A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Průvodce CK Čedok

06.10.2007 18:12:24 | Tichá
Dobrý den, chtěla bych napsat o průvodkyni Čedoku paní Heleně. Dotyčná se nepředstavila celým jménem a věděla proč. Hned jak jsme byli všichni, prohlásila, že sice průvodcovskou licenci má, ale v Itálii provázet nemůže - byl to poznávací výlet do Říma.Takže vše nám řekne v autobuse, ale abych jí nekřivdila, tak sem tam něco řekla i u památek s komentářem, to si již nepamatuje vše a vy byste to také určitě zapoměli.V zájezdu byly i starší dámy 75 a více let, když druhý den jedna starší paní chyběla, průvodkyně zavelela, že jsme svéprávní a jdeme.To jsem už nezvládla a řekla jsem si v případě nouze o její mobil, což rezolutně odmítla. Na moji námitku co když mě srazí auto, arogantně pravila - zrovna Vás bude srážet auto a neotravujte mě už. Večer v autobuse nám své číslo řekla s komentářem, že kdo bez něho nemůže žít ať si ho napíše. Napsali si ho všichni.Nikde nebylo uvedeno, že nás autobus zaveze jen k metru a 3 dny se z konečné stanice budeme dopravovat špinavým metrem po Řimě. Jeden den pro poznání místních poměrů by docela stačil.A být v Římě a nevidět Vatikánská muzea, na tom měla velký podíl naše paní průvodkyně, je neodpustitelné.V informacích o dopravě bylo uvedeno doslova: V autokaru je během cesty možné zakoupit občerstvení: teplé, studené, alkoholické a nealkoholické nápoje. Řidiči byli super, ale občerstvení jen káva a nealkoholické nápoje, je fakt, že alkohol si nikdo nepřál.Až na zpáteční cestě se někteří dožadovali teplého občerstvení např. teplý český párek.To nás paní průvodkyně ihned vyvedla z omylu, kde prý žijem, takže se nic nekonalo.Není nad heslo - s Čedokem za hranice všedních dnů, zbývá jen dodat - již nikdy více Tichá
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
13.08.2018 17:00:49 46.13.41.***
průvodce Čedoku - poznávací zájezdy Provence  

Vážená paní Finková, milá Báro,
tak se tu pěkně rozjela diskuse okolo Vás a poznávacích zájezdů do Provence.
Souhlasím s panem diskutujícím přede mnou ! - průvodkyně i řidiči na jedničku.
Nechápu dámy, které postrádaly Saint-Tropez, když v programu nebylo. Na tomto okruhu - Velký okruh Francií jih - jsem byla před dvěma lety s panem průvodcem Lorencem. Okruh je nejnáročnější, ale stojí za to, bylo to začátkem června, takže nebyla úmorná vedra.
Milá Báro,
letos jsem byla s Vámi na "Nejkrásnějších místech Provence"- konec června, začátek července. Jak jsem již níže psala, byla jste skvělou průvodkyní, která byla znalá prostředí, ochotná a k dispozici ještě na letišti při cestě do Prahy. Bylo nás 34 a i přes některá uřeknutí jste to zvládla. Psala jsem Čedoku, aby tyto poznávačky byly posunuty na duben, květen, bylo by příjemnější počasí, tak se to snad v příštím roce objeví. Protože letošní Avignon při 38 stupních byl opravu výkon.
S pozdravem
B.Matějíčková

Neregistrovaný uživatel
05.08.2018 17:44:58 37.188.234.***
Re: Darina  

A kolikpak jste v sobě měla vína, takhle o půlnoci, když jste psala tento příspěvek, mladá paní? A proč jste ho nazvala Darina, když paní Darina na tomto zájezdě byla s dcerou a byla velmi dobře jazykově vybavena? Jste samé tajemství a záhadou pro mne zůstává, proč si stěžujete na průvodkyni, která tomuto zájezdu dala vše i přes velké bolesti zad o kterých nemluvila a jen někteří jsme to na ní poznali... Zmiňujete se o začátku na letišti. Já jsem jí viděl vždy otočenou čelem k zavazadlovému pásu s cedulí Čedok, jak skutečně všem odpovídá, Přijďte, až budete mít zavazadla. Nevím, co jste chtěla, aby nám říkala... A že si též musí vyzvednout kufr? Pro mne celkem pochopitelné... Asi by se Vám též nelíbilo, kdyby ho nechala odjet a my tam pak museli čekat, než ho získá, nebo? Naopak hezky reagovala, že je dobře, že jsme všichni a všem kufry přišli.
O okamžiku, kdy měl autobus problém snad ani nemá cenu psát. Styděl jsem se za všechny přítomné dámy, které rádoby vtipně, ale ve skutečnosti velmi trapně a zle komentovali celou situaci, zatímco se řidiči snažili celou situaci vyřešit.
Já osobně jsem se na tento poznávací zájezd velmi těšil a všechna má očekávání i přes veliká vedra, splnil a s čistým svědomím musím říct, že největší zásluhu na tom má právě průvodkyně Barbora Finková, profesionál v každém ohledu, chodící encyklopedie, vždy nápomocná, vždy ochotná, i při večeři, vždy vysvětlila, vždy pomohla objednat nápoje. A též velmi oceňuji její překladatelské výkony při návštěvě jeskyně a na zámku v Pau, čímž nás obohatila ještě více.
Ano, nepochopil jsem v Lurdech dotaz od jedné z účastnic, Proč jsme v Lurdech, kdo vymýšlí tento program, že si představovala, že budeme jezdit spíše po oblasti Riviéry, Saint Tropez apod.... Pro mne skutečně nepochopitelné, že si někdo koupí zájezd, zřejmě na poslední chvíli za nejnižší možnou cenu, a vůbec neví, co ho čeká, kam pojede.. a je kvůli tomu nepříjemný na průvodkyni? A nepříjemný tak, že jí rozpláče?
Lidé jsou různí, mrzí mne Váš příspěvek. Já bych rád při příští cestě zase potkal paní průvodkyni Barboru Finkovou...

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
31.07.2018 00:16:31 37.48.48.***
Darina  

Byli jsme na poznávacím zájezdu jižní Francií s průvodkyní paní Barborou Finkovou. Již nikdy více !!! Když jsme ji zahlédli v Nice u odbavení kufrů poprvé, byla k nám otočená zády, bavila se s řidičem a evidentně námi nebyla nadšená, neboť každému,kdo se k ní přiblížil, aby se přihlásil, pravila : až budou kufry ! bez pozdravu, bez otočení.. a když jeden pán řekl : já už kufr mám, pravila, že ale ona ne. A takto s námi jednala dále, zajímali jsme ji jedině jako skupina, a pokud se někdo něco zeptal, popřípadě se chtěl o něčem ujistit, pravila : vy jste mne neposlouchal? už jsem to říkala v autobuse .... atd., člověk si připadal
jako že ji obtěžuje a tak jsme se již neptali a komunikovali jsme jen mezi sebou. Měli jsme potíže s autobusem hned na začátku, kdy po projetí brány na mýtné se autobus zastavil a údajně měl poruchu s automatickou převodovkou. Řidič vyjednával s asistencí. a jedna paní poznamenala - tak trochu zatlačíme - a to jste měli vidět vzteklou reakci řidiče - my se tady snažíme, vy nám to kazíte, vy si z nás děláte legraci a ponižujete nás , samozřejmě se k němu přidala i průvodkyně a řekla do mikrofonu, že jsme tímto řidiče uráželi a že je z nás smutná- jací to jsme lidé....Během zájezdu jsme to již nevydrželi a řekli jsme jí, jak to vidíme my, ona začala brečet a pak hodnou část cesty autobusem nepromluvila. Seděla jen separé se řidičem, na snídani ani večeři s námi nemluvila, řeknu to takhle - vykonala co musela, lidský přístup nula. My, co jezdíme s průvodci, jsme již starší lidé, kteří nemají dobré jazykové znalosti, proto od průvodce žádáme spíše než výpočty všech králů, co kdy panovali ( toto se dá nastudovat předem), spíše praktické rady jak a co, ten lidský přístup !! a jsem přesvědčená, že naši potomci s cestovkami nejezdí, protože si vše mohou zařídit sami, a že průvodci nebudou potřeba. Já i kamarádka již nikdy s Čedokem nepojedeme nikam, neboť nám pan řidič sdělil, že můžeme být rády, protože prý je paní Finková nejlepší průvodkyní Čedoku- tak abychom náhodou nenarazily na některého jiného / logicky již jen horšího/. Dle mého názoru a názoru většiny lidí z našeho zájezdu by měla paní Finková jít do sebe a nepovažovat své platící klienty za stádo ovcí, které má někam dopravit. Byly jsme s kamarádkou na mnoha zájezdech, ale s takovým přístupme jsme se ještě nesetkaly a doufám, že již nesetkáme.

• Anonym (1)
  • Sally
Neregistrovaný uživatel
12.07.2018 14:12:45 85.71.125.***
Re: Nejkrásnější místa Provence letecky s Čedokem  

Také jsem se zúčastnila tohoto zájezdu a mám pocit, že každá jsme byly někde jinde. Při příletu do Nice se paní průvodkyně Finková projevila jako velmi neochotná a arogantní dáma, když po telefonu navigovala ztracené účastníky zájezdu. Místo toho, aby pro ztracené došla sama a přivedla je k ostatním, tak se 5 minut otráveně dožadovala toho, aby nás našli sami. Pokud zasedla do autobusu, její výklad byl velice obsáhlý, kvalitní informace, ale pokud jsme se kolem ní sestoupili, stala se z ní nadřazená neochotná průvodkyně. Ubytování kromě prvního a posledního dne nic moc, předposlední den ubytování v průmyslové zóně, sezení večer na schodišti......
Vzhledem k tomu, že navštívit Provence byl můj sen od 15 let, nechtěla jsem si pobyt kazit. Čedok byl pro mě vždy záruka kvality a profesionality. Řidič i průvodkyně profesionální určitě na 100 % byli, ale co se týká osobního přístupu k lidem, tak to byla katastrofa. Průvodkyně je přeci hodně důležitá pro pohodu každého zájezdu, ale ta naše Barbora, ta na pohodu určitě nebyla. Sama to na konci zájezdu hodnotila slovy: 'Asi připadám hodně lidem jako nepříjemná, ale to jste mě nezažili, jak umím být nepříjemná, když někdo nepřijde na čas'!. Co si nás paní Finková pletla se školním výletem žáků, kteří budou mlčet a poslouchat? Vždyť ten zájezd nebyl zrovna z nejlevnějších a zaplatit si za služby a pak se bát na něco zeptat a v podstatě neobtěžovat je pro mě síla. Takže pokud ještě někdy pojedu s Čedokem, tak si budu hlídat, kdo se zájezdem pojede a určitě už nikdy s arogantní, nadřazenou a neochotnou Barborou Finkovou.

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
10.07.2018 21:23:04 85.71.178.***
S Čedokem už nikdy více!!!  

Poznávací zájezd s Čedokem nemůžeme v žádném případě nikomu doporučit. Zaplatili jsme si POZNÁVACÍ zájezd začátkem července na 6 dní na jih Francie. Odjezd z Prahy naprosto nevhodným autobusem Planetline, se sedačkami tak natěsnanými, že i cestující menšího vzrůstu se nemohli pohodlně usadit. Na sedačkách nebyly ani síťky pro odložení drobných věcí! Hned na začátku cesty asi po 1 hodině jízdy řidič se arogantně ohradil proti jedné spolucestující, která měla nutnou potřebu použít WC, přiběhl a toto WC uzamknul. Předem nám bylo oznámeno, že během zájezdu se nebudou prodávat teplé nápoje, pouze studené( voda, pivo). Průvodce Aleš Čech se nechoval jako průvodce, ale jako prominentní turista Čedoku. Během cesty nám nepodával takřka žádné informace o místech, kterými projíždíme, jen nezbytné pokyny, a to zpočátku i bez mikrofonu ( začal ho používat až na opakované prosby lidí ze zadní čáasti vozu) a jen o délce bezpečnostních a hygienických zastávek. Ty však bývaly nedostatečně dlouhé. Pak se stalo, že na úkor těchto krátkých zastávek, do cíle prvního zájezdového dne Monaka jsme dorazili již v půl páté ráno. Pak se tedy čekalo v přítmí garáží plných zplodin do 7 hodin, kdy byla plánovaná prohlídka města. Stále bylo velmi brzo, všude bylo ještě zavřeno( např. Oceánografické muzeum).
Ve 13 hodin se odjíždělo do Antibes, tam pro změnu průvodce nenašel, co hledal a vodil cestující bezcílně po přístavu na prudkém slunci. Mezitím uplynula doba prohlídky města a byl čas odjezdu z města do místa ubytování poblíž Marseille. Jelo se nekonečně dlouho, řidiči bloudili, otáčeli autobus na nevhodných místech za neustálého troubení ostatních vozidel. Příjezd do místa ubytování už každý netrpělivě očekával. Ubytování bylo otřesné. Stísněné, sotva se člověk protáhl kolem postele k umyvadlu, na našem pokoji nešla TV a po chvíli nešel proud v celém zařízení. Personál v zařízení bezmocně krčil se slovy sorry, rameny, nicméně se po čase proud podařilo obnovit, naše TV nefungovala. Prý to zítra napraví. A k čemu? My ráno odjížděli. Naštěstí. Večeře v tomto místě byla také malé fiasko,jako předkrm zelený páchnoucí salám. Druhý den návštěva Marseille s možností výletu na o. Iff, což byl další nepříjemný zážitek s naším zástupcem Čedoku. Nechal nás vystoupit z autobusu, po naléhání zájemců o prohlídku města, nás, aby se neřeklo,odvedl k nejbližší katedrále a řekl, že odjíždí se skupinkou na ostrov, takže, ať si každý naloží se svým volným časem dle svého uvážení. Načež odešel se svojí skupinkou koupit lístky na loď. Tam oznámil čas odplutí právě z tohoto místa. Zbývala však celá hodina, tak se lidé rozešli zbylý čas strávit do okolních ulic města. Mezitím se pan zmatkař dopátral, že loď odpluje z jiného místa, o čemž lidé nebyli informováni. Lidé byli značně naštvaní, když se dostavili na původní místo odplutí a tam nikdo. V poslední minutě se jim podařilo panu Aleši dovolat, ten již seděl na lodi a sdělil jim, že musí pohnout, aby loď nezmeškali. Chudáci přiběhli jen tak tak. Samozřejmě, že další ostuda před obsluhou u vstupu do lodi, která už měla vše připraveno k vyplutí.. Lahůdkou byla taktéž cesta z Marseille do Saint Tropez, cca 2 hodinová cesta se protáhla na 3,5 a to jen díky tomu, že řidiči se nedokázali jaksi vymotat z města Marseille. Trvalo jim to celých 50 minut. Projeli jsme kdejakou nejmenší uličku v Marseille, kde nikdy tak velké vozidlo lidé neviděli, ti nevycházeli z úžasu. Nikdo nechápal, jak to tihle dva fešáci dokázali. Pak vyšlo najevo, že v této destinaci jsou oba poprve. Druhý den návštěva města Fréjus po předešlé noci v ubytování poblíž tohoto města, ráno opět řidiči nemohli trefit parkování v tomto městě, toto se podařilo až po několika pokusech, stále jsme projíželi těmitýž místy, takže údajných 5 km, jak bylo avizováno jsme jeli cca 45 minut. Odtud následoval po nepovedené prohlídce arény přesun do Cannes. Po příjezdu bylo oznámeno, že pan Aleš nás opět opustí a s hrstkou lidí se pojede vykoupat na o. St. Marguerite, takže o Cannes nevíme dodnes nic a viděli jsme jen Festivalový palác a to, co jsme pak sami viděli a ani nevíme, co jsme viděli. Jen víme, že tam bylo hezky a vedro. Tak jsme se uchýlili opět jako v Monaku na pláž. Museli jsme tam vydržet tentokrát celých 6 hodin než se pan Aleš se skupinkou vrátil, aby nás opět usadil do autobusu a odvezl na poslední ubytování. Ráno, po nepovedené snídani, kdy se na všechny nedostalo všechno jídlo-jen suché bagety, kterých byl dostatek-následovala prohlídka výrobny parfémů a dále přesun do Nice. A opět stejný scénář jako předešlé dny. Než pánové řidiči našli ve městě továrničku na parfémy, opět se špatně orientovali, přestože jsme předešlý den jeli kolem. Opět nějak přehlédli odbočku, což se jistě může stát komukoliv. Oni to ovšem opět řešili po svém. Rozhodli se zastavit provoz na ulici tím, že se s autobusem otočí právě na tom nejméně vhodném místě. Za každou cenu. Tak se stalo, že se pokusili překodrcat přes kruhový ostrůvek uprostřed cesty a na asi pátý pokus se to konečně podařilo. Podařilo se jim způsobit vytvoření nepěkné kolony v centru Grasse s vykulenými Francouzi za volanty svých miláčků. My v autobuse jsme byli rovněž vykulení a navíc vytřepaní z neustálých nárazů do malého vyvýšeného kruhového ostrůvku, přes který se pokušeli za každou cenu dostat. Domorodí lidé civěli nevěřícně, cože to tam ten český autobus provádí. Otřesné…. V Nice pan Aleš se nás pokoušel dovést na vyhlídku nad město, což se mu ne a ne podařit. Nakonec se to ale zřejmě pomocí navigace v mobilu, povedlo. Bylo k poledni a odjezd domů plánovný na 20.30h. Co dělat? Nezbývalo než se vylepit ve vedru opět na pláž a nějak to přežít, aby toho nebylo málo, tak řidiči telefonicky vzkázali, že se o 20 minut opozdí. Proč? To nikdo dodnes netuší. Při odjezdu před 21 h z Nice je nad slunce jasné, že nemohl být dodržen plánovaný příjezd do Prahy v dopoledních hodinách. Nakonec jsme se vrátili před hl. n. v Praze před 15 h. Co dodat? Že s Čedokem již nikdy více!!!! Ani zadarmo. Jak je možné, že v v dnešní době ještě někdo pustí do světa naprosto nevyhovující nekomfortní autobus, který řídí dva naprosto neznalí řidiči a naprosto neschopného a ničeho neznalého človíčka, který si na pana průvodce jen hraje???
Mnoho lidí neustále poukazovalo na program zájezdu, který byl velice obsáhlý a sliboval poznání. Ve skutečnosti jsme ta města pouze navštívili, ale k jejich poznání nedošlo. Shrnuto a podtrženo: pár procházek po přístavech se nedá považovat za poznávací zájezd. A několikahodinová vylehávání na pláži taktéž. K tomu slouží zájezdy pobytové a rovněž pořízené u jiných CK, jak je vidno ze zdejších některých hrůzostrašných recenzí. Za nás tedy Čedok rozhodně nikomu nedoporučujeme. Máme s čím porovnat, jezdíme často, chtěli jsme vyzkoušet, ale byla to velmi drahá a hoooodně nepříjemná zkušenost!!!

Neregistrovaný uživatel
09.07.2018 17:25:50 46.13.41.***
Re: Nejkrásnější místa Provence letecky s Čedokem  

Minulý týden jsem byla na leteckém poznávacím zájezdu v Provence. Velmi a velmi chválím paní průvodkyni Barboru Finkovou, která byla velmi ochotná a trpělivá, její komentáře a výklady byly vyčerpávající. Byli jsme dosti velká skupina a Bára zvládala vše bravurně. Věnovala se všem do poslední chvíle, na letišti pomáhala až do odletu. Věřím, že Čedok ocení takovou průvodkyni a bude si ji hýčkat.
Také velká pochvala panu řidiči Čvančarovi.
S pozdravem
B.Matějíčková

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
12.02.2018 09:27:25 78.45.65.***

Dobrý den.Rodiče se vrátili z dovolené v Dubaji.Ck ČEDOK slibuje žé na místě mají delegatku ,slečna Nella,bohužel je k dispozici pouze u přiletu a to ještě pospíchá,aby byla rychle zpět doma,jede totiž do Abu dhabí.V připadě problemů je Vám napomocná pouze na telefonu.Z Abu dhabi se nehne.Telefon má stale obsazený.CK by měla zaměstnávat pouze lidi,kteří mají zájem o tuto práci s lidmi.Takže příště vyhledame ck,která tento servis opravdu zajišťuje.

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
28.07.2017 23:08:00 109.81.209.***
Kanárské Ostrovy Fuerteventura -Costa Calma  

Prví krát sme cela rodina cestovali s Čedokom na dovolenku Kanárské Ostrovy a všetci sme spokojený.Hotel krásný,jídlo super,bazény krasne a moře tiež ale hlavne delegatka Janka Jarolímova bola neskutočne příjemná,ochotna a hlavne nám neuveritelne pomohla.Pre mna a moji rodinu len obrovské Ďakujem Bendova

Neregistrovaný uživatel
28.07.2017 23:04:30 109.81.209.***

Prví krát sme cela rodina cestovali s Čedokom na dovolenku Kanárské Ostrovy a všetci sme spokojený.Hotel krásný,jídlo super,bazény krasne a moře tiež ale hlavne delegatka Janka Jarolímova bola neskutočne příjemná,ochotna a hlavne nám neuveritelne pomohla.Pre mna a moji rodinu len obrovské Ďakujem

Neregistrovaný uživatel
22.06.2017 12:51:26 46.13.41.***
Francie - Provence s Čedokem  

Chceme poděkovat paní průvodkyni Čedoku Jaroslavě Cimpové za její dokonalé průvodcování leteckého poznávacího zájezdu "Báječná Provence" ve dnech 11.-18.6.2017. Obětavá, vstřícná, výklad velmi dobrý. Také pan řidič Čvančara naprosto 100%.
Těšíme se za rok.
B.Matějíčková

Zpět na všechny diskuze