A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nejen plavbám zdar!

04.04.2014 08:35:15 | marbes
marbes
Diskuze vážná i nevážná se všemi, které spojuje jedno - plavby výletními loděmi
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Fiš 05.07.2016 17:11
Východní Středomoří  

Marbes,nějaké zajímavosti z vaší plavby?Jaký byl Mykonos?My tam přijedeme až večer a hned v noci padáme pryč,Takže bude čas jen na Choru.Co Dubrovník?Kotvili jste u mola nebo na moři?
Cestovka už nám poslala nabídku výletů,tak se už musím začít rozhlížet.
Dík za info :-)

Fiš 04.07.2016 17:12
Ceny  

Přátelé,předáváme si tu každý informace jako v dobré partě-nikdo se tu nechce dohadovat,ne?Já třeba koukám jako puk co je na netu informaci a jaké různé akce se kde dají najít.Jsem v tom směru celkem dinosaurus.Je fajn,že to tu funguje.Každý sám zhodnotí,jestli jsou jeho příspěvky seriozní a to přece neznamená,že se nedá najít někde lepší nabídka. <3
Děkuji všem za příspěvky a přeju hezkou dovolenou (((clap)))

Didus1 04.07.2016 17:11
Re: Nejen plavbám zdar!  

Radka P. :
Myslel jsem, že řešíte jen samostatnou plavbu, jak píšete níže. Teď už tady máme zase plavbu s dopravou a delegátem. Navíc z jednoho trhu nejdražší nabídku, z druhého nejlevnější. Ale to je celkem jedno. Nechci se nějak přít a dohadovat, ani si něco dokazovat. Beru to jako výměnu názorů a myslím, že oboustranně prospěšnou. Abych to shrnul: Něco mají levnější Němci, něco zase naši. Koneckonců to tvrdím od začátku. Nicméně se netajím tím, že raději budu cestovat s našimi cestovkami, mám na mysli hlavně ty osvědčené. A jsem moc rád, že takové na trhu máme. To je ale moje věc a nikomu to nevnucuji. Je to tu o přeci výměně názorů a své pocity do toho nechci tahat.

Radka P. 04.07.2016 14:47

Didus1: Od PP jsme byli už dvakrát a nyní pojedeme potřetí a cena byla opravdová - přesně jako v katalogu.
Nevím, proč bych neměla porovnávat plavbu od Riviery a PP, když je to stejný termín, stejná doprava busem, obojí s delegátem a obojí na fist moment =-O
Jinak se domnívám, že je to tady o výměně informací, nikomu nevnucuji svůj názor, píšu z vlastních zkušeností. Výroky o objektivnosti, povyku, paušalizování, chvástání apod. mě mrzí.

• Anonym (1)
Didus1 04.07.2016 12:55

Přikládám ukázku cenové akce jen pro nás a pro porovnání odkaz v Německu:
https://www.kreuzfahrten.de/kreuzfahrten-liste.html?la=de&ibo=&vs=&srcCruiseListStart=0&chk_typ=1&termin_von=17.07.2016&termin_bis=&srcDestinationID=0&srcDuration=0&srcVendorID=16&srcShipID=1668

Prostě jde jen o to, koukat na věci objektivně. Pravda taky je, že u Polstra a Pohla jsou na zimu nabídky levné, ale jestli jsou opravdové člověk zjistí jedině tím, že je už závazně zarezervuje. A taky se často dozví, že s zázračná cena jaksi nekoná. Tedy mnoho povyku pro nic.

Didus1 04.07.2016 12:42

Radka P.: No, nevím nakolik je šťastné k porovnávání cen first minute vybírat zrovna plavby od Riviery, ale v příloze posílám lednové ceny MSC plaveb na kreuzfahrten.de ve Středomoří. Všude 349 Euro, tedy to samé, jakou českých cestovek. Jinak, loni v LM byly na zimu u nás taky nabídky za necelých 7000, tedy nelze nic paušalizovat. Do dalšího příspěvku dám příklad, kdy je zjevně levněji u nás. Zajímavé je, že tady se jedná o vrcholnou sezónu.

Radka P. 03.07.2016 22:30

Didus1: Máte pravdu, že cena u vaší plavby je menší než u Němců, podle mě zde ale velkou roli hraje cena letenky. Já se snažím porovnávat jen cenu plaveb.
A nejlevnější plavba Středomořím je letos v katalogu PP (zimní týdenní od Costy za 190 Euro, od MSC za 220). Opravdu mě velmi překvapil váš názor, že ceny MSC jsou u nás lepší. Zajímalo by mě podle jakých plaveb to soudíte.

Radka P. 03.07.2016 22:04

Didus1: Já jenom vycházím ze svých vlastních zkušeností a porovnání cen námi koupených plaveb od Němců se stejnými plavbami ve stejných termínech od Riviery, tedy pokud jde o plavby MSC koupené na první moment. Pokud jde o Costu tam máme podobnou zkušenost, řešila jsem to i spracovníkem Orbis linku a sám mi potvrdil, že oni se prostě na cenu Němců nedostanou. Řešila jsem stejnou plavbu a cenu jejich a Němců. Řeším cenu plaveb bez dopravy, případně s autobusouvou. Upřímně jsem zatím neviděla plavbu nějak levnější u nás než u Němců, klidně se podělte i ohledně rozdílných cen, budu ráda. Se zkušenostmi jiných lodních společností od Němců nemám, to jsem zatím nějak nezkoumala. NCL jsme měli kdysi v oficiální akci jako na webu společnosti, kupované v ČR od prodejní agentury. Stejně tak to bylo i u RCL, tu plavbu jsme ale nakonec zrušili. Já tedy osobně hlavně u MSC tomu objemu plaveb a lepším cenám u Němců věřím ;-) Nebo jste někde viděla plavbu od MSC za 250 Euro u českého prodejce?

Didus1 03.07.2016 21:38

Radka P.: S těmi německými servery to nebude tak horké. Taky to sami hodně sledujeme a někdy je to přesně naopak. Mnohdy naše cestovky mají mnohem lepší cenu než v Německu. Lodní společnosti dělají různé akce v různých zemích, nedá se to úplně zobecňovat. Třeba MSC má u nás většinou ceny lepší, Costa někdy tam a jindy tam, Norwegian je úplně nastejno, totéž Princess, Holland, Carnival a u Royall a Celebrity je to taky na střídačku. Třeba o ceně za tu naší Brazílii si Němci mohli nechat jen zdát, koupili jsme doma.
Rozhodně ale je dobré brát s velkou rezervou chvástavé teorie německých cestovek, že mají lepší ceny kvůli velkému objemu prodeje. Není to tak. Dokonce jsem u nějakých expertů četl, jak je skvělé si plavbu koupit od nich, že potom všichni kolem nás budou mluvit německy a my budeme ušetřeni poslouchání češtiny. To mě fakt dorazilo. :-\

fineliving 03.07.2016 18:51

Radka P.: teším sa na vašu novú plavbu, nech vám tá riečna vyjde, som zvedavá, bude to zase niečo iné ;-)

Zpět na všechny diskuze