A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nejen plavbám zdar!

04.04.2014 09:35:15 | marbes
marbes
Diskuze vážná i nevážná se všemi, které spojuje jedno - plavby výletními loděmi
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Fiš 21.09.2017 23:46
Re: Plavba loďou-cez koho ísť  

Pánečku Mispi, Jaso, to je servis! (((clap))) (((clap))) (((clap)))
...že by ten můj sen o lemurech na Madagaskaru nebyl úplně nesplnitelný? <3

VanesVan 21.09.2017 13:52

Ďakujem pekne myslím že detailnejšie sa to už napísať nedalo :-) No uvidíme ako to dopadne musím sa pozhovárať s mužom čo nato povie je to pravda aj mne sa to zdá dosť náročná záležitosť na prvý krát hlavne keď ešte nevieme plynule reč.... :-\

Neregistrovaný uživatel
21.09.2017 10:39 158.255.26.***

Túto plavbu robia aj slovenské a české cestovky, ale sú už asi vypredané (naši známi chceli ísť a nepodarilo sa im to zohnať). Na ostrove Mauriícius pred plavbou a po plavbe sprevádza cestovateľov z ČR a SR sprievodkyňa Pavla, ktorá žije na ostrove. Je to Češka, kontakt na ňu, ak máš záujem, nájdeš aj tu na stránkach Orbionu. Nás sprevádzala niekoľko dni na výletoch na ostrove a na mori.
Isto Ti bude vedieť aspoň poradiť, ak nebudeš môcť využiť jej služby (asi je už obsadená). Má k dispozícií auto, tak je to s ňou bez problémov.

Jaso
:-) :-) :-)

• doktor23
mispi 21.09.2017 10:26

Pri objednávaní na začiatku vyplnte počet osôb, za 6 ročnú dcéru zaplatíte 300€

mispi 21.09.2017 10:11

Po objednaní vám príde link na zabezpečenú platbu kreditnou kartou, po zaplatení dostanete faktúru a číslo zmluvy.Zaplatíte buď 20, alebo 30% ceny, podľa toho, aký cenový program si zvolíte, zbytok si stiahnu z karty 50 dní pred odplávaním. lodný lístok a tagy na kufre dostanete mailom cca týždeň až dva pred odplávaním.
Guarentee stateroom znamená, že kajutu vám vyberie lodná spoločnosť, pri drahších si ju vyberáte sami. Ak netrpíte klaustrofóbiou, uplne stačí vnútorná, veď v kajute budete len málo. Čím bližšie k stredu lode a čím nižšie kajuta je, tým menej pocítite výkyvy lode na mori.
S číslom zmluvy sa budete vedieť prihlásiť na stránke lodnej spoločnosti, kde si môžete managovať svoj pobyt - objednávať výlety, rezervovať miesto v ala carte reštaurácii a podobne. Tam si môžete, ale aj nemusíte urobiť on line check in.
V prístave už len prídete s vytlačenými dokumentami, odovzdáte nosičom batožinu s nalepenými tagmi a dostanete kartičky. Zaregistrujú si tam tiež kreditku, z ktorej vám stiahnu po plavbe to, čo ešte na lodi miniete. Žiadna veda.
Kufre dostanete v priebehu dňa pred dvere kajuty.

S letenkami to dúfam viete ako na to.

Inak, na prvú plavbu ste si vybrali dosť náročnú záležitosť - /mám čo hovoriť, moja prvá plavba začínala vo Venezuele tiež bez cestovky.../

• doktor23
  • Anonym (2)
VanesVan 21.09.2017 08:51

Ďakujem pekne za vysvetlenie pozriem to praveže chceli sme pred plavbou praveže ale 3,4 dni sa ubytovať na Mauriciu a odtial hneď na loď. Tieto destinácie ma lákaju a takto sa dá navštíviť všetko naraz čo som chcela. No len som zvedavá ak pojdeme či sa 6 ročná dcéra nebude tolko nudiť na lodi snaď to vydrži :-D Ano to mi je jasné že lacné to nebude ešte aj letenky k tomu ale takto aspon toho spoznáme dosť lebo sme rozmýšlali aj ist na Maldivy ale toto nás zaujalo viac takáto plavba . A ešte sa chcem spýtať ak to zaplatím cez tu stránku secure.seascanner.com tak to si potom treba vytlačiť ako letenky napríklad ? Preto som chcela cez cestovku lebo som neni v tomto zabehnutá a nevyznám sa vobec v takýchto plavbách :-\

mispi 20.09.2017 21:53

K letenkám - priame lety z Viedne máte vo štvrtok 28. decembra Austrianom - prílet na Maurícius je 29. a späť z Mauricia 14. januára. Teda bude treba prespať 1 plus 1 noc v hoteli na Mauríciu. Cena letenky cez veb Austrianu je 1.073 € - holt vianoce... Ako som napísal v prvom príspevku, nebude to lacný špás... ale musím povedať, že vaša požiadavka ma inšpirovala, v tých končinách som sa ešte s manželkou neplavil...a v podstate sú to 4 špičkové destinácie v jednom ťahu

• doktor23
mispi 20.09.2017 21:37

Áno, je to priamo tá lodná spoločnosť. Netreba sa báť. Inak, dá sa to objednať aj cez
http://www.seascanner.com/cruise-k110429-africa-aidaaura-port-louis

a s tými mám ja osobne dlhoročnú pozitívnu skúsenosť. Prejdite si stránku a podstránky, prečítajte si všetky aspekty plavby. V cene sú aj nápoje - pivo, víno, nealko a sprepitné -gratuities a vyberte si kategóriu izby a samotnú kajutu. Volné sú už len vnútornéa tie s oknom. Inak, je to menšia loď, ale cena je na silvestrovskú dvojtýždenú plavbu dobrá. Pozor, letenky si zabezpečujete sami. Priamo cez Aidu je možnosť kúpiť aj s letenkami, ale len z Nemecka.
Pri objednávke si v poznámkach pýtajte bonus 50 € z Kreuzfahrtberater.de . Dostanete ho

• doktor23
VanesVan 20.09.2017 20:51

Ďakujem toto sa mi pozdáva ale poslať toľko penazí sa dosť bojím takto keď to neni na Sk ani CZ. Máte skúsenosti ? To je priamo tá lodná spoločnosť? :-[

mispi 20.09.2017 15:13

Na tej aide je už len pár miest v tejto zimnej sezóne, treba objednávať rýchlo...

• doktor23
Zpět na všechny diskuze