A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Kam za klidem?

07.05.2012 19:52:17 | Marver
Marver
V září bychom chtěli na 14 dnů vyrazit někam... a to je právě ta otázka. Chceme někam, kde nebudeme s tisíci dalšími turisty, kde neuslyšíme samou němčinu, kde nebude problém najít si malou plážičku jenom pro nás. Nepotřebujeme bary, restaurace, diskotéky. Chceme klid, chceme něco, kde se můžeme večer procházet a pozorovat západ slunce, kde neuvidíme na každém kroku komerci. Zároveň i místo, kde by ještě v polovině září mělo být hezké počasí na koupání... Nehledám ani tak úplně robinzonádu, abychom tam byli úplně sami, třeba maják na opuštěném ostrově, ale něco hodně hodně klidného, turisty neobjeveného. Ne však pustého.

V minulosti jsem byl na Kanárských ostrovech, Chorvatsku, Řecku, Bulharsku. Stále jsem však nenašel to absolutně pravé. Je mi jasné, že místo, co popisuji asi neexistuje, ale přesto se mu něco třeba blíží. Utěšuji se tím, že pojedeme v září a to už je po sezoně a turistů bude méně ale pořád to nebude to, co bych si představoval.

Pokud víte o něčem podobném, v cenové relaci tak 15 000 Kč za 10-14 dnů, dejte mi své tipy. Za každý tip budu moc vděčný.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Mariana M 24.05.2012 01:37

Úplne sa mi vybavila dovolenka, na ktorej sme boli pred pár rokmi. Mali sme plné zuby
zaručených hotelov, ktoré slúžia ako výkrmne a kde sa každí neustále sťažuje na "niečo".
Ostrov Kalymnos /Grécko/, kde si užijete kľud a pokoj. Boli sme ubytovaní v apartmánoch
Rita, ktoré vlastnila jedna stará pani. Ráno sme otvorili obločnice a pred nami stál úžastný
ostrov Telendos. Každý večer sa z neho ozývala muzika a nás tam ťahalo pozrieť sa.
Každý deń sme si našli malú plážičku a užívali si more a vzduch prevoňaný timiánom.
Keď nás nebavila samota sadli sme na motorku a prešli sme celým ostrovom. Všade to
voňalo pomarančovníkmi a medom. Navštívili sme všetky údoli a pláže, dedinky a miesta,
čo sa len dali. Večer sme si sadli do taverny a skúšali všetky možné pochúťky gréckej kuchyne. Lahodné vínko a dokoca i pár ľudí ktorých sme na tomto ostrove spoznali, nás utvrdili v tom, že skutočné Grécko ešte existuje. V taverne kam sme pravidelne chodili mi na narodeniny upiekli tortu a ja som skoro odpadla, ako ma prekvapili. Do
rána sme oslavovali s grékmi, holanďanmi... Ver mi Grécko sme prešli krížom, krážom
ale Kalymnos je Kalymnos.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
HonzaH
08.05.2012 06:03 85.71.171.***
Re: Kam za klidem?  

Marver:
Co třeba zkusit Kalábrii, její pláže s bílým pískem a průzračné Tyrhénské moře v oblasti Costa Degli Dei ? Tam rozhodně němčinu neuslyšíte. V okolí mysu Capo Vaticano jsou některé plážičky dosažitelné pouze z moře pomocí lodiček či šlapadel. Na sever od Marina di Zambrone se pak budete s lidmi hledat.

http://www.cestujeme.name/galerie.php?view=detail&id=910

http://www.cestujeme.name/galerie.php?view=detail&id=911

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Marver 07.05.2012 20:52
Kam za klidem?  

V září bychom chtěli na 14 dnů vyrazit někam... a to je právě ta otázka. Chceme někam, kde nebudeme s tisíci dalšími turisty, kde neuslyšíme samou němčinu, kde nebude problém najít si malou plážičku jenom pro nás. Nepotřebujeme bary, restaurace, diskotéky. Chceme klid, chceme něco, kde se můžeme večer procházet a pozorovat západ slunce, kde neuvidíme na každém kroku komerci. Zároveň i místo, kde by ještě v polovině září mělo být hezké počasí na koupání... Nehledám ani tak úplně robinzonádu, abychom tam byli úplně sami, třeba maják na opuštěném ostrově, ale něco hodně hodně klidného, turisty neobjeveného. Ne však pustého.

V minulosti jsem byl na Kanárských ostrovech, Chorvatsku, Řecku, Bulharsku. Stále jsem však nenašel to absolutně pravé. Je mi jasné, že místo, co popisuji asi neexistuje, ale přesto se mu něco třeba blíží. Utěšuji se tím, že pojedeme v září a to už je po sezoně a turistů bude méně ale pořád to nebude to, co bych si představoval.

Pokud víte o něčem podobném, v cenové relaci tak 15 000 Kč za 10-14 dnů, dejte mi své tipy. Za každý tip budu moc vděčný.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze