A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Stížnosti na cestovky

24.06.2008 22:40:49 | Iriska
Iriska
Dobrý a pohodový den vám všem cestovatelům.
Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s cestovními kancelářemi. Stalo se někdy, že jste po návratu z dovolené psali do CK stížnost, protože jste byli nespokojení? Ptám se jen abych věděla čeho se event. vyvarovat...
Známí se vrátili minulý rok z Tuniska (Blue Style) a nebudu vám ani popisovat jaké dostali ubytování-plíseň, švábi, jiný hotel než na obrázku v katalogu....
Proto každý za sebe napsal stížnost na Blue Style a kompenzaci dostala jen jedna osoba a to odškodnění jen 3 tisíce (dovča na osobu vyšla cca 25 tis.) a ostatní nic.
Všichni jsou na ck BS naštvaní a nikdy s ní nechtějí už nic mít... Máte někdo podobnou zkušenost? A jak jste ji řešili?
Díky moc za vaše příspěvky
Irena
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Fiš 16.03.2018 16:21:35
Re: Mimochodem tohle mě fakt děsí  

Takového člověka jako jste Vy, by opravdu průvodce jen zdržoval a omezoval v pohybu :-D
Gratuluji k Vaši kondici a elanu (((clap)))
Připojila jsem se k téhle diskuzi proto, ze příští rok mám Thajsko v plánu.Jenze je fakt, ze nemám v úmyslu o něm 1/2 roku předem číst, protože se to neslučuje s moji představou.Takze tímto jen sbírám indicie, jak tu cestu probrat.Ono když bychom to dotáhli do extrému, tak když bych si domu nechala dovézt nějaké občerstvení thaj fastfood :-D, pozvala si thajskou maserku a pustila si v telce nebo na kompu nějaký příhodný cestopis- možná bych byla v Thajsku víc než kdybych tam opravdu jela. :-D :-DNe ze by to nebylo možné ale bylo by to takové…………instantni :-D
Mmch, minuly měsíc mne na plazi v Mexiku kousla nějaká ošklivá moucha,....ještě se mi to nezahojilo :-S :-$....a to je ten rozdíl.Konkretne pro mne je zásadní, co je TAM, ne ze bych cesty naplánovala.Pamatuju si jen to co je TAM, ne domácí plány.Takze když se TAM něco podela, hodně mne to na*** >:) :-D
Jo a pozdravte kolegu na cestě, ze mu fandím (((clap)))
....už toho nechám, jsme asi Off topic :-D

• Sally
Neregistrovaný uživatel
16.03.2018 15:47:31 109.123.211.***

Samozřejmě, že znám a chápu, že co člověk to názor. Rozumím lidem, kteří mají třeba náročnou práci a potřebují vypnout tak, že prostě jen pasivně leží někde u vody a užívají klidu. Popravdě i to občas vyhledávám. Proto píšu níže, že bylo Thajsko krásné v devadesátých letech. Dnes už tam nikdo nezažije co to je když člověk jde po plážích ostrova a jediný stopy v písku jsou jen jeho a nikoho na plážích nepotká. Nikdo už v Thajsku dnes nezažije tu atmosféru kdy se v restauracích svítilo svíčkama místo elektriky, proto že ta prostě třeba na Lantě nebyla a když byla tak jela jen z motorových generátorů na dvě hodiny večer. Romantika neskutečná.

To je ale o naprosto něčem jiném. Níže si paní " holka " stěžuje , že jim průvodce nic neřekl ani o zlatém buddhovi. Přitom v každém průvodci , kdekoli v člácích na netu a nebo v dokumentech, které se dají z záznamu pustit se může dozvědět celou tu zajímavou historii, která tuto majestátní sochu provází. To jak byla ztracena a pod nánosem sádry znovu objevená. Že sice váží 5,5 tuny a je kompletně zlatá, ale přesto není nejcennější sochou buddhy v Thajsku. Tím je malý buddha z jadeitu v královském paláci a proč tomu je tak to má zase další příběh. Myslíte, že tohle a mnoho dalších věcí znám od průvodců ? Ne, mě ta země ( a nejen tahle ) totiž opravdu zajímá a miluju jí. Proto si o ní čtu a zajímám se. A to by měl dělat každý kdo někam cestuje za nějkkým poznáním. Vždyť není přece možné ve všem spoléhat jen na průvodce. Ten může být pomocníkem na cestě, ale to hlavní si musí člověk ve svém vlastním zájmu tvořit sám. Jinak z toho cestování nic nemá.
Mimochodem, za tři týdny letím na Srí Lanku. Už jsem tam jednou byl v roce 2013. Projel jsem velkou část ostrova a přesto teď už cca měsíc studuju místa kam se chci za tři týdny podívat, plánuju co chci vidět a snažím se o těch památkách a místech zjistit co nejvíc. Taky bych se na to mohl vybodnout a spoléhat jen na průvodce, kterého si tam najmeme a pak si stěžovat, kdyby něco nevyšlo. Ne, to fakt není můj styl. Pokud někdo bude argumentovat věkem. Je mi skoro padesát a jede tam semnou mimo jiné i 76 letý pán . Takže žádní mladíci už fakt taky nejsme :-)

Fiš 16.03.2018 14:58:37

...ano, je to i tak.To ovšem nevylučuje, ze lidi jsou různí.Mam rada internetové diskuze, kde se můžu s takovými lidmi seznámit a poznat jejich důvody k čemukoliv, ne jen k cestování.Pokud možno slušnou formou.Timto chci říct, ze jsem si rada přečetla i Váš příspěvek, přesto ze není ten jediný nejsprávnější na celém světě.Je to jen jeden názor z mnoha.
Pro někoho totiž odjet na dovolenou znamená vypnout vše.Chce jen jistotu “bez kompromisů” O:-) Vy nikoho takového neznáte? :-\

• Sally
Neregistrovaný uživatel
16.03.2018 14:24:17 109.123.211.***

Ale já vůbec nezpochybňuju to, že když si někdo zaplatí za služby CK tak , že má dostat taky odpovídající servis. Jen bych vybíral CK, která v tom má praxi. Třeba v Keni jsme taky byli s CK a ten servis jsme vyžadovali ( hlavně na safari ) . Nicméně předpokládám, že většina lidí, kteří mají touhu cestovat, tak že má už z podstaty zájem se dozvědět o dané zemi kam cestuje co nejvíc ještě před odletem. Fakt si moc neumím představit, že si zaplatím zájezd na druhý konec světa , do odletu o dané zemi naprosto nic nevím, v podstě mě to ani do odletu moc nezajímá a po příletu na místo jsem rozčarovanej z toho kde to jsem a delegáte starej se a vysvětluj.Vždyť je to tvoje práce a my si za to zaplatili.
Mě to přijde jako totální degradace slova cestování. Pro mě je vžy cestování pokud spojené s poznáním. A to vyžaduje trochu i aktivní přístup, stejně jako když se člověk učí ve škole.

Fiš 16.03.2018 12:46:49

Nechci se ani zastávat ani osočovat jednu či druhou stranu.Jen není to trosku o představách o dovolené?Pokud někdo cestovce zaplatí za servis, inzerovany samotnou cestovkou, má na nej nárok a měl by ho dostat.
Každý nemá motivaci k samostudiu :-[
Pokud se někdo vydává vidět svět ve vyšším věku, nechtějte po všech aby byli svetaznali a akční.
Paní myslím psala jak jejich dovolenou prožívali.Pokud je to drahé a nesplní očekávání, dovede to pěkné nakrknout.
Pokud se každý bude bát hodnotit práci cestovek, zvyknou si na to a oholi zákazníky až na kost, jen proto ze zákazníci nemají odvahu cestovat indivindi :-$

• Sally
Neregistrovaný uživatel
16.03.2018 11:19:06 109.123.211.***
Mimochodem tohle mě fakt děsí  

" Kdybych jela bez průvodce, tak bych si předem nastudovala co vidět. Takhle jsem se bohužel spoléhala na průvodce, že nám vše řekne "

To myslíte opravdu vážně, že se vydáte přes půl zeměkoule a spoléháte jen na to co Vám řekne průvodce ? Nějaká příprava před cestou a nastudování si něco o historii země a toho kam vlatně jedu ? Nic ?

Já jsem už poměrně zcestovalý, ale pokáadé když někam jedu tak studuju týdny a měsíce před odletem vše co najdu o dané zemi abych věděl kam jedu. Nikdy bych tuhle přípravu nepodcenil. Nikdy !

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
16.03.2018 11:13:14 109.123.211.***
Nechápu co vás vede k tomu kupvat zájezd u takové CK  

Když už tedy nutně potřebujete služeb CK tak je přece i na tuzemském trhu mnoho cestovek , které se zájezdům do Thajska věnují mnoho let a mají v tom zaběhnutou praxi. Nechci dělat žádné CK reklamu, ale kdo sleduje kolem Thajska dění tak ví které CK to dějí dlouhodobě a kvalitně. Proč tedy kupovat zájezd od CK, která zdaleka tak rozsáhle zkušenosti nemá ? Nevím za kolik prodává takový zájezd CK Delfín, ale jestli ony za tím zase nebudou ty peníze a snaha ušetřit , že ?

Jinak Thajsko je naprostá pohoda pro individuální turistiku. V Bangkoku stopnu před hotelem taxík a nechám se odvézt kam potřebuju. Po Bangkoku jezdí mraky taxíků za velmi rozumný ceny. Stačí si dopředu před odletem připravit co chci kde vidět a nastudovat si něco o historii a památkách mesta a průvodce nepotřebuju. Ke komunikaci stačí základy Angličtiny. Thajci se hodně snaží pomoci a jsou ochotní a chápaví.
Co se týče lodi na Lantu. Jestli vy nebudete taky tak trochu rozmazlení turisté. Upřímně takoví jako vy, kteří vyžadují všude luxus, klimatizaci, bazeny a pod. to Thajsko neskutečně ničí. Já tam byl poprvé v roce 1998 a naposledy před dvěma lety a zlaté Thajsko v devadesátých letech. Na Lantu jsme tehdy pluli na svařeném voru z trubek a sudů a vůbec nám to nevadilo. Tehdy bylo pár turistů jen na severní pláži. Celej jih Lanty byl v podstatě nedotčenej a ta atmosféra se nedá s dneškem srovnat. Dnes je to tam Disneyland. Dost mě děsí co se s touhle zemí za pár let stalo. První ránu dostala země po filmu Pláž a druhou kdy tam začali jezdit rozežraní Rusové a nároční turisté z bohatnoucího východního bloku Evropy :-(

holka 15.03.2018 20:56:02
Re: Varování před CK DELFÍN  

Byla bych ráda, kdyby moje recenze alespoň někoho zachránila před zklamáním.
Já jsem se do Thajska moc těšila. Protože jsme "starší", tak jsme se nechali nalákat na sliby CK Delfín, že vše je v klidu, pohodě, průvodce ....... Nic z toho není pravda. Průvodce nejhorší co jsme kdy měli. Vůbec nic nám neřekl o Thajsku. Kdybych jela bez průvodce, tak bych si předem nastudovala co vidět. Takhle jsem se bohužel spoléhala na průvodce, že nám vše řekne, ukáže. Vidět z Bangkoku Zlatého Buddhu a Ležícího Buddhu bez výkladu je podle mne opravdu hodně málo.
CK Delfín má na svých stránkách recenze, ale jenom kladné. Když jsem tam poslala svoji recenzi tak ani nezveřejnili.

• Sally
Neregistrovaný uživatel
15.03.2018 19:20:45 95.173.82.***
Re: Varování před CK DELFÍN  

Dobře, že jste hodnocení přesunula sem.Snad tu vydrží déle než 24 hodin a přečte si ji více lidí.Moje osobní zkušenost z Orbionu je, že mi negativní hodnocení smazali ač jsem ji dala v dobré víře, že si člověk může vybrat poskytovatele zájezdu, notabene, když sena se pohybuje ve vyšších sférách. >:) ,podle toho, co od zájezdu očekává a jaký přístup snese. :-S

Poznávací zájezd do Thajska mě eminentně zajímá, tímto děkuji za varování a za čas věnovaný sepsáním hodnocení. (((clap)))
Jdu si porovnat s nabídkou cestovky. :-$

holka 15.03.2018 18:51:42
Varování před CK DELFÍN  

S manželem jsme se od 18.2 do 5.3. 2018 zúčastnili zájezdu od CK Delfín VELKÝ OKRUH JIŽNÍM THAJSKEM. 

Chtěla bych varovat všechny, kdo o tomto zájezdu uvažují a o CK   Delfín. Uznávám, že moje chyba byla, že jsem uvěřila kladným recenzím a neporovnala nabídku jiných cestovních kanceláří.

Na tento zájezd jelo 58 - 60 lidí. Tak byly dvě skupiny asi po 30 lidech. 

CK Delfín, všude informuje - "Součástí zájezdů pro seniory je nadstandardní delegátská péče: nepřetržitá péče kvalitních delegátů zaměřená na potřeby klientů 55+.

Náš delegát se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se."

Nic z toho není pravda! Z Prahy s námi letěl "doprovod" pan Václav Houška, ten měl pomoci při přestupu v Dubaji na cestě do Thajska i zpět do Prahy. Při přestupu v Dubaji, bylo průvodci úplně jedno, jestli má všechny lidi nebo 10. Každý se staral  sám a další letadlo do Bangkoku i zpět do Prahy si hledal sám. Průvodce se staral jenom o svého syna, se kterým letěl na dovolenou.

V Bangkoku nás rozdělili na dvě skupiny. Naše skupina měla průvodce pana Petra Froňka. 

Program v Bangkoku jsem podcenila a řádně neporovnala s jinými CK. Myslela jsem si, že jako vždy nám CK ukáže a řekne co je nej ... to je omyl u CK Delfín. Pěšky, metrem (metrem se můžu svézt v Praze) Pěšky obejdete nepodstatné věci. Zavedl nás do nic neříkajícího parku, kde jsme vlastně zabíjeli čas. Ano viděli jsme Zlatého Buddhu.

Program ukončil pan Froněk  v Čínské čtvrti ve 14 hod, to mu asi končila pracovní doba a každý ať si dělá co chce a dostane se kam chce, jak chce. Od hotelu prý dobrých 4 - 5 km. Královský palác, Staré město ...... nic z toho. Myslím, že v Bangkoku je spousta památek, které určitě stojí zato vidět. Pokud, ale pojedete s CK Delfín - pan Froněk, neuvidíte nic a nic se ani nedozvíte. 

Krabi - ubytování v hotelu asi 15 min pěšky od pláže. Měl jezdit na pláž hotelový bus, asi každé 2 hod. To nevím, protože jsme se ho nedočkali. To, že je to asi nejhorší strana Krabi, kde je velký odliv a vlastně se ani nevykoupete, je jedno. 

Ko Lanta - přesun z Krabi na Lantu byl zážitek. Žádnou horší loď už nenašli. Prý "bude klimatizace, bar s pitím" - klimatizace byl větrák, bar s pitím vana s ledem, tam nějaké pivo a cola. Za 1/4 hod nebylo nic. Loď něco strašného a touto lodí  se plulo přes 2 hod. Při připlutí na nás čekal něco "jako" náklaďák, který nás odvezl na hotel. Na střechu náklaďáku si máte vyzvednout kufr ....

Ubytování na Lantě v naší skupině asi odpovídalo 3 *. Přejezd  z Lanty na Phuket trvá skoro 6 hodin autem.

Na žádný výlet jsme už nejeli, ani na zaplacený výlet na Phi Phi. Nevím, kde se vzali opějné recenze na průvodce pana Petra Froňka.

Vůbec nemám tento názor. Že by nám řekl, něco o Thajsku, historie, současnost, školství .....kde jsme .... NIC. Že by byl k vidění během dne, nebo se optal, jestli někdo nepotřebuje....... nevíme ani jestli bydlel v našem hotelu. Ano, jezdil na výlety, ale ne každý den a taky ne každý na výlet jel. Myslím, že se měl zajímat i o zbytek lidí ze zájezdu, my ho na ostrově Lanta neviděli několik dní. My jsme byli na dvou výletech, ale opravdu jsme se nic nedověděli. Pan Froněk neodpovídá ani na SMS. Ano, musím poděkovat, dojel s manželem na Krabi k lékaři.

My, když jsme byli na poznávacích zájezdech od jiných cestovních kanceláří, (Čedok, Eso, Firo, China tours)tak s námi trávil průvodce celý den. Vyprávěl, vše od minulosti až po současnost. Byla jsem naivní a hloupá, že jsem uvěřila CK.

Tato CK šetří úplně na všem, na ubytování, na dopravních prostředcích a o průvodcích se nedá vůbec mluvit. 

CK Delfín, má spoustu zajímavých zájezdů. Některé jsme měli s manželem v plánu jet, ale po zkušenosti s tímto zájezdem a průvodcem už nikdy. Proto píšu tuto recenzi, aby si to každý dobře rozmyslel. 

• Sally
  • Sally
Zpět na všechny diskuze