A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nejen plavbám zdar!

04.04.2014 09:35:15 | marbes
marbes
Diskuze vážná i nevážná se všemi, které spojuje jedno - plavby výletními loděmi
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Denka27 17.05.2016 16:10
Re: Fantasia 5/2016  

Tiež by som sa netrápila pravopisom, navyše ja vôbec neviem aké ička tam majú byť, keďže je to čeština :-D ale za to viem čo je rampouch aj hlemyzd :-) čo už dnešná slovenská mládež asi nevie :-)

• doktor23
Réza 2 17.05.2016 15:23

Denko, já zůstala v němém úžasu hned časně ráno O:-) teď po práci čtu podruhé 8-)
marbes, hrubky neřeš, důležitý je obsah a též jsi to pěkně napsala 8-)

fineliving 17.05.2016 11:41

Denka, ty si poklad, určite sa ozvem :-). aj ja sa veľmi teším na fotky,

marbes 17.05.2016 11:26

na fotky se těším Denko :-)
je mi trochu zle, když vidím ty hrubky v mém příspěvku :-$ např. obýhat se mi fatk povedlo :-S

Denka27 17.05.2016 11:18

Dám fotky, len ich musím potriediť, Vierka kľudne sa pytaj, posielam ti číslo tak môžeš aj zavolať. Nechcela som to úplne podrobne písať, lebo by to bol dlhý popis :-)

• fineliving
marbes 17.05.2016 09:12

Denko, obrovské díky za ten perfektní popis. Četla jsem si ho letem světem už večer v posteli, ale dneska sjem si to dala ještě 2x ;-) Máš tam spoustu zajímavých poznatků, hlavně tipy na jednotlivé destinace se určitě někomu šoiknou - nechceš si ten popis hodit na profil do cestopisů? Tady to brzy zapadne.
Zkusím zareagovat na to, co mi utkvělo v hlavě:
- plýtvání jídlem na bufetu mě taky zvedá ze židle. Jo, i já si dám na talíř šílené kombinace, kdy mám nalevo grilovanou zeleninu a napravo sladký koláček, ale to jen pro to, že znovu obýhat ten rozsáhlý bufet jsem líná a na talíři to mám vždy v množství, které sním.
- dojetí při odplutí naprosto chápu, mám to stejně, myslela jsem, že na druhé plavbě už to bude lepší, ale prd, dojatá jsme pokaždé :-[
- do příruční kabelky si pokaždé bereme plavky, u poslední plavby, kdy bylo jasné, že horko bude, tak holky v plavkách jely na check-in už z hotelu :-)
- i my jsme si na minulé plavbě všimli, že cestuje hodně Indů a stejně jako Tebe mě to překvapilo
- na naší první plavbě, kdy jsme bydleli na Armonii na přídi nad lounge a byl tam velký rambajz hodně po půlnoci, tak jsme si třetí noc stěžovali telefonicky na recepci, jestli by to nešlo trochu ztlumit, tak to opravdu ztišili a druhý den jsme měli na kajutě omluvný dopis a mísu ovoce :-) je to maličkost, ale potěší
- miluju slovenštinu, je tak krásně zvukomalebná :-) ačkoliv bych některé výrazy nedokázala do cz přeložit, tak je jasné, cos chtěla - např. "dcéry nevystúpili, lebo by mrkotali" :-D taky už si užíváme toho, že holky jsou velké a samostatné a necháváme čistě na nich, jestli s námi ven chtějí nebo ne
Tak ještě jednou děkuji za pěkné čerstvé vzpomínky a snad si prohlédnu i nějaké fotky. Určitě aspoň na FB je dáš, že? ;-)

• Réza 2
fineliving 17.05.2016 07:45

Denka, ani som nedýchala pri čítaní tvojho príspevku <3 <3 <3. netrpezlivo som na teba vyčkávala, veľmi pekne ďakujem za popis plavby. vyzerá to tak, že budem mať veľa otázok (ak ti to nebude vadiť, rada by som ti potom ešte napísala). idem čítať všetko ešte raz a pomaly :-). prajem ti aby prechod do reality nebol moc ťažký a aby sa čo najskôr podarila ďalšia plavba :-[ . určite sa ozvem :-). božemôj už sa neviem dočkať našej plavby (((clap))) .
Vierka

Denka27 17.05.2016 06:11

Nemali sme delegáta

Fiš 16.05.2016 23:16

Tož klobouk dolů Denka,za tvůj příspěvek.Je tam spousta aktualit pro vlky i nováčky. (((clap))) Napsala jsi to moc pěkně a dokonce jsem poznala i některé moje zastávky 8-)
Přeju ti ,ať se brzy dostaneš znovu na seznam....
Neuvědomuju si,zda jsi to psala....měli jste delegáta?

Denka27 16.05.2016 21:07
Fantasia 5/2016  

Pridávam popis plavby, kým ju mám čerstvú v pamäti a ešte som sa nevrhla do víru bežného života a povinností, ktorý od zajtra nastane. Porovnávam Fantasiu s Preziosou, Fantasia sa mi zdala lepšia aj keď neviem presne popísať dôvod. Je dispozične riešená podobne ako Preziosa, bary, reštaurácie, všetko podobné. Divadlo je v prednej časti lode. Skonštatovali sme, že čo sa týka veľkosti, bolo by načase možno skúsiť aj nejakú menšiu loď, človek sa nachodí veľa po výletoch a nejaké tie km aj na lodi, keďže je veľká...
Počasie: super, super, super. Ideálne výletové, okolo 20 až 25 stupňov, čiže ani zima ani teplo. Keď som čítala predošlé príspevky, tak mi to bolo až ľúto, že moreplavci, ktorí boli zarovno s nami, nemali až tak dobré. Miestami sme sa aj opaľovali na pláži. Vietor zas až tak teplý nebol. Napr. keď sa zamračilo a fúkalo, tak bolo chladno, ale to sa nestalo často. Najhoršie počasie sme mali v Cannes, ale nepršalo. Ostatné dni v pohode.
Jedlo: dobré, cestoviny a pizza famózne, polievky ako to iste poznáte nič moc, ale inak chválim. Ešte som nenašla odvahu postaviť sa na váhu. Taktiež servírovacie večere v poriadku. Mali sme šikovnú čašníčku z Brazílie. Mne ráno chýbala zelenina, len pár rajčín, niekedy šalát...Najviac ma potešila indická kuchyňa v bufete, s ktorou by som na lodi nerátala, pre mňa milé prekvapenie. Stále sa neviem stotožniť s plytvaním jedla v bufete, pripečení ľudia (nie všetci) naložia si kadečo, rypnú do toho a nechajú odniesť. Som na to alergická a ani pri tejto plavbe sa mi nepodarilo sa od toho odosobniť. Naša zásada – nalož si toľko, koľko zješ, ak máš málo pridaj si.
Divadlo: nemôžem nič vytknúť, boli sme 3 x Masquarade – opera s klavírom + balet, potom Tintin – príbeh + artisti , ale najväčší zážitok bol Michael Jackson – famózne vystúpenie, tanečník vyzeral úplne ako on a k tomu krásna rozlúčková šou.
Témy na večeriach: žiadna zmena 2 x neformálne oblečenie, 2 x gala, 1 x biely večer, 1 x taliansky večer a 1 x 70 roky.
Balíčky sme mali 1 x vodový a 1 x vínový (využili sme pri večeri) – stačilo akurát. Kávu by sme nevyužili a all už vôbec nie, keďže sme veľa chodili a alkohol nám nechýbal. Parkovisko sme platili na lodi – stiahli nám ho normálne na lodnom účte. Depozit sme dali 400 € a v hotovosti nám vrátili nejaké drobné. Depozity boli možné 403, 503, 603 a 703, čo sa neminie vrátia v hotovosti. Robili sme to cez automat pri recepcii. Naúčtovali nám navyše minibar, keď sme sa ozvali, napravili to. Mali sme prázdne malé fľašky ešte z domu na stolíku a oni boli v tom, že to je z minibaru, ale bez problémov to napravili. Išlo o 7 €.
Popis zastávok: Janov – je krásny, na radu Marbes sme spali v hoteli Ricii, ktorý bol v pohode. Večer sme išli na prechádzku, Janov sa nám veľmi páčil. Nalodili sme sa okolo 11,00 v kľude sme si pozreli loď, najedli sa, žiadne čakanie pri čekine, úplná pohoda. Počasie teplé, nabudúce idú do príručnej plavky. Kufre sme mali pre kajutou cca okolo 14,00 – 15,00. Pri odplávaní krásna hudba, ja som taký citlivec, ešte že existujú slnečné brýle, zas by sa mi moje baby smiali, že slzím.
Cannes: na pevninu nás odvážali tendre, idú cca každých 15 min, treba si ustriehnuť kedy ide posledný. V prístave dávali mapky, festivalová budova bola smerom doprava, dá sa ísť po meste aj vláčikom 10 € dospelý/5 € dieťa – 1 hodina. Stojí hneď v prístave.
Palma: z prístavu ide bus 1, vystúpili sme na prvej zastávke, pozreli sme si katedrálu, čakala nás tam kamarátka, ktorá tam žije, takže sme celý výlet trávili s ňou.
Barcelona: z prístavu ide bus do mesta 3 € spiatočný, stál po ľavej strane, potom v meste sme sa pohybovali metrom, kúpili sme si desaťprestupový ticket bol označený T10 a pohodovo pozreli La Familiu, Gaudiho domy. Barcelonu sme ukončili plážou, kde chceli ísť naše baby, pochodili po pobreží, našli kopu mušlí...
Ajacio: pre mňa jedna z najkrajších zastávok, pokojné mestečko, taký štýl ako Bari v Taliansku, navštívili sme dom Napoleona 7 € dospelý, platí sa až od 25 rokov. Potom sme išli na pláž, bolo krásne počasie. Banovala som, že sme nezobrali plavky, išli by sme sa okúpať, aj keď more bolo chladnejšie. V prístave dávajú mapu mesta. Ale všetko je blízko...
Neapol: vyšli sme zubačkou hore na hrad, odporúčam lístok kupovať v kiosku, nie v automate. V kiosku stál 1 €, automaty sú divné, lepšie cez stánok. Z hradu je pekný výhľad na celý Neapol, ale to je všetko. Mesto sa nám nepáčilo a potom som bola rada, že naše dcéry nevystúpili, lebo by mrkotali. Na mňa mesto nezapôsobilo, ukričané, uponáhľané...Černoši s fejkami div za na mi neutekali, vykrikovali s kabelkami Majkel Kooorzo a Lu Vitoooo. Otras. Ak by som sa mala do tohto mesta vrátiť určite by som obetovala peniaze na nejaký iný výlet a najskôr by to bol Royal Palace.
La Spezia: ako výlet sme si zvolili Cinque Terre, mne osobne sa splnil sen. Rozprávkové dedinky na útesoch, balzam na dušu. Krásne skalnaté pobrežia, súlad človeka s prírodou, nie nadarmo sú v Unesco. Samozrejme sú aj iné výlety, Pisa a pod, ale nám učaroval tento smer. Vlastne to bol aj jeden z dôvodov, prečo som vybrala plavbu s týmto smerom. Takže to najkrajšie bolo nakoniec. Mali sme šťastie v poslednej z týchto piatich čarovných dediniek Monterosso bol presne v ten deň citrónový festival, úžasná atmosféra, všade balóny, predávali sa výrobky z citrónov, šťava, hudba do toho, no zážitok. Výlet sme si dopredu naplánovali, uľahčili nám ho v prístave čo sa týka dopravy do stanice v La Spezii. Z bezpečnostných dôvodov ľudí z prístavu preváža bezplatný bus na kraj prístavu, do budovy kde je čekin. Tam sme dostali mapu a inštrukcie ako sa dostaneme na stanicu. Malo to tam systém, hlavu aj pätu, sedelo tam asi 5 báb, ktoré vysvetlili, čo a ako. Kúpili sme tam lístok 16 € na osobu, platí aj na bus aj na vlaky na celý deň. Pôvodne som chcela ísť na centr.stanicu taxíkom. Netreba. Zastávka je hneď za cestou pri veľkom oblúkovom kostole, na centrálnu stanicu ide bus 3, L, S, SE. Stanica je pri takom veľkom múre je tam písané stazoine. Hore schodmi je veľká hlavná stanica a odtiaľ sme išli do Cinque Terre je to smer Levanto. Vlak stojí v každej dedinke. Kto by chcel podrobnosti rada pomôžem, pýtajte sa. Lístok sme si ,,očekovali,, v takej zelenej mašinke na stanici.
Zhrnutie: na konci plavby sme už rozmýšľali nad ďalšou, to je ale asi diagnóza nás viacerých. Prekvapila ma rôznorodosť národov na lodi – okrem hlučných talianov, indická a to vo vľkom množstve, japonská národnosť a samozrejme nemci, stretli sme aj poliakov, čechov aj slovákov... Ešte perlička: vedľa nás mali izbu talianski puberťáci, ktorí bliakali aj o 3 v noci. Po dvoch dňoch sa už nedalo, tak sme sťažovali, nedalo sa spať, kričali trieskali, do toho vlny, zlá kombinácia. Boli sme vyčerpaní a nevyspaní. Klobúk dolu MSC company, zrazu na druhý deň bolo ticho. Neviem, či ich presťahovali ale my sme si vydýchli...Aj sme potom na to zabudli, a na druhý deň až po večeri klope čašníčka so šampusom, vedierkom, pohármi + jednohubky a v ruke list. Poslala som ju preč, že ideme spať a nič sme neobjednali. Ona neoblomná, že toto je na túto izbu a že to posiela MSC. Bolo to ospravedlnenie od MSC. Tak sme sa na chvíľu cítili ako v YachtClube. Plavba krásna, zlé veci zabudnuté, dobré sú v spomienkach. Už len aby sme boli zdraví a plánovali ďalšiu. Dnes som varila bryndzové halušky a všetko sa mi kývalo, tak som sa pevne držala kuchynskej linky, to aby sme nezabudli, že ešte včera sme boli na mori. Prajem všetkým moreplavcom krásne plavby, tejto skupine prajem, aby si udržala svoju úroveň, aby spĺňala účel, za akým bola založená. Teda zvlášť ďakujem patrí Marbes a Pole, ale samozrejme aj ostatným, ktorí dávajú cenné rady, aby sme si plavby čo najviac užili. Ak som na niečo zabudla pýtajte sa. D

• Réza 2
  • doktor23
  • marbes
  • fineliving
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze