A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

CK Hellas tour s.r.o Prostějov

20.07.2009 22:50:24 | Mike 1
Varuji pře zakoupením zájezdu u této CK. Zkušenost ze zájezdu v termínu 6.7.-16.7.2007 do hotelu Electra, Tolo, Řecko. První den zpoždění letadla několik hodin, což se dá pochopit. V katalogu je délka transféru uvedena 2 hodiny 15 minut a to z Atén. Skutečností je délka transféru z letiště Araxos čtyři hodiny. Ubytování v hotelu na standartní úrovni. V příštích dnech zjištění, že na pokojích a v jídelně jsou švábi, moli a jiná havěť. Večeře skoro nepoživatelné. Během večeře majitel zavírá dveře a okna v jídelně, kdy je zde nedýchatelno. Klimatizaci odmítá zapnout z úsporných důvodů. Snídaně jednotvárné a údajně formou bufetu. Na příděl je však káva/1 šálek/ a mléko /šálek pro čtyři osoby/. Na pití dále k snídani naředěný džus vodové konzistence. Majitel hotelu a jeho manželka se vůči hostům chovají nepřístupně, kdy jim hosté nestojí za pozdrav. Výhled z pokojů je na dvůr hotelu kde je značný nepořádek a na ulici kde je staveniště domu. Ve dvoře se k pokojům line smrad z kuchyně.
Na pláži pak zjišťujeme, že pláž je opravdu rozsáhlá, ale široká nejvýše tři metry. Rovněž tak zjišťujeme, že není písčitá, ale dost převažuje štěrk a kamínky.
Poslední den 16.7.2009 odjezd autobusu v 11.00 hod. na letiště. Delegátka Daniela během cesty sděluje, že došlo k posunu odletu. Následně jsme odvezeni autobusem do města u letiště a vysazeni skoro bez prostředků do rozpáleného města. Takto pak přežíváme střídavě v autobuse až do 20.00 hod. kdy se dozvídáme, že poletíme až druhý den. Po přespání v náhradním ubytování pak bez nějaké omluvy ze strany CK odlétáme znechuceni do Brna.
Při předchozích návštěvách Řecka s jinou CK jsem se stal velkým příznivcem Řecka. Při poslední dovolené s CK Hellas tour jsem nabyl dojmu, že jsme s Řeckem ve válečném stavu. Alespoň tomu nasvědčovalo chování majitele hotelu a jím podávaná strava.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
06.12.2016 10:02 194.228.227.***
CK HELLAS TOUR s.r.o. - společník ŠÁRKA MARÁKOVÁ  

Nikdy více. Paní Maráková pouze naslibuje a realita je úplně jiná. Při reklamaci zájezdu máte smůlu a můžete být vlastně rádi alespoň za něco.

Raději k již prověřeným cestovkám...

  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
02.03.2015 19:49 88.103.131.***
Re: CK HELLAS  

Dobrý den.Dnes jsme dostali pojistné plnění , cca 80 % přiznaného nároku.
Nárokovaná částka za cestovní pojištění nám nebyla přiznána.

  • Anonym (1)
KH
01.03.2015 09:17 213.155.236.***
Re: Vlastní zkušenost s CK Hellas - nejen Řecko  

Dobrý den, peníze už poslali?-EUROP ASSISTANCE???Kamil

  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
27.02.2015 19:38 213.155.236.***
Re: CK HELLAS  

Mně dokonce včera napsali:Dobrý den,

Jak jsme Vás již informovali, lhůta pro uplatnění nároku skončila v avizovaném termínu, tedy dne 13.2.2015. Nyní jsou zpracovány podklady klientů, kteří podklady zaslali ještě do 13.2.2015 včetně. Následně pak dojde k sečtení všech přihlášených a oprávněných nároků.

Pojistné plnění a informace o ukončení šetření události bude poškozeným klientům zasláno nejpozději dne 27.2.2015.
Bohužel, dnes jsem psal email kolem 14-i hodin, ale zřejmě už se v pojišťovně nepracuje??? No necháme se překvapit. Kdyby něco, pisněte na email.Dík za info. Kamil.

  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
25.02.2015 21:56 217.115.251.***
Re: CK HELLAS  

Dobrý den. My zatím nic nedostali. Včera jsem tam psala e-mail a odepsali, že dají vědět výsledek do 28.2.2015. Také jsem zjistila, že se s Hellasem vede insolvenční řízení a je možné se k řízení do 7.3. přihlásit.

  • Anonym (1)
Kamil Halška
24.02.2015 08:07 213.155.236.***
CK HELLAS  

Dobrý den, chci se zeptat, zda jste již někdo obdržel fin. vyrovnání od Europ assistance u zkrachovalé CK Hellas. Dejte vědět a pokud ano tak kolik % Vám vrátili zpět. Děkuji za jakekoliv info. Kamil ( oldakaiser@seznam.cz )

  • Anonym (1)
EK
19.08.2014 22:48 84.21.122.***
Hellass a naše zkušenosti  

Tak mám připravenou recenzi na tuto cestovní kancelář a zjišťuji, že zkrachovala...
Odjížděli jsme na začátku léta na dovolenou do Řecka - autobusem...
Jak nyní zjišťuji - naštěstí jsme odjeli...

Jak jet na dovolenou s prostějovskou cestovní kanceláří HELLAS – nejen Řecko s.r.o. ..
V letošním roce jsme se rozhodli strávit naši dovolenou stejně jako v předchozích pár letech, v Řecku. V last - minute nabídce se nám zalíbilo letovisko Panormos (apartmánové domy Kymata) na ostrově Skopelos. Zájezd jsme si objednali a zaplatili. Všechno bylo řešeno opravdu super last…, tudíž takové informace, které si běžně zjišťujeme, byly odsunuty do pozadí… Teprve po zaplacení dovolené jsem narazila na recenze cestovní kanceláře HELLAS. Po jejich přečtení jsem si myslela, že ani nejsem schopna na dovolenou odjet. Zmiňovány byly problémy s autobusem, jeho poruchovost, nefunkční klimatizace, problémy s užitím záchodu, nepříjemní řidiči i delegát…

Ale – šli jsme do toho. Z Brna jsme odjížděli 2. 7. v 9 hodin (o půl hodiny později). První zastávka, kdy jsme zastavili, byla u benzínové stanice v Maďarsku. Když jsme měli odjíždět, vyskytl se problém – autobus nešel nastartovat. Nebylo zřejmé, jak dlouhou dobu tady strávíme. Naštěstí se po dvou hodinách, kdy řidiči autobus opravovali, zadařilo a mohli jsme pokračovat v cestě. Nemělo cenu přemýšlet o tom, zda nás stejný či jiný problém nepotká na dalších kilometrech. Ale cesta již probíhala normálně. Ve Volosu jsme přijeli 3. 7. před polednem (v Řecku je časový posun o hodinu zpět) a přesunuli se na trajekt, který odjížděl ve 12.00 hodin. Cesta trajektem do hlavního města Skopelos trvala asi 4 hodiny. Ze Skopelosu nás minibusem převezli do našeho dovolenkového místa Panormos.

Jako delegátky s námi byly vyslány dvě mladé dívky – obě studentky středních škol. Ani jedna neměla předchozí zkušenosti s působením jako delegátka. Slečny byly příjemné, na jednu z nich jsme měli telefonní kontakt. Bohužel jsme slečny neviděli dlouho. Druhý nebo třetí den se do jejich apartmánu nastěhovala jiná skupinka lidí. Od té doby jsme naše delegátky neviděly :-(. Na sms zprávy ovšem slečna reagovala, tak bylo alespoň toto potěšující… Náš odjezd z letoviska byl plánovaný na sobotu 12. července. Žádné informace ohledně odjezdu jsme nikde neměli, delegátku jsme tedy opět sms zprávou kontaktovali a dozvěděli se, že odjezd z Panormosu je plánovaný na sobotu ve 14 hodin (odjíždělo se podle plánu). Až na konci dovolené jsme se dozvěděli, že slečny odjely, že prý cestovní kancelář Hellas prohlásila, že na ostrově Skopelos není žádný delegát potřeba. K dispozici, že nám má být v případě potřeby správce apartmánových domů Kymata (byl velmi vstřícný a příjemný).
Ani jedna z delegátek neupozornila na to, jakým způsobem používat v Řecku toaletu…

Při zpáteční cestě jsme si ve Skopelosu sami museli zjistit trajekt, kterým se dostaneme na pevninu do Volosu. Jízdenky na trajekt nám přinesl nějaký Řek. Ve Volosu jsme se zase museli sami přesunout k autobusu, bez jakýchkoli instrukcí, které nám neměl kdo poskytnout. Slečna, která cestovala sama, na trajektu málem zůstala… :-(

Zpět nás vezli stejní řidiči. Odjížděli jsme z Volosu 13. července ve 20.00 hodin. Cesta probíhala bez jakéhokoli karambolu až do Čech. Řidiči, kteří nás vezli zpět do Čech, hodinu předtím přivezli do Řecka další turnus. Pokračovali zpět bez jakéhokoli odpočinku! Naštěstí vše dopadlo v pořádku a zdárně jsme dojeli.

Shrnutí:

autobus do Řecka nebyl plně obsazený

řidiči byli příjemní, ale řídili bez jakékoli přestávky

delegátky byly sice příjemné mladé slečny, ale jen po tu dobu, co jsme je viděli… :-)

Pokud chce někdo strávit velice klidnou dovolenou, nechá se Skopelos doporučit. Jen dobře zvažte cestovní kancelář, se kterou jedete. Protože na cestách se může přihodit cokoli. Nikdo z nás po tom netouží, ale bohužel, tyto věci se stávají.


Apartmánové domy Kymata jsou v podstatě hned u pláže.
V Panormosu je pouze jeden obchod, ceny jsou výrazně dražší než v marketu ve Skopelosu. Celkové porovnání cen ostrova Skopelos vůči jiným řeckým ostrovům – ceny jsou zde vyšší než jinde.

Ve Skopelosu je ale úžasná krajina. Dá se říct, že je to nejzelenější ostrov Řecka. Ráno a večer bylo chladněji, přes den krásně teplo. Na ostrově je spousta borovicových lesů, vyrábí zde – stejně jako na dalších ostrovech, kvalitní olivový olej.
Několik dní jsme měli zapůjčený skútr, na kterém jsme sjezdili celý ostrov (má kolem 90 km2). Viděli jsme jak kapličku – známou z filmu Mamma mia, tak pirátské hroby, pár klášterů, 3 borovice známé rovněž ze zmíněného filmu a spoustu nádherných pláží.
Trochu mi na ostrově večer chyběl ten správný „dovolenkový ruch“. Ráda se projdu po městě, podívám po obchůdcích, navštívím různé taverny a uchutnám řecké speciality.
Dovolená byla ale klidná a pohodová.

Také Vám přeji šťastnou a pohodovou dovolenou - ovšem s lepší cestovní kanceláří...

  • Anonym (1)
Jaroslav
19.08.2014 15:54 89.24.223.***
Re: Škoda  

Mohu potvrdit praktiky Invie z vlastní zkušenosti, bohužel jako malá CK si nemůžeme moc vyskakovat.

  • Anonym (1)
Michal
19.08.2014 13:13 88.13.166.***
Re: Škoda  

a ty to všechno víš viď... takový chytráky mám nejradši..chytráci od stolu. Sedni na prdel k televizi nebo si kup Blesk abys měl o všem informace ty troubo.

  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze