A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

samotna v Benátkách

25.05.2009 19:04:13 | Fialová
moje maminka vyjela na poznávací zájezd s Ck VOMA Třebíč dne 23.5. 2009 do Itálie. Dnes ráno jsme se dozvěděli, že se jim při včerejší prohlídce Benátek zratila a nepřišla na domluvený sraz. Tak odjeli ...na nocleh a tam poádali recepčního, aby oznámil policii, že jim chybí jedna osoba. Podotýkám, že ubytování nebylo přímo v Benátkách.Ráno nám zavoli do Čech, že se ztratila a odjíždí na další poutní místo směrem na Gargano San Giovanni Rotondo, kde budou nocovat.My jsme zahájili telefonický maraton jak najít ztrcenou maminku. Telefonát na kosulární zastoupení a mobilního operátora, zjisti kam vůbec odjíždí autobus se zbývajícími účastníky zájezdu ..... Maminku jsme si nakonec našli mobilem sami. Musela nocovat venku podširým nebem v Benátkách a čekala, že sejí bude někdo snažit najít, ale to byl velký omyl. Nevím jak vše skončí, zatím sedí v autobuse a snaží se dorazit na poutní místo, které si přála vidět a doufá, že tam na ni počká zájezdní autobus. Jak vše skončí nevím vše co jsem napsala se stalo dnes a včera, ale my to nějak vyřešíme za cestovní kancelář, která nechává lidi spát pod mostem i když je to v Benátkách.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Hugo 1
11.03.2010 10:44 81.90.173.***
RE: RE: reakce na všechny přečtené příspěvky  

Vážená paní Karate, s tím, že čeští cestovatelé jsou jako ovce bez vlastního mozku nesouhlasím. Jako dloholetý průvodce ovšem vím, že je nutno i při malé zastávce třeba u benzinové pumpy přepočítat všechnny klienty v buse. Zeptat se "jste všichni?", to snad stačí při podnikových zájezdech, kde se všichni navzánem znají. Ale při zájezdu, kde třeba sedí vedle sebe klienti, kteří se nikdy neviděli je nutno vždycky všechny přepočítat. Vždyť je to jenom pár vteřin, ale vždycky vím, že mám všechny.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
krate
10.03.2010 13:04 88.100.88.***
RE: reakce na všechny přečtené příspěvky  

Pane Vondracek,

zkusenosti bohuzel dokazuji, ze cesti cestovatele jsou skutecne jako ovce, jako stado, ktere nema vlastni mozek. Takze ja bych stejne radsi zpocitala, nebo zkontrolovala podle seznamu. Bohuzel. Ale vyresil jste to podle meho nazoru velmi velmi dobre, udelala bych na vasem miste to same.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Ing.Zdeněk Vondráček
26.01.2010 12:26 90.176.63.***
reakce na všechny přečtené příspěvky  

Vážení a milí dopisovatelé této rubriky, s odstupem cca 1 roku a s klidnou hlavou kompetentně odepisuji na vaše velice rozumné úvahy. Děkuji Vám za to, co jste do jednotlivých připomínek napsali i když jste nebyli účastníky této záležitosti, naprosto moudře reagujete. V několika bodech v rychlosti vám sdělím úplnou pravdu.
1. Velice hodná, skromná paní Šimková byla poprvé v zahraničí a to hned první den v Benátkách bez upozornění, že je totálně bez orientace.
2. V zájezdu společně s ní cestoval její bratr a švagrová, kteří na můj dotaz v 18hod.u baziliky Sv.Marka, zda-li jsme všichni, odkývali, že jsme všichni - sestra jim nechyběla!
3. V 18,30hod. při příchodu na nábřeží k odjezdu lodi, mi bratr p.Šimkové oznámil, že sestra není.
4. Začalo martýrium, protože zaplacená loď za skupinu 250 EUR nečeká, autobus v přístavu Punte Sabionni, kterému končila možnost práce dle AETR, také nemůže čekat.
A nejpodstatnější je, že bylo nutné přepravit tímto způsobem 50 osob na ubytování a večeři.
5. Moje rozhodnutí bylo jednoznačné, pracovat pro celou skupinu 50-ti osob a jméno jedné ztracené osoby nahlásit na policii s informací o tel.číslech mobilů a hotelu, kde budeme ubytováni. Policie byla ochotná spolupracovat, protokol o tomto je uložen u nás v CK.
6. Dříve než jsem vyzval policii, jsem se snažil s paní Šimkovou mnohokrát spojit mobilem. Moje snaha byla zbytečná, protože její mobil neměl mezinárodní rooming.
7. S velkým odstupem času bych danou situaci po uvážení řešil úplně stejně, se zkušeností neodpovídat médiím, které tyto věci absolutně nechtěly slyšet. Děkuji pisateli, že nechce, aby byla na jednotlivých místech v zahraničí prováděná kontrola cestujících dle jmenného seznamu. K tomuto mne pan redaktor nabádal, ale já nebudu na mezinárodní úrovni dělat z českých turistů méněcené.
8. Na paní Šimkovou se vůbec nezlobím, několikrát se mi při setkání v Římě omluvila a přiznala, že v Benátkách šla úplně na opačnou stranu města (po setkání v Římě se na chvilku opět u Kolosea ztratila). Její vystoupení v médiích nevycházelo z jejího přesvědčení a mysli.
9. Aféra vyšuměla poněvadž ze zákona vyplívá následující: "pokud se cestující k odjezdu nedostaví v dobu stanovenou průvodcem, může být ze zájezdu vyloučen, zejména v případě ohrožení dalšího časového programu zájezdu." Toto bylo naplněno.
Vážení cestující, děkuji Vám za společně prožité chvíle za společné 20-ti leté cestování, především do Holandska, Švýcarska, Španělska a Portugalska. Vážím si toho a těším se na další cesty s Vámi!

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
Emil
11.06.2009 22:47 89.103.110.***
Tak co nového paní Fialová?  

Tak co nového paní Fialová?

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
Jiřinka
06.06.2009 11:16 89.103.148.***
RE: RE: RE: RE: RE: sama v benátkách  

Myslím, že se jednalo o putování věřících po poutních místech, již jsem o tom někde slyšela. Cestu absolvují i lidé, kteří nemají žádné zkušenosti s cestováním. Také nechápu, jak může někdo pustit takovou osobu samotnou. Asi také nikdy nikde nebyl.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
neznámá
05.06.2009 19:43 213.226.232.***
RE: RE: RE: RE: sama v benátkách  

že by to neohlásili policii a nebo nějakým příslušným orgánůn, kteři tyto případy mají na starost a jen tak pokračovali v cestě

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
neznámá
05.06.2009 19:38 213.226.232.***
RE: RE: RE: sama v benátkách  

no mě by to taky docela zajímalo, ikdyž si myslím, že to nebylo tak horké, jak to paní Fialová popsala v té televizi. nechápu proč nešla vyhledat policii. to je první co bych udělala já a určitě každy normální člověk v její situaci. a co je pro mě nepochopitelné, proč se pouštěla sama autobusem a vlakem. já si myslím že je to až přehnané. a tady píší že nocovala pod mostem a v televizi prohlásili, že spala v nějaké rozpadlé boudě. nechci tu někoho obhajovat, ale myslím si, že by si to cestovní kancelář na triko nevzala

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Blanka pb 05.06.2009 07:44
RE: RE: sama v benátkách  

Souhlasím s "neznámou" a celkem by mně zajímalo jak to dopadlo a proč se již paní Fialová neozvala.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
neznámá
04.06.2009 21:56 213.226.232.***
RE: sama v benátkách  

já si myslím, že nemluví úplnou pravdu. měli by se nad sebou trochu zamyslet. jak to tu popisijí, tak mi to příde postavené na hlavu

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
neznámá
04.06.2009 21:52 213.226.232.***
sama v benátkách  

ať radši řeknou po pravdě jak to bylo

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze