A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Příjmení

15.09.2011 10:37:54 | lea2
lea2
Dobrý den,
věnuji se sestavování rodokmenu. Moje prababička se narodila na Ukrajině, ve vesnici poblíž Černovic. Její rodné příjmení prý bylo Serebraková. Při pátrání na matrikách jsem se ale setkala s jinými podobami příjmení - v jedné matrice bylo psáno, že její otec se jmenoval Syribrakow, v druhé Siribrek, ve třetí bylo příjmení přeloženo do češtiny jako Stříbranský. Nevím, jaká je tedy správná podoba příjmení, když bychom příjmení Stříbranský přeložili do ukrajinštiny či ruštiny. Prosím, dovedl by to někdo přeložit?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
admin2 15.09.2011 14:45
admin  

Dobry den, doporucila bych vam stejny dotaz vlozit i primo do diskuzi na zemich Rusko a Ukrajina, aby se zvysila sance na odpoved. Drzim palce!

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
lea2 15.09.2011 11:37
Příjmení  

Dobrý den,
věnuji se sestavování rodokmenu. Moje prababička se narodila na Ukrajině, ve vesnici poblíž Černovic. Její rodné příjmení prý bylo Serebraková. Při pátrání na matrikách jsem se ale setkala s jinými podobami příjmení - v jedné matrice bylo psáno, že její otec se jmenoval Syribrakow, v druhé Siribrek, ve třetí bylo příjmení přeloženo do češtiny jako Stříbranský. Nevím, jaká je tedy správná podoba příjmení, když bychom příjmení Stříbranský přeložili do ukrajinštiny či ruštiny. Prosím, dovedl by to někdo přeložit?

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze