A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

CK Periscope-Island

18.07.2008 18:49:05 | Vika
Prosím vás, máte někdo nějaké zkušenosti s CK Periscope, eventuelně s poznávacími zájezdy na Island ?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Vika
29.08.2008 21:45 85.13.73.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: CK Periscope-Island  

Ahoj, Island je opravdu fantastickej, ale my měli zaplacený poznávací zájezd s polopenzí, takže jsme už ani moc neutratili. Jinak letos byl dobrý kurs eura, takže třeba jejich výborný jogurt 200 ml cca 30,- Kč, nápoje Cola, Pepsi atd. 1,5 l cca 50,- Kč, pivo 100,- pohledy 20,- známka 20,- chleba 1 kg 100,- máslo 50,- salám 75,- párek v rohlíku 50,- . Do restaurací jsme nechodili, tam je opravdu všechno velmi drahé, ale při té polopenzi to ani nebylo potřeba. Jídlo bylo skvělé - hlavně různě připravované ryby, zelenina, polévky. A co mě přímo nadchlo byla jejich voda - výtečná, kterou jsme si denně brali přímo z vodovodu při každém ubytování a chutnala opravdu výborně, všude mají pitnou vodu, která je určitě lepší, než jakákoliv naše balená voda . ( o vodě z našich vodovodů ani nemluvě). A pokud budeš mít počasí jako my, peněz za tuto dovolenou určitě nebudeš litovat. Je pravda ale, že to byla zatím naše nejdražší dovolená. Tak šetři, držím palce.

• Anonym (3)
  • Anonym (7)
skater
28.08.2008 16:47 77.48.127.***
RE: RE: RE: RE: RE: CK Periscope-Island  

Krásný papuchalk....O islandu sním, možná příští rok, ale trošku mě odrazují ty místní ceny...můžeš mi o nich dát nějaké bližší info?

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
Vika
26.08.2008 18:28 85.13.73.***
RE: RE: RE: RE: CK Periscope-Island  

Ahoj, ještě jednou díky za info o zájezdu Island v kostce - všechno bylo naprosto super - od přesného odletu, přes skvělou průvodkyni, českého řidiče a jeho autobusu, ubytování, jídlo, včetně skvělého počasí, které jsme zřejmě dostali jako bonus.

CK Periscope mohu pro dovolenou všem jen doporučit. Ještě nikdy jsem nebyla na dovolené, kde by všechno tak precizně klapalo jako tady.

• Anonym (4)
  • Anonym (6)
Vika
22.07.2008 21:35 85.13.73.***
RE: RE: RE: RE: CK Periscope-Island  

Ahoj, díky moc za info, je super, že jsi byla na tomto zájezdu. My odlétáme ve stejnou dobu, takže myslím, že to bude stejné jako loni u vás. Jestli budeš mít čas a napadne tě ještě něco zajímavého, prosím, napiš mi ještě co jste si všechno brali s sebou, je to moje první cesta na sever, zatím jsem absolvovala takové !moříčkovské" dovolené (Řecko, Tunis, Kypr, Sardinie, Gran Canaria), takže sice mám načteno, ale zkušenost je zkušenost. Určitě se to tady bude hodit více lidem. Jo teď mě napadá - byly při ubytování třeba ručníky a toaleťák, nebo se máme vybavit na celý týdennebo to zbytečně netahat s sebou. A ještě, prosím, popiš mi trochu průběh toho posledního dne, nějak si nedovedu představit jak se to všechno stihne, včetně koupání v laguně. Díky moc ahoj.

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
nada 21.07.2008 21:50
RE: RE: RE: CK Periscope-Island  

Tak přesně na tomto zájezdu jsme byli i my loni :-D Dobrá volba !!!
Cestou se káva koupit nikde moc nedá, na benzinkách se moc nestálo, co si pamatuji, tak za celý týden asi 2x, řidič už ráno přistavil autobus s plnou nádrží a dotankovával, když my byli programu venku. Hledat hospody určitě nebudete muset, protože kromě jedné noci, kdy jsme spali v Akureiry jsme byli ubytováni vždy v internátních školách, studentských pokojích uprostřed ničeho. Fakt jen ubytovna a kolem nic, jen kopce, potoky, kameny a kopce.
Na projížďku po laguně rozhodně jděte, stojí to v přepočtu něco kolem 700 kč na osobu (to tam dáte za pár limonád a v porovnání s cenou zájezdu je to částka zanedbatelná), ale stojí to za to, je to nepopsatelnej zážitek, cena mi přijde úměrná ceně zájezdu a hlavně, CK z této ceny nemá ani korunu, koupíš si lístek přímo v ofiko pokladně u laguny. My měli báječnýho řidiče i skvělou průvodkyni paní Helenu, starší dáma, kolem 60 let, lékařka, ale na islandu byla xkrát a měla perfektní znalosti, to samé řidič, ukázal nám i věci mimo program a z jeho vyprávění byla cítit ohromná láska a pouto k Islandu. To, co je v programu uvidíte všechno naknop, nic jsme nevynechali, i když někteří z účastníků už tam byli a nechtěli na místa v programu zájezdu jet, program byl do puntíku splněn. Pozor si snad nemusíte dávat na nic, my byli s organizací moc spokojeni, jen je potřeba nečekat žádnej luxus, přestože je to zájezd za víc jak 100 tisíc Kč, spí se v pokojích, co přes rok slouží jako studentské koleje nebo internáty, sociální zařízení bylo vždy na patře a společné, čehož jsem se zpočátku bála, že ráno budou fronty, ale nebyli, vše ok. Ubytování je jeden den lepší, další den horší, nejlepší bylo poslední noc, to byl super hotel, bohužel jen na 5 hodin :-) Jídlo ale bylo fantastický, asi 2x bylo formou švédských stolů a to byla bomba, většinou byly večeře servírované, ale velmi dobré jídlo, snad až na jednu výjimku, kdy se nepovedla a večeře nechutnala nikomu :-)
Volného času budete mít fakt pramálo, vše je časováno na minuty za účelem, vidět co nejvíce, většinou se odjíždělo v 8,15 od "bydlení", to znamenalo, že od 8,00 se nakládali kufrty a v 8,15 se fakt odjíždělo. Kdo zpočátku zkusil přijít pozdě, další den si nedovolil už nikdo :-)
Jen co bych možná doporučila, až přiletíte na Island (my měli odlet nějak ve 23.55 z Prahy a na Islandu jsme přistávali kolem 5,00 hod.) se hned nehrnot do směnárny, ta otvírala nějak až kolem šesté. V buse už budete mít připravený místa na sezení, u nás měnit nešlo, my jsme naštěstí dostali místa ok, ale někteří spokojeni nebyli :-( Fajn je sedět blízko řidiče a průvodkyně, protože tam se toho o Islandu za celou cestu promlelo, zážitky z jiných zájezdů, hromada dalších informací o Islandu, Islanďanech apod.
Já byla docela v šoku ze složení klientů, resp. z jejich věku, očekávala jsem převážně mladší generaci, ale já s přítelem jsme byli nejmladší :-) 23 a 30 roků :-) a převládali penzisti ve věku 65 let a více, výjimkou nebyl pán těsně před 80tkou, a na konci zájezdu jsme už občas měli dost, protože někteří si asi spletli místo destinace, nebyli výjimkou páry, co vyšli do lávového pole v mokasínách, ověšeni zlatem, oblečeni jak na kolonádu. Byli i tací, kteří vystoupili z autobusu a když zjistili, že k vodopádu jsou to 4 km do prudkýho kopce, tak zase zalezli do busu a když jsme se vraceli uhnani z vodopádu, tak jsme dostali vynadáno, že kde se couráme :-) Třeba bude složení u Vás jiné a vstřícnější :-)
Současně s námi jela ještě skupina, která bydlela v chatkách, měli to asi o 15 tisíc levnější, a lidičky plus mínus do 50 let, a možná měli malinko jiný program a potkali jsme se s nima až předpolední den zájezdu na parkovišti.
Pokud by jsi chtěla další info, popřípadě fotky nebo rady, pošlu mi zprávu, abych to zde nezahltila :-)

• Anonym (4)
  • Anonym (2)
Vika
21.07.2008 18:07 85.13.73.***
RE: RE: CK Periscope-Island  

Ahoj, jedeme na poznávačku "Island v kostce", mělo by to být kolem celého ostrova. Máme polopenzi, jde mi o to, zda se dá při cestě koupit třeba kafe, něco na jídlo, protože podle programu moc času na otálení nebude a taky chceme vidět co nejvíc ne hledat nějaké hospody. Jestli se tam dá třeba něco málo snít po cestě u benzinky a tak podobně. Potom nám nabízejí ještě projížďku po jezeře v ledovcové laguně obojživelným člunem - děsně drahý, tak jestli to stojí za to, nebo ne. Trasa je sice přesně daná, je tam i průvodkyně, ale přesto, jestli mi doporučíš na co nejvíc dát pozor, co bysme neměli vynechat. Díky moc .

• Anonym (3)
  • Anonym (5)
nada 21.07.2008 09:01
RE: CK Periscope-Island  

Ahoj, byli jsme s nima na Islandu minulý rok. Co konkrétně Tě zajímá?

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
Vika
18.07.2008 18:49 85.13.73.***
CK Periscope-Island  

Prosím vás, máte někdo nějaké zkušenosti s CK Periscope, eventuelně s poznávacími zájezdy na Island ?

• Anonym (3)
  • Anonym (7)
Zpět na všechny diskuze