A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Let s dítětem/batoletem

09.04.2017 15:00:36 | Sonik.d
Sonik.d
Dobrý den, v červnu poletíme poprvé s 15 měsíčním dítětem do Bulharska. Let bude se společnosti Travel Servis. Letěl jste v poslední době někdo s mimčem? Jaká jsou teď na letišti pravidla? Máme třeba možnost přednostního odbavení? Kolik můžeme mít pro malého pití a jídla u sebe? Kočárek (golfáč) se předává letušce? Atd. Budu ráda za jakékoliv Vaše postřehy či tipy. Děkuji :-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
jankonas 05.06.2017 17:16
Re: Let s dítětem/batoletem  

Pěkný článek o cestování a létání s dětmi je na ara.cz: http://www.ara.cz/rady-na-cestu/cestovani-a-letani-s-detmi-a-v-tehotenstvi

Ohledně pití, tak je možné mít větší množství tekutin než 100ml pro dítě. Stačí to rozumně odůvodnit. Co jsem slyšel, že občas vás můžou vybídnout k ochutnání. Co se týče jídla, tak zde nejsou limity, zejména v rámci EU.

Ohledně kočárku se stačí zeptat při odbavování. Kočárek vám ponechají a ten pak pouze odevzdáte letušce. Věřím, že u gaty se lze rovněž domluvit na přednostním odbavení.

• Sonik.d
Booboo 23.05.2017 07:44
Re:  

Nevím, na koho přesně je dotaz, ale my měli skládací, polohovací golfáč. Nedokážu si představit cestování s klasickým kočárkem. Takže tašku jsem neměli. Věci pro dítě jsem měla normálně v příručním zavazadle.

Sonik.d 19.05.2017 21:47
Re:  

Děkuji za info. Právě jsem si říkala, že u toho jídla pro malého by to mohlo být ok. Rodina, kterou máme v Británii a do ČR létá pravidelně ještě s menším dítětem (ale přes jinou leteckou společnost), tak tam mohou brát libovolné množství jídla i pití, jen tekutiny při odbavení testují. Bez postýlky se obejdeme, malý je hodně tulivý a ty dvě hodiny u nás vydrží :-) Tašku od kočárku jste měla jako další příruční zavazadlo nebo jste měla jen toto?

Sonik.d 19.05.2017 21:41
Re:  

Ano, to je mi jasné, s tím počítáme. Měla jsem na mysli, spíš nějaké tipy na to, co vzít s sebou, zda nás třeba dříve odbaví (některé společnosti to tak dělají) a tak :-)

Sonik.d 19.05.2017 21:38
Re:  

Chápu Váš názor a ze svých zkušeností vím, že brek dítěte v letadle není nic příjemného. Budeme se mu snažit to cestu conejvíc zpříjemnit. Je mnoho rodin, které žijí v zahraničí a létají pravidelně již od prvních týdnů/měsíců. Čím dříve si dítě na cestování zvykne, tím lépe. Co se týče starších dětí, tak tam je to o výchově a tom, jak dítě zabavit....dle mého názoru :-)

Sonik.d 19.05.2017 21:32

Dobrý den, děkuji za hezký popis Vaší cesty. V Bulharsku jsem již na dovolené byla, jednu sezonu dokonce i pracovala, tak vím, že pořídit tam věci je úplně v pohodě, a jak píšete, často i za mnohem nižší peníze než v ČR. Ale dovolená s dítětem to bude naše první. S tím kojením to bude podobné, k tomu máme odlet v časných ranních (spíš ještě nočních hodinách), tak snad to bude ok a malý si třeba ještě schrupne. Seznam věcí si už pomalu začínám psát, přeci jen už máme do odletu necelý měsíc :-)

Booboo 27.04.2017 08:46

To: Sonik.d My letěli poprvé do BLG, když měl syn 14 měsíců. Je to už dýl, ale většina věcí zůstává stejných. S golfáčkem můžete až k letadlu. Let trval 1:50. Dítě do 2 let vám sedí na klíně. Já měla velkou výhodu v tom, že jsem ještě částečně kojila, což vyřešilo během cesty problémy s jídlem/pitím, tlakem v uších i rušením ostatních cestujících. Jediné, co mě překvapilo, byla kontrola v Burgasu na letišti. Musela jsem ochutnávat Nurofen, který jsem měla v příručáku a taky pitíčko, které jsem pro něj pro jistotu měla. Nurofen je teda pěkný hnus, ale syn chytl poslední den pobytu teploty, tak to byla nutnost. Zato když viděli kočárek (nejen v našem případě), brali vždy přednostně. Jinak pro nás to byla první letecká dovolená s dítětem, první Bulharsko, takže jsem vůbec netušila, do čeho jdeme. Byla jsem velice překvapená vybaveností obchodů, lékáren a drogerií. To jsou ty předsudky. Říkala jsem si Balkán....:-) Měla jsem v kufru asi dva veliké balíky plín. Zbytečné. Vše se dá koupit tam, možná i levněji. Plínky, dětské oblečení, příkrmy.... Bydleli jsme v Carevu, v soukromí. Vojtíškovi se tam moc líbilo. Sice jsme od té doby byli i v Řecku, Chorvatsku a Egyptě, ale průběžně se vracíme i do Bulharska. Letos to bude potřetí. Pokud máte FB, tak mi klidně pošlete žádost o přátelství a můžete se mrknou na fotky z dvou předchozích pobytů nebo i na něco ještě zeptat. https://www.facebook.com/alena.dvorakova.39 Možná bych někde našla i seznam věcí, píšu ho před každou dovolenou :-) Každopádně přeji, ať se vám v Bulharsku líbí stejně, jako nám!

Neregistrovaný uživatel
25.04.2017 21:15 195.53.106.***

Zapomenula jsem se přihlásit.Takze píše poznámku schnauzer. :-)

Neregistrovaný uživatel
25.04.2017 21:13 195.53.106.***

Každá letecká společnost vychází rodinam s malými dětmi vstříc.Ale maminky, zvažte cestu s miminkem, kdy děcko do dvou let nemá uplne vyvinuty sluchovy aparát a šíleně trpí při změnách tlaku v letadle. Pochopitelně se to projevuje jeho brekem při bolesti v ouskach.Trpí nejen to děcko, ale i zmínění spolucestující.

Neregistrovaný uživatel
25.04.2017 18:53 94.113.168.***
Re:  

Komfort pro matku ? Spíš hrůza pro spolucestující. Batolata většinou celou cestu řvou, větší děti na samostatné sedačce většinu času kopou za příhlížení rodičů do sedačky před sebou, protože se nudí. Hrůza, děs. Pokud letíte např. 6 hodin, zážitek lepší než celá dovolená. Máte chuť vraždit.

Zpět na všechny diskuze