A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

je někdo kdo u Sunny zakoupil na léto?

29.01.2010 16:36:03 | maulí
docela by mě zajímalo, zda bude hodně těch, co u této Ck má zakoupen zájezd.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Buk
08.02.2010 09:41 90.177.126.***
Sunny days pojištění  

S názorem Globíka nemohu souhlasit. Pojišťovna Generali už jednou zvýšila Sunny days pojištění a to vstřícně " jenom" 10x. Šlo o rok 2006. Sunny days přesto pojištění zaplatil a pokračoval. Zřejmě z obav, že by se situace mohla opakovat, tak Generali rozhodla, že Sunny days prostě žádné pojištění nenabídne. Zákon ji to umožňuje. Pojišťovny o povinné pojištění cestovek v devadesátých létech velmi stály. Lobovaly opravdu silně a kde se dalo. Nedělejte si iluze, že v pojišťovnách sedí odborníci perfektně orientovaní v cestovním ruchu, kteří dokáží nestranně a vysoce kvalifikovaně posuzovat podnikatelské záměry cestovních kanceláří. A představa, že si konkurují je hodně naivní. Je jich několik málo, dříve sdružených v tzv. poolu, který zřejmě funuje stále.

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
Sally 08.02.2010 06:07
RE: Re:  

Musím též souhlasit. Ještě bych přidal stavební firmy, které rozfofrovaly peníze klientů a pak "zkrachovaly". Klienti neměli kde bydlet. A to ten byrák stojí přece jenom "o trochu více" než dovolená třeba v Egyptě :-P

• Anonym (2)
Globík 07.02.2010 21:55
RE: Re:  

Naprostý souhlas s posledním příspěvkem.

Co se ale týče zdejších návrhů na povinnost pojistit cestovku, vemte si to z druhé strany: Vlastníte pojišťovnu a stát vám nařídí, že nesmíte odmítnout cestovku. Přijde k vám někdo, kdo má firmu na pokraji krachu nebo má podnikatelský plán, který je předem odsouzen k zániku nebo je to např.p.Popelář s p.Fischerem a vám je jasné, že velmi brzy se položí, ale musíte je pojistit. A prodělek vám refunduje kdo?

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
LukiChmelar
07.02.2010 21:43 89.103.198.***
Re:  

jen tak pro zajimavost. O zajezdech se hodne mluvi, kazdy chce, aby CK byly pojistene, ale kdyz si to tak vezmete, tak drtiva vetsina lidi da za debilni sedacku vic nez za dovolenou. Kdyz firma, co tu sedacku prodava, zkrachuje - vrati vam nekdo penize? Je ta firma pojistena? Jasne, uz slysim ten argument, ze s pokazenou sedackou nezustanete trcet na druhem konci sveta. OK - a co takhle auto? Jsou automobilky pojistene? Tohle je podle mne totalni diskriminace cestovek. Jako klient jsem rad, ale z logickeho hlediska je to postavene na hlavu.

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
LukiChmelar
07.02.2010 21:40 89.103.198.***
RE: RE: Sunny days pojištění  

Az na to, ze je VELICE zvlastni, kdyz existence nejakeho nezavisleho subjektu zavisi na zvuli nekoho jineho. Chtel bych videt, jak by se vam libilo, kdybyste byl zivnostnik a o vasem osudu rozhodovala jina firma.

Proste uplny nesmysl.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Globík 07.02.2010 20:39
RE: RE: Sunny days pojištění  

Také si myslím, že to je v pořádku. Až tu busdou dvě pojišťovny, pojišťjící CK, jedna bude v rukou pana Komárka, druhá v rukou majitelů Čedoku, asi se to bude muset řešit, ale taková situace není (a asi nikdy nebude). Pokud budu třikrát týdne bourat a žádná pojišťovna mě nepojistí, tak mám holt smůlu a budu jezdit vlakem. Na rozdíl od zdravotního pojištění, kde mě naštěstí musí pojistit VZP, i když bdu denně sedět u doktorů. Ale pokud nebude pojištěná SD, neohrožuje to životy nebo zdraví občanů, tak ať holt skončí :-D Navíc se podle mě dá bránit soudně, pokud by konkrétní pojišťovna pojistila podobný subjekt, který je v horším stavu.

• Anonym (1)
Milan K
07.02.2010 19:22 77.48.125.***
RE: Sunny days pojištění  

Buk: A z jakého důvodu by měly být pojišťovny povinny někoho pojistit? Ony rádi pojistí jakýkoliv subjekt, u kterého nevidí problémy. Zcela bezrizikové CK budou mít pojištění levnější než ty rizikovější. A ty problematické holt nenajdou svého pojistitele a prostě skončí jako SD.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Buk
07.02.2010 17:20 90.177.126.***
Sunny days pojištění  

Uzákonit privátnímu podnikatelskému subjektu povinnost pojistit se u jiného podnikatelśkého subjektu a neuzákonit povinnost tyto povinně pojištěné subjekty pojistit je nesmysl, který povede k tomu, že pojišťovny budou rozhodovat, kdo bude dále pokračovat v práci ve svém oboru a kdo půjde z kola ven. O vlivech, které na toto jejich rozhodnutí působí, je možné úspěšně spekulovat, ale jistě to nemusí být jen hospodářské výsledky.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
pajja
02.02.2010 16:48 90.183.115.***
RE: RE: je někdo kdo u Sunny zakoupil na léto?  

Kamarádce vloni změnili odlet místo z Ostravy z Brna - oznámeno 4h před odletem. Nakonec převezli klienty busem do Brna. Místo pevniny v Tunisu, skončili na Džerbje- oznámeno na letišti. Místo 4* hotelu pouze 3*, místo hotelu plážového hotel cca 1km od moře.
Odlet domů opožděný o 24 h, seděli v recepci, poslouchali lži. Po 12h je delegát začal přemlouvat, aby tam 3 dny zůstali, že nemají letadlo, po odmítnutí letadlo sehnali, odletěli nakonec místo úterka ráno, ve středu po obědě (celou dobu seděliúleželi v hotelové hale). Místo do Brna či Ostravy, všichni povinně do Prahy, mezipřistání v Tunisu. Z Prahy busem - závěr?! NIKDY VÍCE!

• Anonym (1)
Milan K
02.02.2010 16:13 77.48.125.***
RE: je někdo kdo u Sunny zakoupil na léto?  

12x a bez problémů? To jsi klikař.....já s nimi byl 1x a hned mi změnili hotel. A nejen to, změna se dotkla i střediska: místo klidného na západě Rhodosu jsme byli umístěni do divokého Faliraki na východním pobřeží: :-(

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze