A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nejen plavbám zdar!

04.04.2014 08:35:15 | marbes
marbes
Diskuze vážná i nevážná se všemi, které spojuje jedno - plavby výletními loděmi
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Radka P. 09.10.2016 19:22

Fiš:
Malagu i Funchal znám ze své silvestrovské plavby, napiš, co přesně by tě zajímalo :-)

Fiš 09.10.2016 16:23
Re: Velikonoce na Kanárech atd.  

Jak říká náš Jarek Nohavica "něco se chystá", ale ještě nic není ofiko :-\
Kdo je připraven, není překvapen.Takze raději s předstihem, a uvidíme, zda něco poiuziju. Některé nicky, které jmenuješ už tu asi nechodí, tak snad najdu nějaké starší informace.Doktorovu trans jsem prozkoumala jako první. V Barceloně bude asi vyhlídkový bus, v Casa bude uprk k mešitě a zpět,no a na Kanárech asi papouši od MSC, jak zhodnotil doktor. 8-)

• doktor23
marbes 09.10.2016 13:32
Re: Velikonoce na Kanárech atd.  

To Fiš - takže přeci jen bude velikonoční plavba? ;-) K poptávaným přístavům známe bohužel jen Janov, tam určitě stojí za to staré město, z přístavu je to celé v docházkové vzdálenosti.
Malagu i Funchal nevím.. možná to měla Onika na její cestě kolem Evropy nebo možná doktor při té transatlantické plavbě, ale fakt nevím :-\

Když jsme pluli plavbu delší jak týden, tak bylo víc gala i víc tématických - jeden z nich byl opravdu karnevalový, takže Rákosníčka úplně nezatracuj :-D U nás to bylo v den, kdy se nikde nezastavovalo a celý den jsme byli na vodě a na lodi byly kreativní dílny, kde se vyráběli masky a kostýmy, bylo to docela vtipné, jak si babičky s dědečkama dělali škrabošky pirátů apod. 8-)

Fiš 08.10.2016 23:06
Velikonoce na Kanárech atd.  

Jsem tu znovu s prosbou, co se týče případné další cesty.Některé starší zápisky jsem tady prošla, co jsem pamatovala ale tahle diskuze je už pěkně fousatá :-D :-D
Když jsem sem přišla, přečetla jsem ji poctivě od začátku.Znovu už to nepůjde :-S
Máte někdo poznámky ze zastávek Janov, Malaga, Funchal?
O ostatních už jsem něco našla, co by se dalo použít ale tato místa jsem nezahlédla nebo přehlédla.Kam zajít, jak nejlépe použít dopravu?
Díky :-)

p.s.a co delší plavby než týden?Mají více tématických večerů?Že bych si třeba přibalila masku Rákosníčka nebo aspoň bradavici na nos :-D :-D

Fiš 08.10.2016 22:52
Re: Delegát a spol.  

Přátelé, děkuji všem, kdo přispěli do tématu delegáti a spol.Dala jsem si dohromady vaše zkušenosti a moje poznatky ze dvou plaveb.Pouze :-D
I tak to stačilo k tomu, že plavbu s delegátem budu brát jen jako plavbu s dopravou.Na nic jiného se spoléhat nebudu.
To spíš raději na vás zde.
Doktora obdivuji za jeho zážitky s kupováním lístků na dopravu :-D...nebudu zahlcovat diskuzi, snad se mi podaří vytlačit aspoň kratičký cestopis, kam dám moje poznatky. :-\

Blanka pb 07.10.2016 16:20

Napíši taky svůj názor na plavbu čí jinou dovolenou s nebo bez delegáta.
Plavby jsme absolvovali půlku s delegátem,půlku bez.Musím konstatovat, že při koupi zájezdu jeho přítomnost vůbec neřeším vybírám dle jiných kritérií jako jsou destinace, doprava, datum atd.Co se týká výletů z lodi šli jsme s ním asi dvakrát, třeba v Barceloně kdy jsme potřebovali se dostat co nejdříve k Sagrádě.Je pravdou, že oni místa znají a co my by jsme museli hledat na mapě popřípadě i bloudit oni nás dovedou spolehlivě.Co se týká výkladu pokud neběžíte hned za ním stejně nic neslyšíte a taky mi většinou neřeknou nic co bych si předem nenastudovala.Takže mně delegát nijak neomezuje když nechci tak ho celou plavbu nevidím.Na druhou stranu může přijít situace kdy budu potřebovat pomoc a budu ráda když tam bude. Blanka

• doktor23
marbes 07.10.2016 08:21

Jinak s Benešovými jsme se osobně setkali na srazu Orbionu v Praze na botelu Racek a bylo to moc fajn ;-) Myslím, že to bylo v červenci 2014, ale třeba mě Réza, Radka nebo Blanka (snad jsem na nikoho nezapomněla) opraví 8-)

• doktor23
marbes 07.10.2016 08:09

Doktore, tak pod ten Tvůj příspěvek se podepisuju, souhlasím se vším na 105% 8-) Přesně tak to to máme i my a i když jedeme s přáteli, tak si většinou plánujeme každá skupinka vlastní program (no, stejně se pak někde sčuchneme, ale z lodě nevylézáme s tím pocitem, že bysme mohli někde někoho brzdit nebo naopak) a jak nám dětičky odrůstají, tak se i pomalu mění program zastávek, dřív to bylo opravdu jen o těch plážích a poznávání daného místa šlo stranou, teď teda holky přednostně taky chtějí na pláž, ale jsou místa, kde sami řekly, že radši uvidí město a protože jsou už dostatečně velké, tak se nebojíme je nechat samotné na lodi (jako třeba v Aténách, kdy radši zůstaly na lodi) a nebo po plážové akci jedou sami na loď a my jdeme ještě prozkoumávat.

doktor23 06.10.2016 23:35
Delegát a spol.  

Musím povedať, že sme ešte ani raz neboli s delegátom, riešime si to po vlastnej osi. Je pravda, že z času na čas kupujeme plavby aj cez cestovku - najmä johoho a v poslednej dobe sme využili aj oneworldtravel, pracuje tam kamarátka.

Sme kúpači, pamiatky moc nemusíme, hlavne s deťmi, v teple je to občas na guľku do hlavy, takže pri vypočítanom čase sme radi, keď sa postaráme o seba štyria. Na poslednej plavbe som sa hral na technický doprovod ja, ale keď sme na Korfu brali tri taxíky, pričom v našom sme boli 3 dospelí, tri deti a šofér ..... nebolo mi všetko jedno, aby som to zorganizoval. Nerád sa nejako výrazne prispôsobujem, nemám rád čakanie, čo pri väčšej skupine určite príde. Rovnako som sa cítil v Benátkach deň pred odjazdom, keď som kupoval 14 lístkov na vlak z Mestre do Benátok, riadil skupinu a vyjednával, aby nás 8 dospelých a 6 detí zobrali dve gondoly. Prípadne stál ráno pred priplávaním na Santorini hodinu v rade, aby som zohnal 17 lístkov na prvý tender, aby sme mali čo najviac času na ostrove. Aj to je dôvod, prečo nie s delegátom, ktorý mi principiálne nevadí, len tí zvyšní ľudia, ktorí sa možno pýtajú na veci, ktoré viem (aj keď na prvej plavbe som bol asi taký istý), tí by mi asi zaberali čas, ktorí som si naplánoval inak ......
Aj keď napr. s manželmi Benešovými z johoho by som sa rád stretol aj osobne, možno sa budeme aspoň vidieť v decembri v Miami pri výmene na lodi, oni asi budú končiť v deň, keď my budeme nastupovať.

A k tým otázkam pred prvou plavbou - denka27 vie, že som sa jej pýtal na všetko možné a ešte raz jej ďakujem za trpezlivosť.

marbes 06.10.2016 22:02
Re: Nejen plavbám zdar!  

To jsem zvědavá, co z Tebe vypadne za plavbičku 8-)
No, od jisté doby už na Orbion nedávám ani jednu fotku >:)

Zpět na všechny diskuze