A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

zkušenosti s ck bonton

30.12.2007 23:08:42 | Pedrosillo
Nemate někdo zkušenosti s hranickou ck Bon Ton??Děkuji
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
EvaK
12.07.2009 16:47 78.102.173.***
RE: RE: Řecko - Leptokaria 2007  

Asi si představují za málo peněz hodně muziky. A navíc na místě vidí úroveň služeb "dražší cestovky" a nejspíš je nenapadne,že nemohou mít to, co si nezaplatili. Připouštím, že ne vždy bez viny je i CK. Slibuje, slibuje....

delfin_brb 12.07.2009 16:39
RE: Řecko - Leptokaria 2007  

V tom pripade doporucuji british airways. Kdyz neco organizuji, tak vsechno prijede na cas a ubytovani je bez problemu .. i v ty nejvetsi dire uprostred afriky :). Jenomze cechacci programove hledaji problemy vzdycky a vsude. Cim je to levnejsi, tim vic nespokojencu se najde, cim to asi bude :).

Zvědavý
12.07.2009 11:45 89.102.184.***
RE: Řecko - Leptokaria 2007  

Navím proč, ale mám pocit, že Marian z Ostravy je placený konkurencí....co tady píše je směs lží

Marián z Ostravy
05.07.2009 09:02 193.86.229.***
Řecko - Leptokaria 2007  

Naše zkušenosti s CK Bonton z roku 2007, myslím, že stále aktuálné.

Včera jsme se vrátili a byli jsme docela rádi, že to trápení máme za sebou.
Cestovali jsme s CK BONTON ( www.bontonck.cz ) a můžu říci, že NIKDY VÍCE s touhle cestovkou nikam nepojedu ani já, ani kdokoliv kdo s náma cestoval. Můžu s klidným svědomím prohlásit, že rekreanti , kteří odjížděli před náma , přijeli během našeho pobytu nebo přijeli po nás , sdílejí s náma tentýž postoj !

Začalo to již týden před odjezdem (odjezd v pátek), kdy jsme neměli vůbec žádné informace k odjezu. V pondělí jsem volal, bylo mi sděleno, že informace mají nachystané k odeslání, nejpozději ve středu je máme ve schránce. Čtvrtek a nic. Opět jsem telefonoval a bylo mi oznámeno, že to není možné a tak mi poslali informace na mail. Po nastoupení do autobusu jsme zjistili, že stejně dopadli i ostatní!

Fajn, nastoupíme ve 4:30 ráno do autobusu v Ostravě, který měl 30 minut zpoždění a vydali jsme se na poznávací zájezd moravských krajů, Ke všeobecnému údivu se autobus nevydal na cestu směr Řecko přímím směrem, jak do deklaruje CK, ale projeli jsme celou severní moravu a zbírali jednoho pasažéra za druhým. S vysílením jsme tuto trasu ukončili v 7:00 v Hranicích na Moravě, kam normálně trvá cesta z Ostravy cca 40 minut.

Zbívající cesta proběhla celkem v pořádku. Na hranicích jsme dlouho nestáli a to díky řidičům, kteří ví jak to tam chodí. Např. na Makedónské hranici bylo před náma asi 30 autobusů, ale my je všechny předjeli (za úplatek celníků). Trošku škoda, že jsme neměli stanovené nějaké pravidlo přestávek. Řidiči zastavolvali jak kdy. Někdy po 2 hodinách, nekdy po 4,5 a jednou dokonce po 6ti hodinách jízdy. Člověk nevěděl jak na tom bude , kolik toho může vypít aby vydržel.

Dobrá, cestu máme za sebou a v 7:30 hodin (našeho času) přijíždíme do Leptošky na jedno velké prašné parkoviště hned vedle studií Ouzery. Mimochodem, na tohle parkoviště přijížděli snad všechny autobusy a autá z okolí, klidně ve 3 ráno, nechávali běžet motor, po celou dobu odbavování příchozích rekreantů byl prostě hluk.

Po vyložení jsme se shromáždlili na jedno prašné místo a očekávali, že nás přivítá delegát. Hmm, přijel asi po hodině s tím, že nás ubytuje kolem 12té hodiny. Do té doby máme prostě čekat! Bordel!

Tak jsem ubytováni. Pokoje - to je jako loterie. Některé fajn - prostorné, 2 balkony, každý na jinou stranu, soc.zař. taky ok. Jiné malé, zatuchlé, s okenicema, větrat se nedá, protože máte okno buď na prašné prakoviště, nebo do vedlejšího objektu, kde vzdálenost byla tak půl metru. Měli jsme štěstí a byli ubytování v té první verzi.
Klimatizace zde není, jedině si zapujčit větrák za 50centů/den.

Okolí studií. K pláži cca 80 metrů, opravdu v pohodě. Na nejbližší obchodní ulici asi 50 metrů, taky v pohodě.
Co nám strašně vadilo byl všudepřítomný zápach z popelnic. Ono je sice každé ráno kolem 6-7mé vyváželi za klasického doprovodu burácení motoru a různých pazvuků, ale po odjetí auta zůstala po něm jedna obrovská louže zapáchajícího humusu, která po ohřátí sluncem.... prostě humus.

A dostaneme se k jídlu, podle CK plné penzi, kterou jsme měli zaplacenou a na kterou nalákali hodně lidí.
Snídaně - 1 plátek sýru, 1 plátek salámu, 1 cestovní másličko, 1 džem, 2 krajíčky chleba(naše veka). Toto jsme měli každý den. Už nám to lezlo krkem.
A kdo měl výlet , tak na ten den dostal balíček místo snídaně a oběda. A hádejte co vněm bylo? To samé co na snídaní, ale 2krát + půl litrová láhev vody.
Jíst to každý den, blee.
Oběd - polévka. Tak to bylo asi to jediné co bylo na tom jídle v pohodě. Ono to za pařáku stejně moc neleze, ale taková polévčička se hodila. Navíc opravdu jako jediné jídlo byly celkem poživatelné.
Večerě - mezi dětskou a porci pro dospělé nebyl rozdíl. Potíž byla v tom, že jsme dostávali všichni právě tu dětskou porci. Na naše dotazy bylo odpovězeno jednoduše - co by jste v téhle cenové relaci chtěli??
A kvalita? Děs a hrůza. Plněné papriky, plněné pouze rýží, karbanátky - nějaký divný, zapáchající osmažený polotovar, bramborová kaše z prášku, souvlaky - kromě těstovin neidentifikovatelné složení, plátek masa o tlouštce 1 mm. Kuře - to bylo snad to jediné co se dalo jíst a k tomu jste dostali cca 5 čtvrtek vařených brambor.
Takže jsme vlastně ani na jídlo nechodili. Stravovali jsme se v okolních restauracích. Využívali fastfoodu, kde gyros je za 2€, řecký salát od 3,5-4€, běžné jídlo za 5€. V restauraci jsou ceny cca o 1-2€ vyšší.
Pivo 2€, frape 2€, zmrzlina 1€ - ty byli dobré. Ovoce - nektarinky, broskve, švestky 3kilo/2€ , mix možný.
Jinak samostatně kilo 1-2€. Melouny 17-30 centů, jak kde, ty levné nedoporučuji.
Celkově mám pocit, že u nás jsou obchody vše za 30Kč a v řecku je vše za 1€.

Pláž - jedno velké mraveniště. Písek, nedopalky od cigaret, písek a opět nedopalky od cigaret. Prázdé plechovky, láhve, plastové kelímky, různé zbytky jídla a ovoce. Prostě binec. Tady to snad nikdo neukllízí, nebo možná tak jednou týdně.
Vstup do moře vůbec není pozvolný jak to deklaruje CK, vhodné pro rodiny s dětma. Postupně - písek, velké oblázky, malé oblázky, drť - to už jsme ve vodě, velké oblázky - hodně nepříjemné, malé oblázky, drť a dál jsem nedošáhl. Přibližně 5 metrů od moře je hloubka již 2 metry.

Výlety. Využívali jsme nabídku místní CK Margaritopoulos http://www.ck-margaritopoulos.cz/index.htm (stránky nefungují ve Firefoxu :(

Ceny - vždy dosp/dítě
Pirátská plavba 27€/24€
Romantická plavba 40€/33€
Lyfidra - magnetická hora 10€
Bahenní lázně 18€
Vláček na hrad Platamonas 6€
Párty 5€
Atény 35€/30€ odjezd v 1hodinu v noci
Olympos 15€/11€
Waterland 32€/25€
Meteora 25€/20€
Řecký večer 18€/14€

Přišli mi předražení, ale zase jsme měli výklad v češtině. Jsou zde i jiné CK, ceny i o 10€ nišší, zkušenosti s něma ale nemáme.

Den odjezdu. V 8 hodin jsme opustili "apartmány".
Zhromáždili jsme se v restauraci , kde jsme si nechali i zavazadla a čekali. Bylo nám sděleno, ať počkáme na autobus a řidiči nám řeknou kdy budeme vyjíždět. Bomba. To abychom čekali čekali třeba i do 4odpoledne, stalo se nekolikrát že v tuto dobu přijeli. Nicméně další chudáci přijeli kolem 10ti hodin. Opět ta samá procedura co s náma, akorát , že delegát byl na výletě, takže je neměl kdo ubytovat.

Řidiči, vysílení po dlouhé cestě zjistili, že se nemají kde vyspat, osprchovat, zajít na toaletu. CK jim prostě k odpočinku nezajistila vůbec nic. Prý už tady s něma nepojedou, protože je to takhle pokaždé. Měli se domluvit s rekreantama, ať je pustí na pokoj se vyspat, osprchovat apod. Dobré ne? Co to je za cestovku??!!
Nakonec velice nervózní řidiči (ani se jim nedivím) rozhodli, že odjezd bude ve 14 hodin a kdo tady nebude má smůlu. Delegáta nikde, ten je na výletě :). My zaplacený pobyt do večera a jedeme už v poledne.
Ne že by nám to vadilo. Opravdu jsme s nadšením přivítali, že můžeme s tohoto místa odjet.
Tak jsme odjeli. Stejnou trasou a se stejně nechápající organizací dopravy. Po příjezdu na sev.moravu jsme celkem 3 hodiny jezdili kolem Ostravy a pokaždé byla Ostava vzdálena cca 30 kilometrů. Z 80lidí 30 vystoupilo v Brně, 40 lidí jelo do Ostravy, přesto jsme museli těch zbívajících 10 nelogicky rozvést. 2x nás k tomu ještě zastavili policajti. Jednou celní správa, podruhé za Havířovem za překročení rychlosti. Prostě super.

Chaos, neorganizovaný bordel, neochota delegáta, stravování naprd, hlučné a zapáchající okolí studií Ouzery, vlasně zapáchající celá Leptokárie, jak prohlásili naše dcery - nesnesitelně nadržení řekové, špinavá pláž, a vůbec. S CK Bonton prostě nikdy více.

Nebo žeby to všechno bylo tím, že jsme odjížděli v pátek 13-tého??

P.S. při našem odjezdu ve 14 hodin , byla konečně další skupina ubytovávána.

Snake
02.07.2009 00:41 85.93.161.***
RE: RE: názor na CK BON TON  

Vážení, původně jsem si chtěl u Bontonu domluvit jen dopravu do Gradace pro dvě osoby. Cena jízdenek mě dost vyděsila takže to řeším jinak, ale co je nejlepší ? Skoro každý si tady na něco stěžuje a při tom je úplně jedno se kterou CK jedete všechny jsou naprogramované na obírání klientů a jen některé to zabalí lépe. A Chorvatsko ? Je to skutečně tak daleko, aby se tam člověk který má auto nedostal ? Vždyť už ve dvou lidech v autě to přijde levněji, jen stačí počítat a navíc si vyberu bydlení který já chci. I když zase na druhé straně proč si potom ze zvyku nepostěžovat že ? Ale jinak věem přeju hezkou dovolenou. Pepíno

EvaK
30.06.2009 20:47 78.102.173.***
RE: názor na CK BON TON  

Paní provozní, co chcete prodávat nebo provozovat, když předvádíte mateřtinu tak jako v této diskuzi?! Eva

lllucka
30.06.2009 13:55 90.176.83.***
RE: RE: názor na CK BON TON  

RE: Micák - Tak to jsem vás trošku nepochopila, ale jinak dobrý..

micák 29.06.2009 20:01
RE: názor na CK BON TON  

Re:IIIucka: Máte pravdu, nejlepší je zaplatit 5,5 tisíce a nikam nejet. Tak nejlépe "vydrbu" s cestovní kanceláří a zároveń by si její zaměstnanci konečně mohli vzít dovolenou v létě a užívat si... :-D

lllucka
29.06.2009 18:31 93.92.50.***
názor na CK BON TON  

Hej lidi, vy jste úplně šlahlí, když to tak čtu.. na co si jako furt stěžujete?? strava nic moc, atd..ani vypisovat se mi to nechce. Zamyslete se, kolik jste za tu dovolenou proboha dali!!?? Já jsem provozní prodejce a kdybych si byla jistá jako vy, že je to špatná cestovní kancelář, tak je neprodávám!! CK Bonton není špatná CK!! Nemůžete za pět a půl tisíce (last minute do Chorvatska, mimochocem cena i s dopravou) čekat luxus a snad švédský stoly a já nevím co všechno.. Já osobně s něma zamýšlím jet do Chorvatska letos a jen sem se náhodou podívala na recenze o nich a opravdu se nestačím divit..Byla jsem s něma v Řecku a bylo to super..
Je to jen o tom zamyslet se, kolik chcete do dovolené investovat, pokud vám nevadí vyhodit o pět tisíc víc, tak jeďte s jinou CK (na trhu jich není málo) a přestaňte si stěžovat.

Domuuš
10.05.2009 10:44 88.101.161.***
Bonton  

Ahojte..Ja osobne mam s Bontonem jedine dobré zkušenosti. Minulý rok jsme s nema jeli do Paříže, a paráda. Cesta byla příjemná, průvodkyni bylo okolo 70 let, a byla to ta nejlepší průvodkyne, kterou jsem kdy měla a to sem toho taky dost zažila. Ubytovaní jsme byli v F1kách, kde bylo jídlo, zachody a sprchy. Pokoje byly taky parádní. Předevčírem jsem se vrátila z říma, a taky si nemůžu stězovat. Paráda.. ;-)

Zpět na všechny diskuze