A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

EXPECTA

14.01.2010 15:23:03 | Iriska
Iriska
Zdravím všechny cestovatele,
omlouvám se, jestli jsem zbytečně založila téma na CK EXPECTA, ale nemůžu ji tady dohledat...
Máte někdo zkušenost s touto cestovkou? Nabízí velmi zajímavé destinace za bezvadné ceny!

odkaz:
http://www.expecta.cz/zajezd/vyhledat/

Kdo máte zkušenosti, prosím, ozvěte se, díky :-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
11.01.2016 04:58 85.207.96.***
Jitka 21.12.2015 20:19
Re: EXPECTA  

Jak jsem napsala níž, po dvakrát jsme s nimi byli spojení, letos moc ne. Co k vaší (a naší) zkušenosti dodat... že by jim vzrostl objem prodaných zájezdů a už by tak nezáleželo na každém jednotlivém zákazníkovi?

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
21.12.2015 09:47 194.108.42.***
Re: EXPECTA  

Samozřejmě, že byl. Můžete si to vyzkoušet např. zadáním kokrétního 4* hotelu s PP, odlet z Vídně na Madeiru a vybrat totožný den...

• Anonym (1)
Jitka 19.12.2015 11:01
Re: Expecta - špatná zkušenost při osobním jednání  

194.108.42.*** a byl opravdu navolen na obou webech totožný produkt? Nelišilo se to v nějaké, i kdyby zdánlivé prkotině?
Já mám zatím tu zkušenost, že cokoli si najdu na německých webech, tak si mi Expecta prodá za tutéž cenu (když je zájezd za 6.145 EUR, tak mi ho prodají za 6.145 EUR, EURa ale přepočte na koruny s malinko horším kurzem).
Že by dostávali nabídky od německých cestovek, netuším, nejspíš mají podepsanou smlouvu, kde mají určeno % z prodeje. Ono to snad ani nejde dostávat lukrativní nabídky, protože na české weby se dostávají nabídky tak, jak naskakují na německých webech, přenos informací není úplně ideální, občas nenaskočí všechno, ale nejen na českých, ale i na německých webech, které zase tahajíd data z webů přímo cestovek.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
17.12.2015 20:17 194.108.42.***
Expecta - špatná zkušenost při osobním jednání  

Tak jsem dnes vyzkoušel osobně Expectu.cz . Zeptal jsem se, zda dává jak Dovolena.cz rovněž parkování ve Vídni k zakoupenému zájezdu zdarma. Přímo jednatelka CK Romana Salvetová mi osobně odpověděla, že ne, ale že zájezdy přes ně jsou levnější, než koupené přes konkurenci. Po této odpovědi jsem si dovolil položit dotaz, proč mají tedy za naprosto stejných parametrů zadaných pro zájezd tento od stejné zahraniční CK podstatně dražší. Odpovědi jsem se nedočkal, ale paní jednatelka mi řekla jiné: "Tak si běžte koupit zájezd k Dovolena.cz. Nashledanou". Pro úplnost dodávám, že rozdíl u zájezdu za 14.070,-- Kč činil na osobu u Expecty o 2.240,-- Kč více na osobu + nutnost úhrady parkování ve Vídni. Při násobku počtu cestujících a úhrady parkování ve Vídni se již dostávám na velmi vysokou částku. Pokud nevěříte, tak si porovnejte sami zadáním stejných podmínek u obou CK, které se chlubí tím, že umožňují nákup za on-line ceny stejné jako v zahraničí. Uvítám vysvětlení rozdílu ceny od někoho, kdo do toho vidí. Napadá mne, že v ceně již mají provizi pro sebe a nebo nedostávají od CK lukrativní nabídky jako konkurence. Před CK mají navíc spoustu datumově hodně starých nabídek.

• Anonym (1)
Jitka 27.08.2015 16:46
Re: Dovolená na Kubě  

... a další vývoj situace:
Trvala jsem na tom, že mi byly poskytnuty špatné informace pro placení odletové taxy a chtěla bych uhradit škodu. Ćástku 100 CUC jsme měli připravenou, protože jsme taxu neplatili, museli jsme ji vyměnit zpět a přišli jsme tak díky nevýhodnému kurzu o cca 20 EUR. Na Expectě reklamaci neuznali, ale poslali ji dál na Buchera.
A včera přišel omluvný dopis a ať pošlu číslo účtu, že reklamaci německá cestovka uznala, poskytli nám špatné informace a částku 20 EUR nám pošlou na účet.
A z Expecty pak přišlo, že se jim stalo poprvé, aby nepodali klientovi správné informace pro odlet, protože tato změna se na internetu objevila až po několika měsících a to i na stránkách MZ.

• Anonym (1)
Jitka 29.07.2015 20:41

.... tak jen vývoj situace - omluvný e-mail před chvílí přišel, ale neznávají, že mi poskytli špatné instrukce v placení odletové taxy. Tak jsem si to asi vymyslela, že jsme na rozdíl od instrukcí k odbavení nic při odletu neplatili.

• Anonym (1)
Jitka 29.07.2015 16:27

Tak jen info pro ty, kteří se právě rozhodují, zda koupit zájezd přes Expectu.
Před týdnem jsem jim napsala to samé, co do příspěvku níž. Urgovala jsem odpověď (koupili jsme si přes Vás zájezd na Kubu, vouchery i cestovní karty jste nám poslali pozdě, podali jste nám nesprávné informace k vyplnění cestovních karet a dostali jsme i špatné informace v odbavení). Dosud, i přes urgenci, nemám odpověď, ani řádku. Čekala bych aspoň něco takového jako - pardon, omlouváme se za způsobené komplikace. Nic.
Tak nevím, jestli si přes ně něco ještě příště koupím, za poslední 3 naše zájezdy přes ně proteklo pomalu 400 tisíc a neobtěžují se napsat ani blbej omluvnej e-mail.

• Anonym (1)
Jitka 22.07.2015 22:04
Re: Dovolená v Turecku  

My jsme letos s nimi, bohužel, moc spokojení nebyli, letěli jsme přes ně na Kubu. Kupovala jsem přes ně už zájezd do Dominikány a Mexika (loni a předloni), určitě jsem to napsala i někam do zdejší diskuze, bez připomínek, spokojenost.
Letos se jim nevedlo.
Zájezd jsme kupovali cca 2,5 měsíce před odletem.
Vouchery měly přijít nejpozději týden před odletem (odlétali jsme ve středu, tak jsem se ve středu o týden dříve po nich začala shánět). Bohužel, ztratily se cestovní karty (vízum), něměcká cestovka je poslala na jinou adresu Expecty. Vouchery jsem dostala do e-mailu ve čtvrtek večer. A cestovní karty přišly v pátek, Neckermann je poslal podruhé.
Cestovní karty byly nevyplněné, ptala jsem se na Expectě, zda je vyplnit. Počkejte s vyplněním až na Kubu. A to by byla chyba, chtěli je vidět vyplněné už v Německu, navíc se musí vyplňovat pečlivě a v klidu, chybu v textu neberou a vystavení další je obtížné.
Voucher s odbavením obsahoval instrukce k odletu do Dominikány ne na Kubu, nechala jsem to opravit, paní neopravila vše, v textu bylo uvedeno, že odlétáme z Norimberka, o řádek dál pak, ať si ve Vídni překontrolujeme palubenku. Dále bylo v textu uvedeno, že při odletu se platí odletová taxa 25 CUC. Měli jsme částku připravenou, neplatila se. Letenky zakoupení po 1. březnu ji měly v ceně. Směna na havanském letišti byla velmi nevýhodná, za těch 100 CUC (4 odletové taxy) si strhli nějakých 20 % a já dostala místo 100 EUR jen 80 EUR. Navíc byl ve voucheru uveden chybný kurz pro přepočet: při odletu zaplatíte 25 CUC (20 EUR). Kurz pro směnu na CUC byl cca 1:1 k EURu.
Výhodou cestování přes Expectu je, že vám dají v místě kontakt na česky mluvícího průvodce. Já dostala kontakt na česky mluvícího Kubánce. Na e-maily neodpovídal (vím, že je tam jde špatně internet, tak jsem ani nečekala odpověď ihned), až po urgencích. Nabídku výletů žádnou neposlal, že žádnou nemá a ceny dopředu neví, že shání nejvýhodnější nabídky. To by mě zajímalo, co kde sháněl, když je tam jedna státní cestovka a ta má pevné ceny.
Zpětnou vazbu jsem jim právě napsala, snad to bude příště lepší, pokud je zase využijeme.

• Anonym (1)
Antonín Parolek
22.07.2015 21:21 77.92.193.***
Dovolená v Turecku  

“Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat Vaší cestovní kanceláři - hlavně paní Denise Škrabanové za výběr naší letošní dovolené, její velkou ochotu a vstřícnost. Byli jsme v Turecku v hotelu Suntopia Magic Life Waterworld v Beleku - od 1. 7. do 15. 7. 2015. Veškeré služby v tomto hotelu jsou na vysoké úrovni, byli jsme velmi spokojeni. Prožili jsme velmi příjemnou dovolenou. Ještě jednou moc děkujeme! Přejeme Vám hodně takových spokojených zákazníků jako jsme byli my.
22. července 2015

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze