A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

CK Metal

03.10.2016 12:46:42 | Kudla1
Kudla1
Já mám s Expressbusem zkušenost dobrou. Jely jsme s kamarádkou a našimi dcerami do Bibione a všechno bylo v pořádku. Autobus byl v dobrém stavu, klimatizace fungovala jak měla, delegát nám dal po cestě spoustu dobrých tipů, řidiči byli sympaťáci... Místa jsme měly u sebe (objednaly jsme si na jednu cestovní smlouvu 4 místa, tudíž jsme měly místa u sebe) a dokonce jsme seděly na "čtyřce" se stolečkem mezi námi, z čehož měly hlavně holky ohromnou radost :-) Čas v Bibione jsme si zorganizovaly po svém, delegáta jsme přímo tam k ničemu nepotřebovaly, takže netuším, jaké byly jeho organizační schopnosti :-) Záleželo nám hlavně na bezpečnosti dopravy a to Expressbus splnil na sto procent.

S Expressbusem zase ráda pojedu :-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
25.06.2018 21:07 86.49.244.***
Francie Provence, Marseille, Cannes, Verdon, Monako 20.- 24.6. 2018  

Vynikající průvodkyně Simona se superznalostmi o Francii. Poradila co si kde nakoupit, kam na toaletu, seznámila nás s přírodními zajímavostmi, životem Francouzů i zajímavými památkami. Řidiči Karel a Karel předvedli své umění v úzkých uličkách, kterých je ve Francii bezpočet. Také se nám postarali o občerstvení a zábavu při dlouhé cestě. Ubytování i snídaně dobré - stejně to bylo jen na sprchu a vyspání. Celkově hodnotím velmi vysoko. (((clap))) (((clap)))

Neregistrovaný uživatel
25.06.2018 11:02 94.113.250.***
Francie / Provence / Marseille,Verdon,Cannes,Monako  

Zájezd se vydařil. Počasí přálo, delegátka skvělá. trošku horší byla náplň programu. Na nákup byl čas a volný rozchod v době kdy obchody byly zavřené a to opakovaně.
Na dotaz Ck kde budeme ubytování přišel odkaz https://www.campanile.com/en/hotels/campanile-marseille-vitrolles-griffon a na druhou noc https://www.kyriad.com/fr/hotels/kyriad-frejus-centre-saint-raphael což ani v jednom případě nebyla pravda.
Je tedy žádoucí se zeptat, proč nám tajili skutečné ubytování? Když se avizují ** hvězdičky je každému jasné, že to nebude luxus. Nutno dodat že Ibis badget je opravdu králíkárna. :-D
Pokud cestovka vychytá ještě nekteré vady na kráse, ráda s nimi zase pojedu.

petr.kouril231 12.06.2018 00:48
Nejhorší CK v ČR  

Chtěl bych všechny lidi UPOZORNIT !!! CK Metal je nejhorší cestovní kancelář, kterou jsem kdy viděl. Nemají lidský přístup k sobě natož k zákazníkům. Paní ředitelka myslí jenom na sebe a na své autíčko, ale aby měla autobusy v pořádku to nehrozí. Pokud lidi dělají co chtějí je velice spokojená a přetvařujícně milá, ale když si budete chtít ztěžovat nebo právem vrátit peníze ??? Ukáže se v pravém světle. Těm co píší, že se jim zájezd líbil musí být příbuzní, zaměstnanci nebo nevím. Tahle kancelář brzo zkrachuje a jelikož se všichni hádají o 50 kč, tak s vrácením peněz bych moc nepočítala. Je mi moc líto lidí, kteří poznali tuto cestovku. Ředitelka této firmy je neochotná a zlá !!!! O ní a kanceláři nechci nikdy slyšet... :-@ :-@ :'( :'( :'(

 • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
02.06.2018 09:01 88.101.7.***
Pobaltí 22-27.5.  

Vyděli jsme krásná místa. Pan průvodce Šich má velké znalosti a je i velice příjemný člověk. Pánové řidiči se o nás vzorné starali. Byl to skvělý výlet ..

 • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
29.05.2018 10:11 89.203.156.***
Pobaltí od 22-27 2018  

Vše bylo nádheře pan průvodce Sich se vzorem staral a vyprávěl oba řidiči byli super děkuji za bezpečnou jízdu a krásný výlet určitě oporucuji :

Neregistrovaný uživatel
09.05.2018 00:02 89.102.117.***
Zájezd Francie - Disneyland  

S cestovní kanceláří CK Metal jsme tento víkend navštívili Paříž a zábavný park Disneyland. Zájezd se opravdu povedl, za což patří velké díky paní delegátce Mestlové a také pánům řidičům, především panu Svobodovi, jenž nás svými průpovídkami bavil celou cestu. Takže za nás velká spokojenost :).

Neregistrovaný uživatel
06.04.2018 18:50 31.222.5.***
Zájezd do Holandska a Belgie  

S touto cestovní kanceláři jsme jeli do Holandska a už nikdy víc a radím i vám ostatním pokud chcete zažít fajn dovolenu bez problému tak se této kanceláři vyhněte obloukem.
Problémy začli už při nástupu v brně kdy celkově s námi 5 lidí mělo ve smlouvě napsáno odjezd z Brna. Přesto při přijezdu autobusu, který měl přijet v 16 hod přijel až o půl pate nám průvodkyně řekla že nás nemá napsané v zasedacím pořadku a to stylem co tu vlastně dělame když nás nemá napsané a tedy nemáme nikam jet.
V tu chvíli jsme nevěděli zda vůbec někam pojedeme a jak se bude situace řešit, protože další lidí měli nabírat v jihlavě a autobus měl být tedy plný. Po dlouhém čekaní zavolala do kanceláře kde zjistila že máme nastupovat až v praze do druhého autobusu. Jak na to v cestovce přišli jsme doteď nezjistili.
Nakonec nás tedy do autobusu vzali. Nevěděli jsme zda si nebudeme muset v jihlavě po nástupu dalších cestující stoupnout a cestu do prahy zůstat stát v uličce a nebo co. Komunikace mezi průvodkyní a s námi nulová. Z brna jsme odjeli po 17 hod V praze jsme tedy přestoupili do autobusu č.2 a do autobusu č. 1 ( jedoucího z brna ) nastoupili další cestující z prahy. Proč nemohli tyto cestující jet druhým autobusem a my nezustali v prvním autobusem aby to bylo bez komplikaci nevíme. ( z největší pravděpodobnosti měli tyto lidé napsano ve smlouvě autobus č. 2 ale napsaný byli v zasedacím pořadku č. 1 ) Z prahy jsme odjížděli po 20 hod a do plzně jsme dorazili po půl desaté. Díky těmto komplikacím se zpozdil příjezd autobusu jak do Prahy tak poté i do Plzně, ale lidem kteří čekali na autobus nedal nikdo vědět že autobus přijede později lidé tedy nevěděli kde autobus je, co se děje a zda se tedy na zájezd vůbec pojede.
To vše proběhlo bez pořadne komunikace a vysvětlení od průvodkyně, která se ani neomluvila. Odmítla s námi o tomto mluvit a kompezace ze strany cestovky naprosto žadná.
V našem patrovém autobusu jelo okolo 80 cestující a jeden průvodce na takovou skupinu byl malo. Neustále spěchal takže jsme neměli ani moc času si amsterdam prohlédnout a po návštěvě čtvrti červených uliček jsme vyšli z uličky a zjistili jsme že průvodce s polovinou skupiny už je pryč a na nás zbývajících 20 lidí nepočkal. Do telefonátu nám řekl jestli trefíme zpět k autobusu že on už je daleko a vracet se nebude. Tak jsme si v nočním amsterdamu museli poradit sami a musím říct že jako skupina lidí jsme se sešli fajn a dokázali si i v těchto chvílích poradit.
Skoro 70 lidí kteří se zučastnili tohoto zájezdu se vyjadřili že s touto cestovkou už nikdy v životě nikam nepojedou že horší organizací a celkově chování cestovky nezažili !!!!

 • petr.kouril231
 • Anonym (7)
Neregistrovaný uživatel
17.02.2018 16:06 212.47.3.***
karneval v Benátkách  

Dobrý den,

děkujeme Vám za perfektní výlet do Benátek na 5-dní. Hotel fantastický a pan průvodce Šich je opravdu odborník. Jsme rádi, že jsme jeli. Benátky nezklamaly a karneval předčil naše očekávání. Příště jedině s vaší cestovkou.

Pavla Voborníková

 • petr.kouril231
Neregistrovaný uživatel
03.01.2018 17:02 195.3.171.***
Silvester v Benátkach s fľašou sektu pre dvojicu  


Pre ľudí ? NIE!!!

Dňa 30.12.-1.1.2018 sme sa s rodinou (4 osoby) zúčastnili zájazdu s názvom Romantický Silvester v Benátkach pre dvoch s fľašou sektu. Tento zájazd organizovala CKmetal a išli sme autobusom, ktorý patril Expressbus-Coufalík. Odchádzali sme 30.12.2017 z Lamačskej cesty-zástavka Patrónka. V tú chvíľu sme mali za sebou 3-hodinovú cestu vlakom z Ružomberka. Autobus bol v poriadku, bolo tam síce málo miesta a pán vodič celú cestu kúril( kúrenie v autobuse) , ale tak, že sme v nemohli poriadne dýchať a prašné prostredie autobusu bolo tiež nepríjemné( prach bolo vidieť aj cez slnečné lúče). V pravidelných intervaloch sme mali prestávku 30 minút. Občas sa stalo, že človek potreboval ísť na WC aj počas jazdy. V autobuse sme mali jeden záchod, ktorý sme ale mohli použiť len v nevyhnutných prípadoch a čo najmenej. Potom povedal, že ho nesmieme používať, pretože je pokazené čerpadlo. Záchod bol, bohužiaľ, v dezolátnom stave a nehygienický!!!! V autobuse sme mali možnosť si zakúpiť aj čaj alebo kávu vždy, keď sme ho požiadali povedal ,, na ďalšej zastávke!" Takže sme čaj ani kávu ani nemali:).Do Benátok sme prišli šťastlivo. Pani sprievodkyňa veľmi zaujímavo rozprávala a bola veľmi ochotná a vzdelaná, čo sa týka prehliadky mesta. Čo sa týka organizácie.... bolo to veľmi zlé. Pani nevedela, základné informácie ohľadom odchodu lode, zbytočne sme dlho stáli a čakali, keď sme si ešte mohli užívať Benátky. Odporučila nám reštaurácie a aj turisticky atraktívne miesta. Prechádzali sme sa a užívali čaro tohoto mesta. O pol noci sme privítali Nový rok. Ohňostroj bol neskutočný a tiež atmosféra a aj oslavy. Potom sme, ako som už spomenula, stáli a čakali na loď. Pani sprievodkyňa nám povedala, že máme hodinu čas... tak sme sa rozhodli ísť na WC, ešte pred cestou, lenže ako sme stáli v rade prišla o 3 minúty loď, ktorá pomaly už odchádzala, keď sme asi desiati dobehli, s tým, že máme ešte hodinu čas užiť si pobyt v Benátkach. Samozrejme pani sa formálnym spôsobom ospravedlnila. Keď sme nasadli na loď smerom do prístavu Punta Sabioni. Na lodi boli ešte dve neznáme skupiny (z druhého zájazdu) ľudí cca 70 turistov a nás bolo 60. Takže bola neskutočne preplnená, samozrejme naša skupina stála a aj deti, pretože sme nastupovali poslední (Pani sprievodkyňa chcela, aby sme mali trpezlivosť a nastúpime poslední, čomu sme nerozumeli).Na lodi v prednej časti kajuty boli dokorán otvorené dvere, len v predstave vonku bolo asi 0 stupňov a fúkal studený vietor. Rozhodla som sa na začiatku jazdy dvere zavrieť, ale boli zabezpečené( skúšal to aj môj otec). Povedala som pani sprievodkyni, že treba zavrieť dvere, lebo je tu zima, ale ona sa s údivom na mňa pozrela a povedala, že to nie je v jej kompetencii a nemá sa ako dostať ku kapitánovi lode( jednoducho sme sa nevedeli voľne hýbať.) tak nám povedala, aby sme sa od nich posunuli, lenže nebolo kde!Na lodi bolo tak veľa ľudí, že sme stáli natlačení na seba. Celú cestu sme mrzli a nie len my. Fúkalo nám na nohy a na hlavy 45 minút. Z lode sme vyšli ubolení a v autobuse sme sa potom ohrievali( trvalo to celú noc). Hneď ako sme prišli do autobusu všetci začali kašlať a kýchať. Nás veľmi boleli kríže a ja som chodila stále na WC, ale vlastne som ani nemohla, lebo WC v autobuse bolo údajne pokazené. Potom ho opravili, ale stále bolo v katastrofálnom nehygienickom stave( od začiatku cesty). Vodiči opäť celú cestu kúrili jedna radosť. Keď sme sa už blížili ku Viedni, bola som jedného z nich poprosiť, či by nám nezastavil na zastávke pri Hlavnej stanici v Bratislave, pretože majú meškanie už hodinu a my potrebujeme stihnúť vlak( viacerí potrebovali). Vodič sa sarkasticky usmial a povedal, že nezastaví, ale ,, rád bych”. Potom som sa ho bola spýtať, ako dlho to bude trvať do Bratislavy, odpovedal mi, že možno 3-5 hodín, že to nevie predvídať, čo bola aj pravda o pol hodinu neskôr sme v autobuse začali cítiť silný smrad, mysleli sme si, že je to kúrenie, ale potom sme zistili, že je to dym zo zle spálenej nafty z prídavného kúrenia autobusu. Upozornili sme pani sprievodkyňu, že niečo nie je v poriadku v priestoroch, kde sedia pasažieri ( dolné a horné poschodie) cítiť dym, avšak vodiči to nemohli cítiť, pretože mali zatiahnutý záves. Keď to pani sprievodkyňa povedala vodičovi, rešpektoval to a na núdzovom pruhu na diaľnici zastavil a obaja vodiči to išli skontrolovať. Potom po jeho úsudku , že je to v poriadku sme pokračovali, lenže dym neustupoval a takto sme išli ďalšiu pol hodinu. Potom nám okolité rakúske autá začali trúbiť, ale vodič si to nevšímal. Po 15 minútach prišla dole z poschodia jedna účastníčka zájazdu a povedala, že dymíme. Pán vodič však opäť ignoroval tento apel a pokračoval v jazde ďalej. O chvíľu sme už v priestoroch, kde sme sedeli nemohli dýchať a prenikol sem aj dym vo väčšom rozsahu a ľudia z horného poschodia utekali dole. Všetci kričali, aby zastavil autobus, zavládla panika. Vodič však pokračoval, a povedal, že nezastavíme a zmeníme cestu. Pôjdeme do Brna, pretože je to kratšie, ale pritom do Brna cesta trvá 1:25 minút a Bratislava je 57 minút. Pani sprievodkyňa povedala, aj napriek tomu, že je to kratšie a je to menšie zlo. Lenže nám sa to nezdalo v poriadku, keď sme cítili viac dym kričali sme, a deti začali plakať v strachu sme prosili, nech zastaví. Všetci na vodiča apelovali. Vodič naďalej ignoroval a zastavil až pred podzemným priechodom( tunelom) vo Viedni, čo bolo asi 45 minút po zistení, že sa niečo pokazilo. Vodič zastal až, keď uvidel túto značku. (1 Fotka) a okolité autá trúbili a blokovali ho.Zobrali sme najnutnejšie veci a vybehli sme von na kraj diaľnice. Cestujúci z horného poschodia, ktoré bolo podstatne viac zadymené, vybehli bez búnd, len v tom, čo mali na sebe. Vodiči a pani sprievodkyňa sa stále tvárili, že je to v poriadku. Po 10 minútach prišli rakúski hasiči, policajti a správcovia cesty. Zabezpečili nás a aj autobus, ktorý stále dymil. Stáli sme tam všetci pred tunelom opretí o múr a čakali, čo sa bude diať. Pani sprievodkyňa nám povedala, že náhradný rakúsky autobus za pol hodinu ,,přijede”. Až o hodine a pol prišiel autobus mestskej hromadnej dopravy. Bolo v ňom teplo a v sprievode rakúskych hasičov, policajtov nás zaviezol na parkovisko na konci Viedne, kde sme počkali na náhradné autobusy z Brna do Bratislavy. Pán rakúsky vodič nám nechal v autobuse kúriť a nechal nás tam počkať na náhradný autobus z Brna, za čo sme boli veľmi vďační, lebo sme boli uzimení a ustatí. Keď sme čakali na náhradnú prepravu pani sprievodkyňa opäť povedala, že autobus je tu na moste a hneď je tu. Nakoniec prišli dva autobusy( mikrobus a autobus Expressbus-Coufalík) , ale až o 30 minút neskôr.( opäť nemala presné info.) O 15:00 hod. sme sa konečne dostali do Bratislavy. Meškali sme do Bratislavy 6 hodín.Okrem toho nám prepadli zaplatené lístky( rezervácia) na vlak do Ružomberka, takže sme ich museli kupovať znova.Mám rada cestovanie a nové zážitky, výlet do Benátok bol skvelý. Bola to aj výnimočná myšlienka. Bohužiaľ som si nie celkom istá, či to milá agentúra CKmetal a Expressbus Coufalík robíte pre ľudí alebo len pre peniaze. Poruchu autobusu a aj toho záchodu by som vám vedela odpustiť, ale ten prístup a tá ochota. Týmto pozdravujem aj pána majiteľa lode Roberta,ktorý nás mal čakať v presný čas, ale nebol tam. Okrem toho v noci sme zažili aj tie otvorené dvere.Dali sme za túto prepravu 23€, čakali sme, že tam bude aspoň teplo. Baví vás práca s ľuďmi? Chcete to robiť pre ľudí? Tak niečo zmeňte. Z môjho pohľadu odporúčam výlet do Benátok, ak ste tam ešte nikdy neboli, ale určite nie cez!!!!!!!! CK metal a Expressbus Coufalík!!!!!!!!!! Toľko strachu, nervov a čakania sme nezažili za celý rok 2017!!!!S pozdravom vaša účastníčka zájazdu.

 • Anonym (1)
 • petr.kouril231
 • Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
05.12.2017 23:32 81.19.4.***
Londýn s ateliéry Harryho Pottera -> nejhorší cestovní kancelář!!!  

Jely jsme na 4 denní zájedz do Londýna, který už v názvu měl ateliéry Harryho Pottera. Místo jejich návštěvy jsme ze dvou dnů v Londýně strávily 9 hodin v metru, autobuse a vlaku, protože cestovka i když měla peníze 3 měsíce předem, nebyla schopná zarezervovat vstup. NEskutečná drzost a nejhorší zájezd na kterém jsem kdy byla. O tom, že jsme hodinu hledali ubytování, protože řidiči měli neexistující adresu vůbec nemluvím. Průvodkyně zmatená a nebyla schopná nic zařídit. A poté ještě po nekončeném vymáhání jsme si vyprosili náhradu pouhch 20%, které jsme museli několikrát urgovat, aby nám je vůbec poslali. NIkdy bych s nima nejela ani z Brna do Prahy, natož někam dál. Ředitelka absolutně nepříjemná.
Strávila jsem 40 hodin v autobuse kvůli ateliérum Harryho POttera a viděla jsem je z vneku. skvělý zážitek za tolik peněz.

 • Anonym (1)
 • petr.kouril231
 • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze