A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Zastávky při cestě autobusem

22.04.2014 20:45:41 | Jiří Kuchta
Jiří Kuchta
Jaké jsou teď předpisy o zastávkách při cestě zájezdovým autobusem? Dříve jsem byl zvyhlý, že se zastavovalo každé dvě a půl hodiny. Teď jsem byl v Paříži a zastavovalo se až po čtyřech hodinách.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
zmizik 29.06.2015 20:39
Re:  

To neumím říct... my toaletu provozní máme ale rozhodně upozorňujeme že má omezenou kapacitu a není určená k tomu, že se na ni vystřídá celá cestující veřejnost .... možná bych kolegy se zamknutou toaletou pochopil, kdyby někteří cestující nutně nemuseli dávat najevo, že si doma po sobě nesplachují anebo dámy které tam splachují použité vložky, které se z ucpaného wc musí dolovat.

• Anonym (1)
ten kdo ví
29.06.2015 18:27 83.215.67.***
Re:  

Já především nerozumím tomu,proč ti někteří řidiči nechávají zamčenou toaletu,potažmo trvrdí,že není funkční vůbec(pokud ve skutečnosti je).Je to přece pohodlnější především pro ně,protože když už se rozhodnou jet opravdu co jim doba řízení umožňuje,je jasný,že se čas od času najde někdo,kdo nevydrží a na tu malou prostě musí.Od toho tam ten záchod přece je,cestovatel má klid že nemusí mít 4,5h nohy křížem nebo uzel a řidič má klid,že mu nestojí za hrbem co hodinu někdo,že potřebuje "čůrat"....Pánové od volantu,myslete trochu..

• Anonym (1)
zmizik 29.06.2015 10:05
Re:  

No já bych to viděl jako řidič busu asi takto - nechci kolegy obhajovat, spíše jsem odpůrcem levných zájezdů, slevomatů a podobně.

Otázkou je, jak proběhla cesta do řecka busem z hlediska předpisů, protože dva řidiči mají 21 hodin na to, aby po té, co vyjedou z garáže odstavili autobus na 9 hodin. Můžu zodpovědně říct že Řecko se takto stihnout nedá.

To je první důvod proč jsem odpůrce levných zájezdů - dopravce nechá odjet celou trasu pouze dva řidiče. Správně by to mělo být tak, že dva řidiči pojedou alespoň někde k budapešti, kde si koupí hotel a udělají povinný denní odpočinek 9 hodin. Mezitím jiný jeden / dva řidiči posbírají cestující, dojedou do Budapešti, kde předají odbavený a naložený bus dvěma kolegům, kteří jsou po řádném odpočinku a tito následně pokračují až do Řecka. Řidič/i který přišel o bus sedne na vlak a jede domů. Můžu zodpovědně říct, že takto to v celé ČR nikdo nedělá ...ale nechci nikomu křivdit, pokud ano, pak by se dal spočítat na prstech jedné ruky.

Co se týká řidičů, pak je dost dobrodruhů kteří jsou zvyklí točit takto dlouhé vzdálenosti a nemají ani ponětí o tom, jak zákonným způsobem postupovat - nehledě na to, že i kdyby to někdo zkusil odmítnout, pojede další.

Doba je přínosná v tom, že řidičů ubývá a snad se brzy situace změní k lepšímu.

Tedy levné zájezdy způsobují to, že jakmile se jedna firma rozhodne jezdit předpisově, nejen že nenajde dostatek řidičů, protože jsou díky levným zájezdům bídně placeni, samozřejmě řidiče navíc není ani z čeho zaplatit a vždy se najde druhý dopravce, který za tu cenu bude ochoten jet.

Co se technického stavu týče - nemůžeme se divit tomu, že Češi jezdí levné zájezdy ve vrakovišti - jednak staré vozy mají analogový tachograf - což vybízí ke snadnějšímu porušování předpisů ohledně povinných přestávek, ale samozřejmě dopravce který je živen levnými zájezdy zákonitě nemá z čeho zaplatit novější potažmo nový autobus.

Dopravce tedy díky levným zájezdům pouze udržuje v provozu vrakoviště, nemá na to aby obnovoval vozový park. Už jenom pouhá oprava klimatizace u busu se v servise klidně vyšplhá ke sto tisícům ....

Takže asi tolik k věci

• Anonym (1)
SimZa 29.06.2015 08:51

Chtěla bych jen dodat, že tenhle úžasný výlet za všechny prachy jsem absolvovala před několika lety.....nyní raději letím nebo po vlastní ose... ;-) ;-)

• Anonym (1)
SimZa 29.06.2015 08:48

Autobusem na dovolenou už opravdu nejedu. Je to pro doslova utrpení. Můj poslední hrdinský skutek byl autobusový zájezd do Řecka, na Korfu.
Nejenže řidiči autobusu téměř nestavěli na "venčící" pauzu, ale i zakazovali používat v autobuse toaletu (nechtělo se jim vyměňovat mísu). Navíc se v buse pokazila klimatizace, takže jsme jeli přez celou horkou Itálii bez klimačky....v autobuse to bylo jako v horkovzdušný troubě...lidi si stěžovali řidičům, ale bylo to na nic....jeden z řidičů odslekl, že zájezd je levnej a tak co ještě chceme :'( :-X Jediné, co udělali, otevřeli stření okénko, tak aspoň trochu proudil vzduch...24 hodin utrpení..vysvobození bylo až když jsme dojeli do Brindisi a čekali na trajekt.....zpátky jsem si koupila raději letenku :-( , cestu zpátky busem jsem odmítla
CK pak dostala smršť stížností a nakonec snad i krachla....

• Anonym (1)
ten kdo ví
27.06.2015 22:08 83.215.67.***
Re: Zastávky při cestě autobusem  

To je ten problém.oni jsou totiž tak "zvyklí"...jednou při cestě za humna,kdy bylo času plná p...l jim řidič zastavoval co nejvíc to šlo,aby náhodou nebyl na místě moc brzo a pacoši pak nestáli a blbě nekoukali ráno v 6h před zavřenýma kasama a záchodama někde v prvním městě...byl na to čas a mohl si to dovolit....ovšem při cestě delší než cca 1200km,kdy už ve dvou řidičích je to našponovaný skutečně nadoraz je samozřejmě každá zbytečná zastávka problém.Potom je potřeba letět nadoraz minimálně ty 4h,nejlíp povolených 4,5.Koneckonců,záchod mají za hřbetem,tak na co stát každý 2h?Navíc,řidič to vydrží,i malý děti to vydrží....jen předtím nesmí vychlastat 4 škopky a mít absťák na cigaretu.Potom je potřeba nejezdit na dovolenou autobusem,ale sám vlastní dopravou.A může si stát né každý 2,5h,ale třeba u každýho patníku...to ovšem těm,co jsou "zvyklí" nikdy nevysvětlíš.

zmizik 26.06.2015 17:09
Re: Zastávky při cestě autobusem  

Nikdy v historii neexistoval předpis, že by se mělo zastavovat každé 2.5 hodiny.
Podle NR (EHS) 561/2006 smí řidič jet max 4.5 hodiny v kuse, což se při cestě zájezdovým busem moc nevyužívá, lidi takto dlouho nevydrží, my většinou stojíme každé 3 hodiny.

Zastávkám každé 2.5 hodiny se trochu divím, osádka dvou řidičů má totiiž stanovený čas, do kdy musí zastavit autobus a začít denní odpočinek v rozsahu 9 nepřerušených hodin. V případě přetáhnutí "výkonu" kvůli natahovaným a častým pauzám hrozí vysoké sankce.

• Anonym (1)
Jiří Kuchta 22.04.2014 21:45
Zastávky při cestě autobusem  

Jaké jsou teď předpisy o zastávkách při cestě zájezdovým autobusem? Dříve jsem byl zvyhlý, že se zastavovalo každé dvě a půl hodiny. Teď jsem byl v Paříži a zastavovalo se až po čtyřech hodinách.

Zpět na všechny diskuze