A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Pravda a lež CK Esterotravel

09.11.2008 16:28:55 | micák
micák
V katalogu CK Esterotravel, jsou uvedeny skutečnosti z nichž některé platí - jiné ne.Na přelomu srpna a září jsme byli v Guardavalle v Kalábrii ve villaggio Faro Punta Stilo.Moře krásné, čisté, teploučké, prostě pohodička.Pláž písčitá, uklizená - jenom někde.Vstup do vody z oblázků - ale dva metry od břehu už kameny.Čili je nutno použít boty do vody, v Guardavalle za 10 E.
CK uvádí, že "kemp je od rezidenční části oddělen poměrně hustým porostem stromů - a zde je první omyl.To, co odděluje je silnice cca 3,5 m...Taktně mlčí o vlacích, které jezdí v bezprostřední blízkosti bungalovů.Voda, která teče z kohoutků je bohužel nepitná, o čemž jsme se dozvěděli až z vývěsky u recepce.Ovšem v katalogu CK Esterotravel je uvedeno, že voda je v ceně pobytu.Tak to se nám stalo poprvé, že jsme platili za nepitnou vodu!Více podrobností uvedu na diskuzních stránkách k Itálii.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
admin2 14.12.2008 08:20
admin stop  

Zdravim, vzhledem k tomu, jakym smerem se nam zdejsi debata ubira, prosim o presun do obdobneho tematu zalozeneho uzivatelem:
http://cestovni-kancelare.orbion.cz/diskuse/esterotravel--2396/

Prosim o diskuzi tykajici se teto CK. Diky za pochopeni!

 • Anonym (2)
 • Anonym (2)
rradek
14.12.2008 03:35 89.190.52.***
Zpočátku jsem nechtěl, ale musím  

Zpočátku jsem nechtěl, ale musím.

Čárlí reagoval na Váš příspěvek z 9.11.2008 celkem vtipně a neurážlivě. Zato vaše odpověď vskutku stojí za to!
Vzhledem k tomu, že uvádíte na jiných vláknech těchto stránek, (Víte vůbec co to je "vlákno"?) že jste již 25 let ženatý a "sjíždět" (Vaše slova – viz: http://italie.orbion.cz/diskuse/lesk-a-bida-faro-punta-stilo-6025/ ) v noci, do středu postele k Vaší manželce už pro Vás není po tolika letech aktuální, (Vaše citace), tak předpokládám, že už nejste žádný mladý " 19 letý Jura" a Vaše narážka na dobytek, v odpovědi Čárlímu, zcela vypovídá o Vaší ješitné, zapšklé povaze a potřebě se k tomuto druhu zvířectva vyjadřovat. :-D.Čárlí pouze napsal, že máte místo vody, pít víno, a potom Vám nebudou vadit ani vlaky. Vcelku normální, odpověď na dané téma, kdyby nenarazila na „micáka“.
Ovšem Vaše reakce na toto, byla více než podivuhodná. Odpovídat někomu, v příspěvku, něco o dobytku, svědčí o Vaší náklonnosti k tomuto druhu fauny a potažmo k jakési formě Vašeho sexuálního neuspokojení. Pokud máte tento problém, tak navštivte co nejdříve Vašeho lékaře, (nebo veterináře), který je co nejblíže místa Vašeho bydliště a rozhodně blíž, než v Guardavalle, vedle SPARU. (Přece jenom je to do Guardavalle cca 2000 km z ČR) Prosím!! Udělejte to dříve než ublížíte někomu z Vašeho okolí.
Jak to vůbec víte, že je v Guardavalle vedle Sparu veterinář? Potřeboval jste akutní zákrok, nebo něco podobného? :-D. Nebo máte nutkavou potřebu zjistit na každé dovolené, kde je nejbližší, veterinární, lékařská pohotovost, která by Vám v případě potíží ulevila?
Také já chodím několik let na lekce italského jazyka a Vaše případná všímavost reklamních cedulí, nebo znalost italštiny, Vás v tomto případě neomlouvá. Pokud s sebou vozíte zvířecího miláčka, kvůli kterému by jste zjišťoval, kde je v místě Vaší dovolené veterinární klinika apod., tak to chápu , ale dosud jste se v podobném duchu nevyjádřil. Takže si myslím, že nás pouze chcete ohromit svojí znalostí italštiny, kterou zrovna mě neohromíte. HA, HA, HA!
No a ještě reakce na Váš příspěvek z : 12.08.2008 v 20: 46 hod. – Následující věty jsou Vaše vlastní - (každý se může podívat na adresu - http://italie.orbion.cz/diskuse/rosolina-mare-3916/ -)
Citace z výše uvedené adresy: „V zeměpisu na základní škole jste asi chyběla, když se probíraly vodní toky. Protože by jste věděla, že v ústí řek jsou naplaveniny a močály, které jsou líhní komárů. Počítat s tím, že Vám CK toto sdělí je stejné, jako se snažit přesvědčit komára o tom, že místo krve je lepší pít mléko…“ – konec citace. –
Moje reakce: - V zeměpisu na základní škole jste asi chyběl, když se probíraly vodní toky a mořské dna, protože by jste věděl že: -dno Jónského a Thyrénského moře je sopečného původu a proto jsou v těchto místech, několik metrů od okraje pláže, kameny.
Vaše citace z adresy : http://cestovni-kancelare.orbion.cz/diskuse/pravda-a-lez-ck-esterotravel-6024/ : „… ale dva metry od břehu už kameny.“
- Nevím proč poukazujete na výskyt kamenů na mořském dně, v malé vzdálenosti od pláže, kdy skutečnost o sopečném původu mořského dna, v dané lokalitě, ( v tomto případě region Kalábrie) určitě znáte, protože poučujete jiné o vodních tocích a naplaveninách v ústí řek do moře.

To, že Vás CK neinformovala např. o průjezdnosti vlaků poblíž villaggia FPS, nebo o jiných nedostatcích, (hasící přístroje s prošlou zár. dobou, a jiné skutečnosti), Vás usvědčuje z faktu, že o dovolenou v Itálii, jevíte jen povrchní zájem. ( Brečíte hezky, že je nedostatečná požární ochrana ve villaggiu, ale na špatném hrobě ). Vím, že toto vlákno upozorňuje klienty CK na nedostatky v jejích práci, ale Ve vašem případě se nemohu ubránit dojmu, že pokud by jste využíval, „veškerých možných sil a prostředků, které Vám Vaše svobodné rozhodování a taktika umožňuje, tak Vaše povzdechnutí nad tím, že hasící přístroj je z roku 1994 ( tzn. prošlý , s přiloženým foto) je plané, protože sám uvádíte toto: na adrese: http://cestovni-kancelare.orbion.cz/diskuse/delegati-exim-tours-784/#reakce_226385 - citace: „Samozřejmostí je, předem se podrobně seznámit s destinací, kam jedu, s místním koloritem, zvyky.Z neznalosti místa mnohdy plynou zbytečné nervózní stížnosti na to či ono.“ konec citace. - Budíte ve mně dojem, že jste skutečně to, co uvádíte ve svém profilu: - http://cestovatele.orbion.cz/micak/ Plážový povaleč – Šnorchlista.
Země (Itálie) kterou bráníte „prsama“ na některých vláknech, např. - opět jedna z Vašich citací –„ Vaše pokažená dovolená je Vaší osobní chybou a neplivejte na Itálii“ na adrese http://italie.orbion.cz/diskuse/rosolina-mare-3916/ docházíme ke zjištění, že Itálie je normální, evropská země se všemi pozitivy i negativy a případné nedostatky v plnění CK řešíme, v rámci možností, - buď před odjezdem do Itálie (přímé dotazy v CK), nebo během dovolené (žádost a trvání na nápravu věci), nebo potom ( případný občansko právní spor). Je to tak pane Micáku?

Pane Micáku . Vy jste ukázkový příklad člověka, který mentoruje jiné, o „něčem“, o čem sám ví, jen něco z doslechu, nebo se domnívá, že o problematice dané země, konkrétního místa, nebo regionu, ví víc než ostatní, protože v Itálii byl několikrát na dovolené.
S přáním všeho dobrého o Vánocích Vám přeje

rradek


Dal canto mio e mio eloquio, mi scusi e tanti auguri!
Spedi i saluti e buon Natale!

 • Anonym (2)
 • Anonym (9)
rradek
09.12.2008 11:47 89.190.52.***
něco platí - něco ne  

Ve villaggiu Faro Punta Stilo jsem byl s rodinou na přelomu června a července 2008. 2 metry od břehu jsou opravdu kameny, což je při sopečném původu zdejšího mořského dna zcela normální a nevím nad čím se pan Micák pozastavuje.Moře jak křištál. V Guardavalle se dají boty pořídit i za 7,50 Euro. Chce se víc podívat do centra města a ne jen na kraj :-D. O vlacích jsme věděli od začátku.Ano jezdí vedle villaggia, ale pokud nějaké pan Micák slyšel, tak měl hlavu na kolejích, nebo má mimořádně vyvinutý sluch 8-).Byla to jedna z nejhezčích dovolených. Pokud jede 2000 km do Kalábrie škarohlíd,(pan Micák) který si dovolenou protiví hned od začátku, tak má zůstat doma a pít vodu z kohoutku a libovat si jak nezaplatil za nepitnou vodu.Divím se, že p. Micákovi nevadila voda v moři, která byla, světe div se, SLANÁ!!! Příště více nadledu pane Micáku!!! Život není jenom o tom, že je vše dokonalé a za prachy se koupí všchno ;-).

 • Anonym (4)
 • Anonym (9)
korsika.korsika
24.11.2008 13:00 81.90.173.***
pro pana Micáka  

Vážený pane Micáku. Vy jako zkušený cestovatel byste jistě měl vědět, že v Kalábrii, tam kde Jste byl, ale i třeba v Gallipoli, Trabisace, Sybaris nebo Tore Saracena, jsou v moři kameny. V mém zájezdu to nikomu nevadilo. Pokud doma piji jenom balenou vodu, tak si jí prostě vezmu s sebou a až mně dojde, koupím si jí za pár babek na místě v samoobsluze. Já mám totiž dojem, že Vy nemůžete nikam jezdit bez CK. Neměl byste byste si, totiž na nikoho stěžovat, jenom na sebe a to byste asi těžko přežil. Takové klienty jako jste vy nazýváme problémovými a jsem rádi, když nikam s námi nejedou. Přeji báječné cestování bez CK a nadávejte, prosím, jenom na sebe.

 • Anonym (3)
 • Anonym (3)
micák 24.11.2008 03:57
RE: micáku nepíj vodu  

Děkuji čárlí za radu a zařídím se dle toho.Už jsem se informoval na veterinární správě, že užitková voda :-( (italsky beverone) dobytku :-| (bestiame)nevadí,ale převaření je dobrý jistící proces.Kdyby ale přece byly problémy, v Guardavalle vedle Sparu je veterinář.Přeji hezkou dovolenou v FPS! :-D :-P

 • Anonym (1)
čárlí
23.11.2008 22:38 213.168.161.***
micáku nepíj vodu  

napí se ty raděj vína. 8-O se zpívá v jedné písničce my jsme v guardavalle byli již vícekrát vodu jsme pili i nepřevařenou a neposr... jsme se z ní jako např.z pitné v egyptě tak raděj chlastej víno a nebudou ti vadit ani vlaky a nebo daději leť na kanáry a nebudeš potřebovat ani boty do vody za 10€ :-D

 • Anonym (2)
 • Anonym (1)
micák 09.11.2008 15:28
Pravda a lež CK Esterotravel  

V katalogu CK Esterotravel, jsou uvedeny skutečnosti z nichž některé platí - jiné ne.Na přelomu srpna a září jsme byli v Guardavalle v Kalábrii ve villaggio Faro Punta Stilo.Moře krásné, čisté, teploučké, prostě pohodička.Pláž písčitá, uklizená - jenom někde.Vstup do vody z oblázků - ale dva metry od břehu už kameny.Čili je nutno použít boty do vody, v Guardavalle za 10 E.
CK uvádí, že "kemp je od rezidenční části oddělen poměrně hustým porostem stromů - a zde je první omyl.To, co odděluje je silnice cca 3,5 m...Taktně mlčí o vlacích, které jezdí v bezprostřední blízkosti bungalovů.Voda, která teče z kohoutků je bohužel nepitná, o čemž jsme se dozvěděli až z vývěsky u recepce.Ovšem v katalogu CK Esterotravel je uvedeno, že voda je v ceně pobytu.Tak to se nám stalo poprvé, že jsme platili za nepitnou vodu!Více podrobností uvedu na diskuzních stránkách k Itálii.

 • Anonym (3)
 • Anonym (8)
Zpět na všechny diskuze