A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Hledám někoho s trvalým pobytem na slovensku

07.01.2011 10:42:40 | lili111
lili111
Hledám jakoukoliv spřízněnou dušičku s trvalým pobytem na Slovensku, která by byla ochotna mě a mému příteli, žijícímu v Tunisu pomoci. Již x krát jsme žádali o vízum pro něj do čr, ale bezúspěšně a přítel nyní zjistil, že v Lybii v Tripolisu je slovenská ambasáda a ta vízum uděluje, nějak to údajně neřeší, jen žádost musí poslat člověk trvale žijící na Slovensku. Dotyčný by pouze zašel na cizineckou policii a požádal o toto vízum, já bych ho vyplnila ( za přítele) kolek bych zaplatila ( v čr stojí 300kč, tam to asi nebude velký rozdíl) a potom i zaslala svému příteli, vše uhradím, jen jde o vypsání vašich údajů a s tím vám oni tam pomůžou, dále ho pak jen mě pošlete a zpět já vám a pak ho zase vyzvednout, až bude schváleno a o zbytek se postarám. Jste naše poslední naděje, proto zkouším cokoliv i toto, moc prosím o pomoc. Najde se někdo? Předem moc děkuji.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Kasheneshka 07.01.2011 20:03
RE: RE: RE: RE: RE: s trvalým pobytem na slovensku  

veve: no ja prave jich znam celkem dost nezenatych, co jsou v techto zemich a taky jich dost semnou pracovalo v recku, tak mi prislo divne, ze by se vsichni tam dostali na prac. vizum, takze jsem si rikala, ze nejaka jina moznost asi bude

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
veverka69 07.01.2011 19:39
s trvalým pobytem na slovensku  

Samar, uz rozvod nadobudol pravoplatnost, a na cudz, policii je uz nahlaseny.. uz len cAkat kedy na neho natrafia...policajti kamaratke povedali, ze staci obycajna cestna kontrola, a maju ho.je vraj uvedeny v systeme po celej europe..jeho kamarat uz je doma v Tunisku ;-) ;-) hajzlik.. si myslel ze aj ked sa rozvedu a ze on je vo FR, tak mu nic nehrozi.. teraz asi zhana dalsiu turistku ako by sa sem zase dostal..asi by sa zislo hodit ho na black list.. ;-) ;-)

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Samar 07.01.2011 19:22
RE: RE: RE: RE: RE: s trvalým pobytem na slovensku  

Veve - treba mu dať zrušiť trvalý pobyt - stačí na polícii nahlásiť, že sa na uzemí SR nezdržiava už viac než 180 dní a ona mu ruší TP. Pekne by musel poputovať domenko - grázel jeden :-? .

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
veverka69 07.01.2011 19:17
RE: RE: RE: RE: s trvalým pobytem na slovensku  

kashen// a co myslis, jak se tam dostali oni ??pres manzelky z evropy,, je jich fakt jen minimalni procento, co jsou v zahranici resp. v Evrope na pracovni povoleni.
ja osobne jednoho Tunisana znam, ktery se k nam na slovensko dostal pres bratra, ktery je tu 15 let zenaty se Slovenkou..ale ten ma svou firmu, poslal bratrovi pozvani a vyridil mu pracovni povoleni na 1 rok, ten prijel, nez mu ale vyprselo vizum na rok, si sbalil slovenku, a mesic pred odjezdem do vlasti a pred ukoncenim prac.viza se ozenil, tim padem tu smel zustat, tri mesice nato dostal trvaly pobyt...po obdrzeni pobytu odjel do fr a tam i zustal..tak takhle to jde taky.. dostat se do Evropy pres treti osobu... a buhvi kolik jich tu je takhle..

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Samar 07.01.2011 19:13
RE: RE: RE: RE: s trvalým pobytem na slovensku  

Tak ako píš veverka a Lave. Nie je šanca ho sem dostať. Vychádza to zo zákona o cudzincoch. Tam je presne napísané, komu môžu udeliť víza - len najbližším rodinným príslušníkom (matka, otec, brat sestra, manžel, manželka) - inému nie. A v rámci Shengenu museli takéto opatrenia prijať (pokiaľ mi je známe) všetky krajiny.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Kasheneshka 07.01.2011 16:16
RE: RE: RE: s trvalým pobytem na slovensku  

a co nemecko,francie,holandsko?
nevim jen hadam, ale je jich tam vic jak mysi

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
lili111 07.01.2011 16:02
RE: RE: s trvalým pobytem na slovensku  

Děkuji oběma za reakce :(

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
admin2 07.01.2011 15:38
admin - přesun  

Dobry den, presouvam tema do sekce o laskach. Diky za pochopeni!

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
veverka69 07.01.2011 13:38
RE: Hledám někoho s trvalým pobytem na slovensku  

Lave9..madarsko tiez nie...holky na madarskom webe rozoberraju tuto istu temu uz dlhsi cas... takze aj madarky sa len vydavat musia, aby sem dostali toho svojho habibaka.. je to to iste ako u nas, jedine pracovne alebo studijne vizum...ale na pozvanie priatelky jednoznacne -NIE !!!!

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Lave9 07.01.2011 13:26
RE: Hledám někoho s trvalým pobytem na slovensku  

tak jak ti napisala veverka, nie je to vobec jednoduche. ja som mala papier z matriky, ze sa tu na slovensku budeme brat, s presnym datumom. vsetko zabezpecene, co sa svadby tyka a viza mu neudelili. vsetko som musela odvolavat. potom sme to otocili a zobrali sme sa tam. dostat sem priatela (nie manzela) je nemozne. a ambasada v tripolise? ze to neriesi? fuuu tak to je od niekoho dost zla informacia. cez slovensko ho sem urcite nedostanes.
co by mohla byt vizova politika volnejsia je rakusko, madarsko, taliansko

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze