A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nejen plavbám zdar!

04.04.2014 09:35:15 | marbes
marbes
Diskuze vážná i nevážná se všemi, které spojuje jedno - plavby výletními loděmi
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
27.03.2017 19:43 88.103.3.***
Re: Řím-podrobnosti  

Přesně tak, je to 20 EUR, viz www.trenitalia.it. Lístky se dají koupit i online, ale to nechci riskovat, kdybychom třeba připluli později. Nicméně ceny se o moc nebudou lišit. Ten rozdíl je obrovský.

Fiš 27.03.2017 17:27

...vážně Adélo 20 E za oba tam i zpět?....To snad ne? :-$.....ono jsou ty lodní výlety dražší, vo tom žádná...ale až tak? :-(

Neregistrovaný uživatel
27.03.2017 15:46 193.85.160.***

Zrovna jsem Řím plánovala teď o víkendu. Pojedeme určitě vlakem, za oba cca 20 EUR. V Google maps jsem naplánovala trasu po hlavních památkách z Roma Termíni (hlavní nádraží) přes Collosseum, Pantheon, Španělské schody, k Andělskému hradu, Fontanu di Trevi a zpět na nádraží. Je to cca 10 km. Když by se nám nechtělo, tak vynecháme Andělský hrad. Oba jsme už v Římě byli, tak vynecháme Vatikán, který je už trochu dál.
50 EUR jen za transfer je opravdu hodně. A přeci jen vlak se mi zdá jistější než bus.
Adéla

Radka P. 26.03.2017 23:11
Re: Nejen plavbám zdar!  

Taky jsem hltala :-D Musí to být opravdu úžasný :-)
Radka

fineliving 26.03.2017 21:54

Radka, mám síce večer čo robiť, ale vďaka tvojmu príspevku o cestopisoch z plavieb okolo sveta, som všetko odložila a hlcem jeden deň za druhým :-D :-D :-D. Tiež by som išla okamžite ;-).
Vierka

Fiš 26.03.2017 20:07

Jasně Radko že musí aspoň dvakrát ;-) ...přece si informace nebude cucat z prstu :-D :-D...určite mrknu (((clap)))
A v práci řeknu, ať nám přidají dovolené, že si potřebuju něco zařídit :-D :-D

Radka P. 26.03.2017 20:02

Až nebudete mít večer co dělat, tak se můžete začíst do cestopisu o plavbě kolem světa :-) ;-)
http://www.ludahartl.cz/clanky/plavba-kolem-sveta-2015.12/
A autor cestopisu na ní byl dokonce hned dvakrát (2015, 2016) :-)
Hned bych jela taky :-P
Radka

Fiš 26.03.2017 18:59

Díky přátelé za info, přesně něco podobného jsem potřebovala.Vzhledem k tomu, že budou zrovna probíhat velikonoční svátky, nepočítám s tím, že by byl Řím nějak liduprázdný :-S...tím pádem ani nepočítám, že bychom se dostali dovnitř nějakého objektu.Na to fakt čas neobětuju.
Když spočítám cenu vlakové jízdenky plus nějakou vyhlídkovou trasu Hop on...možná se to i té pajdě přiblíží.
Spíš jsem měla dojem, že jsem se někde dočetla, že od vlakového nádraží se dají velké památky obejít pěcha=jakoby vlastním tempem a bez tlačenice v busech a čekání na lístky.

Neregistrovaný uživatel
26.03.2017 09:14 83.208.32.***

Fiš, před cca deseti dny se vrátili naši známí z jejich první plavby.Pluli stejnou trasu jaká čeká na tebe.Byli nadšeni a už plánují další.Do Říma si koupili výlet od MSC, stál 50 euro na osobu.Probíhal tak,že autobusem projeli nejznámější památky a potom zaparkovali u Vatikánu v podzemních garážích, průvodce je vyvedl na Svatopetrské náměstí a tam dostali cca dvě hodiny rozchod na prohlídku.Bylo to jen na pěší obejití Vatikánu do kostela se táhla neuvěřitelně dlouhá a široká fronta. Blanka

Neregistrovaný uživatel
26.03.2017 07:55 86.49.87.***

Fiš: My byli busem MSC a následně sami, jednalo se o výlet "Řím individuálně". Přivezou vás ke Koloseu a tam taky vyzvednou, dostanete mapku a lístek s telefonem a časem, kdy se sejít. Dali jsme přednost jistotě, kdyby se něco stalo a bylo zdržení a taky hlavně max. využití času, abychom nemuseli řešit dostatečnou časovou rezervu kvůli vlakovému spoji. Ale je pravda, že to MSC opět zdražilo a stojí to už cca 50 Euro :-( :-$ Jinak jsme ale vlakem takto řešili Florencii a Pisu z Livorna a v pohodě. A Pullmantour má ten samý Řím zhruba za půlku ceny :-\

Zpět na všechny diskuze