A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

notebok na hotelový pokoj

01.08.2007 10:09:28 | jasmine
jasmine
Velice vás žádám zakoupila jsem si notebok abych jej mohla brát na cesty,mám jej teprve pár dní ale o to nejde,koncem srpna odletím do Egypta sice poněkolikáté ale nemám znalosti jak použít notebok na pokoji abych jej mohla používat jako internet,lze to vůbec?Nevím jestli pokoje mají přípojky na internet,kdo s tím má zkušenosti děkuji za jakoukoliv radu
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
venda 36 14.06.2011 16:14
Re: notebok na hotelový pokoj  

Ahoj chtěl bych si vzít notebok na palubu letadla,má s tim teď někdo zkušenosti,jsou nějaká nová pravidla,nebo se nic nezměnilo.Prosím o radu.Díky všem

• Anonym (1)
-Pavel- 24.11.2007 10:50
RE: RE: GPRS Roaming  

Creo, chtěl jsem jen pomoct, poradit. :-? Každý se něčím zabýváme, já se mimo mnoha dalšího zabývám i touto oblastí. Jinak notebook na dovolenou osobně nevozím, protože vím, že by to pak byla pracovní dovolená a od toho dovolená není. Na dovolenou jezdím kvůli rodině, ne kvůli práci. Veškeré informace mám už dávno dopředu zjištěné a bez pošty a internetu vydržím (popravdě řečeno si na to na dovolené ani nevzpomenu). Kdysi jsem si ho bral, ale to jen kvůli tomu, abych do něj ukládal fotky. Při současných cenách a kapacitách karet už to nemá význam. Jinak já osobně mám takovou zkušenost, že když už byl na pokoji v ceně ubytování trezor, tak by se do něj notebook vždy vešel.

• Anonym (1)
Crea 24.11.2007 10:26
RE: GPRS Roaming  

Pavle a všichni podobní, co třeba na pláži máte na klíně notebook - na dovolenou si přece jedeme odpočinout. Mobil, doklady, peníze necháváme v malém trezozu, který bývá ve většině hotelů na pokoji, ale notebook? Nepleteš si trezor např. s ledničkou???? :-D :-D :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
-Pavel- 22.11.2007 17:41
GPRS Roaming  

GPRS
Potřebné informace o GPRS roamingu najdete na stránce společnosti Telefónica O2 Czech Republic: http://www.cz.o2.com/mobile/cz/roaming/postpaid/apps/gprs-Roaming_GPRS_1.html
nebo T-mobile: http://t-mobile.cz/Web/Business/TarifySluzby/Mms/edgegprs-a-mms-roaming.aspx

Důležitá je nejen cena, ale také způsob jejího stanovení. U GPRS se účtuje za přenesený objem dat, nikoliv za dobu připojení.

Než se připojíte, je vhodné:
1. mít vypnuté veškeré automatické akce, které probíhají na pozadí - aktualizace windows, antiviru, a dalších aplikací, které se snaží neustále komunikovat
2. mít počítač "čistý", tj. žádný malware, který neustále něco přenáší.
3. Prohlížeč nastavený tak, aby umožňoval jen to nejnutnější minimum - aby nestahoval nic navíc
4. Nepoužívat poštovního klienta, ale webového klienta, abyste nestahovali kvanta zbytečných spamů atd.
5. Vše se samozřejmě odvíjí od toho, kolik jste ochotni na dovolené za internet zaplatit.

Doporučuji si ještě před odjezdem vyzkoušet doma, zda to funguje. GPRS není třeba konfigurovat pokaždé jinak pro jinou zemi - stejné nastavení všude.

WIFI
Většina moderních notebooků je už vybavena Wifi se všemi standardními protokoly, takže kompatibilita s různými Wifi sítěmi by neměla být problém. Je trendem, že mnoho hotelů, penzionů atd. už wifi pro své klienty standardně nabízí v ceně ubytování. Wifi hotelu se zobrazí v notebooku mezi dostupnými bezdrátovými sítěmi. Jinak je už trendem, že bezplatá wifi je v obrovských nákupních a zábavních centrech. V ostatních případech je to o náhodě, že zrovna tam, kde jste, je veřejnosti otevřená wifi. Většinou jsou zaklíčované. A nebo o štěstí, že zrovna natrefíte na nějakou amatérskou firmu, která si svoji wifi nezabezpečila ;-)

Pamatujte také na to, že je možné si notebook na dovolenou vzít, ale je třeba ho také přivézt zpátky ;-) Takže doporučuji trezor na pokoji.

Doufám, že to alespoň někomu pomohlo ;-)

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
kotelník 31.10.2007 13:04
notebook - WIFI  

Před chvílí jsem se dočetl, že Šarm a Luxor je pokryt wifi. Za týden odlétám na Tabu a zřejmě si beru noťas sebou. Jsem zvědav zda bude pokrytí hotelovou wifi, příp. nějakou oblastní zdarma.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Ari 13.08.2007 10:50
jasmine 01.08.2007 13:47
RE: RE:  

ZEZOR na kolik to přijde přes mobil a to si mám zajistit u operátora?Mobil na připojení internetu mám ale v hoteluJasmine chtěli za hodinu internetu 60 liber,no tak neví vždy jsem se bez něj obešla jestli to má význam brát sebou,vždy jsem posílala dřív jen esemesky a taky to stačilo

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zeror 01.08.2007 11:23
RE:  

Notebook mám s sebou na každou dovolenou. Připojuji se přes mobilní telefon. Je to sice velmi pomalé a poměrně nákladné, ale jednou dvakrát za dovolenou na pár minut postačujících k rychlému proběhnutí pošty se to dá. Osobně jsem se s přímým připojením na pokojích nesetkal. Některé hotely můžou mít WIFI, ale o konkrétním vybavení se dozvíte asi více přímo na internetových stránkách hotelu do kterého letíte. Většinou se lze dostat na internet nebo email přes hotelové PC nejčastěji poblíž recepcí za cca. 1Euro na hodinu. Připojení je zde daleko rychlejší než přes mobil.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
jasmine 01.08.2007 10:09
notebok na hotelový pokoj  

Velice vás žádám zakoupila jsem si notebok abych jej mohla brát na cesty,mám jej teprve pár dní ale o to nejde,koncem srpna odletím do Egypta sice poněkolikáté ale nemám znalosti jak použít notebok na pokoji abych jej mohla používat jako internet,lze to vůbec?Nevím jestli pokoje mají přípojky na internet,kdo s tím má zkušenosti děkuji za jakoukoliv radu

• Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze