čas.

Sally

Neregistrovaný uživatel
05.07.2020 08:47 89.103.156.***

Nevěřim,že cena za Madagaskar na 3 týdny byla 45000 když jste údajně nešetřili.Já když údajně nešetřím,vyjde mě to vždy tak ma 60-70000 14 dní (jen běžná večeře pro dva s pitím 1000-3000 kč dle výběru jídla).Takže nechápu co jste jedli a pili.Pokud vodu a místní bufety tak no jen tak tak,ale je to pak ještě dovolená???Ono se snadno cestuje za pár tisíc když se pije nejlevnější voda a jí 1x denně fasfood.Ale to není dovolená,ale galeje.

Neregistrovaný uživatel
27.06.2020 21:35 85.163.82.***
Exotika v létě s dětmi 

Do exotiky se létá v zimních měsících. V létě tam obvykle prší.

Zpět na všechny diskuze