A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

ryanair a příruční zavazadla

17.07.2009 00:38:01 | xdeutschx
Letěli jsme s ryanairem do alghera, ale 3 x jsme přestupovali,POZOR někde vám budou kontrolovat rozměry příručního zavazadla zatím jsme zjistili:Pisa(Florencie) Frankfurt-Hahn tady fakt bacha když se jim zavazadlo tak ho musíte přednima strčit do toho boxu musíte ho tam narvat.Jinakc tady zavazadlo ok:Praha Alghero Hamburg-Lubeck.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
hardy
30.08.2015 22:08 178.22.116.***
Re: ryanair a příruční zavazadla  

V Brně ani v Londýně tohle neřeší.Byl sem svědkem že někteří mělí příruční kufry ,tak velké že by si museli uřezat kolečka aby je narvali do boxů :-D

Katerina23 27.08.2015 09:31

Já mám s Ryanairem tuhle zkušenost:
v Brně se jen mrkli, jaké mám zavazadlo, nikdo neřešil rozměry ani váhu ani moji kabelku. V Bratislavě totéž. Ale v Gironě, tam se přeměřoval každý centimetr a běda pokud jste zavazadlo do mřížky cpali násilím. Tehdy jsem měla strašné nervy, protože jsem samozřejmě vezla domů dárečky a už jsem byla přes limit a flašku vína jsem si cpala do rukávu bundy a oblečení rovnou na sebe. :-D

Anna
24.07.2015 09:56 109.81.241.***

Já s nimi letěla za poslední dobu několikrát, příruční zavazadlo jsem si nechala zdarma odbavit a pak mě pustili do letadla ještě s baťohem a kabelkou :-D. Ale byly to jen lety na trase Praha - Londýn ;-)

Alena
07.07.2015 15:13 109.80.113.***
Nečekejte vyřízení reklamace!  

:-( Poškodili mi příruční (přesto odbavené) zavazadlo . Už pracovnice, která se mnou na letišti v Norimberku sepisovala protokol, mi řekla, že žádné odškodné asi nedostanu. Měla pravdu, protože následné uplatnění reklamace online se mi vůbec nepodařilo provést, protože systém mě v jednu chvíli nepustil dál z důvodu neplatného křestního jména. Jméno však bylo evidentně v pořádku, zadané naprosto stejně jak bylo uvedeno na palubním lístku. Když jsem přes ústřednu letiště v Praze získala nějaký kontakt na jejich zastoupení, dali mi tam číslo na ústředí do Irska, kde je ovšem pouze automat. Takže reklamaci prakticky není možné uplatnit. Začíná mi být jasné, proč si mohou dovolit, být levní!
Všem doporučuji, pokud už s nimi letíte, berte si nejhosrší příruční zavazadlo, co máte, kterému nemůže nic uškodit! A pozor, to že je to kabinové zavazadlo s přísluš. rozměry a vahou, ještě neznamená, že Vám ho (ač bezplatně) neodbaví.
Létat s Ryanem je dobré do té doby, než se něco stane!

Big smile 25.01.2014 18:54

Takže můj poslední příspěvek byla stará informace! Kterou jsem ale psala v době kdy ještě platila.Někdy ke konci roku se změnily podmínky, jak někde psali "peklo zamrzlo" a Ryanair povoluje už i kabelku k příručnímu zavazadlu a je tam i nově že lze jednou bezplatně změnit jméno na letence

• Anonym (2)
  • Anonym (10)
Big smile 25.05.2012 02:01

55x40x20 a pozor musíte mít opravdu jen jedno příruční zavazadlo, žádná kabelka k tomu! Kontrolují to důkladně, rozměry musí být včetně koleček a madla.

• Anonym (1)
  • Anonym (6)
lucikacka 11.02.2012 12:57
ryanarir  

ahoj cestovatelé, v červnu máme letět s ryanairem z Krakova do Malagy. Na osobu máme 10 kg příručního a jeden zaplacený 20 kg kufr. Jak velké můžou být příruční zavazadla, co se rozměru týče?

• Anonym (4)
  • Anonym (6)
Yanina 21.10.2009 17:04
Ryanair  

Taky mám veselou historku - R-air nesčítá váhu zavazadel, takže na letišti v Birminghamu téměř všichni cestující vesele před přepážkou check-in přebalovali. Paradox byl, že na odbavení pustili váhu max. tak půl kila přes váhu, ale když všichni všechno (a to skoro doslova) nacpali do příručních zavazadel (odhadem se váha příručních zavazadel vyrovnala limitu macatého kufru), tak to neřešili. Každopádně díky této akci jsme se na letišti nenudili a ty dvě hoďky stačily tak-tak na odbavení letadla.Nálada byla kolektivně veselá. To s bmi-baby cestou tam nebylo žádné vzrůšo, protože vše hladce.

• Anonym (2)
  • Anonym (14)
katekat 29.09.2009 11:57
RE: RE: Kanáry  

Ano, tato hláška se objevuje při jakémkoli letu do Španělska. K Tondovi2 ještě doplním, že ta hláška vlastně upozorňuje na to, že je třeba zadat údaje o pasu nebo OP před odletem přímo do webové stránky společnosti, u které jste si letenku rezervovali. Ono vás to pak navede ;-)

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Tonda 2 20.09.2009 20:09
RE: Kanáry  

ta hláška,kterou ti to hází se objevuje při letech do Španělska,kromě platného pasu nebo občanky nic nepotřebuješ a vše by mělo být o.k.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze