A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Delegati Exim tours

| hanicka.m
Myslim,ze nejde jenom o CK, se kterou jedete,ale jde predevsim o to,na ktere delegaty narazite !!!
Exim Tours ma 2 super delegatky, o kterych se hodne v diskusi pise : Karin Ayad a Sarka Bartu = Ty holky jsou bezva.
A co jini delegati??? Jake mate zkusenosti!!!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
LenkaSlosarova 01.12.2008 12:06
RE: RE: MikeX 

Cauky,tak tos mel dobrou smlouvu..v me nebyla o poctu volnych dnu zadna zminka!ja jsem v destinaci stravila temer 6mesicu a to byl jeste i v pulce zari pekny zahul,takze volny, opravdu cely volny den tak jednou za 2tydny...Co se tyka tech cizich jazyku,tak mne celkem prekvapilo jak malo mladych lidi umi jazyky...a co se tyka jazykovych schopnosti napr.arabu Tunisanu,tak klienti si opravdu nemohou dovolit otevirat ne ne pusu,pac takovy tunisan na recepci mluvi zpravidla 4-6jazyky plynule,to u nas v CR recepcni mluvi tak akorat anglicky a nemecky...tak si myslim, ze neni vubec o cem diskutovat..a opravdu kvuli tak malemu narodu se nikde a nikdo nebude ucit tak tezky jazyk...kdyz uz jsme v te diskusi o Exim tours a tech overbookingu,tak od lidi jsem casto poslouchala, to jsme si mysleli, ze ET je solidni a spolehlivy, ze se jim nic takoveho nemuze stat..ale MUZE a JAKEKOLIV CK,at je ceska,madarska ci rakouska nebo i eskymacka...jak to jiz tady rozebral kolega MikeX:-), delegat to take neovlivni a navic se to dovi jenom chvilku pred tim, nez privita na letisti klienty...ale nestalo se, abychom klienty soupli do spatneho hotelu,vzdycky odpovida stejne nebo dokonce i lepsi kategorii nez byl ten Vami vybran..Hezky den

MikeX
28.11.2008 23:30 78.102.132.***
RE: MikeX 

Ahoj, přeji hezký den.
S tou smlouvou máš naprostou pravdu. V podstatě je tam uveden především plat a co se děje v případě ukončení činnosti. K povinnostem delgáta se nic moc konkrétního nedočteš - pracovní doba je specifikována tím, že máš nárok na 1 den volna v týdnu. A k povinnostem je řečeno, že delegát musí být přítomen na letišti, při transferu, udělat schůzky na hotelu, vyřizovat administrativní záležitosti, dle potřeby průvodcovat výlety a musí být stále na telefonu - schopen pomoci klientovi v případě nouze (zejména zdravotní problém). To v hlavní sezóně znamená značné vytížení.
Letní sezóna v evropských destinacích trvá pro delegáty většinou 4 - 6 měsíců, což je hlavně na konci samozřejmě znát. Nejlepší je dle mého názoru květen, popř. začátek června - nejezdí tolik lidí a pokud delgát destinaci již zná, má volna celkem dostatek a život je naprosto super :-D .
No a nakonec ještě pár rad těm, kdo se chystají na dovolenou:
Díky internetu máte skvělo možnost si o vámi zvažované destinaci a hotelu zjistit prakticky všechno. Využijte toho!!! Téměř o každém hotelu si můžete najít tunu recenzí a hlavně si díky Google Earth při troše hledání najdete i jeho satelitní snímky. Z těch pak snadno zjistíte, co je v okolí, jak je to daleko, zda je pláž skutečně písčitá a často i to, zda ve vodě nejsou šutry.
Zjistěte si informace o zvolené destinaci a pokud se vám místní nátura nezamlouvá, jeďte jinam.
Jak napsala LenkaSlosarova, přečtěte si smluvní podmínky CK. Zjistíte, že jsou u všech většinou totožné a žádná vám nezaručí, kdy přesně odletíte a zda budete skutečně bydlet ve vámi zvoleném ubytování. To zkrátka díky snaze hoteliérů mít vždy plno nejde. Hotely klidně radši prodají víc pokojů, než mají k dispozici, a overbooky jsou holt v hlavní sezóně samozřejmostí.
No a na závěr něco k jazykům. Dle mého názoru by měl každý, kdo jede za hranice , být schopen alespoň naprosto základní komunikace ve světovém jazyce (hlavně angličtina, němčina). Slovíčka pro orientaci na letišti, číslovky, pár základních vět pro komunikaci s recepcí apod. by měl znát opravdu každý. Pokud neumíte ani číslovky, tak radši nikam nejezděte. Zažil jsem tuším 5 stížností na to, že recepční nemluví česky, což se opravdu nedá komentovat :-? .
Mějte se super 8-)

LenkaSlosarova 28.11.2008 06:08
MikeX 

ahojky,tak tos vsechno rekl za mne, co se tyka prace delegata!!!hezky si to vyztihnul,bravo :-D problem je to, ze ve smlouve mas pouze stanovenou vysi platu za mesic,ne za hodiny,takze makas opravdu kazdy den klidne i tech 12-14h a kdyz mas 3dny po sobe 5priletu a odletu,ztihnout udelat ve vsech 7hotelech informacky dva dny po sobe a pak kdyz jse uz konecne navlekas do pyzama v 11h vecer a vola ti klient, ze chce vymenit pokoj, ve kterem je jiz od 4h odpo,da to opravdu zabrat...skoda je, ze klienti tohle nikdy nevidi a ani je to nezajima...aspon kdyby cetli smluvni podminky a informace pred nakupem dovolene :-?,mnohdy by to ulehcilo praci a usetrilo nervy nam i klientum

micák 22.11.2008 07:03
RE: Z pohledu delegata 

Moje reakce na pohled delegáta je zcela subjektivní- to předem.Musím ale reagovat na několik podnětů z diskuze na toto téma.
Domnívám se, že delegát má postavenou smlouvu s CK, jaké služby má (a nebo nemá) klientům poskytovat, v jakém časovém horizontu.Tyto "pravidla hry" jsou dost podstatné.Jestli má 200 klientů na 10 hotelech, tak tuto práci s běžnými provozními podmínkami nemůže stihnout.To je ovšem chyba v nastavení smlouvy, kterou podepsal s CK.
Klienti taky podepsali smlouvu s CK a tak si nemohou stěžovat na doby odletů a příletů, na dobu cesty.Tyto věci si musí vyřídit s CK a delegát musí slušným způsobem tyto připomínky směrovat na CK.
Jestli jsem si zakoupil zájezd rok a nebo dva dni předem je úplně jedno, jako klient vyžaduji, aby byly splněny podmínky z cestovní smlouvy.A zde je na místě funkce delegáta, aby jasně řekl, co může ovlivnit a co ne, popř. poradil, zařídil.Samozřejmě, pokud klient zjistí, že "pozlátko" z katalogů neodpovídá skutečnosti, je nervózní a neprávem viní delegáta.Ten by ovšem měl být asertivní a vše řešit.K tomu bych ještě dodal, že to, že delegáty dělají většinou mladí lidé, není z důvodu, že by byli schopnější a nebo psychicky méně labilní - je to o penězích....Starší lidé mají většinou svoje zaměstnání a nemohou být třeba dva měsíce mimo.
Já osobně se snažím minimalizovat kontakt s delegátem, možné problémy vyřizuji přímo na recepci.Samozřejmostí je, předem se podrobně seznámit s destinací, kam jedu, s místním koloritem, zvyky.Z neznalosti místa mnohdy plynou zbytečné nervózní stížnosti na to či ono.
Tento rok mi úplně nevyšla dovolená Viz Faro Punta Stilo a Esterotravel), ale tím přímo na místě nemůžu vinit delegáta, ale vše si musím vyříkat s CK.Musím být jako klient soudný a pochopit, za co může a nemůže delegát - tedy v čem může a nebo nemůže pomoci.Většinou ale CK po návratu klienta zamete vše pod koberec.Proto je velmi dobré, si předem zjistit, jaké má která CK "renomé", a dle toho se rozhodovat s koupí dovolené.
Zmínka že "Češi jsou prostě takoví" (s měkkým "í" na konci Cipísku!!) nemohu souhlasit, protože už přestala doba hájení a i my (klienti)v ČR chceme, aby bylo dodrženo to, co je smlouvě s CK.Pravdou je, pár "vychcánků" se vždy najde, ale bagatelizovat to - je zcestné. :-|

cipísek13
21.11.2008 23:25 89.24.26.***

Zdravím
tak to co jsem právě četla od MikeX, je naprostá pravda,češi jsou prostě takový,neustále s něčím nespokojený,pořád jen kritizovat a kritizovat!!! Akorát si níčí nervy a hlavně dovolenou!!! Pořád by za něco chtěli kompenzace a slevy atd.Ale vůbec si neuvědomujou,že kazí dovolenou a práci jiným lidem!!!! Chce se mi z takových lidí zvracet!!!

MikeX
21.11.2008 17:55 78.102.132.***
RE: RE: RE: RE: Z pohledu delegata 

Zdravim kostra,
Samozrejme, ze jidlo, piti a vsechny ostatni sluzby jsou stejny at jedes na last, na first nebo za katalogovou cenu. Vetsine lidem chutna a jsou spokojeny...ale nekomu(a to jsou prave vetsinou ti, co koupi za last a parodoxne zaplati nejmin) se to zda zkratka malo a ocekava za svy penize daleko vic, nez co za danou cenu muze v zahranici ziskat...

kostra
21.11.2008 17:34 82.100.0.***
RE: RE: RE: Z pohledu delegata 

To mi hlava nebere jakej je rozdil jestli to zaplatim v ledno nebo na last minute na jidle ?????? Pochopim pokoj ale jidlo to je snad to same nebo snad chces rict ye na last si nekde jedla ybztkz jo___ :-?

MikeX
21.11.2008 14:13 78.102.132.***
RE: RE: Z pohledu delegata 

Zdravim blanka01,
Sluzby dostanes na last minute samozrejme stejne, jen je treba pocitat napr. s tim, ze treba pri rozdelovani pokoju (ktere probiha jeste pred prijezdem klientu) se vetsinou nejdriv plni zvlastni pozdavky klientu, kteri zakoupili zajezd drive, a tudiz zaplatili vice. Ja nerikam, ze kdyz koupis na last, tak nemas narok na standardni sluzby, jen tvrdim to, ze ti co si nejvic stezuji (na jidlo, piti, pokoj...) jsou vetsinou ti, kdo koupi zajezd na uplne posledni chvili.

blanka01 21.11.2008 12:57

MikeX,zajímavý příspěvek. Ale přeci když si koupím zájezd jako last, tak očekávám stejně kvalitní služby jako kdybych si ho koupila za "mormální katalogovou cenu", které nabízejí v katalogu. I když nevím jestli tohle je normální tak. cena :-(. Já třeba také využívám last,ale z důvodů časového - ted mám volno tak jedu, nemohu si plánovat dovču měsíc dopředu. A když pak tedy vidím, že to v lastu stojí o třetinu méně (stále na tom cestovka určitě neprodělá), tak proč to i nevyužit. Jinak tohle je hodně diskutabilní téma.Přeji pěknou příští sezónu ;-)

katerinach
21.11.2008 09:22 84.42.236.***

MikeX, hezky napsano. ja mam pocit, ze spousta lidi si plete termin delegat s terminem osobni asistent.
Casto na ruznych diskuzich vidam, ze si lidi stezuji, ze se s nimi delegat nesel ubytovat na recepci. jen by zajimalo, jak by se jim libilo, kdyby se tak delo a transfer z letiste by tak potom netrval treba hodinu, ale ctyri. To by bylo kriku!
Chapu, ze kazdy neumi perfektne komunikovat v cizim jazyce (asi se to dnes tyka spise starsich generaci), ale pokud clovek jede do zahranici, aspon ubtovat se na recepci by mel zvladnout.
Letos jsme byli v hotelu (s nemeckou CK), kam jezdi i jedna ceska CK a pri cekani na transfer v recepci jsem byla svedkem, jak jeden pan malem vycital delegatce, ze je zatazeno! Na to bych fakt nemela nervy! :-)

Zpět na všechny diskuze