A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Zájezd přes internet?

05.05.2007 14:43:28 | Marc
Ahoj,

chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti s nákupem zájezdu čistě přes internet. Tak abych nemusel vytáhnout paty z domu :-)

Zkuste doporučit na co dávat pozor, jak se podepíše cestovní smlouva? Jaké jsou způsoby platby?

A hlavně, pokud máte zkušenost s nějakou cestovkou, která je spolehlivá... na co dávat pozor atd. :-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
02.10.2012 09:07 109.107.202.***
Re: Zájezd přes internet?  

My přes internet kupujeme zájezdy běžně, pokud zvolíte nějakou z vyhlášených cestovek, opravdu se bát nemusíte. Např. nyní jsme objevili skvělý poznávací zájezd (i s krásným hotelem), ale pro uskutečnění zájezdu chybí ještě 2 lidi, tak kdyby se vám taky líbil a chtěli jste do Mexika vyrazit ještě letos, doporučuji ck Inex: http://www.ckinex.cz/WebBooking/poznavaci-zajezdy/mexiko/poznavaci-zajezdy/poznavaci-zajezdy/po-stopach-mayu

• Anonym (8)
  • Anonym (6)
kocicka
02.10.2012 09:05 109.107.202.***
Mexiko 2012  

Objevili jsme skvělý poznávací zájezd (i s krásným hotelem), ale pro uskutečnění zájezdu chybí ještě 2 lidi, tak kdyby se vám taky líbil a chtěli jste do Mexika vyrazit ještě letos, doporučuji ck Inex: http://www.ckinex.cz/WebBooking/poznavaci-zajezdy/mexiko/poznavaci-zajezdy/poznavaci-zajezdy/po-stopach-mayu

• Anonym (8)
  • Anonym (9)
karel novotný
25.02.2008 13:28 212.158.134.***
vlastní zájezd  

Zdravím,
mě se osvědčilo sestavit si zájezd sám. Abych byl konkrétnější, zakoupil jsem letenku přes web letenky.hu.cz (asi nějaký zprostředkovatel, rezervace proběhla normálně na královně.cz) a přes studentagency sehnal ubytování v Bratislavě přímo v centru za poloviční cenu. Celý výkend mě přišel asi na 5000 kč.

• Anonym (24)
  • Anonym (22)
MartinStrunc
24.02.2008 21:27 194.108.48.***
RE: Recenze rezervace zájezdu  

Kdyz uz tu Lucca nakousla etravel.cz tak behem posledniho tydne shcanim dovolenou na Bali prave pres tuto cestovni agenturu.Zatim jsem nic nevybral, ale je to tim ze si vymejslim kraviny a schanim hotel mimo katalogovou nabidku.Ochota pani Bartosove se kterou komunikuji jak mailem tak telefonem je uzasna.Pokazde zodpovi moje blbe otazky a je to ten spravny clovek na spravnem miste.Takze vrele etravel.cz a konkretne pani Bartosovou vrele dopuruciji.

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
Fred
28.01.2008 11:26 193.86.242.***
RE: RE: CK NetTravel.cz  

Cestovní agentura Nettravel je samozřejmě zodpovědná za to jaké si vybíra partnery. Pokud její partneři jsou neseriozní tak se stáva neseriozní i sama agentura. Je pak jen dobře když jsou před ní ostatní varováni. ;-)

• Anonym (4)
  • Anonym (3)
nada 09.09.2007 13:38
Přes internet  

Letos jsme všechny 4 naše dovolené přes cestovní kanceláře kupovali přes net, viz níže.
únor 2007 - Lanzarote - odlet z Rakouska, vše přes agenturu nacesty.cz, přes objednací formulář vybrán zájezd, na email došlo potvrzení, vytiskli jsme, podepsali, faxem odeslali, oni poslali mejlem potvrzeni a zajezd byl zaknihovat, vše do 30 minut, platba a převzetí letenek až na letišti ve Vídni.
červenec 2007 - Kréta - odlet z Rakouska, postup stejný jako Lanzarote
červenec/srpen 2007 - Kypr - odlet Praha,vybrál last minute ze stránek cestovky,udělána rezervace, na email došel v ariabilní symbol a číslo účtu, ihned zaplaceno, došel email o zaknihování a cestovní smlouva, smlouvu jsem podepsala a faxem poslala zpět, letenky a vouchery přišly 5 dní před odletem, a ještě byla sleva snad 400 Kč na platbu zájezdu online.
srpen 2007 - Island - odlet Praha - zájezd rezervován přes email, poslána cestovní smlouva, podepsána, faxem poslána zpět a následně doplacena cena zájezdu, letenky došly asi 5 dní před odletem.

Musím říct, že ani v jednom případě jsem nečetla všeobecné cestovní podmínky, vše byly cestovky, které by si nedovolili podfuk a s nimiž jsme měli už zkušenosti.

• Anonym (20)
  • Anonym (19)
Milkaa 03.09.2007 10:42
centrum zájezdů  

Kupujeme každý rok zájezdy přes CA Invia. Letos jsme zájezd koupili na www.centrumzajezdu.cz. Nemáte někdo zkušenot?

• Anonym (21)
  • Anonym (17)
Lucias
02.09.2007 12:30 82.35.242.***
platby pres net???  

tento tyden jsem koupila jiz 2. dovolenou pres internet v letosnim roce. Jsou zde jeste nejaka bohuzel, a to predevsim diky nevyvinutosti ceskeho internetoveho bankovnictvi, potazmo bank. Chtela jsem si zaplatit zajezd online, protoze jsem vlatsnikem karty k tomu urcenr, navic jsem totuto dobou v zahranici, ovsem jake nemile prekvapeni bylo, kdyz karta odmitla platit, protoze je nastaven standardne nejaky nizky limit. Tudiz jsem musela platbu provest pres internetove bankovnictvi KB prikazem k uhrade,ovsem hacek byl v tom,ze musi byt doruceno heslo na vas mobil uvedeny ve smlouve,ja tento mobil mela po dobu pobytu v zahranici vypnuty, tudiz jsem musela volat na operatora z mistni pevne linky, aby mi ho zprovozil drive,nez bylo planovano. Po te uz vse probehlo normalne, poslani kopie prikazu do CK, podepsani smlouvy a preposlani zpet.Nyni tedy cekam na propozice k odletu, vyzvednuti letenky,...

• Anonym (23)
  • Anonym (22)
Zitaaaa
01.09.2007 00:57 88.101.43.***
RE: CK NetTravel.cz  

Petro, CA Nettravel.cz v tomto případě nic neporušila a jednala naprosto správně, tj. v souladu se všemi pravidly. Jako cestovní agentuře jí náleží tyto povinnosti: zajistit rezervaci zájezdu u příslušné CK, do uplynutí doby rezervace zaslat zpět do CK klientem podepsanou cestovní smlouvu, převzít od klienta částku za zájezd uvedenou v cestovní smlouvě (v případě, že klient kupuje zájezd s velmi brzkým datem odletu, úhradu provádí klient přímo na účet CK) a převést ji ve sjednané době na účet CK. Poté pouze vyžádá pro klienta odbavovací pokyny, které mu předá. Dále již pravomoci cestovní agentury dle zákona č.159/1999 Sb. nesahají. Nettravel.cz v tomto případě splnil to, co mu bylo uloženo - převzal od Vás finanční hotovost a převedl na účet CK. Jakmile byly peníze převedeny na účet CK, Nettravel.cz za ně již nezodpovídá, a pokud se na ni rozhodnete podat žalobu, bude bezpředmětná, neboť Nettavel.cz může vše doložit provizní smlouvou, kterou má s danou CK uzavřenou, a ze které jednoznačeně vyplývají obou smluvních stran, doklady o tom, že peníze byly převedeny na účet CK. Poté je zcela na místě, že vám pracovníci Nettravel.cz sdělili, že peníze nemají, od chvíle, kdy byly převedeny na účet CK, nemohou nakládání s nimi nijak ovlivnit.

Ano, Petro, vaše rozhodnutí podat soudní žalobu je správné, avšak musíte se obrátit pouze na pořádající CK, se kterou jste uzavřela cestovní smlouvu. Nettravel.cz v tomto případě fungoval pouze jako zprostředkovatel tohoto smluvního vztahu, tzn. byl ze strany CK zplnomocněn k podpisu smlouvy s vámi. Tato skutečnost vychází ze zákona č.159/1999 Sb..

Ještě jedna věc, Petro, neodsuzujte Nettravel.cz. Je pouze cestovní agenturou a nikoli cestovní kanceláří (pořadatelem zájezdů) a na výše uvedenou skutečnost nemůže mít vůbec žádný vliv. Jednal v souladu s provizní smlouvou a výše uvedeným zákonem - vaše peníze převedl na účet CK, čímž také jeho povinnost skončila. Pokud vám CK, od které jste si vybrala zájezd peníze lidově řečeno "ztopila", zveřejněte tady tedy její jméno, ať trpí ten, kdo je na vině a ne ten, který nic nespáchal.

• Anonym (5)
  • Anonym (4)
Eva22 27.07.2007 09:46
RE: Zájezd přes internet?  

Ahoj, také jsem letos vše zařídila přes net, zatím to klape, kontakt s CK máme přes mail a v úterý odlétáme do Tuniska. Doufám, že to v poho dotáhnem až dokonce.

• Anonym (7)
  • Anonym (7)
Zpět na všechny diskuze