A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Web check - in

04.01.2010 09:04:30 | jimr
jimr
Vážení prosím o Vaše zkušenosti s odbavením přes web. Díky moc.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
25.02.2016 08:59 193.85.18.***
Re: Web check - in  

Měla bych dotaz ohledně odbavení online - letíme z Prahy - Londýn - Honkong s British Airways, a tam přestup na Hongkong Airlines. Letenky jsem kupovala přes společnost Pelikán, kde mi bylo sděleno, že 24h před odletem se můžeme na stránkách British odbavit online a tím pádem si i vybrat místa.
Není mi ale jasné, když provedu check in u British, vytisknu si letenky, tak to samy budu muset provést u Hongkong Airlines? Nebo si pak v Honkongu vyzvednout na přepážce zbylé letenky?
Když se člověk odbavuje osobně na přepážce v Praze, tak dostane letenky najednou až do cílového místa ne? A nyní nevím jak je to u toho online check in :-\ Moc díky za radu ;-)

katekat 19.01.2011 19:26
RE: RE: RE: RE: RE: Web check - in  

Napsala jsem ti odpoved ve vedlejsi diskuzi, kde jsi napsala stejny dotaz 8-)

• Anonym (1)
Mejdy
09.01.2011 10:40 213.194.249.***
RE: RE: RE: RE: Web check - in  

Dobrý den, jeden dotaz. Nemám zkušenosti z Ryanairem a chtěla jsem se zeptat na fakturaci online, vyplnila jsem všechny udaje a poté jsem obdržela email na fakturaci online a palubni listek, 15 dní před odletem, zda jsem pochopila dobře, vše překládám ze španělštiny, jaky je další postup (nesetkala jsem se s tímto postupem, vždy mi stačilo vytisknout potvrzení e-letenky z emailu), jen abych se nemýlila, potřebovala bych poradit. Děkuji, Lůca

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
admin2 29.12.2010 16:48
RE: web check in na letisku Vieden  

Dobry den, chci jen upozornit na moznost poptani se i zde:
http://mesta.orbion.cz/viden/diskuse/

pokud by se zde odpoved nenasla. Hezky den!

femme1986 29.12.2010 12:09
web check in na letisku Vieden  

Prosim Vas, chcem sa opytat, ci mate niekto skusenosti s web ceck inom na letisku Vieden...Konkretne, ci tam je specialne drop off miesto na batozinu, resp. nejake podrobnosti...akekolvek...tiez uvazujem o tejto moznosti, no rada by som vedela aj nejake podrobnosti, aby som po vobec prvykrat na tomto letisku nemala zbytocne stresy...vopred velmi pekne dakujem

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
katekat 05.01.2010 23:34
RE: RE: RE: řešení Web check - in  

Prvni radek slovo zavazadla prosim nahradit slovem sedadla :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
katekat 05.01.2010 23:33
RE: RE: řešení Web check - in  

K.m cb ma pravdu v tom, ze na web check-in si lidi nemohou zavazadla vybrat a kdyz uz, tak za poplatek. Nevim, za kolik u Ryanair, ale AerLingus tusim 20euro za mista na exitu, coz jsou nejpohodlnejsi mista (pominu-li fakt, ze se neda sklopit sedacka).
Jinak pro me je to jednoznacne lepsi, obzlaste kdyz letim bez kufru. Verim, ze budoucnost prinese pouze online check-in vzhledem ke snizovani stavu zamestnancu a tim padem usetreni na vyplatach... 8-) 40min by melo stacit, do letadla se vetsinou pousti 15min pred odletem :-P

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
k.m cb
05.01.2010 19:15 92.62.224.***
RE: řešení Web check - in  

no žádnou jinou výhodu v tom nehledej.....jinak pokud budeš odbavovat zavazadlo,tak 40 minut před odletem je dost šibeniční....alespoň tu hodinku

jinak z mého pohledu je to pohodlnější na přepážce(pokud to tedy není zpoplatněno..) :-D ....na letiště stejně jezdím s časovým předstihem,takže tam stejně dvě až tři hoďky trčím....z prvu jsem viděl největší výhodu,že si v klidu vyberu pohodlnější místa u nouzáků...ale ouha...tyto místa nebyli na netu k dispozici,ale v letadle byli někdy volná(ČSA)....no a na přepážce jsem je až na jednu vyjímku vždy dostal...

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
jimr 05.01.2010 06:55
řešení Web check - in  

Jsi můj zachránce a moc Ti děkuji. Zní to srozumitelně a jasně. Tak snad nám to bude fungovat. A prosím Tě, krom toho času, který se ušetří, má to jinou výhodu?

• Anonym (1)
katekat 04.01.2010 19:58
RE: RE: RE: Web check - in  

Jde o to, že odbavení, co probíhá na letišti, si uděláš sama. Vyplníš online check-in, kde zadáš požadované údaje lišící se společnost od společnosti(rezervační číslo, email, datum narození, národnost, číslo pasu nebo číslo OP, jeho vypršení...), odklikáš že souhlasíš s podmínkami a pak klikneš na Check-in. To tě přesměruje na stránku s letenkou a tu si musíš vytisknout (popř. uložit na paměťové médium a z toho to později vytisknout). Pozor na zadávání správných dat (při zadání špatného čísla OP nebo pasu tě nemusí pustit do letadla!).
S vytištěnou letenkou pak jdeš k přepážce Bag Drop, kde se prokážeš vytištěnou letenkou, pasem nebo OP a jen ji odevzdáš zavazadlo. Tato přepážka je přednostní pro lidi, co mají check-in, pokud taková není, jdeš k normální odbavovací přepážce.
Potom vše probíhá klasicky.
Důležité je letenku neztratit a check-in provést nejpozději 4 hodiny před odletem. Při ztrátě letenky si některé společnosti účtují zvlášní poplatek (Ryanair 40€)...
Hodně štěstí :-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze