A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nejen plavbám zdar!

04.04.2014 08:35:15 | marbes
marbes
Diskuze vážná i nevážná se všemi, které spojuje jedno - plavby výletními loděmi
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
fineliving 19.02.2017 22:05
Re: fotoalbum  

to Fiš: presne tak, prvé dve plavby sme boli sami, USA sme si proste netrúfli, báli sme sa rečovej bariéry hlavne pri vstupe do štátov - celú procedúru s ESTA, automatov na registráciu a imigračných úradníkov. Delegáti boli veľkou pomocou a oporou.
Samotná plavba po Karibiku sa dá zvládnuť aj bez delegáta, tak, ako v Európe, ak sa dobre pripravíš :-). Ale samozrejme keď máš delegátov, je všetko jednoduchšie a cítiš sa sebavedomejšie, to je fakt ;-).
Miami sme absolvovali s delegátmi, bez blúdenia, boli ochotní a veľmi milí :-).

Neregistrovaný uživatel
19.02.2017 21:13 195.113.194.***
Cruise plus  

Dobrý den, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s nákupem plavby u společnosti Cruise plus z Prahy? Případně u koho plavby kupujete?
Díky a plavbám zdar :)

Neregistrovaný uživatel
19.02.2017 18:22 109.235.1.***
Bobina  

Přidám svou malou zkušenost z plaveb. První plavba na Oasis of the Seas, 3 noci pobyt v Miami a nemělo to chybu, jak poznání Miami, tak plavba před 5 lety na největší lodi světa. Podruhé opět 3 noci v Miami před plavbou na MSC Divině jsme si opravdu užili včetně koupání, večerních procházek po Ocean drive a projížďky městem. Obě plavby byly s delegátem a to si myslím, že je i pro člověka, který neovládá úplně dobře jazyk taková jistota. Jak při přestupech na letištích, tak pomoc při příletu do destinace, při ubytování atd. Při plavbě Středomořím opět na MSC jsme využili s manželem opět služeb delegáta a i možnost dopravy do přístavu Janov. S tímto způsobem trávení dovolené jsme byli moc spokojeni. B.

Fiš 19.02.2017 13:59

Věruš, díky za podrobnou odpověď.Takže jste nebyli indivindi.A co vás přesvědčilo jet s cestovkou?Myslím, že jste původně začínali bez?
Nebo jste se obávali Karibiku?
Fotky Miami se mi hodně líbily-takže jste město viděli, jako bez bloudění?
Mi to právě připadá jako ukrutná ztráta času, pokud se člověk nedomluví a neví přesně o chce kde vidět.
Takže delegát z cestovky OK?

Fiš 19.02.2017 13:52
Re: MSC Divina  

Moc plaveb za sebou nemám, tedy slovy dvě :-D, ale k tomu co píšeš se tu hodnotí MSC jako poměr cena/výkon.Nikdo neříká že jsou nejlepší, ovšem byly tu zmínky i o horších.A co si budeme povídat, není problém rozplývat se nad luxusem"....of The Seas, Carnival, Royal...a pod.Stačí mrknout na net.Spíš se psalo o tom jak ty lodě působí na původem suchozemce.
Pokud někdo nejde na loď za luxusem a přepychem ale spíš sleduje možnost být v jiném světě a cestovat za poznáním v pohodlí-bere MSC za dobrou volbu.To je tedy můj názor a popravdě jsem zvědavá i na jiné.

• marbes
fineliving 18.02.2017 22:19

to Fiš:
Boli sme s J&M Cruise, ubytko aj transfery zabezpečovali oni, bolo super pobudnúť najprv v Miami, kde sme mali s cestovkou aj dva výlety, a potom zase na loď :-), ako keby sme mali dve dovolenky 8-).
Výlety sme mali aj s našou cestovkou, aj od MSC. Prvýkrát sa nám teraz stalo, že boli výlety od MSC rýchlo vypredané a neušli sa nám :-( , nabudúce nebudeme váhať a kúpime si ich už prvý deň.
Všetky výlety sme sa vyberali s cieľom pobudnúť na plážach. Väčšinou sme už nestíhali po výlete ešte niečo iné, iba v Portoriku a na Bahamách. Ostatné destinácie boli akurát tak na výlet.
Len v Dominikánskej sme sa nekúpali, pršalo tam a zrušili výlet, ktorý sme mali kúpený od MSC, to nás dosť mrzelo, lebo to mala byť taká super gýčová krásna karibská pláž ;-). Tak sme išli iba do mesta, ale to bolo oničom, schutle busom nás priviezli na také malé trhovisko a poviem ti, že sme nemali odvahu ísť niekde inde, tak sme po pol hodinke išli späť na loď :-(.
Čo sa týka toho šnorchlovania na Bahamách (výlet od MSC), predstavovali sme si, že budeme šnorchlovať niekde v Nassau, na peknej bielej pláži, ale vyviezli nás na more, k takému malému čiernemu ostrovu, do mora sme liezli rovno z člna, šnorchlovali sme, vyliezli na čln a išli sme späť. Nie že by to nebolo fajn, koraly boli pekné, veľa rybičiek, zážitok to určite bol, ale naša predstava bola iná a určite by som si ten výlet nevybrala znova. Našťastie sme mali po návrate z výletu čas ísť aj do mesta, aj na pláž. Takže nakoniec to bolo OK :-).
Máš úplnú pravdu, doteraz sme na plavbách preferovali pamiatky a poznávačky, ale Karibik, ten sme proste chceli celý pobudnúť na plážach a užiť si mora koľko sa dalo :-). A musím povedať, že ak sa bude dať, chceme sa tam určite ešte vrátiť, bolo to čarovné <3 <3 <3.
Divina nám veľmi pripomínala Fantasiu, na ktorej sme boli v lete, zrejme sú to sesterské lode. Obe sú samozrejme krásne, pre nás je srdcovka Poesia - naša prvá :-).

Neregistrovaný uživatel
18.02.2017 19:41 158.255.26.***
Re:MSC Divina  

A skúsili ste aj iné spoločnosti ? Nepreháňate to s tou veľkou chválou na MSC Divina ? My sme boli trochu sklamaní. Bolo dobre, pekné, ale ...
Prvá plavba v Karibiku bola na Carnical Glory a druhá na MSC Divina. Každá mala niečo lepšie, ale od MSC Divina sme čakali viac.

Jaso
:-) :-) :-)

marbes 18.02.2017 16:15

to fineliving: moc díky za pozvánku, ráda jsem si fotky dvakrát prosvištěla :-) Strašně mě to baví si prohlížet, obzvlášť, když je teď venku tak ošklivo, tak ty fotky plné sluníčka, potěší 8-)

• fineliving
Blue.blue 18.02.2017 15:56
Re: Nejen plavbám zdar!  

;-) i ja přeji Radce krásnou plavbu 8-) Maltu bych i ja chtěla mit v seznamu zastávek, snad priste ;-).

Vierka - krásne krásne krásne, moc vám to slušelo a rada jsem se podívala, diky. (((clap))) (((clap)))

• fineliving
Fiš 18.02.2017 15:30

Jistě Věruš, že máme zájem (((clap))) (((clap)))
Fotka z MHD a pak fotka s Frenkie-super :-D

Prosím , mám pár dotazů.Sice Karibik ještě není na pořadu dne, ale kdo je připraven-není překvapen :-)
Byli jste s CK?Myslím jak se řešilo ubytko před naloděním?
Kupovali jste výlety od MSC?
Byl na ostrovech čas na poznávání a plážování, nebo jste se museli rozhodnout?
Co se nepovedlo na šnorchlu?

Jsem sice poznávatelský typ ale karibské pláže mají něco do sebe.Prostě v Evropě takové nejsou.

Jinak Divina vypadá nádherně, snad se mi jednou podaří <3

Zpět na všechny diskuze