A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Odškodné za meškanie letu/ odškodné za zpoždění letu

16.12.2013 23:03:49 | Tina21
Tina21
Stalo sa vám, že sa váš let značne omeškal? Viete aké máte nároky na odškodné za meškanie letu či prípadné zmeškanie nadväzného letu? Máte nejaké skúsenosti s vymáhaním odškodného od agentury kde ste letenky kupovali alebo priamo od leteckej spoločnosti?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Frangipani.cz 07.07.2014 23:07
Re: Odškodné za meškanie letu/ odškodné za zpoždění letu  

Tino, děkuju vám, ale už je to mimo termín. I když jsem přesvědčená, že to tehdy mělo dopadnout v můj prospěch. Tak snad ostatní formulář využijí, i když nikomu tu potřebu nepřeju.

Tina21 07.07.2014 21:14

V pripade že si to chcete risšiť sami, tu najdete informacie aj formular ktorý treba aerolinkám poslať:

http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_sk.htm

Frangipani.cz 07.07.2014 20:44

Já mám hrozně špatné zkušenosti s Kompenzomatem, absolutně nedoporučuju. Dvakrát mi ztratili doporučeně zaslané dokumenty (chtěli originály, nestačily jim skeny), vůbec nekomunikovali a asi po 6 měsících mi oznámili, že nic nevymohli - žádné zdůvodnění, jen takový předformulovaný mail. Přitom šlo o ČSA, věřím, že komunikace s nimi musí být jednodušší, než nějakýma Ejša společnostma.
Příště bych se obrátila přímo na aerolinky.

Tina21 07.07.2014 11:01

Celkovo árok pri meškaní v závislosti od dlžky meškania a dĺžky letu je na kadečo - v prvom rade vás má letecká spoločnosť informovať písomne o vašich právach, máte nárok na občerstvenie počas čakania, poskytnutie možnosti telefonovať alebo mailovať, v prípade že čakáte cez noc na náhradny let máte nárok na poskytnutie ubytovania aj dopravu na ubytovanie a spat na letisko... ale málokedy sa tak deje a hlavne, TREBA SA DOMAHAŤ 8-)

Nám dokonca aj na Filipinach po otazke na nahradu za 5 hodinove meškanie krátkeho letu z CEBU na Palawan dali na prepážke hneď ako odškodné každému poukazy na dve teplé jedlá v letiskovej hale. :-)

Tina21 07.07.2014 10:55

Aspoň zhruba základné infromácie pre odhad nároku odškodnenia:

Na odškodné máte nárok v nasledujúcich prípadoch:

Meškanie letu, ktoré presahuje 2 hodiny.

Zrušenie letu, ktoré Vám letecká spoločnosť neoznámila viac ako 14 dní pred
plánovaným odletom.

Presmerovanie letu. Za presmerovanie letu sa považuje, ak ste sa dostali do cieľového miesta s odlišným číslom letu alebo inou leteckou spoločnosťou, v dôsledku čoho ste prileteli do cieľového miesta Vašej cesty s oneskorením.

Zamietnutie nástupu na palubu z dôvodu, že počet miest v lietadle je menší ako je počet cestujúcich. (Letecká spoločnosť predala viac leteniek ako je kapacita lietadla, alebo lietadlo bolo vymenené za menšie)

Zníženie prepravnej triedy v dôsledku nedostatku miest na palube.

Pri strate, poškodení, alebo omeškaní batožiny vinou leteckého prepravcu.

Finančná náhrada:

V prípade odmietnutia nástupu do lietadla, zrušenia letu alebo meškania do cieľového miesta (uvedeného na vašej letenke), ktoré je dlhšie ako 3 hodiny, máte nárok na náhradu vo výške 250 až 600 EUR podľa letovej vzdialenosti:

Lety v rámci EÚ

1 500 km alebo menej - 250 EUR
viac ako 1 500 km - 400 EUR

Lety medzi letiskom v EÚ a letiskom mimo EÚ

1 500 km alebo menej - 250 EUR
1 500 km až 3 500 km - 400 EUR
viac ako 3 500 km - 600 EUR

Tina21 07.07.2014 10:11

Ved sa môžete odškodnenia domáhať aj sami :-)

Apra si učtuje percenta z prijatej platby, takže sumu budete poznať a overiť si ju môžete predsa aj u danej leteckej spoločnosti. Ide o právne zastupovanie - prečo take podozrenie? :-\

Neregistrovaný uživatel
09.06.2014 12:20 84.47.46.***

Prosim Vas , chcem sa spytat , da sa naozaj spolahnut na spolocnost Apra ? Nieje mi jasne ako ja zistim aku sumu im letecka spolocnost posle na ucet ? Zda sa mi ze sa musim spolahnut , len na to co mi Apra napise a vlastne si to nemam ako overit ...Alebo sa mylim? Dakujem

Tina21 04.01.2014 12:07

Po pár týždňoch mám aj ja nové správy, u nás naopak na naše prekvapenie dobré - vymáhanim odškodného sme poverili spoločnosť APRA - meškal nam let z Viedne do Bangkoku a nestihli sme ani následný spoj do Yangonu. Po necelom mesiaci od prvého kontaktu už mame odškodné na účte (((clap)))

Držím palce aby ste uspeli, podobné zážitky žiadneho cestovateľa nepotešia.

• Anonym (32)
  • Anonym (4)
Jaso 27.12.2013 21:37

Stalo sa nám, že nám let meškal. Vymáhaním odškodného sme poverili spoločnosť KOMPENZOMAT,sk. Jej prvý pokus - dohodnúť sa s leteckou spoločnosťou bol neúšpešný. Ďalší krok je súd. Tak čakáme, čo spoločnosť vysúdi.

O nových informáciach budem informovať.

:-[

• Anonym (35)
  • Anonym (3)
Tina21 16.12.2013 23:03
Odškodné za meškanie letu/ odškodné za zpoždění letu  

Stalo sa vám, že sa váš let značne omeškal? Viete aké máte nároky na odškodné za meškanie letu či prípadné zmeškanie nadväzného letu? Máte nejaké skúsenosti s vymáhaním odškodného od agentury kde ste letenky kupovali alebo priamo od leteckej spoločnosti?

• Anonym (34)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze