A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Hotelový standard

27.07.2012 20:31:34 | Challidona
Challidona
Zdravím všechny cestovatele, ráda bych se zeptala, zda nevíte, kde bych našla nějakou stránku týkající se hotelů všeobecně, jaké služby poskytují třeba 3* nebo 4* hotely, jaké jsou jejich standardy atd.

Prošla jsem snad všemi druhy hotelových kategorií a pokaždé ty služby sou jiné a na jiné úrovni, tak by mě zajímalo zda se mohu domáhat toho, že někde i když je to 4* hotel (v čechách) se neuklízí - za týden nevynesli ani koš, na recepci jsem to nechtěla řešit jelikož recepční stála za prd - to dávám za příklad. Spíš se ptám jestli má cenu se rozčilovat či ne, nějak to řešit, nebo co vlastně jsou ty "hvězdičky" - nějaká definice?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Yanina 17.08.2012 12:25
Re: Hotelový standard  

Dobry den, zadna striktni zakonna vymezeni o kategorizaci hotelu ve vazbe na pocet " hvezd" vlastne neexistuje. Dodrzovani pravidel uklidu s poctem hvezd nesouvisi, to je proste provozni nedostatek, ktery se musi resit hned na miste a je jedno, jaky pocet hvezd je " prilepen" ke jmenu hotelu. Nektere hotelove site vobec nekategorizuji podle hvezd ( Hilton), presto v hotelech pod jednim brandem muzete najit diametralne odlisnou uroven vybaveni, sluteb a cistoty.V pripade, ktery vas potkal, bych zrejme s chuti vynesla sama kos- na recepcni pult.

• Anonym (1)
Alena Šepsová
28.07.2012 15:31 93.89.144.***
Re: Hotelový standard  

K zodpovězení Vaší otázky by nestačilo několik stránek a tak Vám s dovolením jen poradím.Zadejte si do vyhledávače - Kategorizace hotelů - nebo pokud budete mít možnost půjčte si knížku Moderní hotel od p.Černého - nebo učebnici pro hotelové školy Hotelový provoz. V těchto uvedených knížkách a na webových stránkách / je jich velké množství / dostanete informace závazně platné pro ČR a pro evropské státy jen jako obecné informace. Včetně povinností provozovatele ve smyslu hygieny / úklid,koše atd./ Od toho všeho se mají přiřazovat hvězdičky. Na platná pravidla poskytovatelů ubytovacích služeb má dohlížet Živnostenský úřad a Hygienická stanice příslušná v regionu. Nejsem šťoura, ale pokud si nebudeme na úřadech stěžovat, tak budeme platit za něco co nám jen někdo slibuje. Přeji Vám pěkný den.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Challidona 27.07.2012 21:31
Hotelový standard  

Zdravím všechny cestovatele, ráda bych se zeptala, zda nevíte, kde bych našla nějakou stránku týkající se hotelů všeobecně, jaké služby poskytují třeba 3* nebo 4* hotely, jaké jsou jejich standardy atd.

Prošla jsem snad všemi druhy hotelových kategorií a pokaždé ty služby sou jiné a na jiné úrovni, tak by mě zajímalo zda se mohu domáhat toho, že někde i když je to 4* hotel (v čechách) se neuklízí - za týden nevynesli ani koš, na recepci jsem to nechtěla řešit jelikož recepční stála za prd - to dávám za příklad. Spíš se ptám jestli má cenu se rozčilovat či ne, nějak to řešit, nebo co vlastně jsou ty "hvězdičky" - nějaká definice?

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze