A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

ck ideální zájezdy

04.11.2011 07:33:02 | Tinajka
Tinajka
Právě jsem našla na internetu stránky této cestovky, ale vůbec ji neznám, má někdo s touto CK zkušenosti?Díky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Globík 07.11.2011 16:56
Re: ck ideální zájezdy  

V mnoha CK se snaží prodat to, co mají již nasmlouváno. Takže člověku sice "poradí", ale s cílem dostat ho do těchto hotelů a destinací v nich. Výhoda znalostí svého produktu se tedy velmi často stírá.
Ve velkých CK prodavači za pultem toho rovněž nemohou moc znát. Pak zvednou telefon a zavolají product managerovi. To samé udělá prodejce z CA. Dobrá CA je ale schopna a ochotna tyto informace filtrovat a číst mezi řádky. Prodavač v CK má často za úkol prodat určité hotely. CA z nich větší provizi nemá, tedy nemá k tomu důvod.
Myslím, že podrobným rozebráním výhod a nevýhod se dostaneme na 50:50

Neregistrovaný uživatel
07.11.2011 14:22 193.86.230.***

Většina CK má své prodejce vyškoleny a vědí co prodávají, v řadě míst byli osobně.Což se u CA dá předpokládat tak ze 2%.

Globík 05.11.2011 20:26

"samozřejmě, že to má i řadu nevýhod CA nezaplatí CK a nikam nejedeš"
Obvykle lze zaplatit přímo na účet CK, toho bych se držel a pak mi nehrozí, že mě CA okrade. Pokud to CA odmítne, jdu do jiné.
"Zde všeobecně panuje názor, že je lepší si zájezd koupit přímo u CK - ale nikdo nedokáže říct proč?"
Je to určitý obecný předsudek, který se těžko odstraní. Přitom zboží lidi nenakupují ve fabrice, ale u obchodníka.

AdriaticOnline 05.11.2011 18:56

tak nevím - já nic takového nepíšu.
Jen jsem chtěl poukázat na rozdíl mezi CK a CA a ten je opravdu velký. Nákup u CA má mnoho výhod (mezi hlavní patří nabídka - CA nenabízí pouze jednu cestovku, ale stovky CK) samozřejmě, že to má i řadu nevýhod CA nezaplatí CK a nikam nejedeš nebo ti bude nabízet zájezd u kterého má větší provizi a služby ceně neodpovídají. To je prostě riziko jak u CA tak samozřejmě i CK. Spíše je lepší se zaměřit na to kam chci jet a porovnat nabídky a pak se rozhodnout. Zde všeobecně panuje názor, že je lepší si zájezd koupit přímo u CK - ale nikdo nedokáže říct proč?

Tinajka 05.11.2011 07:35

Já se omlouvám AdriaticOnline, proti tykání nic nemám, chápu, že tady je to jedna parta, jen mi jeho poslední koment přišel arogantní, proto jsem to napsala.Ještě jednou se omlouvám.
No, můj dotaz spočíval spíš v tom, zda je tahle agentura schopná, ochotná...
Nebo jak píše AdriaticOnline nehledat přes sprostředkovate.Hezký den.

Neregistrovaný uživatel
04.11.2011 16:58 193.86.230.***

Prostě IDEÁLNÍ ZÁJEZDY nelze hodnotit, prodávají velké cestovky a tudíž za nic neručí.Tak jaké pak doporučení,řeš cestovku co ten zájezd nabízí.Ne nějakou agenturu, která to pro cestovky prodává za provize.To mohu dělat doma z obýváku a nikdo mě nemusí ani znát!

AdriaticOnline 04.11.2011 15:50

Omlouvám se za tykání
Ale mě by opravdu zajímalo na se se ptáte - protože otázka zněla "má někdo s touto CK zkušenosti"? A on je opravdu velký rozdíl mezi CA a CK už jen v tom, že CK zájezd organizuje a CA ho prodává.

admin2 04.11.2011 15:00
admin  

Mila Tinajko, omluvte uzivatele AdriaticOnline, ze vam tyka - my si zde prilis na podobne formality nepotrpime, a uzivatele si zpravidla tykaji, nebot se povazuji "na jedne lodi" s ostatnimi cestovateli - mam za to, ze to tak ma byt.

Ja jsem zalozila u nas cestovni agenturu Ideální zájezdy, kam jsem vasi diskuzi presunula - CA Idealni zajezdy a CK Ideal-Tour totiz v zadnem pripadne nejsou jednou a tou samou firmou. Hezky den!

Tinajka 04.11.2011 14:46

Kdyby jste mi netykal, jelikož jsem Vám to nedovolila, a řádně si přečetl prvotní dotaz, neptal byste se tak hloupě.Tímto končím tento nesmyslný dialog a prosím o příspěvky týkající se pouze dotazu.Jelikož nejspíš žádnou zkušenost nemáte, již neodpovídejte!

AdriaticOnline 04.11.2011 13:12

A co tě tedy zajímá?

Zpět na všechny diskuze