A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nejen plavbám zdar!

04.04.2014 09:35:15 | marbes
marbes
Diskuze vážná i nevážná se všemi, které spojuje jedno - plavby výletními loděmi
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
21.07.2017 21:53 88.146.217.***
Re:  

Ája123 super cestopisy :-) už se těším na pokračování.Super je ta mapka. Uvítám i nějaké info o lodi (jídlo, program at.) Z Benátek je prý krásné vyplutí, už se těším. O:-)

Neregistrovaný uživatel
21.07.2017 21:41 88.146.217.***
Re: MSC Musica  

Fiš, přidat mě na plavební seznam klidně můžeš. Sice nevím, co to obnáší, ale budu se těšit. Často jsem pročítala příspěvky zpět, ale popravdě to už nedávám. Hodně se dozvídám ze všech možných cestopisů, které jsou super a dávají mi takový obraz, jak to bude probíhat. ;-) Ať už je to jakékoliv roční období nebo jiná loď.
Velká otázka je počasí v dubnu. Může to být na teplou bundu i na kraťasy. Počítám s tím, že bazény moc použitelné nebudou, ale snad nebudeme muset tahnout teplé bundy. :-\

Ája123 21.07.2017 19:51
Re:  

Ještě mě napadlo přispět dvěma zážitky z naší plavby. Třeba se to někomu bude hodit, případně se doptejte. Mně to co píši přijde vždycky srozumitelné, ale nevím jestli je to tak i pro ostatní :D Jinak jsem k sobě na profil vložila tři "cestopisy", tak se můžete podívat , zbytek ještě dodám:)

První byl, že ač jsme byly na jedné kajutě, tak každá měla na kartě jiný balíček s nápoji, respektive já na kartě neměla žádný. Když jsem se na recepci při aktivaci karty ptala, jestli nevadí, že tam nemám číslo paketu, bylo mi řečeno, že to nevadí. Na lodi platí, že všichni v kajutě musí mít stejný balíček, tak jsem to dále neřešila. Po zaplacení mou kartou bylo ale vše jinak a paket na ní nebyl nahraný. Znovu jsme šly na recepci, kde nám řekli, že k tomu nemají oprávnění, dát nám balíček i na druhou kartu, dokud nedostanou pokyn od CK, u které jsme zájezd koupily. Nic méně byla komunikace s CK velmi rychlá a bez problému nahlásili na loď, že i já mám mít stejný balíček. Hold jsme chvíli používaly jen jednu kartu. Nebylo to velké omezení, ale zaskočilo nás to.

A také jsem využila služeb lékaře na lodi. Bylo to mimo ordinační hodiny. Na recepci nám řekli, že lékaře mohu navštívit, ale musím zaplatit extra poplatek, za práci mimo pracovní dobu, což jsem v dané chvíli neřešila. Každopádně lékař mluvil spíše italsky a díky bohu tam byl i zdravotní bratr, který mluvil anglicky, jinak bychom se moc nedomluvili :( Za léky si na lodi nic neúčtují a nebyla mi naúčtovaná ani ta extra sazba, takže její výši neodhadnu.

fineliving 21.07.2017 14:27
Re:  

Marbes, tak ako zrejme ostatní, som čítala ďalší diel cestopisu jedným dychom a veľmi sa teším na fotky, ktoré plánujete zverejniť. Aj keď myslím, že pre nás je napríklad Divina loďou, ktorá nám veľkosťou úplne stačí, som rada, že môžem aspoň prostredníctvom vás prežiť virtuálnu plavbu na Meraviglii. Teším sa na ďalšie diely :-)

marbes 21.07.2017 10:56
Re:  

Ájo, no to mi ani neříkej >:) Na mUsice tu vaší trasu s největší pravděpodobností poplujeme příští léto a to jsem teda už teď smutná, že nebude mávání šátky ani vlajkami :'(

Blue, noo, vůbec Ti to nezávidím, ale je fajn, že máte společnou těžkost hlav, ono se to spravedlivě rozdělí a tolik to nebolí ;-)
A jsem ráda, že si k nám stále ráda chodíš číst! :-[
Fotek máme ještě kvanta, ale nechtěli jsme zahlcovat články, tak po tom, co bude textově hotovo, tak pak nafrkáme fotky na Flickr a provážeme to s blogem, aby to bylo snadno dohledatelné. Ono je hlavně musíme dát dokupy ze všech médií, fotilo se primárně na foťák, ale pak máme každý z nás něco na mobilu, něco máme i na GoPro :-Sdíkybohu, že netaháme třeba ještě i kameru :-D

Blue.blue 21.07.2017 09:57
Re:  

:-) ano ano :-\ deadline dnes vyprší ...čekám na info od kouzelníka a dám vědět...bezesné spaní to asi trochu bylo, jako bych paniku :-D :-D :-D měla umocněnou nadruhou ....trochu výhodou byla těžká jednotnost havěti :-D :-D :-D správně zvolené "úplatky" ...

Jinak dnešní díl o nové lodi si musím přečíst s havětí víckrát, ať víme +- do čeho jdem :-D ...a znova DÍKY za cestopis! A ty krásné fotky vždycky, úplně mega parádní!

Ája123 21.07.2017 09:55
Re:  

Marbes, opět jsem přečetla cestopis jedním dechem a musím říct, že ani na naší menší lodi už nebylo žádné mávání šátky při večeři a ani hořící dorty, a to jsme také nevynechaly žádnou servírovanou večeři. U divadla popisuješ závěrečné loučení s vlajkami, a to také nebylo. Toť jen drobné poznatky z lodi Musica.

marbes 21.07.2017 09:23

Tak Blue, dneska mám deadline termín na rozhodnutí, co? :-\
Pak dej vědět, jaké je resumé, jsem moc zvědavá, ale věřím, že Ti to muselo způsobit bezesné spaní!

My máme dneska v cestopisu na pořadu dne den na moři a tam jsme popsali plusy a mínusy lodě a kdo máte zájem, tak můžete kouknout http://geomarbes.cz/msc-meraviglia-2017-den-na-mori/

• fineliving
fineliving 21.07.2017 08:48
Re: Fiš 2018  

:-D :-D u mňa prišla panika po objednaní Karibiku úplne obrovská. Zrazu som si uvedomila, že sa s manželom vydáme cez oceán, tak ďaleko sme nikdy neboli, a nevedela som si predstaviť ako to všetko v zdraví prežijeme :'(. bol to zvláštny pocit. Tešiť som sa začala až neskôr, kým som si na tú myšlienku zvykla ;-).
Ale tvoja rada pre Didus bola dobrá, v podstate si to vystihla, ja ešte pridávam telefón a selfie paličku, nech si tie krásne prežité chvíle môže kedykoľvek pripomenúť, lebo niekedy mám pocit, že to bol len sen <3 <3.

Blanka pb 20.07.2017 16:26
Re: Fiš 2018  

Jelikož jsme z vinařského kraje téměř v každé destinaci navštívíme vinotéku a lahvičku nebo dvě koupíme na ochutnání domů.Naše zkušenost je taková,že pokud neseme jednu láhev projdeme, pokud máme dvě zabaví je a na konci plavby vydají / MSC přinese na kajutu poslední večer /.Oleje prošly bez problémů.Blanka

Zpět na všechny diskuze