A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Emirates a Dubaj

12.04.2011 10:40:31 | VIKIS2
VIKIS2
Tak můj subjektivní názor :

Hodnotím pouze lety Praha – Dubaj – Praha, jelikož dále jsme pokračovali do Malé.

Airbus A 330–200 dost málo místa, ale oproti třeba TVS, OK.
V Boeingu 777–300 kterým jsme pokračovali dále, bylo minimálně o 10 cm místa na nohy více :-D
Každé sedadlo má monitor a kladně hodnotím přední i spodní kameru na kterých se dá sledovat start a přistání, dále je na výběr cca 20 filmů.

Jídelní lístek byl rozdán hned po startu:
Aperitiv ( neuvádějí co nabízejí, ale určitě mají Bacardi, Campari, whisky, Drambuie…
slušná bílá i červená australská vína v lahvičkách o obsahu 0,187L
pivo vše 0,33l Heineken, Budweiser, Amstel-Light 3,5%
Soft o obsahu 150 ml, voda do kelímku

Po startu jedou nejprve s nápoji – dávají neomezené množství :-D , pak s jídlem a po půl hodině!!! :-? znovu s nápoji, takže kdo si neudělá zásobu pití při prvním rozvozu, má k jídlu pouze kelímek vody 150ml :-(

Předkrm : marinované krevety s celerovým salátem
Hlavní jídlo :
grilovaná kuřecí prsíčka s bramb. noky
nebo
skopové kari s rýží Basmati ( jen pro milovníky indické kuchyně ) :-?
dezert – Toffee pudink, čokoládička a sýr
čaj a „káva“ – velmi slabá
francouzské šampaňské za 8,– USD je výtečné :-D

Dubaj - Malé:
ovoce
omeleta se sýrem a rajčaty, brambory a špenát
nebo
kuřecí nudličky
croisant, máslo
káva , čaj

Jelikož i u Emirates šetří, je na obě kabiny dost málo personálu, takže rozvoz jídel trvá dlouho a na pití se čeká…
Během letu občas projdou s kelímky vody a džusů – záleží na posádce, jak často :-?
Vzadu je kuchyňka, kde na požádání dostanete cokoliv k pití :-D

Letiště Dubaj:
Značení celkem přehledné, po příletu procházíte security, což má tu výhodu, že tekutiny které nakoupíte v duty free zóně už bez problémů pronesete do letadla.
Obchodů i restaurací dostatek, pro kuřáky asi ráj, jelikož jsem viděl Westky pod 10,– USD ;-)Zlato 18K cca 40,– USD, soft drinky cca 1,– USD, pivo v restauraci 17,– USD…
Pokud máte čekání déle jak 4 hodiny, lze využít restauraci Emirates u vchodu č. 212 zdarma. Nabízejí teplý i studený bufet, ovoce, jogurty, nealko, kávu, čaj :-D Pivo za 22 dirhamů, alkohol a víno za 25,– dirhamů.
Velký nedostatek je WC, po příletu letadel se tvoří fronty i na pánských záchodech, což jsem nezažil nikde na světě :-x
Sedadel je dostatek, ale lehátek málo, jsou umístěny vzadu za obchody.
celkově hodnotím Emirates jako leteckou společnost střední třídy, která nepřekvapí, ale ani neurazí. Pokud bude možnost za podobné peníze letět např. s Thai, Lufthansou, Turkish, Singapore, Eva Air… nemá cenu opakovat ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jaroslav Ulč
01.11.2014 12:56 88.103.25.***
hodnocení společnosti Emirates  

Až do odletu bylo vše perfektní. Měli jsme s manželkou letenku Praha-Kuala Lumpur. Zaplatil jsem si letenku na A 380 v dubnu 2014 z Dubaje do Kuala Lumpur. Ale když jsem na radaru zjistil, že za čtrnáct dní letadla A 380 přestala létat a trvalo to tři měsíce a nic se neměnilo, volal jsem na pobočku Praha Emirates. Ochotně nám byla změněna reservace na typ B 777 z řady 18 na 10 a zpět 12. Sama pracovnice nám nabídla lepší řadu sedadel. Ale tyto řady patří do Bussiness class. Bylo mi to divné, protože se letadlům věnuji více jak 40 let, ale bylo mi řečeno, že je to v pořádku. Nebylo. Ani děvčata neznají typy letadel. které na této trase létají. Pouze dva typy B 777. A nebyl to z jejich strany jediný omyl. Dva lety jsme tedy museli odsedět na místech, kde bylo zrovna volno. Ale aspoň jsme seděli vedle sebe. Nestačí nám jen sedět a dívat se 6-11 hodin do obrazovky. Hodně fotím a natáčím si přistání a vzlety. Tak zde jsem ušetřil karty.A na Dubaj a Kuala Lumpur jsem se opravdu těšil. Tak jsme se smířili s tím, že vyjde aspoň poslední čtvrtý let Dubaj-Praha. V Dubaji jsme měli Stopover na dva dny. Ale nevyšel ani do Prahy. Vážně velké zklamání. Po návratu jsme chtěli jen vědět, kde byl problém, ale co jsem se od pracovnice na pobočce dozvěděl a hlavně jakým tonem, nás docela rozhodilo. Nabídka reservace sedadel při koupi letenky je služba zdarma, sice písemně potvrzená/ letenka 17.500 Kč- osoba/, ale není garantovaná. V době počítačů takový problém? Ale to je pouze u Emirates. Smůla, že počítače mezi Prahou a Dubají nefungují. Asi velké horko. Ještě se nám to nikdy nestalo, např. Korean Air bez sebemenšího problému, i když nám v Denpasaru posunuli let a změnili letadlo. To bylo loni. Tak proč takový problém u Emirates.Ale pokud se mi něco nelíbí, mohu letět s někým jiným. Což také rádi uděláme. Na dotaz, kde mohu sehnat visačky na kufry nám bylo sděleno, že máme smůlu, protože letíme jen v Economy class. Ani děvčata neví, že na letištích nejen v Praze jich jsou plné stojany. Neznalost nebo neschopnost. Ale nechci jen kritizovat. Personál na palubách ochotný, profesionální, jídlo dobré. Ale to mají všechny velké letecké společnosti stejné. Mohu porovnat, proto to píšu, aby nebyl další zklamaný pasažér. Pro někoho nebo většinu cestujících třeba banalita. Ale společnost nedělají jen krásná letadla a skvělý personál na palubách, ale i pracovníci v kancelářích na zemi. A tady je asi hlavní problém. Oficiální stránky se nezakládají na pravdě a hodně věcí cestující ani neví. Kdybych věděl dříve, že něco nabízí, písemně potvrzují a nesplní, neletěl bych s nimi. Už jen klamání cestujících koupit letenky na letadla A 380, které od dubna dodnes do Kuala Lumpur nelétají, je nehoráznost. Pak řeknou, že šlo o provozní důvody. Ale za rok poletíme opět s Korean Air. Pokud mohu porovnat letiště Dubaj, Kuala Lumpur, Singapore, Soul, Nekrásnější je v Singaporu, nejhorší v Dubaji. Ne stavbou, ale vybavením. Tento článek není pro cestující, kteří se potřebují někam přepravit a je jedno kde sedí, ale pro cestující, kteří si let chtějí užít, fotit, točit kamerou. Každý má právo na výběr a co očekává. Například šest letů po Malajsii s AirAsia perfektní. A je to jen nízkonákladovka. S pozdravem Jaroslav Ulč

• LadusRuzickova (2)
  • kimona
  • Anonym (4)
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
08.04.2014 19:09 147.32.202.***
Re: Skupinová letenka  

Nejake skupinove letenky maji, ale je s nima trochu potiz, ze u nich nejde menit seating.

• Anonym (1)
Lubos 16.03.2014 15:50
Skupinová letenka  

Nevíte prosím někdo, jestli Emirates poskytuje slevu na hromadnou (skupinovou) rezervaci pro 11 osob ?
Díky za odpověď.

• Anonym (1)
delfin_brb 17.01.2014 07:46
Re: Emirates a Dubaj  

OnAir is available on the majority of our A380 flights and a select number of Boeing B777 flights** – price. plans for Wi-Fi start from just USD 2.75 for smartphones and USD 7.50 for tablets and laptops.

To, co v te informaci neni uvedene, je .. ze to jsou ceny za balicky. Napriklad 5MB nebo 25 MB. Vzhledem k rotaci letadel nema clovek 100% jiste, ze to wifi prave jeho letadlo bude mit.

• Anonym (4)
  • Anonym (20)
Macatova 18.03.2013 12:29

chci se zeptat, letíme s Emirates do Bangoku s přestupem v Dubaji. Zajímalo by mě, jestli je na palubě k dispozici i WIFI. Na jejich stránkách jsem se dočetla, že ano, ale zase nevím zdali je jen pro první třídu. My letíme v economy class. Pokud ano, platí se? Díky za případnou odpověď. :-)

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
18.02.2013 11:30 94.202.49.***

predpokladam ze ta spodni a predni kamera, je to jedine na co jste se zvladl/a divat, protoze kdybyste mel/a nejake jazykove znalosti, tak byste si mohl vybrat z nabidky vice 400 filmu a do toho nepocitam hudbu, serialy a televizi!

• Anonym (4)
  • Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
22.10.2012 18:24 93.99.209.***

ahoj letíme v listopadu do Male s přestupem v Dubaii mám z toho docela srach enumíme anglicky je to hodně složitý? díky za každé info

• Anonym (7)
  • Anonym (52)
kouba
06.06.2012 13:20 88.103.15.***

No, to tvoje ponižování emirates bych nějak překousl , ale když se tak ponizis a začneš porovnávat emirates a lufthansu, tak to by ses se měl jít léčit. Emirates jsou momentálně 10. Na světě , tak mi rekni kde je tvoje lufthansa ? Příště až budeš nějakou společnost srovnávat s jinými,tak to znamená, že se v Tom taky musíš trochu vyznat.

• Anonym (4)
  • LadusRuzickova (2)
  • Anonym (21)
Niky 14.04.2011 07:30
Vikis2 a Vilu Reef Resort  

:-D :-D :-D
Já bych řekla, že se mu tam moc líbilo a nechce ,aby tam Čecháčci moc jezdili :-D
Na tripadvisoru bezva hodnocení a fotky vypadaj dobře :-D

• Anonym (4)
  • Anonym (2)
SEBA2 13.04.2011 14:28
RE: Emirates a Dubaj  

No nevím , já jsem byl v Dubaji jen třikrát, jednou přílet o půlnoci , bylo dost lidí , ale přestože vystupovalo celé letadlo asi 300 lidí , žádné problémy s toaletou jsem nezaznamenal, natož v celém terminálu. při příletu ve tři ráno už vůbec ne , lidí málo a po vystoupení z letadla jsem byl za 40 minut na hotelu, cesta trvala 15-20 minut , tak jsem byl odbaven do 15 minut. V garážích už bylo auto a jelo se.Při odletu v 10 ráno do Prahy celkem prázdno všude tak nemohu říci nic špatného, až na cenu piva na letišti, za to je litr tvrdého, byl to taký pokerový all-in při placení, cenu jsem takovou nečekal.V letadle je opravdu důležitý výběr sedadla, pokud pijete rychle tak opravdu musíte čekat, my chodily 3 metry přímo za letuškama,taky to podle toho skončilo.pro letadlo AIRBUS INDUSTRIE A330-200 doporučuji sedada 08K/08J , je to v druhé řadě u okna samostatná dvojka.U BOEING 777-300 doporučuji sedadla 46K/46J ,jsou sice až vzadu ale jedny z mála kde sedíte u okna jen dva, ostatní sedí tři, navíc je tam největší.Proč ale mám rád Emirates je úplně něco jiného,nikdy jsem neměl zpoždění více než 10 minut,to je nejhorší co nenávidím,někde trčet, ale ti co lítají často s Emirates určitě také někdy měli zpoždění,myslím že je to spíše výjimka na rozdíl od ukrajinců a podobných společností a potom váha 30Kg zavazadla. Nejvíc jsem se ale smál na letišti v Dubaji kuřáckému koutku, kde bylo na ploše 4 metrů tolik lidí a dýmu ře muselo od nich smrdět celé letadlo.Za dva měsíce letím na Bali s QUTAR AIRWAYS tak porovnám, prý jsou na daloko větší úrovni, nevím však co můžu ještě více dostat v letadle,ponožky nechci atd.Ještě jedna poznámka, každý tady píše, že je chladno v letadle ,ale já měl akorát , spíš bych řekl tepleji, to mě taky překvapilo, ale možná za to mohl alkohol.

• Anonym (3)
  • LadusRuzickova
  • Anonym (7)
Zpět na všechny diskuze