A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

doprava po Indii

26.10.2009 08:19:59 | Amira
Amira
Vše o dopravě (od nejvhodnějšího způsobu přepravy, přes rezervaci, po jízdní řády a ceny).....
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
katekat 28.02.2011 15:15
RE: vlaky  

Z+M: super! Uzijte si to :-)

• Anonym (6)
  • Anonym (8)
Z + M
11.02.2011 16:56 62.24.89.***
vlaky  

Ahoj, my dnes dorazili z Indie a musim jen k tomuto tematu napsat, ze jsme nikdy s listky na vlak nemeli problem,urcite je nejlepsi si jen najit internet, listek koupit pres cleatrip.com, vytisknout e-ticket a s nim rovnou nastoupit do vlaku bez zadnejch front. V pohode jsme sehnali treba vlak den dopredu na hodne vytizeny trase varanasi - agra. Musim jen dodat, ze se vzdy jednalo o sleeper. jsou nejlepsi !!! nikdy se nam ani nic neztratilo :-) a cestovat s mistnakama je fakt zazitek ;-) Zuzka

• Anonym (16)
  • Anonym (15)
katekat 19.01.2011 19:17
RE: Varovani SPICE JET  

Wilma: nesouhlasim snad se vsim, co jsi napsala. Indie je neuveritelne levna, za mesic cestovani po jizni Indii, suvenyry, vstupy, doprava, jidlo, tuktuk, tura v NP, zazitek se sprchou od slona a dalsi jsem utratila €350!
Co se tyce zavazadla, stat se to muze s jakoukoli spolecnosti a pokud sis nezaplatila pojisteni, mas ve vetsine pripadu smulu. To, ze si do neho davas osobni veci nepochopim, to ma mit clovek porad u sebe proboha 8-O
Chovani Indu je opravdu: "jsi bily, zaplat", ale zase zalezi na osobnim pristupu a jednani. Ja poznala spoustu milych Indu a mam vyborne zazitky s mistnimi z vlaku a autobusu. Pokud nejaky tuktuk chtel (v prepoctu na CZK) o 10Kč vice nez od mistniho, tak sorry, ja mu je dam...copak jsi nevidela tu bidu kolem sebe?

• Anonym (4)
  • Anonym (6)
Malati
14.01.2011 14:26 90.179.46.***
RE: Varovani SPICE JET  

Klasický problém, zavazadla mi ztratili i "západní" dopravci, řešení vypadalo dost podobně. Se Spice Jetem lítám často, zatím kromě zpoždění problém nebyl.

K tvému zážitku - většinou se jedná o kontrast očekávání/realita, východní mentalita je úplně odlišná od evropské, pokud to člověku vadí, má si zajet do Krkonoš.

Nejlepší psychickou přípravou je asi Cesta na východ od Ivana a Ivy Březinových :-)

• Anonym (6)
  • Anonym (3)
Wilma
10.01.2011 10:50 82.119.243.***
Varovani SPICE JET  

Durazne varuji pred pouzitim indicke letecke spolecnosti SPICE JET. Tato mi pri primem zpatecnim letu z Goi do Dili ztratila zavazadlo s naprosto vsemi osobnimi vecmi, darky.Stalo se to v kvetnu lonskeho roku. Dosud neni problem vyrizen.Odmitaji mi uhradit ztratu.Neni s nimi zadna domluva,ani nenalezam nikde dovolani. V Indii jsem stravila mesic, procestovala znacny kus zeme, a bohuzel vsude jsem se setkala jen s nekorektnim chovanim, zlodejnou a nesolidnosti.Indove zrejme maji pocit, ze turista prijizdi proto, aby miliarde obcanu notne zvysil zivotni uroven. Ac to zni hodne zvlastne, Indie je nejdrazsi zeme, jakou jsem kdy navstivila.

• Anonym (13)
  • Anonym (21)
miki1 09.01.2011 13:51
RE: RE: Vlakem po Indii  

Áno,bohužiaľ je to pravda.Musíš vyplniť rezervačný dotazník kde napíšeš číslo vlaku,názov vlaku,čas odchodu,miesto odkiaľ a kam ak si to všetko dobre pamätám.A samozrejme pri preľudnenej Indii stáť s nervami v rade.Nehovorím že je to všade tak,niektoré nádražia majú špeciálne oddelenia pre cudzincov.Sleeper class bývajú na frekventovaných turistických trasách vypredané aj niekoľko týždňov vopred.Ja som kupoval cez net single ticket Varanasi - Agra niečo vyše mesiace vopred.Čiže ďalšia možnosť je kúpiť lístok cez net,či už priamo v Indii alebo mimo Indie,kde ale v poslednom čase sú problémy s platením cez kreditné karty.
Taká možnosť ako píšeš ty,prísť,kúpiť lístok,ale bez miestenky samozrejme je,lenže z vlastnej skúsenosti nikdy viac.

• Anonym (7)
  • Anonym (9)
Jahyza
08.01.2011 13:26 94.242.76.***
RE: Vlakem po Indii  

Ahoj,vypadá to,že s vlaky v Indii máš dobré zkušenosti,mohl bys mi poradit,jak složité je zakoupení jízdenky do místa určení? Musím opravdu vyplnit složitou papírovou rezervaci na nádraží,vystát frontu u pokladny atd? Nelze to udělat jednoduše,třeba jako v Číně,přijít k pokladně a prostě si koupit lístek s místenkou a frčet? Díky za info,Pavel

• Anonym (7)
  • Anonym (7)
zdenkaj 09.11.2010 13:49
zdenkaj  

Ahoj, chystáme se v dubnu do Indie, Dillí, Jaipur,Agra,Varanasi, pak Bombej a nakonec někam ja jih se trochu poválet u moře.Prosím, jak cenově dostupné jsou místní letecké společnosti,mám na mysli přelety Dillí-Bombej, Bombej - Goja. Nebyl někdo ještě víc na jihu kolem Kochi? Z každou radu moc děkuji.

• Anonym (15)
  • Anonym (18)
Vlaďa-Kačka 06.11.2010 06:15
RE: RE: RE: Vlakem po Indii  

Čau Oldo!
Ono docela záleží kam chceš letět.
Jestli chceš navštívit Dillí, Agru, Varanasí ... je určitě lepší letět do Dillí.
To bych pak doporučil koupit letenky u Studentagency za 10.127,- nebo přímo u Aerosvitu o nějakou stovku levněji.
Byli jsme s nima minulý týden a všechno v pohodě.
VaK

• Anonym (8)
  • Anonym (7)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu