A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Kam v listopadu vlastním autem?

28.10.2014 23:11:00 | Vetinari
Vetinari
Dobrý den,
s přítelem bychom si teď chtěli vyjet vlastním obytným autem ještě trošku za teplem - příroda, památky a nějaké to koupání. Asi dost obtížné. Máte někdo zkušenost s nějakou destinací, která by byla možná obsáhnout autem a i se tam pak pohybovat po vlastní ose (tím pádem vylučujeme např. Egypt nebo Kuba) a přitom tam bylo ještě v listopadu teplé počasí (cca 25 a více stupňů)? Jsme schopni se dopravit na určitou vzdálenost trajektem. Myslela jsem třeba Maroko nebo nějaký jižní řecký ostrov. Ale pak jsem se zde dočetla, že i v tom Maroku je na podzim už dost zima. My jsme byli před 2 roky v Černé Hoře a v Albánii a ještě 16. listopadu jsem se koupala v moři - ano, dost studené, ale jinak bylo teplo a sluníčko. Moc vám děkuji za vaše rady a zkušenosti.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jirka
25.12.2014 17:26 90.179.78.***
Re: Kam v listopadu vlastním autem?  

Autem jde dojet až do Jordánska http://petra-jordanian.blogspot.cz/ Od nás bych to vzal pres Bulharsko do Istanbulu v Turecku dále pak do Dubaje a nakonec Ammanu v Jordánsku.

MIRA
31.10.2014 09:15 79.127.209.***

Jedině komunistická KUBA to je poslední ráj na zemi, kde si lidé nezávidí a všichni se tam mají dobře.

-dana- 29.10.2014 21:49

Zavisi aj od toho, kolko mate casu. Ak je to na celu zimu, tak by som isla do Afriky, v maroku v Rabat sa tusim da vybavit vizum az do Mauretanie. V Grecku moze byt tiez teplo, ak budete mat stastie, ale teple more nebude uz nikde. Rhodos/Kos/Kreta/Cyprus je vhodne na kupanie tak do oktobra, vylety robit samozrejme aj neskor. Suhlasim, Albansko je super, boli sme teraz v oktobri (a tiez prerobenym autom ;-)), len tam su zaujimave hlavne hory, v ktorych je uz velmi chladno, navyse je dobre mat jeep kvoli horsim cestam.

Ak mate menej casu, tak urcite lietadlom, vsak potulovat sa s ruksakom je tiez dobrodruzstvo :-)). Sama tiez rozmyslam, ci nevypadnut este do vianoc niekam za slnkom, najradsej do Tuniska (najblizsie), len mam problem najst lety, jednoduchsie je - uz po x-ty krat - easyjetom do Mkechu :-))

Tak stastny vyber destinacie a peknu dovolenku :-)

Vetinari 29.10.2014 10:54

Děkuji za odpověď, asi to tak nakonec dopadne a poletíme. Nebo to bych aspoň preferovala já, ale přítel dává prostě přednost trošku "dobrodružnějšímu" typu cestování. A třeba naše cesta do Albanie strčila do kapsy Sicilii nebo Egypt. Prostě víc zážitků a dojmů. Právě že mi to je s tím klima jasné, jak píšete v tuhle dobu v Maďarsku třeba tepleji než více na jihu. Proto mě zajímali vaše zkušenosti a nápady. To Maroko by mě také lákalo, ještě jsem tam nebyla. Měli bychom upravené auto na přespání, takže můžeme i nějakou dobu "kočovat" někde v přírodě a nebyli bychom odkázání jenom na místní hotely.

Jiří Kuchta 28.10.2014 23:38

Já teda nevím, ale opravdu teplé destinace se mi v tuto dobu po vlastní ose nezdají dostupné - je to moc kilometrů. Když se podíváte na to zmiňované Maroko, tak týden u moře v Maroku se dá v tomto okamžiku s polopenzí pořídit letadlem pod 8000. Autem je to do Maroka necelých 4000 km, Google to odhaduje na 35 hodin jízdy. Srovnejte to s Albánií kde jste byli, kam je to asi 1300km (odhadovaná doba 16 hodin).
Zkušenosti jsou ty, že i to Maďarsko, i když je to jen pár kilometrů, má znatelně teplejší podnebí. Takže já osobně, kdybych mohl - tak si zaletím buď do toho Agadiru, nebo zajedu autem do nějakých termálů v Maďarsku. O letu do Egypta, Turecka, nebo Tunisu bych zrovna teď neuvažoval jen z toho prostého důvodu že v Maroku jsem ještě nebyl. Ale předloni jsem byl v Turecku v prosinci, sice dost pršelo, ale jinak bylo příjemně.

-dana- 28.10.2014 23:35

A Zapadna Sahara (juzne od Maroka)? V okoli Dakhly by mohlo byt este dost teplo :-)

Vetinari 28.10.2014 23:11
Kam v listopadu vlastním autem?  

Dobrý den,
s přítelem bychom si teď chtěli vyjet vlastním obytným autem ještě trošku za teplem - příroda, památky a nějaké to koupání. Asi dost obtížné. Máte někdo zkušenost s nějakou destinací, která by byla možná obsáhnout autem a i se tam pak pohybovat po vlastní ose (tím pádem vylučujeme např. Egypt nebo Kuba) a přitom tam bylo ještě v listopadu teplé počasí (cca 25 a více stupňů)? Jsme schopni se dopravit na určitou vzdálenost trajektem. Myslela jsem třeba Maroko nebo nějaký jižní řecký ostrov. Ale pak jsem se zde dočetla, že i v tom Maroku je na podzim už dost zima. My jsme byli před 2 roky v Černé Hoře a v Albánii a ještě 16. listopadu jsem se koupala v moři - ano, dost studené, ale jinak bylo teplo a sluníčko. Moc vám děkuji za vaše rady a zkušenosti.

Zpět na všechny diskuze