A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Přestup se zavazadlem

28.04.2010 21:58:40 | markapone333
markapone333
Dobrý den!
Potřebovala bych poradit, jak je to s kufrem, když na letišti přestupuju z jednoho letadla do druhého. Musím si ho z prvního letadla vyzvednout sama a odbavit ho do druhého letadla nebo se o něj nemusím starat a z prvního letadla mi ho dají do druhého? Moc děkuji za odpověď.Letím podruhé v životě a poprvé s přestupem, tak potřebuji poradit. Moc díky za vaše odpovědi.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Iris2012
24.01.2011 20:41 213.250.204.***
Přestup  

Mám dobré zkušenosti i špatné.
Stalo se mi při letu do Indie, že na přestup v Kuvajtě do dalšího letadla byl poněkud na knop a bohužel kufr nestihli přesunout do dalšího letadla.Měla jsem tři přestupy a tento poslední byl jen hodinu z jednoho letadla do druhého!
Hlídejte si proto, aby jste měli delší čas na přestup a nekupujte letenky od společností, které se dušují , že vše stíháte!!!!!
Nestíháte! Než se z letadla odbaví první třída a pak druhá uplyne půl hodina a do toho zpoždění a je tu problém!
V Indii se na mě sice usmívali, že až se jim můj kufr podaří naložit, potrvá to několik dní! Kuvajt měl ramadán a další záležitosti....
Vše jsem musela koupit, kosmetiku, šaty atd... 10 dní bez kufru.Musela jsem změnit i plán cesty, udat přesně adresu , kde budu pobývat, aby mohli doručit zavazadlo.
Naštěstí mi ho letecká společnost přivezla do Ašrámu 2000 km daleko v pořádku !!!!!!Za to jsem jim vděčna do dnes! ;-)

• Anonym (3)
  • Anonym (4)
ottoo 04.05.2010 12:25
RE: RE: RE: RE: Přestup se zavazadlem  

Milan K má pravdu. Samozřejmě, to co jsem napsal, platí pokud máš oba lety na jedné letence. Zavazadlo označí cílovým letištěm při "prvním" odbavení.

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
markapone333 04.05.2010 11:06
RE: RE: RE: Přestup se zavazadlem  

Moc díky za odpovědi. Jedeme do ruska, tak to doufám zvládneme. :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (37)
Milan K
04.05.2010 05:41 77.48.125.***
RE: RE: Přestup se zavazadlem  

Ottoova odpověď neplatí ve 100%. Zavazadlo ti automaticky přeloží, pokud máš oba lety na jedné letence. V případě, že máš každý let na samostatné letence, pak si obvykle svoje zavazadlo musíš vyzvednout. Stejně tak si musíš vyzvednout zavazadlo, pokud by tvůj přestup byl v USA - v takovém případě by vyzvednutí proběhlo na prvním přestupním letišti na americké půdě. To samé platí i pro některé další státy např. Kolumbie.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
ottoo 03.05.2010 13:26
RE: Přestup se zavazadlem  

Ahoj.
Také jsem to nevěděl přesně, ale mám celkem aktuální zkušenost z 29.4.2010. O kufry se nestaráte, automaticky je přeloží do dalšího letadla. Je dobré pro jistotu do kufru napsat na kus papíru konečnou adresu ubytování, jméno, telefon. Dejte si pozor, ať Vám dají při odbavení oba palubní lístky pro obě letadla. My si to neuvědomili, měli jen na první letadlo a pak jsme při přestupu měli honičku. Ale dobře to dopadlo, vydali nám palubní lístek při tam.

• Anonym (2)
  • Anonym (12)
markapone333 28.04.2010 21:58
Přestup se zavazadlem  

Dobrý den!
Potřebovala bych poradit, jak je to s kufrem, když na letišti přestupuju z jednoho letadla do druhého. Musím si ho z prvního letadla vyzvednout sama a odbavit ho do druhého letadla nebo se o něj nemusím starat a z prvního letadla mi ho dají do druhého? Moc děkuji za odpověď.Letím podruhé v životě a poprvé s přestupem, tak potřebuji poradit. Moc díky za vaše odpovědi.

• Anonym (3)
  • Anonym (37)
Zpět na všechny diskuze