A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nejen plavbám zdar!

04.04.2014 08:35:15 | marbes
marbes
Diskuze vážná i nevážná se všemi, které spojuje jedno - plavby výletními loděmi
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
marbes 18.02.2016 07:42
Re: Transatlantická plavba  

Moc díky! Je to super popis. Jsem za něj moc ráda a těším se na pokračování.
Nechceš si to vložit na profil do cestopisů? Za chvíli by to bylo tady v diskuzi obtížně dohledatelné.

• doktor23
doktor23 17.02.2016 19:48

V dohľadnej dobe pokračujem, pripájam druhu fotku z pizzerie

doktor23 17.02.2016 17:24
Transatlantická plavba  

Ako som už dávnejšie prisľúbil, podelím sa o svoje dojmy z dlhej transatlantickej plavby na lodi Costa Deliziosa. Trasa Savona - Casablanca - Arrecife - Tenerife - Antigua - Catalina Island - La Romana - Grand Turk - Ft. Lauderdale - Costa Maya - Belize - Roatan - Grand Cayman - Ft. Lauderdale, od 02.12.2015 do 28.12.2015, následne týždeň v USA a odlet 04.01.2016 cez Oslo do Budapešti.

Každý sa pýta, aký a či vôbec je rozdiel medzi MSC a Costou. V princípe nie je. Lode sú podobné, podľa môjho názoru nie je veľmi čo nové vymyslieť, čo sa týka umiestnenia barov, bazénov, jedální ani izieb. V mojom cestopise som pridal fotky, kajuta je podobná ako na MSC, jedlo môžem len a len pochváliť, naozaj bolo dobré, bolo ho dosť, aj keď oproti MSC sa myslím menej plytvalo, hneď po raňajkách neboli neskoré raňajky, skorý obed, obed, a podobne, mám pocit, že na MSC je stále čo jesť, aj keď to až tak človek nepotrebuje, ale láka ho to. Neviem porovnať servírované večere MSC vs Costa, na MSC som v podstate nebol, keďže deti mi odmietali a bufet bol dostatočne bohatý. Na Coste je zaujímavé, že okrem servírovaných večerí až do odjazdu z Kanárskych ostrovov bol bufet spoplatnený, potom už bol free, aj keď bol menší výber ako na MSC, najesť sa dalo, ale nebol oň ani taký záujem ako na MSC. Costa navyše ponúkala aj možnosť zaplatiť si večer za pizzu, ktorú už pripravovali originál taliansky kuchári (nie z Indonézie Filipín a pod.), za celkom prijateľnú cenu 4 €, v čom bola pizza, šalátový bufet a dezert. Po príchode do USA a zmene cien na doláre sa zo 4 € stalo zrazu 8 USD. Zaujímavý kurz. Fotky priložím – bolo tam 14 druhov pízz, myslím, že sa dalo vybrať. Po zatvorení bufetu sa myslím už najesť veľmi nedalo, možno v baroch, ale tam sme vzhľadom na dva maloleté záväzky nechodili.

A teraz prejdime na samotný cestopis. Plavbu som si našiel možno pol roka dopredu, postupne sme ju zaplatili, moja skvelá manželka povedala, že o ostatné sa mám postarať ja, teda ako sa dostaneme na loď, z lode, čo budeme robiť týždeň v USA a ako sa dostaneme domov. Mám výzvy a aj svoju drahú rád, tak som sa s radosťou do toho pustil.
Keďže sme nerobili klasický okruh, nevedeli sme auto nechať v prístave, takže som sa rozhodoval medzi dvomi možnosťami, buď nás do Savony zoberie svokor a následne zoberie auto domov alebo nájdem prijateľné vlakové spojenie. Možnosť B) vyhrala a tak sme cestovali 01.12. o 19,16 z Viedne spacím vlakom do Bologne, kde sme nad ránom vystúpili, najedli sa a čakali na spoj do Milána. Tu nastúpila prvá komplikácia, nakoľko vlak meškal cca. 40 minút, napriek tomu, že to bol rýchlovlak s maximálnou rýchlosťou 245 km/h sa mu už stratu nepodarilo dohnať a náš vlak z Milána do Savony odišiel bez nás. Našťastie som s podobnými možnosťami rátal, vlaky do Savony chodia každé dve hodiny, vo vlaku nám len opečiatkovali lístok, že sme meškali a do Savony sme sa dostali nie o 11,26 ale o 13,26, pričom loď mala odjazd naplánovaný na 17,00, takže sme boli bez stresov (teda ja som bol bez stresov). Taxíkom je to do prístavu pár minút, cena 15 €. V prístave sme ešte chvíľku čakali, boli sme v tretej skupine, čo nastupovala na loď, takže napriek cestovaniu sme to zvládli úplne v pohode. Boli sme určite menej unavení, ako keby sme celú noc cestovali autom, aj napriek tomu, že ani ležadlový vagón rakúskych dráh neposkytoval bohvieaké pohodlie.
Po klasických fotkách pre bezpečákov a ponuke na fotografie od lodného fotografa (už ignorujeme) sme sa dostali na loď. Loď je stále relatívne nová, fotografie sú pri mojom profile, ak by mal niekto nejakú konkrétnu otázku, nech napíše, ak nájdem foto, pošlem, prípadne opíšem, ak viem. Kajuta bola pekná, trošku nás prekvapila poschodová posteľ pre deti (na MSC je pri balkónovej kajute pre deti rozkladacia pohovka), ale hlavný bol balkón a to, že sme sa pomerne bez problémov pomestili do skríň. Samozrejme, hneď sme vybehli na palubu, popreliezali sme na lodi, čo sa dalo, zistili sme, že máme druhé sedenie, ktoré sme plánovali (úspešne) zmeniť na prvé, zistili sme, kde sú bazény, jedáleň, posilovňa, ihrisko, simulátor F1 (nevyužili sme ani raz).
Loď odplávala v podstate na čas a pred nami boli prvé dva dni na mori, na ceste do Casablanky.

• fineliving
Delfinek1 17.02.2016 13:35
Re: Karibik - MSC Divina  

Nej bylo asi vše kromě toho houpání :-D. Byli jsme jak v Jiříkově vidění - schody, které nikdy neomrzí, krásné různorodé bary. Jediné, co nás zklamalo, byly servírované večeře. Špatné jídlo, dlouhá doba obsluhy. :-\

marbes 17.02.2016 12:51

Definku vítej zpět! Jen se trochu dostaneš do normálních kolejí, tak nám přijď poreferovat, jaké to bylo :-)

Réza 2 16.02.2016 17:12

Ahoj doma, aklimatizaci chápeme... počkáme, ale zatím - co bylo na vaší první plavbě to NEJ...? 8-)

Delfinek1 16.02.2016 12:09
Karibik - MSC Divina  

Ahoj všem, tak jsme zpět plní dojmů - zatím se aklimatizujeme. Bylo nádherně ;-) , počasí vyšlo suprově, až na ty tři bouřky, co jsme měli... =-O. S Lenkou a Vaškem jsme se bohužel nepotkali, nějak nebyl čas, pořád jsme něco objevovali :-[. Dívala jsem se, že jste nás sledovali, takže stejně víte vše 8-).

• pola
fineliving 14.02.2016 21:34
Re: Seznam - aktualizace  

super, určite budem veľmi vďačná za cestopis, bude to naša druhá dovolenka na lodi, minulý rok sme boli na východe - Istanbul. Takže sme ešte neskúsení moreplavci a ocením akúkoľvek radu :-).

Denka27 14.02.2016 19:43

Myslim, že vynechať nič, všetky destinácie sú zaujímavé, ja už som všetko pozerala, všetky zastávky, mám skopírovanú Barcelonu odtiaľto, i ked ešte nie naštudovanú takže poprosím rady z Barcelony a potom keď sa vrátime dám cestopis hlavne pre adammek a fineliving, keďže sa z tejto trasy vrátim prvá,ale samozrejme aj pre ostatných :-) plavbám zdar !!! ;-)

• fineliving
adammek 14.02.2016 18:27

Kdyby jste měli někdo typ kam ano a co klidně vynechat na naší plavbě, budu ráda za tipy. V Barceloně máme jasno (tam budem už poněkolikáte) v Neapoli asi pojedeme do Pompejí, jinak vůbec nevím.

Zpět na všechny diskuze