A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Odporučte leteckú spoločnosť z Prahy do Los Angeles

14.09.2016 12:20:15 | Zuzka123
Zuzka123
Ahojte. Na budúcu jar chcem cestovať do Kalifornie. Hľadám kvalitnú leteckú spoločnosť z Prahy do LAX s dobrým servisom, slušným jedlom a hlavne, aby sme nemali dlhé prestupovanie. Najlacnejšie letenky sú cez Air Berlín, cca 360,- eur, no poznám ich len z krátkych letov. Zamestnanci Lufthansy často štrajkujú a ich servis vraj šiel dolu vodou, zato majú celkom krátke lety a na prestup v Mníchove je len hodina, čo by nám aj vyhovovalo. Zvažujem prípadne let British Airways, je cca o 200 eur drahší, prestup je v Londýne cca 2 hodiny. Viete mi odporučiť s kým ste boli spokojní, ktorú leteckú spoločnosť si vybrať? Ďakujem.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Zuzka123 17.09.2016 22:07
Re: Odporučte leteckú spoločnosť z Prahy do Los Angeles  

Ďakujem za info. Nakoniec zvažujem ísť cez Swiss. Letenky za 360 už nie sú a tak sme nakoniec aj posunuli termín.

mispi 14.09.2016 21:35

Ak vám vyhovujú časy Air Berlinu, tak rozdiel v servise a cateringu / u economy/ za 200 € nestojí. Mimochodom, na marec 2017 mám kúpené letenky /480€/ na open jaw VIE- MIA a späť LAX - FRA- VIE a prvotný faktor bol čas a prestupy . Priamy let s Austrian B763 /konf 2-3-2 p30 w17/ za 11 hod do MIA mi v tejto cenovej triede nenahradí žiaden servis, späť s prestupmi za 13 hod s Lufthansou /A380 konf 3-4-3 p31 w18/, ale rád by som ju vymenil za hocijaké wide body s 9 sedačkami v rade.../
Inak lepšie než v ktoromkoľvek lietadle sa najete, keď si dáte u Hofera v Nitre 4-chodové menu za 4,70€...
Na skytraxe si nájdite recenzie aerolínií a porovnajte - AB je 3*,BA a LH 4* Zbytok je už na vás....

• Anonym (1)
Zuzka123 14.09.2016 16:11

Gurmánske hody nečakám, ale aj strava v podobných letoch je kvalitatívne veľmi rôzna. Turecké airolinky majú aj na krátkych trasách výbornú stravu, zato Air Berlin mal z Abu Dhabí stravu hnusnú. Sedadlá vysedené, priestor na nohy malý. 6 hodín do Berlína sa ako tak dalo vydržať. Leteli sme na Seychely cez ETIHAD a to už bolo iné kafe. Tí však do LAX bohužiaľ nelietajú :'( :'( :'(
Nemám skúsenosti s British Airways a Lufthansou, preto sa pýtam. Ak sú na úrovni Air Berlin, tak 200 eur na osobu je dosť, to viem minúť aj inak. :-)

mispi 14.09.2016 15:46

No, osobne si myslím, ze v economy je to viac menej jedno. Ak už, treba si porovnať priestor na nohy a šírky sedadiel podľa použitého lietadla v seatguru, čo ponúka IFE a samozrejme celkovú dĺžku letu. Gurmánske hody a prémiový alkohol už nezažijete v lietadle v economy asi nikde

Zuzka123 14.09.2016 13:20
Odporučte leteckú spoločnosť z Prahy do Los Angeles  

Ahojte. Na budúcu jar chcem cestovať do Kalifornie. Hľadám kvalitnú leteckú spoločnosť z Prahy do LAX s dobrým servisom, slušným jedlom a hlavne, aby sme nemali dlhé prestupovanie. Najlacnejšie letenky sú cez Air Berlín, cca 360,- eur, no poznám ich len z krátkych letov. Zamestnanci Lufthansy často štrajkujú a ich servis vraj šiel dolu vodou, zato majú celkom krátke lety a na prestup v Mníchove je len hodina, čo by nám aj vyhovovalo. Zvažujem prípadne let British Airways, je cca o 200 eur drahší, prestup je v Londýne cca 2 hodiny. Viete mi odporučiť s kým ste boli spokojní, ktorú leteckú spoločnosť si vybrať? Ďakujem.

Zpět na všechny diskuze