A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Letecky po infarktu k moři

07.04.2015 20:23:21 | Jarouš
Jarouš
Zdravím.Manželka prodělala v prosinci infarkt a byl proveden zákrok PCI /perkutánní koronární intervence/.Plánovali jsme letos opět dovolenou do Egypta ale čím více se blíží léto pozoruji,že manželka začíná mít obavy ohledně cesty letadlem a také z teplot v destinaci.Chci se touto cestou zeptat jestli je zde někdo kdo prodělal stejný zákrok a dál normálně létá do Egypta,Turecka nebo Řecka a pokud ano jak to snáší.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jana VW. 13.07.2015 08:39
Re: Letecky po infarktu k moři  

Kdybych měla takové zdravotní problémy, o kterých píše Jarouš,tak bych se už podobným destinacím raději vyhýbala a to zejména při představě, že budu potřebovat akutní nadstandardní zákrok a musela bych se spolehnout na péči tamních, byť třeba specializovaných zdravotnických zařízení.

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
10.07.2015 07:31 46.227.168.***

Tak spíše bych vybrala jinou destinaci, vhodnější dobu a rozhodně počkala se šnorchlováním

Jarouš 09.07.2015 22:26

Dobrý den.
Založil jsem tuhle diskuzi a pro stejně postižené kteří se rozmýšlejí jestli letět, napíšu i jak dovolená dopadla.Snad to někomu pomůže v rozhodování.
Je to půl roku co manželka prodělala zákrok PCI (zůžily se jí 2 tepny od srdce a to jedna 95% a druhá 25%,krev nemůže protékat a hrozí tím ,že srdce praskne,toto zůžení je nahrazeno kovovou trubičkou.Při změnách tlaku má bolesti na hrudi a špatně dýchá)
První obava byla z cesty letadlem,zde problém nebyl.
V destinaci (Egypt-MA) první 4 dny bylo vše v pořádku a vypadalo to,že bude vše OK.Pátý den byla šnorchlovat ale po deseti minutách musela z vody,protože to nemohla udýchat,celý den se pohybovala na sluníčku a sem tam nějaký mix v baru.Před večeří se jí udělalo nevolno,nemohla dýchat a byla dezorientovaná.Zde jsem již měl opravdu strach,že bude něco moc špatně a telefon pro asistenční službu byl otázkou času.
Naštěstí pomohly holky z naší party orbioňáků a situace se zlepšila.Další dny už byly dobré ale manželka musela být spíš v klidu a stále mít dostatek vzduchu a to jak na pokoji,jídelně tak i na pláži.Pokud nefoukal vítr nebo bylo horko v mistnosti tak se opět projevily problémy z dýcháním.
Uvidíme za rok jestli se to zlepší,jinak by asi dovolené skončily.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
verousek70 28.04.2015 15:24

Ale né každý se tak k tomu dnes staví, chtělo by to probrat s lékařem.

B
27.04.2015 20:31 80.188.182.***

Měla jsem před 20lety infarkt, který jsem prodělala na Kypru. Léčení až doma, takže přechozený. Celých 20let od té doby jsem normálně létala na dovolenou a to i do exotiky, Brazilie, Thajsko, Dominikánka.
Ale musím mít především rozum a chovat se tak, abych minimálně nezavdávala příčinu k rafnutí druhého. Jsem stále pod parapletem, nevystavuji se plnému slunci, jen když se koupu. Přes poledne asi do tří odpočinek v chládku na pokoji.
Za celých 20let jsem měla jeden dost závažný problém v Řecku, kde jsem byla 9 dnů hospitalizovaná se srdečníma potížema. Nakonec to od srdce nebylo, ale ledová voda v moři a vražedné vedro zablokovalo krční páteř a ta simulovala téměř stejný problém, jako kdybych měla infarkt.
Tenkrát ta hospitalizace stála asi 150 tisíc a moje doktorka byla úplně hotová z toho, co pojišťovna dělala za dryje, stále se šťourali v kartě a hledali, čeho by se chytli, aby to hodili na mě, ale nakonec péči uhradili.
Než jsem letěla prvně po infarktu, vše jsem prokonzultovala s kardiologem, který mi pobyt u moře doporučil s výše uvedeným omezením. Ale bylo to skoro po roce .
Říkat, že se nic nemůže stát je blbost, může, každému. Znám případ, kdy pán prodával barák, aby mohl zaplatit léčbu těžkého a komplikovaného infarktu v Itálii, protože nebyl pojištěný.
Já bych nepojištěná nejela ani na jednodenní výlet za hranice. Náhoda je blbec.

hopekmichal 22.04.2015 14:52

jojo, jen aby nemusely platit.

vendulka83 21.04.2015 12:30

Souhlasím.

ivanadamcova 17.04.2015 12:55

Já myslím že by se nic stát nemělo, ale poraďte se s lékařem.

barboraseveckova 16.04.2015 17:13

Ano, toto je individuální věc.

hopekmichal 13.04.2015 17:18

Svatá pravda.

Zpět na všechny diskuze