A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nefunkční a uživatelsky nepříjemný Orbion. Jaké jsou vaše zkušenosti?

21.08.2017 11:56:54 | Ctirad Sedlák
Ctirad Sedlák
Zdravím všechny. Opět jsem se pokusil založit fotoalbum a "cestopis" na Orbionu a opět je to fiasko. Kdysi jsem nahrál a okomentoval několik set fotek, neuložila se ani jedna, zmizely všechny texty, které jsem k fotkám přidal. Pochopitelně jsem se na Orbion dlouho nevrátil. Nyní jsem mu dal ještě jednu šanci a nedostal jsem se ani k nahrání fotografií. Obrázky se prostě nenahrají, text "cestopisu" se nedá editovat (nefunguje např. kurzíva), uložený cestopis se neobjeví v nabídce... K tomu uživatelsky nepříjemné prostředí (málo intuitivní, příliš mnoho klikání sem a tam, "chyba 404 - stránka neexistuje", po nainstalování nejnovějšího Adobe Flash Player a samozřejmě restartování počítače mi Orbion sděluje, že "nemám nejnovější Adobe Flash Player" atd. atd. atd.) a naprostý nezájem provozovatelů o zpětnou vazbu. Po prvním nepovedeném pokusu jsem jim napsal o svých potížích, neodpověděli. Dnes nemají na stránkách jediný kontaktní údaj, což v překladu znamená: "neotravujte"...
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
marka 25.09.2017 23:54:37
Re: admin  

a ještě poslední postřeh - když pak jdu se podívat do alba přes fotoalba zemí, tak tam už ten vybraný náhled funguje.

marka 25.09.2017 23:52:02

nicméně z mého laického pohledu bude problém ve velikosti zdrojových fotek uživatelů, kteří je nahrávají a nějaké automatické konverzi. protože teď jsem si zkusila proklikat pár fotek u svého alba a tam ty fotky jsou zmenšené na pár set KB - a fungovalo to víceméně plynule

marka 25.09.2017 23:49:39

Zdravím, Zuzko, alba (kromě prvního) se až po druhém pokusu nahrála (tvářilo se, že se vše nahrálo, proběhl proces uložení a když jsem pak šla do seznamu alb přes profil, 3 alba ze 4 byla prázdná. druhý pokus už proběhl v pořádku). Jinak i koukám, že i přesto, že jsem u nich vybírala, která fotka má být titulní, tak se nastavily náhodně (vyzkoušeno i přes opakovanou editaci).

Cestopisy si už bohužel nevybavuji - až budu mít někdy morále, nahraju kdyžtak znovu ;)

nicméně já bych se primárně přimlouvala za to prohlížení alb - často hledám inspiraci na cesty a tohle je utrpení. díky!

admin2 25.09.2017 10:03:36
admin  

Dobrý den marko,

já vidím všechna 4 nová (a velmi krásná) alba nahraná. Nemazali jsme ani žádné cestopisy. Pamatujete si jejich názvy?

Pěkný den všem,

Zuzka

Neregistrovaný uživatel
25.09.2017 08:43:44 92.52.62.***
Re:  

Za kvalitu webu sú zodpovední majitelia a programátori, nie uživatelia. Návštevnosť sa už roky prepadá a aj tak nenastalo žiadne zlepšenie. :-|

Neregistrovaný uživatel
25.09.2017 06:04:43 89.103.156.***

Proboha tak proč sem pořád chodíte.Pokud sem nikdo půl roku nepříde budou to muset řešit.Kdo jim dá reklamu na server s nulovou návštěvností?Takhle nemusí nic.Takže je to vlastně na vás jestli se to tu zlepší, nebo ne.

• Anonym (1)
marka 25.09.2017 01:23:22
Re: prohlížení fotek katastrofa  

a vlastně se nestačím divit - koukám, že asi 4-5 cestopisů, které jsem sem dávala, najednou chybí...zjevně to tedy je ztráta času sem cokoliv přidávat :(

• Utinka (7)
marka 25.09.2017 00:51:15
Re: prohlížení fotek katastrofa  

no..a s tím nahráváním alb jsem taky teď narazila - vše se tvářilo, že je nahrané a ze čtyř se nahrálo jedno. hm.

marka 25.09.2017 00:42:26
prohlížení fotek katastrofa  

jak už bylo níže zmíněno - prohlížení fotek je opravdu příšernost. tohle si možná tak vybavuji v začátcích internetu u nás ve škole v roce 1998. A je to přesně ten důvod, proč to po pár kliknutích zase vypnu - tolik času na to nemám.

V ostatním se lze vyznat, ale je fakt, že struktura webu je trochu chaotická a není úplně vždy zjevené, na kterou sekci kliknout, aby se uživatel dostal buď do sekce konkrétní země nebo zda je v souhrnné sekci.

V dnešní době, kdy už se webařině věnuje tolik lidí, nechápu, že tak velký web působí tak amatérsky :( škoda.

Třeba se při další návštěvě něco zlepší.

admin2 23.09.2017 16:44:41

Dobrý den,

dovolte mi krátké ohrazení - nebanujeme všechny adresy konkurence, ale ty, které nám v minulosti tapetovali diskuze ano. Děkujeme za pochopení a pěknou sobotu.

Zpět na všechny diskuze