A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Nefunkční a uživatelsky nepříjemný Orbion. Jaké jsou vaše zkušenosti?

21.08.2017 11:56:54 | Ctirad Sedlák
Ctirad Sedlák
Zdravím všechny. Opět jsem se pokusil založit fotoalbum a "cestopis" na Orbionu a opět je to fiasko. Kdysi jsem nahrál a okomentoval několik set fotek, neuložila se ani jedna, zmizely všechny texty, které jsem k fotkám přidal. Pochopitelně jsem se na Orbion dlouho nevrátil. Nyní jsem mu dal ještě jednu šanci a nedostal jsem se ani k nahrání fotografií. Obrázky se prostě nenahrají, text "cestopisu" se nedá editovat (nefunguje např. kurzíva), uložený cestopis se neobjeví v nabídce... K tomu uživatelsky nepříjemné prostředí (málo intuitivní, příliš mnoho klikání sem a tam, "chyba 404 - stránka neexistuje", po nainstalování nejnovějšího Adobe Flash Player a samozřejmě restartování počítače mi Orbion sděluje, že "nemám nejnovější Adobe Flash Player" atd. atd. atd.) a naprostý nezájem provozovatelů o zpětnou vazbu. Po prvním nepovedeném pokusu jsem jim napsal o svých potížích, neodpověděli. Dnes nemají na stránkách jediný kontaktní údaj, což v překladu znamená: "neotravujte"...
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
admin2 05.02.2018 11:31
Re: admin  

Dobrý den,

aktuálně probíhá testování a opravy, takže se mohou ještě dít takovéto chyby. Zkoušel jste fotky prosím nahrát ve chvíli, kdy se vám odkaz otevřel? Šlo to?

Omlouváme se a děkujeme za report, pomohl.

Pěkné pondělí,

Zuzka

• pekodc
Neregistrovaný uživatel
04.02.2018 19:42 82.117.139.***

Dobrý den, změnil jsem prohlížeč, leč odkaz na vložení fotografie se otevře již ve fázi, kdy fotografie jsou nahrané. Jenže žádné fotografie tam logicky nejsou. Zatímco minulý týden nešly fotografie nahrát, i když byly vybrány. :-(

admin2 29.01.2018 10:14
admin  

Dobrý den,

nahrávání fotek nyní testujeme a zadáváme k opravě. Hláška o Adobe Playeru většinou neznamená, že se fotky nenahrají, pouze jejich nahrání trvá déle. Většinou pomůže (dočasně) použít jiný prohlížeč. Samozřejmě toto budeme přednostně řešit, aby fotky šlo všem nahrávat bez problémů.

Sally 29.01.2018 07:31
Re: Mé zkušenosti s Orbionem  

Asi skutečně ukončím Orbion. Snažil jsem se, po negativních komentech zde, nahrát fotoalbum. Problém s určením polohy, kdy nejsem schopen bezproblémově zadat destinaci. Potom chci nahrát fotky, neumožňuje mi to zabrat více fotek než jednu, a když ji označím, tak se mi neobjeví a furt to řve, že mám nahrát alespoň jednu fotku. Tak na to opravdu nemám nervy.

Asi se skutečně komplet přestěhuji na cestolino nebo tripadvisor, kam zatím dávám jen fotogalerie a případné recenze. Tady už asi fakt chcípl pes :(

Helča2 28.01.2018 14:49
Re: Mé zkušenosti s Orbionem  

plně souhlasím!!! ted jsem chtěla změnit úvodní fotku alba Three Corners Equinox a kvůli prý staré verzi Flaš Player mne to nepustilo dál,přestože jsem si stáhla aktuální verzi!!! netuším kde je zakopaný pes qa už mě to řešit nebaví.letím letos 3x do EgyptA,vždy sem dávám alba ale s tímhle servrem to prostě nejde,takže odted už alba jen na Rajče.a Fcb...škoda..

Hajnyzkrkonos 28.01.2018 14:29
Mé zkušenosti s Orbionem  

Zdravím všechny cestovale, ovšem s dovětkem - už jsme na Orbionu nejspíše docestovali. Mám obdobné zkušenosti, jako pan Ctirad Sedlák a další. Sice se mi neobjevují chybové hlášky, ale cyklicky oznámení, že nemám nejnovější Adobe Flash Player, což není pravda. Fotoalbum sice založit jako jde, ale nahrát jedinou fotografii už ne.
Když jsem pročítal tuto diskuzi, došel jsem k závěru a potvrzení toho, co jsem se doposud jen domníval. Tento server je mrtvý. A umíral od doby, kdy ho převzal nový provozovatel a vypadá to po těch letech na agónii.
Orbion zřejmě dojel na kvalitní a kvalifikované programátory, kteří mají na všechno jedinou možnou odpověď - "to nejde". Jako bych to neslyšel denně v práci, kdy se našemu Silicon Valley kdekdo bojí něco říci, natož vyhodit pro neschopnost. Co kdyby někdo potřeboval naistalovat Word, nedej bože Excel, bez oprávnění admina. Vlastně ještě jedna rada bývá nejčastější - vypnout a zapnout, ale ani ta mi tu nepomohla....
Musím souhlasit i názorem, že server s obdobným způsobem členění není a odpovídající náhradu jsem nenašel. Třeba někdo poradí? Prohrabávat se marasmem na rajčeti je většinou ztráta času, tady to mělo určitou úroveň. Protože trpím reklamní slepotou, je mi zcela jedno, co je na stránkách nalepeno a zcela chápu nutnost zdroje peněz na provoz, když to bez nich nejde.
Tak teď nevím, jestli mám napsat "Na shledanou" nebo rovnou "Sbohem".

Neregistrovaný uživatel
25.01.2018 17:25 85.13.100.***
Re: Nefunkční a uživatelsky nepříjemný Orbion. Jaké jsou vaše zkušenosti?  

Orbionu, podle mého, už předčil Facebook. Skupiny obecné i o hotelech, recenze, atd. Každý den spousta příspěvků, tady je to mrtvé.

• Anonym (1)
t.jerry1 25.01.2018 10:23
Re: Nefunkční a uživatelsky nepříjemný Orbion. Jaké jsou vaše zkušenosti?  

Podľa mňa, rovnocenná náhrada v rámci ČR/SR webu za Orbion momentálne nie je. Niečo ako tripadvisor, len smerované primárne na diskusiu českých/slovenských používateľov.
Sú určité špecializované fóra, zamerané napr. na akčné letenky, na pokec o jednej konkrétnej destinácii (napr. Grécko), ale plnohodnotná náhrada tu zatiaľ nie je.

Veď to je na tom celom zaujímavé, že napriek tomu, že Orbion stále nemá priamu konkurenciu, že dopadol tak ako dopadol.
Znížiť x-násobne návštevnosť stránok behom pár rokov a priviesť Orbion pomaly k stavu klinickej smrti bez toho, že by tu existovala relevantná konkurencia, ktorá by odlákala užívateľov, to je fakt umenie, to nedokáže hocikto. :)

• pekodc
  • Sally
  • doktor23
Neregistrovaný uživatel
24.01.2018 05:22 89.103.156.***

Nechápu co máte pořád s tu reklamou.Mám zaplý adblock a žádná reklam se mě tu nezobrazuje.

admin2 23.01.2018 10:13
admin  

Dobrý den,

samozřejmě stojíme, ale jsme součástí velkého mediálního kolosu, než se něco změní, vždycky to trvá. Omlouvám se, ale toto vlákno bohužel nejde použít ke sdílení odkazů na konkurenci. Děkujeme za pochopení.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze