A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Vyhledávače a srovnávače ubytování

18.11.2014 21:21:08 | Pavel R
Pavel R
Nikde jsem toto téma nenašel, píšu tedy tady do obecných.
Asi v dnešní době existuje spousty vyhledávačů a srovnávačů ubytování. Pomáhají nám najít ubytování v oblasti nebo městě, do kterého se chystáme. Díval jsem se na některé z nich a šel jsem teda hlavně po ceně. Nejvíce známý je asi www.booking.com , který jste tady už zmiňovali. Je v celku přehledný, nabízí spousty filtrů (podle počtu hvězdiček hotelu, místa ubytování, jestli je v místě wifi, atd...) a vůbec pěkně vyřešené hledání. Můžeme si vytvořit i složku svých sledovaných oblíbených ubytovacích zařízení, což může být pro někoho zajímavé. Občas jsem se v hledání ztratil, ale to asi u všech :-)
Hodně mi taky vyskakovalo www.trivago.cz , na kterém se mi perfektně hledalo a celkové mi přijde takové přehledné a pěkné. Pořád na boku zůstávala stejná nabídka filtrů, což u jiných nebylo. Díky tomu člověk ve svém hledání nezabloudil. Chyběla mi tam určitě nabídka hostelů. No celkově tam člověk tedy najde méně ubytování. Ocenil jsem rovněž jasně zviditelněnou slevu, pokud u hotelu nějaká byla. Těžce se mi pak ale hledalo za jaký typ pokoje je cena uvedena.
Dále www.exclusive-hotels.eu ,což mi přišlo ze začátku dost zmatené hledání (lehce jsem se ztratil), filtry se mi někdy objevily někdy ne :-) V důsledku, ale ukázal srovnání, včetně akcí (slev) různých portálů pěkně přehledně. Co do počtu, asi největší databáze (i hotely i hostely). Garance nalezení nejnižší ceny se ukázala jako uvědomělá. Podobných jakoby stejných jsem našel více.
Ještě mi přišel zajímavý www.hotels.com , kde se mi sice krkolomně hledalo, ale konečné ceny byly zajímavé. Není tam však možnost srovnávat v Kč, takže záleží pak na kurzu. Srovnával jsem v dolarech.
Kamarád mi ukazoval ještě pár, ale ty už byly specializované třeba na ČR.
Zajímavé je, že více vyhledávačů garantuje! nejnižší ceny, ale když jsem pídil, ceny se lišili :-) Máte někdo zkušenosti s těmi doplatky, které garantují? Pak jsem samozřejmě přejížděl přímo na stránky hotelů a jejich přímé ceny. Srovnávače to mají podchycené. Buď mají tu samou cenu, mnohdy, ale levněji, takže ok. Napadá mě ještě pár otázek, ale ty asi tak nějak vyvstávají. Taky srovnáváte srovnávače? :-)
A co pak ty konkrétní slevové portály, dodržují podmínky? Jaké s tím máte zkušenosti?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
mispi 19.11.2014 07:13
Re: Vyhledávače a srovnávače ubytování  

A ešte pár poznámok - ceny na jednotlivých vyhľadávačoch treba porovnávať v miesnej mene hotela a dať si pozor na to, či cena obsahuje dane a poplatky. Aj ponuka na rôznych jazykových mutáciach tej istej stránky môže byť veľmi rozdielna -bežné je to u expedie - aj 30 %

mispi 19.11.2014 07:05
Re: Vyhledávače a srovnávače ubytování  

Ono je to asi ešte trošku zložitejšie. V čase globalizácie má net o vás celkom podrobné informácie zo štatistiky stránok, ktoré navštevujete. Aj vyhľadávače sa prispôsobujú dobe a dokážu vám ušiť ponuku na mieru. Už sa mi stalo, že napr. booking.com mi na rovnaký hotel na rovnaký termín ukázal rôzne ceny, podľa toho, odkiaľ som sa naň dostal - či priamo, alebo z hotelscombined, či z tripadvisora. Aj asiatravel má rôzne ceny podľa toho, či sa k ponuke dostanete priamo, alebo z ich reklamného mailu, ktorý posielajú bývalým klientom.
Ani hotelscombined vám na svojej ponuke neukáže všetky hotely zo stránok vyhľadávačov - všetko je o poplatkoch a zmluvách hotelov priamo s nimi. Hotely, čo si priplatia, sa vždy dostanú na popredné miesta vo vyhľadávaní, bez ohľadu na kritériá, čo si zvolíte. Je to jednoducho zložitý marketing, čo vás má doviesť k vopred naprogramovanému výsledku. Skladbu ceny a podmienky si treba naozaj dobre prečítať - v tomto sa mi zdá booking naozaj najférovejší a najprehľadnejší i keď zďaleka nemusí byť najlacnejší.
Sám mám s vyhľadávačmi dobré skúsenosti - osobne objednávam cez booking, hotels, agodu, asiatravel, orbitz, hotelinfo a expediu, ale VŽDY si skontrolujem cenu i na stránke hotela a ak je porovnateľná, objednám tam

Pavel R 18.11.2014 21:21
Vyhledávače a srovnávače ubytování  

Nikde jsem toto téma nenašel, píšu tedy tady do obecných.
Asi v dnešní době existuje spousty vyhledávačů a srovnávačů ubytování. Pomáhají nám najít ubytování v oblasti nebo městě, do kterého se chystáme. Díval jsem se na některé z nich a šel jsem teda hlavně po ceně. Nejvíce známý je asi www.booking.com , který jste tady už zmiňovali. Je v celku přehledný, nabízí spousty filtrů (podle počtu hvězdiček hotelu, místa ubytování, jestli je v místě wifi, atd...) a vůbec pěkně vyřešené hledání. Můžeme si vytvořit i složku svých sledovaných oblíbených ubytovacích zařízení, což může být pro někoho zajímavé. Občas jsem se v hledání ztratil, ale to asi u všech :-)
Hodně mi taky vyskakovalo www.trivago.cz , na kterém se mi perfektně hledalo a celkové mi přijde takové přehledné a pěkné. Pořád na boku zůstávala stejná nabídka filtrů, což u jiných nebylo. Díky tomu člověk ve svém hledání nezabloudil. Chyběla mi tam určitě nabídka hostelů. No celkově tam člověk tedy najde méně ubytování. Ocenil jsem rovněž jasně zviditelněnou slevu, pokud u hotelu nějaká byla. Těžce se mi pak ale hledalo za jaký typ pokoje je cena uvedena.
Dále www.exclusive-hotels.eu ,což mi přišlo ze začátku dost zmatené hledání (lehce jsem se ztratil), filtry se mi někdy objevily někdy ne :-) V důsledku, ale ukázal srovnání, včetně akcí (slev) různých portálů pěkně přehledně. Co do počtu, asi největší databáze (i hotely i hostely). Garance nalezení nejnižší ceny se ukázala jako uvědomělá. Podobných jakoby stejných jsem našel více.
Ještě mi přišel zajímavý www.hotels.com , kde se mi sice krkolomně hledalo, ale konečné ceny byly zajímavé. Není tam však možnost srovnávat v Kč, takže záleží pak na kurzu. Srovnával jsem v dolarech.
Kamarád mi ukazoval ještě pár, ale ty už byly specializované třeba na ČR.
Zajímavé je, že více vyhledávačů garantuje! nejnižší ceny, ale když jsem pídil, ceny se lišili :-) Máte někdo zkušenosti s těmi doplatky, které garantují? Pak jsem samozřejmě přejížděl přímo na stránky hotelů a jejich přímé ceny. Srovnávače to mají podchycené. Buď mají tu samou cenu, mnohdy, ale levněji, takže ok. Napadá mě ještě pár otázek, ale ty asi tak nějak vyvstávají. Taky srovnáváte srovnávače? :-)
A co pak ty konkrétní slevové portály, dodržují podmínky? Jaké s tím máte zkušenosti?

Zpět na všechny diskuze