A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Zájezdy z Německa

06.09.2007 20:14:19 | Václav Fischer
Václav Fischer
Zájezdy z Německa - jedna velká bublina.

V posledních měsících si česká média libují v kritice českých cestovních kanceláří a předhánějí se ve vychvalování jejich německé konkurence a jejích nabídek.
V německém cestovním ruchu pracuji bez přestávky od roku 1980 a mohu se tedy k celé věci vyjádřit kvalifikovaně. Německé cestovní kanceláře jsou určitě dobré
ale zcela jistě nejsou a ani nemohou být levné. A už určitě neznají speciální přání českého klienta.A právě ta se velmi často liší od představ německého cestovatele.
My Češi nemáme moře a když už k němu jedeme, tak nejraději bydlíme přímo u vody. Máme rádi dobré jídlo a pití a milujeme all inclusive. A rádi jezdím na výlety s českým výkladem.

Autorům, kteří pějí ódy na německé cestovky dávám za pravdu v jedné věci : tyto kanceláře mají většinou dobrou organizaci a naprosto nedostižné exotické zájezdy. Je to myslím i logické, tyto cestovky dokáží nakoupit služby třeba na ostrově Mauricius nebo ve Venezuele, na Kubě nebo v Dominikánské republice levněji a mají navíc k dispozici výbornou nabídku navzájem si konkurujících a tedy levných německých leteckých společností. A cestovatel, který cestuje za exotikou je většinou samostatný a chybějící servis v rodném jazyce mu nevadí. A let, který trvá z Německa 12 nebo 15 hodin si klidně prodlouží o několikahodinovou cestu na německé letiště. Při letu z Prahy by stejně někde mezi přistával.

Jinak je tomu u zájezdů do cílů podél Středozemního moře, na ostrovy v této oblasti, do Egypta nebo na Kanárské ostrovy.
Cestující na Mallorku, kam let trvá dvě hodiny, zřejmě nebude chtít natahovat cestu o dlouhé hodiny transferu na některé z německých letišť. A nebo by tak činil, pokud by cenový rozdíl vynahradil chybějící servis v češtině a dlouhou cestu do Norimberka, Mnichova, či Frankfurtu.
S oblibou si prohlížím na internetu nabídky desítek českých i zahraničních cestovek. Ano souhlasím: ceny zájezdů za exotikou jsou v Německu neodolatelné, ale Mallorku a Krétu pořídíte v Česku a z Česka určitě levněji.
Proč by také měly být německé cestovky levnější. ? Dohodnout se s hoteliéry a dobře " nakoupit " dokáží i některé české cestovní kanceláře. Jejich německá konkurence navíc čelí několikanásobně vyšším osobním nákladům, které zájezdy zbytečně prodražují. České cestovky prodávají část zájezdů ve vlastní síti. Jejich německá konkurence je zpravidla odkázána na své provizní prodejce a právě vysoká provize často zájezdy dodatečně prodražuje. A tak doporučuji: srovnávejte prosím srovnatelné a dobře si vyberte.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Milan x
08.01.2009 16:36 77.48.127.***
RE: Zájezdy z Německa  

Joanna: Jeden nespokojený a hned myslíš že to ukazuje na všechno? Pokud je pravda, je mi ho líto, ale já s airstopem pořídil zrovna dobře. A hlavně levně.

• Anonym (4)
  • Anonym (3)
Joanna 08.01.2009 16:23
Zájezdy z Německa  

Konečně seriózní a objektivní názor :-D Děkuji :-D

• Anonym (6)
  • Anonym (6)
Lubos2009
08.01.2009 00:03 89.102.34.***
ŠPATNÁ ZKUŠENOST S AIRSTOP!!!!  

POZOR NA REKLAMACE U AIRSTOP!!!!
Od srpna 2008 do ledna 2009 mi nebyli schopni vyřídit reklamaci zájezdu – stále se vymlouvají na to, že s nimi německá CK nekomunikuje, pak že se stěhovali a vyjádření se ztratilo atd. – budu je muset dát k soudu!!!!!!
Vymlouvají se, že jsou „jen“ zprostředkovatelé, ale peníze jsem platil jim a od nich chci stanovisko!!!
Více na: http://www.re­klamace-airstop.nazory.cz

• Anonym (7)
  • Anonym (6)
Zuzka123 17.09.2008 22:59
RE: RE: RE: Bublina?  

Skús im napísať mail, nech ti na konkrétny hotel, letisko a termín pošlú na mail cenovú ponuku.

• Anonym (6)
  • Anonym (4)
RRadka
17.09.2008 19:13 88.101.94.***
RE: RE: Bublina?  

Jelikož s cizími CK nemám zatím žádnou zkušennost, chtěla bych se zeptat na toto: Mám vybraný určitý hotel, který se mi líbí z katalogu naší CK a zjistit, zda by nebyl levnější od některé cizí CK, jak zde mnoho z Vás píše. Ale na intern. nabídkách např. invia, nacesty tento hotel není nikde uveden /podotýkám, je to 5hv. veliký hotel, ne neznámý/. Je mi divné, že by ho naše CK prodávaly a od cizí CK není možné ho sehnat? Není tedy plně obsazen a naše CK nabízí dále či jak tomu mám rozumět?

• Anonym (1)
katkach
17.09.2008 15:11 84.42.236.***
RE: Bublina?  

J.N. naprosto souhlasim, na tuto diskuzi uz nejakou dobu chodim, ale teprve nedavno jsme si precetla ten uvodni prispevek od p. Fischera a neverila jsem, ze si nekdo dovoli takhle "strasit" lidi na zaklade nepravd a lzi.
Ja jsem z Brna a i kdyz letim do destinace, ktera se odsud leta, volim Viden, sice se mi tim o hodinu a pul prodlouzi cesta, ale za ty penize to stoji.
Navic veliky vyber odsud stejne neni a to uz to pak do te Vidne mam bliz nez do Prahy...

• Anonym (1)
musique 17.09.2008 14:18
Bublina?  

Vážím si pana Fischera, ale s tímto nadpisem, nemohu souhlasit. Myslím si ,že po letech, konečně do zatuchla podnikání v cestovním ruchu v naší republice projel ostrý a svěží vítr - ta možnost, že můžete lehce zakoupit zájezd od zahraničních CK z tepla domova přes české agentury. Samozřejmě, že existují + a - u německých CK a českých - ale mě stačí jediná věc! Ta cenová nabídka, kterou před sebou vidím je včetně všech poplatků. Uvádění ceny bez poplatků a tax je pro mě zkrátka přístup zločinný..navíc já to mám skutečně na moderní Drážďánské letiště blíže než do Prahy a zaplatím tam za parkování o 960,-czk méňě než v Praze. O ceně rozdílné zájezdu se tady ani nechci raději rozepisovat. Moje zkušenosti s českými delagáty jsou dost tristní atd.

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
nada 14.09.2008 22:37
RE: RE: Zase spokojenost  

Janinka: Myslím, že jde jen o strach z neznámého, jak člověk zjistí jednou, že to funguje, dál už jen objednává a cestuje :-) Jazykové bariéry se netřeba bát, na letišti v NJ, AJ, to samé přímo na místě.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
skater
12.09.2008 10:22 85.237.21.***

Pres airstop jsme byli letos na Mallorce s Alltours, vse naprosto bez problemu. Doporucuji.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
hachule 11.09.2008 19:53

My máme zájezd přes airstop, letíme až 23.9. tak pak hodím info. Od rezervace zájezdu a objednání- vše ok, milé a rychlé jednání - vše zařízeno během 20 min. Po nezávazné objednávce přijde mail s uvedenými údaji, jen vytisknout, podepsat a odfaxovat, zaplatit, sami se ozvou,potvrdí údaje, ochotni odpovědět na každý dotaz. :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze