A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Přestupní let

15.04.2008 14:28:36 | Paaja
Ahoj,

nevíte někdo, jestli když mám přestupní let, tak musím zavazadla vyzvednout a znovu odbavit do druhého letadla, nebo se o to postarají aerolinky?

Díky

P.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Zagloba
11.08.2008 10:47 88.208.100.***
Přestupní let  

Pokud je zavazadlo odbaveno až do cílového místa, není nutné jej znovu odbavovat (ani to ostatně nejde). Je dobrá si na check in zkontrolovat, zda je zavazadlo skutečně odbaveno až do cíle (někdy to slečny popletou, ale to se stává málokdy).

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Smi 05.08.2008 21:37
RE: RE: přestupní let  

Ahoj, já mám zkušenost takovou, že jsem vždy na "startovním" letišti odbavil a v "cílovém" vyzvedl na pásu. Jen jednou nefungoval na "startovním" letišti systém a požádali nás, abysme si na přestupu zavazadla vyzvedli na pásu a checkli znovu. Nikdy jsem si nemyslel, že by to mělo fungovat jinak!? Ale jak říká Katekat. Za optání nic nedáš. Zatím čus. Roman

Adelajda 05.08.2008 09:29
RE: RE: přestupní let  

Děkuji za info...jak vidím, tak tím nic nezkazím, kdžy zavazadlo znova odbavím..ehm. díky
ADA

nada 02.08.2008 12:39
RE: přestupní let  

Naše zkušenost je taková, minulý rok let do Las Vegas, přestup v Londýně. V Praze řekli, že zavazadlo není nutné v Londýně znovu odbavovat. Realita - kufr zůstal jako poslední na páse a přišli jsme na to náhodou, šli jsme kolem na záchod :-) To co pravila slečna v Praze tedy neplatilo a zavazadlo se muselo znovu v Londýně odbavit.
Letošní rok, let opět do Las Vegas, přestup v Paříži, opět bylo řečeno, že zavazadlo není nutno odbavovat, noo a realita taková, že opět vyjel kufr na páse a bylo nutno jej znovu odbavit. Takže asi tak :-) :-) :-)

katekat 31.07.2008 21:19
RE: přestupní let  

Adelajdo : melo by to fungovat, ze zavazadlo odbavis pouze jednou. Zeptej se na to primo na check-in a mas po starostech :-P

Adelajda 31.07.2008 09:02
přestupní let  

Ahojky, prosím Vás, jak to je, když mám letenku z Berlína do MAdridu a pak z Madridu do Marakeše....to se nebere jako přestupní let,ale jako každá "cesta"zvlášť (pokud to dobře chápu) a tím pádem si v Madrudu vyzvednu zavazadlo,znova ho odbavím atd....je to tak ? díky ADA

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Hallo 02.06.2008 22:15
Zavazadla  

Nemusíš se o nic starat,přeložení zavazadel je starost aerolinek.Monika :-D :-D :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Baška
29.05.2008 14:07 88.100.22.***
přestupní let  

Do Brisbane jsem přestupovala několikrát,Praha-Frankfurt-Singapur-Brisbane.ČSA a Quantas. O kufr, který byl odbaven jsem se nestarala a příruční zavazadlo bylo prohlíženo na každé celnici. Všechno ven a potom to narvat zpátky. Doporučuji!! Mě se stalo,že (Australácí to mají ve zvyku)příruční zavazadlo někdy dávají ještě zpátky na rentgen tak toto nespouštět s očí!!Mě se tam objevila věc, kterou jsem do kufříku rozhodně nedala a v Singap.jsem měla docela stažíno.Všechno ale naštěstí dobře dopadlo.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
eva7 19.04.2008 13:01
prestup  

Pokud se tyce nizkonakladovych linek - ty se o zavazadla na prestupech vetsinou nestaraji.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
canar
17.04.2008 07:49 147.33.1.***
Přestupní let  

Většinou se zavazadla posílají až do cílové destnice, vyjímkou je třeba Moskva, kde se zavadlo posílá při přestupu kratším jak 4 hod přímo, u delšího jenom do Moskvy. Dále do USA se sice na zavazodlo dá tag s cílovou destinací, ale kufr se musí na prvním letišti v USA vyzvednout a jít s ním na celní úřad, toto platí myslím i v Norsku. JInak pokud je navazující let v systému, tak se zavazadla posílají až do cílové destinace, pokud v systému není, tak není problém ho tam vložit, ale je potřeba mít vytištěný itinerář s číslem navazujícího letu.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze