A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Takycestovatel

25.07.2013 09:48:45 | Roman
Dobrý den.
Musím říci, že po Evropě jsem se vozidly už najezdil poměrně hodně a myslím, že se tedy mohu považovat za cestovatele nenováčka. Nepřekvapuje mne proto, že někteří méně zkušení nedokáží číst trasu z navigace a kufrují i v místech, která jsou jinak velmi dobře značena, jako je právě Alhambra. Stát se to může. Že by do článku o cestování nepatřily osobní dojmy, to by nebyly cestopisy, ale přirovnávat jiné národy k zvířecím druhům je, dle mého soudu, opravdu nepřípustné a charakterizuje to, bohužel, xenofobní čecháčkovskou malost pisatele článku - "takycestovatele".
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Sally 03.08.2013 06:46
Re: Takycestovatel  

Vážený pane,
nemám nacestováno a naježděno málo, a to jak doma, tak venku, podle mapy, značek i navigace. Směrem od obchvatu byly k Alhambře od první cedule na délce asi 8 kilometrů celkem 4 cedule. Nic víc. V navigaci byla Alhambra asi 10x. A Granada byla v té době rozkopaná. Navíc jsem nebyl jediný, kdo v tu dobu po Granadě bloudil. Byli to Němci, byli to Češi a dost turistů. Většina z nás měla aktualizovaného Garmina, a ten tam měl nějaké zmatky.
Jenomže Vy jste neomylný, perfektní a stoprocentní a nikdy jste nikde nebloudil a nikdy jste se nespletl a v každém státě hned napoprvé všude trefil. Ale holt každý je nějaký a já dokážu chybu i omyl přiznat.

Dle Vašeho soudu jsou některá má přirovnání nepřípustná. Pokud se bude každý chovat v rámci mezí slušnosti, je to v pohodě. Ale pokud mě někdo bude neustále
odněkud vystrkovat, stále si stoupat přede mně, podívá se na mně, vidí že fotím, a najednou hup a je přede mnou a všichni s tabletama nad hlavou, tak to dvakrát třikrát překousnu a počkám, po čtvrtý a "padesátý" už NE! A že se tak chovali všude, jako by jim patřila planeta, tak to si můžete být jistý. A nebylo to jen tady na Granadě, ale i na Montseratu, v Gironě, V Římě, Pompejích apod.

Vy (i já) alespoň máte teď jednu jistotu, že moje cestopisy už číst pro xenofobnost a malost takycestovatele nebudete.

• Anonym (3)
Roman
25.07.2013 10:48 80.37.20.***
Takycestovatel  

Dobrý den.
Musím říci, že po Evropě jsem se vozidly už najezdil poměrně hodně a myslím, že se tedy mohu považovat za cestovatele nenováčka. Nepřekvapuje mne proto, že někteří méně zkušení nedokáží číst trasu z navigace a kufrují i v místech, která jsou jinak velmi dobře značena, jako je právě Alhambra. Stát se to může. Že by do článku o cestování nepatřily osobní dojmy, to by nebyly cestopisy, ale přirovnávat jiné národy k zvířecím druhům je, dle mého soudu, opravdu nepřípustné a charakterizuje to, bohužel, xenofobní čecháčkovskou malost pisatele článku - "takycestovatele".

• Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze