A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

CK Fisher - nové praktiky

| Tunisanka
Tunisanka
Dobrý den, omlouvám se, že zakládám nové téma, ale takto obecné jsem k CK Fischer tady nenašla. Vždycky jsem tuto CK považovala za spolehlivou, kvalitní a jednání jejich zástupců a partnerů za velmi solidní. V minulosti jsme s nimi asi 3 x cestovali a vždy bylo vše O.K. Letos se chci podělit o podivné manýry, které se v této CK objevily. V lednu si známý na moje doporučení vybral a telefonicky zarezervoval 5* hotel v Makadi Bay v Egyptě. Když jej šel druhý den zaplatit, byl asi hodinu přemlouván pracovníkem CK ke koupi jiného, 4* a přitom o 2 tis. dražšího hotelu v centru Hurghady, dokonce bez vlastní pláže. Když nepodlehl, byl pracovník CK velmi zklamán. Jak jsem zjistila, tento hotel se neprodal ani po několika slevách.
Druhá věc se přihodila po příletu do HRG na letišti. Delegát CK převzal od známého celý voucher ( neponechal k případné reklamaci ani jednu část ) oproti nalepení víza do pasu a podivnému potvrzení, které naskenované přikládám. Částku 17 dolarů za vízum pak vybírali v autobuse během transferu do hotelu. Setkali jste se už s tímto přístupem? Byli jsme loni v Egyptě s Čedokem a Firotourem a nic podobného jsme nezažili.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Globík 01.02.2010 19:12
Individuální podmínky 

Jak je vidět, někdy to asi jde. Předpokládám, že šlo o nějakou menší cestovku, pro kterou je provize nebo zisk z 90 tisíc důležitější, než pověst, že můžou zákazníci smlouvat o všeobecných podmínkách :-) Jak píšeš, u autobusového zájezdu do Chorvatska a u Fischerů zvlášť by to určitě neprošlo.

Milan K
01.02.2010 17:31 77.48.125.***
RE: RE: RE: RE: RE: CK Fischer 

Globík: Se změnou smluvních podmínek nemáš tak úplně pravdu, že nejsou individuálně změnitelné. Před dvěma lety jsem kupoval u jedné cestovní kanceláře cestu do Keni na 12denní safari pro dva. Nelíbilo se mi jedno ustanovení jejich obchodních podmínek. První odpověď samozřejmě byla: obchodní podmínky se změnit nedají. Tak jsem jim řekl, že jsou dvě možnosti: Buď budou mít mých 90 tis. a já ve smlouvě uvedeno, že se na mě jeden odstavec obchodních podmínek nevztahuje nebo mých 90 tis. bude mít někdo jiný. Sice ještě chvíli vzdorovali, ale nakonec ustoupili. 90 tis. bylo lákavých. Ale chápu, že něco takového ukecat na autokarovém zájezdu do Chorvatska je nemožné.

Globík 01.02.2010 09:59
oprava 

Tedy přesněji: změna letu o 5 dní, oznámená měsíc předem, nemůže být zaviněna neodvratitelnou událostí.

Globík 01.02.2010 09:57
RE: RE: RE: RE: CK Fischer 

Přesně tak. Změna letu o 5 dní není neodvratitelná událost (pokud správa místního letiště v destinaci neoznámí, že na týden zavírají letiště, neočekávají se silné uragány apod. :-D ), tedy nárok na to nemají. Jen to zkouší. Slušná CK by to na požádání stornovala bez poplatku.

paavka: firmy (CK, přepravci, pojišťovny, banky,...) mají pevné smluvní podmínky a jednotlivci je na přání nezmění. Samozřejmě, pokud bys kupovala zájezd pro 100 osob nebo pojišťovala mrakodrap, dají se individuálně upravit. Ale dovedeš si představit, kdyby vždy, když přijdou dva lidi do CK, se jednalo o podmínkách? Trvalo by to někdy možná i několik hodin a musel by u toho být velmi často firemní právník. To opravdu není reálné. To je pro firmu jednodušší o tyto dva lidi přijít. Samozřejmě, pokud by se domluvili všichni klienti, tak by museli ustoupit, ale to také není reálné :-D

poulí
01.02.2010 09:11 88.146.84.***
RE: RE: RE: CK Fischer 

O několik dní, Vám nemohou odložit let, musejí dokázat z jakého bezpečnostního rizika , či jiného ohrožení nebyli schopni vypravit letadlo.Věc jednoznačně vznikla tím, že dali dohromady 2 lety, které by samostatně nenaplnili.V tomto případě , bych nepřistoupil a žádal bych objektivní důvody k přebookování....ale teď na to je již pozdě :-))

paavka001
01.02.2010 07:08 195.212.29.***

Přece když nesouhlasím se smlouvou tak ji nemusím podepisovat a nebo o její změně vyjednávám. CK je zde pro klienta, ne naopak. Když podepíši smlouvu, tak potom s ní souhlasím a je zbytečné se hádat. Já mít šváby na pokoji, nehádám se s CK ale pro mne skončila - navždy.Stejně se domnívám, že během nějakých let skončí způsob objednání dovolené přes tyhle "vyžírky a darmošlapy" a budeme si ji přímo domlouvat přes internet s majitelem ubytování. Já už to tak praktikuji přes deset let a jsem spokojen, s těmito stížnostmi na CK a CA se upřímně bavím.... :-D :-P :-)

Křižík 31.01.2010 21:38

Omlouvám se, povedla se mi tam jedna chyba, správná věta je:
V případě posunu letu nevzniká zákazníkovi nárok na odstoupení od cestovní smlouvy bez úhrady sjednaného odstupného (tj. stornopoplatků)“.

Křižík 31.01.2010 21:35
RE: RE: CK Fischer 

Naštěstí se nám v práci podařilo vyměnit směny a mohli jsme odletět v náhradním termínu. Podmínky pro cestující jsem samozřejmě studovala, a CK Fischer je má velmi "fikaně" napsané, přepisuji: "v nutných případech (zejména v důsledku neodvratitelných událostí)je přípustná změna dopravy, letecké společnosti, typu letadla, trasy vč. mezipřistání a termínu letu. CKF neručí za případné posuny letů (zpoždění či předsunutí letů) z technických či bezpečnostních důvodů. Zákazník je srozuměn s tím, že musí při plánování dopravních přípojů přihlížet i k možnému posunu letu. V případě posunu letu nevzniká zákazníkovi nárok na odstoupení od cestovní smlouvy bez úhrady sjednaného podstupného (tj. stornopoplatků)" - toto se uvádí v bodě 9c v Podmínkách pro cestující. Stále si ještě myslíte, že o tolik dní nesmí bez mého souhlasu odložit let? Podle těchto podmínek vám ho klidně mohou odložit o půl roku a když uvedou, že je to z technických či bezpečnostních důvodů, tak budou dle podepsané smlouvy v podstatě z obliga. Namítala jsem s odvoláním na větu o "plánování dopravních přípojů", že mi přece nemohou změnit odlet o několik dní. Pokud by mi u nich zakoupený let měl na něco navazovat (na další přípoj), tak je snad reálné nějaké zpoždění v řádu hodin (s tím by člověk mohl a měl počítat), ale určitě ne v řádu dní? Jak by pak člověk měl přípoje plánovat? Měl by počítat s tím, že přiletí o den/dva/tři/týden později? CK si neoblomně trvala na svém. Pomůže mi, když se budu soudit? V podstatě jsme rukojmími cestovních kanceláří. Pokud s nimi chceme letět, musíme jim podepsat všechno, co si dají do smlouvy. Řešením je s takovouto CK nelétat. Ale bohužel v současné době dle mého zjištění již létají na 2 týdny jen CK Fischer a Exim Tour. Jiné CK již nabízejí zájezdy maximálně na 10-11 dní. Případně pokud znáte nějakou další CK (českou), která létá na 2 týdny a má slušnější chování a nemá takto vyděračsky sepsané podmínky, tak sem s ní! Napište prosím její jméno, změnu uvítám.

poulí
31.01.2010 10:45 78.136.169.***
RE: CK Fischer 

o tolik dní vám nesmějí bez souhlasu odložit odlet.měla jste právo na bezplatné storno....je však třeba číst všeobecné podmínky Ck...

Křižík 31.01.2010 01:04
CK Fischer 

S CK Fischer jsme byli několikrát. Buď se zájezd povede a vše je O.K., což ale je spíše zásluhou hotelu a ne cestovní kanceláře, nebo jsou nějaké "mouchy": před pár lety jsme měli na Kypru ve 4hvězdičkových apartmánech za dva týdny dovolené 21 švábů a nikdo to moc neřešil. Delegátce jsme to několikrát říkali, naoko se divila, prý nám pokoj vystříkali dezinfekcí, ale švábi rejdili večer vesele dál. Nakonec jsme jí dali písemnou reklamaci, načež nám sdělila, že hmyz na pokojích je normální a je to napsané v cestovních podmínkách. A prý jsou švábi i v pětihvězdičkových hotelích. To bych chtěla vidět 8-) Všechny šváby o velikosti 6-8cm jsem vyfotila a po návratu napsala reklamaci. Po několikaměsíční korespondenci a mém upozornění, že jim udělám "antireklamu", nám nakonec nabídli vrácení 3.000,-Kč.
Vloni jsme měli také problém, měli jsme zaplacenou letní dovolenou již od prosince na první moment, a cca měsíc před odletem nám sdělili, že odlet v sobotu se překládá na odlet v úterý. Vzhledem k tomu, že v práci nemáme možnost si termíny dovolené nějak prohazovat a proto vše objednáváme takto s velkým předstihem, byl to pro nás problém. Navíc nám sdělili, že si můžeme vyměnit jak termín, tak hotel, ale vrátit peníze nám prý nemohou, museli bychom jim prý zaplatit stornopoplatky, protože nejde o zrušení zájezdu, ale jen o změnu termínu odletu (jo, o pět dní, to je pěkná změna termínu odletu - příště mi ten odlet změní o měsíc a budou zase říkat, že je to normální?).

Zpět na všechny diskuze