A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nefunkční a uživatelsky nepříjemný Orbion. Jaké jsou vaše zkušenosti?

21.08.2017 11:56:54 | Ctirad Sedlák
Ctirad Sedlák
Zdravím všechny. Opět jsem se pokusil založit fotoalbum a "cestopis" na Orbionu a opět je to fiasko. Kdysi jsem nahrál a okomentoval několik set fotek, neuložila se ani jedna, zmizely všechny texty, které jsem k fotkám přidal. Pochopitelně jsem se na Orbion dlouho nevrátil. Nyní jsem mu dal ještě jednu šanci a nedostal jsem se ani k nahrání fotografií. Obrázky se prostě nenahrají, text "cestopisu" se nedá editovat (nefunguje např. kurzíva), uložený cestopis se neobjeví v nabídce... K tomu uživatelsky nepříjemné prostředí (málo intuitivní, příliš mnoho klikání sem a tam, "chyba 404 - stránka neexistuje", po nainstalování nejnovějšího Adobe Flash Player a samozřejmě restartování počítače mi Orbion sděluje, že "nemám nejnovější Adobe Flash Player" atd. atd. atd.) a naprostý nezájem provozovatelů o zpětnou vazbu. Po prvním nepovedeném pokusu jsem jim napsal o svých potížích, neodpověděli. Dnes nemají na stránkách jediný kontaktní údaj, což v překladu znamená: "neotravujte"...
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
25.09.2017 06:04 89.103.156.***

Proboha tak proč sem pořád chodíte.Pokud sem nikdo půl roku nepříde budou to muset řešit.Kdo jim dá reklamu na server s nulovou návštěvností?Takhle nemusí nic.Takže je to vlastně na vás jestli se to tu zlepší, nebo ne.

• Anonym (1)
marka 25.09.2017 01:23
Re: prohlížení fotek katastrofa  

a vlastně se nestačím divit - koukám, že asi 4-5 cestopisů, které jsem sem dávala, najednou chybí...zjevně to tedy je ztráta času sem cokoliv přidávat :(

• Utinka (7)
marka 25.09.2017 00:51
Re: prohlížení fotek katastrofa  

no..a s tím nahráváním alb jsem taky teď narazila - vše se tvářilo, že je nahrané a ze čtyř se nahrálo jedno. hm.

marka 25.09.2017 00:42
prohlížení fotek katastrofa  

jak už bylo níže zmíněno - prohlížení fotek je opravdu příšernost. tohle si možná tak vybavuji v začátcích internetu u nás ve škole v roce 1998. A je to přesně ten důvod, proč to po pár kliknutích zase vypnu - tolik času na to nemám.

V ostatním se lze vyznat, ale je fakt, že struktura webu je trochu chaotická a není úplně vždy zjevené, na kterou sekci kliknout, aby se uživatel dostal buď do sekce konkrétní země nebo zda je v souhrnné sekci.

V dnešní době, kdy už se webařině věnuje tolik lidí, nechápu, že tak velký web působí tak amatérsky :( škoda.

Třeba se při další návštěvě něco zlepší.

admin2 23.09.2017 16:44
Re: admin  

Dobrý den,

dovolte mi krátké ohrazení - nebanujeme všechny adresy konkurence, ale ty, které nám v minulosti tapetovali diskuze ano. Děkujeme za pochopení a pěknou sobotu.

Jitka 06.09.2017 18:00

Řekla bych, že je stávající stav webu je strategie vedení. Jejich cílem není likvidace webu, protože ten jim zapadá do porfolia. Jako cíl si definovali, že do portfolia potřebují nějaký web o cestování, aby přilákali a udrželi inzerenty (letenky, cestovní pojištění, prodejce zájezdů, atp.) a provozují ho s minimálními náklady, protože obsah Orbionu plní sami uživatelé. A jejich fotky mohou být zveřejněny kdekoli na dalších sesterských webech (jednostranně výhodná spolupráce). Cestování, barevné obrázky, poplk povětšinou o ničem (kdo kam kdy jede a jestli to neletí o pět minut dřív). Nějaké recenze (co na tom, že zmanipulované), fotogalerie, cestopisy.
Nemají ambice, aby z Orbionu udělali něco většího a důležitějšího. Dobře vědí, že na to nemají. Hotely a poskytovatelé služeb mají stažený zadek z TripAdvisoru. Nějaký Orbion mají na háku.

Měnit se tady nic k lepšímu nebude. Proč taky. Definovaný cíl to plní.

• Jiří Kuchta
  • Sally
  • Jardík
Amira 06.09.2017 14:15

No, já bych chtěla vidět ten nový tým. :-) A vedení je pořád stejné?

Jinak já se už několik měsíců nepřihlásím na poprvé. Pokaždé musím mail i heslo zadávat znovu, protože mi to píše, že jsem zadala něco špatně. To je také umění. Neřeknu, kdyby to trvalo den, dva, než to IT napraví, ale aby to trvalo několik měsíců???...Už to přiznejte, že nejste schopni zajistit ani základní funkce. Čím to je? Lidmi, špatným vedením, špatným programem, lhostejností majitelů? Jako zlikvidovat tak dobrý web je fakt nenávratná škoda.

• Ctirad Sedlák
Jitka 06.09.2017 12:53

I prd řešíte a vyřešíte.... stejné připomínky dostáváte už mnoho let, za ty roky tady jsme tato vaše prohlášení četli už mnohokrát a nezměnilo se vůbec nic. Návštěvnost po letních prázdninách zvyšujete akorát opakovaným nasazováním fotogalerie s nahatejma ženskejma. Bude i letos? Mají se pánové na co těšit?

Když už sem musíte cpát reklamy, zkusili jste otestovat, zda po kliknutí na ni je uživatel správně přesměrován? Když už mi tady napravo naskakují výhodné nabídky letenek s KLM, tak jsem se na jejich nabídku aspoń chtěla podívat. Třikrát jsem klikla do reklamy (vyhledejte nabídky) a 3 x mně to nenavedlo na správnou stránku. To je fakt umění i toto pokazit.

• Ctirad Sedlák
admin2 06.09.2017 09:59

Dobrý den Tino,

moc děkujeme za shrnutí problémů. O většině nový tým Orbionu ví a řešíme, co a jak dál. Každá připomínka se teď hodí.

Pěkný den,

Zuzka

• Ctirad Sedlák
Tina21 05.09.2017 20:34

Ja mám Firefox, mám blokované reklamy a mám problém s Orbionom,

Prezerať fotoalbumy na Orbione je uživateľsky nepohodlné - dlhe načítavanie, nemožnosť pozrieť si fotografie v malom formáte naraz v celom rozsahu fotoalbumu - načítavajú sa "po častiach" iba po malých várkach a vždy ma to hodí na začiatok, navyše popisky sú umiestnené nelogicky cez vlastný formát fotografie, nie pod fotkou.

O hrôzostrašnom usporiadaní hlavnej stránky škoda hovoriť.
Reklamy nastrkané všade spôsobujúce neustále poskakovanie stránky.

Som dlhoročný uživateľ a mám sústavne problém s prihlasovaním - heslo som nemenila už dávno aj tak ho stále musím zadávať pracne znovu, lebo pri prihlásení ho napriek uloženiu natiahne vraj nesprávne.

Pri nahrávaní albumu pri prvotnom uložení nikdy úspešne nenahrám fotky, musím nahranie fotografií zopakovať.

Už sa mi viackrát stalo, že sa "stratili" pracne nahrané popisky.

Proste trápenie, trvajúce už viac rokov. Kedysi som sa snažila aktívne pripomienkovať, komunikovať s predošlým vedením aj s programátormi - kde im je dnes koniec to netuším - koniec Orbionu ako kedysi úspešného cestovateĺského webu je však toť priamo za rohom... možno sa stane zázrak a niekto zo súčasného vedenia sa spamätá, rada by som tomu verila.

• Ctirad Sedlák
Zpět na všechny diskuze