A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Svatební cesta.Pas?

23.07.2008 20:39:30 | andilekada
Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat,jak je to s odletama krátce po svatbě.Starý pas nemám a OP je ustřižený na jméno za svobodna.Mám jen náhradní doklad.Musím si v rámci EU nechat vystavit alespoň pas?Ale bylo mi řečeno,že bez OP ho nevystaví a na ten se čeká měsíc.Děkuji za odpověď.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Fany
18.10.2008 09:08 62.240.178.***
RE: Svatební cesta.Pas?  

Není pravda, že musíte čekat na nové vyřízení OP a pasu, jelikož cestovní pas bude po svatbě ještě mesíc v platnosti. Ověřte si to na městském úřadě, ale je to opravdu tak.

• Anonym (3)
  • Anonym (15)
andilekada
24.07.2008 21:45 89.102.232.***
RE: Svatební cesta.Pas?  

Moc Vám děkuji za odpověď!

• Anonym (1)
  • Anonym (13)
PETC
24.07.2008 15:11 85.70.210.***
Svatební cesta.Pas?  

Pokud budete cestovat po EU, tak můžete klidně letět na ustřiženou občanku, protože ta je stále platná. Letenku si nechte vystavit na jméno za svobodna nebo nebo si nezapomeňte náhradní doklad nebo potvrzení o změně příjmení. Pracuji jako odbavovací agent na letišti a již jsem se s timto problémem setkal a kolegové z kontroly pasů a víz neshledali v tomto žádný problém a dotyčnou mi dovolili odbavit.Pokud poletíte po Shengenu, tak vaší občanku bude kontrolovat pouze agent na přepážce a dále agent v gatu(ten již jenom zda-li souhlasí jméno v OP se jménem na palubní vstupence, aby se v případě že někdo palubní vstupenku ztratí, nedostal do letadla její nálezce).

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
andilekada
23.07.2008 20:55 89.102.232.***
RE: Svatební cesta - pas???  

Děkuji za odpověď.I když mě právě moc nepotěšila :-(

• Anonym (1)
  • Anonym (13)
Iriska 23.07.2008 20:46
Svatební cesta - pas???  

Dobrý den mladá paní,
moje kamarádka má právě tu zkušenost!
Musíte holt počkat, nic jiného vám nezbývá. Opravdu potřebujete platný průkaz totožnosti - to je definitivní a konečné. Tzn. nechte si vystavit novou platnou občanku, na jejím základě pas a potom hurá na svatební cestu :-P ;-)
Přeji Vám hodně štěstí!!!

• Anonym (6)
  • Anonym (2)
andilekada
23.07.2008 20:39 89.102.232.***
Svatební cesta.Pas?  

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat,jak je to s odletama krátce po svatbě.Starý pas nemám a OP je ustřižený na jméno za svobodna.Mám jen náhradní doklad.Musím si v rámci EU nechat vystavit alespoň pas?Ale bylo mi řečeno,že bez OP ho nevystaví a na ten se čeká měsíc.Děkuji za odpověď.

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze