A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

KDO je TOPFLY ;;;

06.01.2011 14:05:05 | Pavel 007
Vite nekdo neco o neve firme CK TOP FLY ...
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
kirin 21.05.2015 12:09
Re: KDO je TOPFLY ;;;  

My jsme s nimi byli v Turecku, a byli jsme naprosto spokojeni

Alice Tomanová
12.05.2015 15:34 188.138.9.***
Topfly  

s Topfly jsme byli na poznávačce v Dubaji, bez problémů, vše měli dobře naplánované a bylo vše, jak bylo slíbené. Letos vybíráme od nich Turecko, ale zatím nevíme, jakou oblast. Kde se Vám nejvíce líbilo?

evatst@seznam.cz
06.05.2015 16:46 85.70.75.***
Okruh Lykií v dubnu 2015  

Děkuji kanceláři TOPFLY za organizaci zájezdu Velký okruh Lykií. Byl to pro mě jedinečný zážitek, kde excelovala historie, příroda, počasí, strava, ubytování a pomyslnou třešničkou na dortu byli i naši průvodci.
A ani "malost" některých účastníků zájezdu mi tento nevšední zážitek z Turecka v nejmenším nepokazila. Velmi se těším na další cestu světem s p. průvodkyní Janou....Díky, díky, díky - i pro p. řidiče za péči o naše zavazadla.
Eva.

admin2 05.05.2015 17:27
admin  

Dobrý den Michale,

nemáme důvod se domnívat, že nejsou tyto recenze pravdivé. Pokud máte svoji konkrétní (i třeba negativní) zkušenost, prosím uveďte ji, v opačném případě ale prosím ostatní neosočujte z něčeho, co není ověřené.

Děkujeme za pochopení,

Zuzana

Michal
02.05.2015 10:52 79.150.46.***
top fly hrůza !  

No jo...pánům v Top Fly začíná letní sezona,tak sem hrnou spoust pozitivních recenzí... přece si nenechají zkazit další úspěšnou sezonu. Další nabídky těžce pod cenou nákladů a další oblbovačky zákazníků. Jen se divím, že Vám to lidi ještě žerou. Všem je přece jasný jak to děláte a kolik stovek nespokojených zákazníků máte. Ale není nad to zaplatit pár kamarádům pivko a nechat si napsat super recenze. Ale ono to jednou skončí....

  • Anonym (3)
  • Anonym (1)
JANA K.
30.04.2015 18:30 194.213.51.***
Krásy Kappadokie - 14.-21.3.2015, Velký okruh Lykií - 11.-18.4.2015  

Ráda bych se podělila o své dojmy a zážitky z cestování s CK TOPFLY, aby ti, kteří uvažují o některém z poznávacích zájezdů s touto CK, neváhali a zájezd si zakoupili. V březnu jsem se zúčastnila cesty do Kappadokie a v dubnu do Lykie. Oba zájezdy se vydařily nad mé očekávání. Průvodkyně paní Ilona (Kappadokie) a paní Jana A. (Lykie) vynikají naprostou profesionálností, velkými znalostmi a zkušenostmi. Čas strávený na cílových místech jsme pohodově využili do poslední minuty s tím, že jsme vždy stihli naprosto všechno. Během delších přejezdů nám obě předávaly tolik informací, každá způsobem jí vlastním, že by to stálo za sepsání celé knihy. 4-hvězdičkové i 5-hvězdičkové hotely měly odpovídající úroveň, polopenze formou švédských stolů s pestrým výběrem upokojila každého. Protože jsou tyto zájezdy dotované tureckým státem, konečné ceny byly nižší, než je běžné u leteckých poznávacích zájezdů, a to, i když jsme si přikoupili balíček služeb s organizovanými výlety, vstupy a obědy. Povinná návštěvy tkalcovny koberců, zlatnictví, obchodu s koženým zbožím a keramické dílny bez povinnosti nakupovat byly jen zpestřením. Děkuji touto cestou všem, kteří se jakkoliv podíleli na úspěšnosti těchto celkově vynikajících zájezdů! Vřele všem doporučuji CK TOPFLY!

  • Anonym (2)
  • Anonym (1)
Vašek
27.04.2015 15:53 89.103.186.***
Kappadokie s TOPFLY duben 2015  

Většinou cestujeme s přítelkyní doslova po celém světě na vlastní pěst a vše si zajišťujeme sami až na místě. Cestovky využíváme jen výjimečně, pokud je celý zájezd levnější než nejlevnější sehnatelná letenka. Protože cena TopFly byla až podezřele nízká, hledal jsem zde reference a ty jsou velmi rozporuplné. (Některé kladné skutečně trochu vypadají na PR CK, naopak některé záporné vypadají, že si kupující ani nepřečetl program a podmínky zájezdu.) Po absolvování cesty se pokusím pokud možno o objektivní hodnocení a přidám pár rad, pokud o něm nebo podobném budete uvažovat.
Budu-li známkovat relativně cena/výkon musím dát 1+. Za tu cenu letenka, 7 noclehů v čistých hotelích (v Asii jsou běžně třeba pokoje bez oken a štěnice v posteli) se snídaní (vždy bohatý výběr) a cca 1350 km slušným autobusem je snová a dle mého musí být dotovaná. Cenou za to je 2x 1hodina strávená v prodejně koženého zboží a šperků, což považuji za ještě přijatelné. (Koupit nic nemusíte a Turci nejsou zas tak "vlezlí" jako třeba Indové.) Tuto nízkou cenu se snaží též kompenzovat nabídkou až ne tak výhodných balíčků, ale ani ty si koupit nemusíte.
Budu-li známkovat absolutně, dám 2- především za neúplné informace od CK a jednu lež v popisu. Inzerované "manufaktury" jsou luxusní prodejny, jako máme třeba v Pařížské, jenže větší. Zbytek popisu je OK. Chybí tam informace o očekávatelném počasí (zima, vítr, déšť, zažili jsme např. i sněhovou vánici) a fyzické náročnosti "výletů". Den před odjezdem mi CK nebyla schopna říci ani města, v kterých budeme spát (aby si člověk mohl připravit program - třeba ta Riviera má 150km). Popis dopravy nemusí být každému zcela jasný. Proto upřesňuji, že v základní ceně je doprava autobusem z/na letiště, mezi jednotlivými hotely a místa navštívená v rámci společného přesunu mezi nimi, tedy Mevlanova muzea v Konyi (stojí za vidění), karavanseraje (prodejna suvenýrů), mešity (nová), povinných exkurzí do výše zmíněných prodejen a starého města v Antálii (3hod vč. oběda). Takže vlastní program, nemáte-li balíček, si zajišťujete 3,4 a 7 den. Vzhledem k dobře fungující hromadné dopravě (užitečné spoje každých 15-60minut) to není velký problém.
Za pobyt (neměli jsme žádné balíčky) jsme utratili každý 200 TL, tj. asi 2000 Kč. Nejvíce za vstupy (5-20 TL), dopravu (např. Urgup-Avanos 3,50 do Zelve či Goreme je to méně) a pak jídlo a pití (jídlo v levné restauraci 5-10 TL, v samoobsluze např. řetězce Migros bílý chleba 1 TL, voda 1,5l 1-1,4 TL, CocaCola 1l 3 TL, pivo Efez 0,5l 5,5-6 TL). Pro úplnost ještě krabička PallMallek 6,50 TL, použití WC 1 TL, půjčení auta v hotelu od 36EUR. Plus jsme si vezli šišku uheráku - zastávky na oběd jsou většinou u turistických restaurací, kde široko daleko vůbec nic jiného není. Turecké liry lze v Praze koupit v Evropsko-ruské bance proti Švandovu divadlu. (1 TL byla za 9,89). Často lze platit PK, kde je kurs ještě lepší (9,65). Bankomaty zde nejsou vzácností, ale nezkoušeli jsme vzhledem k transakčnímu poplatku naší banky. V Turecku můžete většinou platit i v EURech, pokud vám nevadí přepočet 2 TL/EUR. Ve směnárně na letišti nabízeli 2,52, obvyklý je cca 2,65, nejlepší kurs jsem pak viděl 2,80. My jsme spali a zdá se, že to tak obvykle bývá 2-4 noc v Urgupu a 6-7 v Beldibi (jižně od Antalye skoro u Kemeru). Na Kappadokii bych uvítal o den déle (pěkné treky). Na koupání v moři je v dubnu ještě zima (pár temp a ven), ale v jednom dnu lze zvládnout jak trek k Yanartas, tak navštívit Phaselis.
Vyprávění po cestě průvodkyně Petry, která v Turecku žije, bylo velmi poučné, takové informace byste nezískali ani za měsíční pobyt (a ani z průvodce).
Závěrem tuto cestu nedoporučuji čistým rekreantům, ani snobům, ale naopak doporučuji "bezbalíčkovým" cestovatelům a to i jen s menšími zkušenostmi a základy AJ nebo NJ, na rivieře též RJ. Velmi doporučitelné je mít s sebou průvodce LP Turecko (u nás vydává v češtině Svojtka - oproti poslednímu vydání ale ceny vzrostly), ostatní jsou více méně na nic.
Pokud jsem Vám trochu pomohl, těší mě to :-)

  • Anonym (6)
Marcela J.
20.04.2015 13:18 77.104.214.***
Antalaya - Pamukkale, od 11. dubna  

Dobrý den, protože jsme tu také pročítali diskuze, než jsme se rozhodli odjet a byli jsme velmi nedůvěřiví, podělím se také o zkušenosti. Po dlouhých rozvahách, obsáhlé komunikaci s CK Topfly a vědomím toho, že špatné recenze se šíří vždy rychleji než ty pozitivní, jsme se nakonec rozhodli, že to zkusíme a s odhodláním připraveni "na vše" jsme se vydali na cestu.
O to větší bylo naše překvapení hned po příjezdu do 1. hotelu. Vše čisté, uklizené, hezký upravený parčík, nachystaná teplá večeře téměř v 10 hodin večer pro náš příjezd. Musíme říci, že příjemná překvapení se opakovala po celou dobu pobytu! Zájezd hodnotíme velmi kladně, vůbec se nám nechtělo domů a opravdu na hotely, jídlo, paní průvodkyni Janu, jednotlivé výlety, tureckou kulturu a opravdu na vše budeme ještě dlouho rádi vzpomínat. Šperky a kůži jsme "prolítli" rychle :) aIe ta prohlídka koberců byla kupodivu opravdu zajímavá. A od paní Jany jsme se dozvěděli taková zajímavá fakta o Turecku a tamním životě, které bychom těžko získávali z médií či knih.
Pokud bude možnost, určitě s touto CK rádi vyrazíme na další poznávací zájezd.

Ivi
18.04.2015 01:13 78.102.208.***
Re: Zájezd Pamukale od 21.3. do 28.3.2014  

Všechny pochvalné komentáře a hlavně ten o Egyptě je bohapustá lež. Kam se v Egyptě jezdí a nejezdí znám moc dobře. To, co tady čtu je nehoráznost a stejně nechápu, jak si může delegátka říct spropitné, aniž by vystavila na platbu doklad. V prodejně dostanu doklad i na jeden rohlík a tady se jedná o tisíce.
Do Turecka nepotřebuje nikdo jezdit s CK. Stačí koupit letenky, vybrat hotely, ve kterých chci bydlet a vyjde to na pakatel.Turecko je relatívně levná země.

Jarka
16.04.2015 13:21 88.103.98.***
Velky okruh Lykii  

S Topfly uz jsem byla podruhe a pokazde jsem byla spokojena s ubytovanim,stravou a take s pruvodkyni Janou Altaj,ktera byla velmi prijemna a poskytla nam cenne a zajimave informace o zivote v Turecku.Tento poznavaci zajezd bych chtela doporucit vsem milovnikum antickych pamatek a rozmanite prirody.Projit si vyrobnu kobercu,zlatnictvi a vyrobu kozenych bund je take zajimave,kupovat si nic nemusite.

Zpět na všechny diskuze