A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Kam za exotikou v červenci?

01.04.2015 08:45:00 | mmmonikaaa
mmmonikaaa
Ahoj,

poradíte mi prosím kam se vydat v červenci za krásnou tropickou přírodou na cestování + pak pár dní válení u moříčka? Původní plán byla v Srí Lanka v březnu, ale bohužel přišla změna zaměstnavatele a s tím nucené volno v červenci :-(

Monika
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jitka 04.04.2016 17:00
Re: Klidně do Asie  

89.190.50.*** - vlastní zkušenost? Viz to vedro menší než v zimě? Já bych neřekla.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
04.04.2016 11:10 89.190.50.***
Klidně do Asie  

Ahoj, sice se často dočteš že v asii jsou tou dobou monzuny, pravdou ovšem je že sem tam dvakrát přes den příjemně sprchne jinak je krásně. Alespoň tam nejsou taková vedra jako v zimních měsících... koukni na info o počasí: https://www.chinatours.cz/popis-zeme/malajsie/#29

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Jitka 18.03.2016 15:59
Re: Kam za exotikou v červenci?  

Ahoj, odpověděla jsem Ti v SZ, pokud budeš ještě cokoli chtít vědět, napiš.

• Anonym (1)
Petulkapit 18.03.2016 12:23

Ahoj Jitko, dívala jsem se, že jsi byla na Kubě, Dom.republice, Srí lance v létě. Chtěli bychom letos nějakou exotiku,také v léte. Bohužel toho na výběr moc není, co se týče počasí - jedna cestovka píše že Kuba v létě OK, druhá zase že je tam období deštů,hurikánů....mohla by jsi mi napsat svoje postřehy, co se týče počasí? Chceme jet přelom 06/07 a hlavně pláž, koupání + nějaké výlety půjčeným autem. Bali je na nás už drahé (nad 40 000). Děkuji moc.

• Anonym (2)
Tonda 2 24.05.2015 17:56

Havajské ostrovy jsou z hlediska klimatu takové trochu teplejší Kanáry Pacifiku, žádné vedro a velké teplotní výkyvy během roku.
My byli o Vánocích , fota a cestopis zde:
http://www.mojecesty.com/clanky/cestopisy/havajske-ostrovy--vanoce-2012.html

Z exotiky v létě určitě Indonésie, jinak je to dost diskutabilní ve spoustě tropů je v létě prostě léto, akorát častěji prší (bouřky z vedra).

Já navštívil v červenci z exotiky akorát Maurtius a tam je z pohledu počasí v v létě samozřejmě nejchladněji z celého roku

• Anonym (1)
Jitka 20.05.2015 20:01
Re: Ůžasné Jordánsko  

Byla jsem v červenci v Jordánsku (Aquaba a Petra), i v Izraeli. Nebe bez mráčku, vedro za zdechnutí. Mrtvé moře horké jak polívka, dusné vedro jak v prádelně. Na poušti horko takové, že pálily i plíce. Jordánsko i Izrael jsou úžasné, ale ne v červenci, za mně tedy ne. Byli jsme tam i v květnu, vedro bylo velké, ale snesitelnější.

• Anonym (1)
Jirka
20.05.2015 18:47 90.179.78.***
Ůžasné Jordánsko  

Koupání v mrtvém moři, historie a amfiteátry, města Agaba a Ammán a hlavně Petra v Jordánsku je ten pravý klenot. Info najdete zde http://petra-jordanian.blogspot.cz/ V červenci bych řekl je ten pravý čas :-\

• Anonym (2)
momoo 19.05.2015 13:12

Když Exotika tak si myslím že Hawaii :)

• Anonym (1)
  • momoo
Jitka 18.05.2015 16:58

..MJ
Některé naše velké cestovky v létě exotiku ale nabízejí a prodávají, už se to naučily, že se tam jezdí i v létě, stačí se podívat do jejich nabídky, jen tam nevybavují chartery, protože by se jim to nevyplatilo.
Ale ty, které jsou orientovány ponejvíce na letní prodej zájezdů do Středomoří, tak ty lidem říkají tyhle nesmysly o počasí. Znám to z vlastní zkušenosti, když mi paní v Eximu tvrdila, že do Thajska a exotiky vůbec jet v létě je nesmysl, protože je tam monzun a strašně tam prší. A lepší bych měla Řecko. Neměla, protože tam nechci jet.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
...MJ
18.05.2015 08:15 176.102.96.***

Jednoznačně Bali, zde je hlavní sezona právě v naše léto. Potom již zmíněná Dominikána, ve Vietnamu je také pěkně a Thajsko.

Abych navázal na Jitku, naše cestovky v létě exotiku neprodávají z jiného důvodu. Je to kvůli tomu, že většina cestovatelů raději v létě cestuje ke Středozemnímu moři. Proč by měl člověk letět 12 hodin, když může letět hodiny 3 a počasí ma ještě k tomu jistější (u většiny destinací). A kvůli takto smýšlejícím turistům české CK exotiku nenabízí, neboť by se jim to nevyplatilo.

• Anonym (5)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze